امام جمعه دماوند: عده‌ای به دنبال تغییر موازنه قدرت به نفع غرب هستند/ بن‌بست نمایی بزرگ‌ترین خیانت در حق ملت ایران است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند ، حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند، ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن ماه صفر اظهار کرد: بهترین درودها و سلام‌ها را به کاروان اسرای اهل‌بیت (ع) به خصوص حضرت زین‌العابدین (ع) و حضرت زینب کبری (س) نثار می‌کنیم.
وی افزود: روز دوشنبه ۲۳ مهر سالروز شهادت پنجمین شهید محراب، آیت‌الله اشرفی‌اصفهانی در سال ۱۳۶۱ است که به روح این شهید و همه شهدا به خصوص شهدای شهر دماوند که دیشب مراسم یادواره آنان برگزار شد، درود و صلوات می فرستیم.
*دشمنان قسم خورده با فشارهای اقتصادی دنبال تسلیم مردم هستند
امام جمعه دماوند بان بیان اینکه در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران قرار داریم، گفت: دشمنان قسم خورده این نظام سعی دارند که در این سال مردم ایران را به زانو در بیاورند؛ سعی دارند با فشارهای اقتصادی مردم ایران را تسلیم کنند، غافل از اینکه مردم ما پیرو دینی هستند که شعب ابی‌طالب را تجربه و تحمل کرده و پشت سر گذاشته است.
فتاح‌دماوندی گفت: ما از شعب ابی‌طالب درس مقاومت و ایثار گرفته‌ایم و جنگ‌های بدر، احد، خیبر و خندق را پشت سر گذاشته‌ایم؛ ما در این جنگ هشت ساله و در دفاع مقدس آب دیده شده‌ایم و امروز در چهلمین سال پیروزی انقلاب از همیشه استوارتر و با قامت بلندتر و سرافراز ایستاده‌ایم و اجازه پایمال شدن خون شهدایمان را نمی‌دهیم و خیانت‌کاران بزدل و ترسو را رسوا خواهیم کرد.
وی گفت: رهبر معظم انقلاب در اجتماع بزرگ بسیجیان در ورزشگاه آزادی اشاره فرمودند که دشمن می‌خواهد ملت ایران را به این نتیجه برساند که راهی جز پناه بردن به دشمن و زانو زدن برابر آمریکا وجود ندارد و مسیر فراروی ملت ایران بن‌بست است؛ ایشان فرمودند «من صریحاً اعلام می‌کنم، کسانی که در داخل کشور این فکر را که محبوب و مطلوب دشمنان است، ترویج می‌کنند، این‌ها در حال خیانت به این کشور هستند».
*عده‌ای به دنبال تغییر موازنه قدرت به نفع غرب هستند
امام جمعه دماوند تصریح کرد: اینکه ما طبق میل دشمن ترویج کنیم که راهی جز پناه بردن به دشمن نداریم، بزرگ‌ترین خیانت در حق ملت است؛ رهبر انقلاب فرمودند «البته این اتفاق نمی‌افتد، مگر به حول و قوه الهی و با همراهی شما تا جان و توان دارم نخواهم گذاشت این اتفاق در کشور بیفتد».
فتاح‌دماوندی با بیان اینکه عده‌ای در داخل کشور به دنبال چنین خواسته‌ای هستند و سعی می‌کنند که موازنه قدرت به نفع غرب تغییر کند، بیان کرد: بن‌بست نمایی بزرگ‌ترین خیانت در حق ملت ایران است
وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند «بله ما مشکلاتی همچون مسائل اقتصادی داریم، اقتصاد نفتی داریم، فرهنگ صرفه‌جویی نداریم و اسراف عیب است»؛ بدتر از همه آن‌ها این است که ما فکر کنیم به بن‌بست رسیده‌ایم و به تعبیر دیگران همان مأیوس شدن از رحمت الهی که بزرگ‌ترین گناه است؛ در شرایط کنونی کشور هم مأیوس شدن و تصور بن‌بست بزرگ‌ترین گناه است.
*آمریکا بعد از امضای برجام از ریشه منکر همه چیز شد
امام جمعه دماوند تصریح کرد: اگر کسی وعده دهد و عمل نکند و هم تهدید کند و هم وعده تشویق بدهد، این هویج و چماق است؛ از طرفی رئیس جمهور آمریکا می‌گوید روحانی مرد دوست‌داشتنی است و از طرف دیگر، مرتباً ایران را تهدید می‌کند؛ برجام و برداشتن تحریم‌ها همان هویج بود که به ملت ایران نشان دادند.
فتاح‌دماوندی بیان کرد: گفتند با برجام همه مشکلات شما حل می‌شود و همه تحریم‌ها برداشته خواهد شد، اما وقتی امضا و قلب راکتور اراک را با بتن پر کردیم، نه تنها تحریم‌ها برداشته نشد، بلکه بیشتر هم شد و آمریکا زیر قولش زد و اصلاً از ریشه منکر همه چیز شد.
وی اضافه کرد: این دشمن را که علناً دشمنی می‌کند، بعضی‌ها اصلش را منکر می‌شوند و می‌گویند اصلاً دشمنی وجود ندارد؛ رهبر انقلاب فرمودند «روشن‌فکر نمای راست طلب و ریاکار و منافق اساساً دشمنی آمریکا را انکار می‌کند و این دشمنی را نمی‌فهمد و نسخه تسلیم مقابل آمریکا را برای ملت و دولت می‌نویسد».
*خط محدودیت برای سپاه در FATF
امام جمعه دماوند اظهار کرد: در مورد لایحه عضویت ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم معروف به cft است که در مجلس تصویب شد و این لایحه موافقات و مخالفانی داشت.
فتاح‌دماوندی ادامه داد: مخالفان می‌گویند که ارائه اطلاعات بانکی امنیت اقتصادی ما را به خط خواهد انداخت، چون ما متهعد می‌شویم تا اطلاعات روابط بانکی را در صورت نیاز در اختیار کشورهای عضو بگذاریم.
وی گفت: مشکل اینجاست که تحریم ما از تروریسم با تعریف بعضی از آن کشورها با تروریسم فرق دارد و شرط گذاشتن ما هم تأثیری ندارد، چون این کنوانسیون حق شرط بر تعریف تروریسم را نپذیرفته است و خط محدودیت برای سپاه پاسداران ما وجود دارد و آمریکا نیز یکی از اعضای این کنوانسیون است.
*به تصمیم مجلس و شورای نگهبان احترام بگذاریم
امام جمعه دماوند افزود: مخالفان می‌گویند این کنوانسیون سپاه پاسداران را به عنوان گروه حامی تروریسم شناسایی کرده است و چون ما دست از حمایت از سپاه برنخواهیم داشت، کشور غیر همکار خواهیم شد و به لیست سیاه برخواهیم گشت.
فتاح‌دماوندی گفت: اما موافقان این لایحه می‌گویند ما باید بهانه را از دست آمریکا بگیریم تا فشارهای بیشتری بر ما وارد نکند؛ به هر حال این لایحه تصویب شد و منتظر اعلام نظر شورای نگهبان هستیم و باید به تصمیم مجلس و شورای نگهبان احترام بگذاریم.
وی تصریح کرد: البته ظریف، وزیر امور خارجه گفت «نه بنده و نه رئیس جمهور نمی‌توانیم تضمین دهیم که با پیوستن به لایحه عدم حمایت مالی از ترورسیم، مشکلات ما حل خواهد شد»؛ اما موافقان نیز گفتند می‌توانیم تضمین دهیم که با نپیوستن به این لایحه، آمریکا بهانه مهمی را برای افزایش مشکلات ما پیدا خواهد کرد.
*بهانه‌های آمریکا تمامی ندارد
امام جمعه دماوند بیان کرد: باید از ظریف بپرسیم که فهرست بهانه‌های آمریکا برای فشار علیه ملت ایران چیست و آیا این بهانه‌ها تمامی دارد؟؛ باید بدانیم که این بهانه‌ها تمامی ندارد و اگر بهانه هم نداشته باشند، بهانه تراشی خواهند کرد، چون آن‌ها با اصل نظام، اسلام‌خواهی، استقلال‌خواهی و عزت طلبی ما مخالف‌ هستند.
فتاح‌دماوندی اضافه کرد: دشمنی آن‌ها با ما حقوقی نیست، بلکه سیاسی است؛ یک روز انرژی هسته‌ای ما را بهانه کردند و روز دیگر مسأله FATF و CFT؛ اما روز دیگر توان دفاعی ما و موشک‌های دور برد و حقوق بشر ما را بهانه می‌کنند و این بهانه‌ها تمامی ندارد.

منبع:  پایگاه خبری عصر شرق

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات شهرستان دماوند: ادارات در چهلمین سال انقلاب کارکردهای خود را منعکس کنند/ تشکیل ۱۸ کارگروه اجرایی ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در دماوند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در نشست کارگروه‌های اجرایی ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شهرستان دماوند که در دفتر امام جمعه دماوند برگزار شد، اظهار کرد: در چهلمین سالگرد نظام مقدس جمهوری اسلامی هستیم که امیدواریم بتوانیم کارکردها، پیشرفت‌ها و موفقیت‌های حاصل شده در کلیات و جزئیات نظام جمهوری اسلامی ایران را به مردم بازتاب دهیم؛ در این ۴۰ سال دشمنان بیشترین حمله‌ها را علیه انقلاب اسلامی داشته‌اند.
وی افزود: ادارات باید قدم مثبت جهت کارکرد نظام برداشته و هر اداره‌ای با مقایسه بعد و قبل انقلاب کارکردهای خود را در شهرستان، استان و کشور منعکس کند.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: فرماندار دماوند عنایت خاصی دارند که در چهلمین سال قدم بلندی برداشته شود و به مناسبت دهه فجر برنامه‌های متنوع و مختلفی داشته باشیم؛ همان‌طور که دشمنان برای نظام ما برنامه‌ریزی دارند.
فتاح‌دماوندی ادامه داد: هم‌دلی و صمیمت بین مردم و دولت وجود دارد و با سابقه زیاد و چند هزار ساله، با فرهنگ، آداب و رسوم خاص شهرستانی بوده که به پایتخت نزدیک است و علمای بسیاری در قبل و بعد از انقلاب در این شهرستان حضور داشتند.
وی با بیان اینکه شهرستان دماوند دارای شهدا، ایثارگران و رزمندگان بسیاری است، گفت: باید امسال در آستانه چهلمین سال انقلاب اسلامی با توجه به خدمات طول این سال‌ها، بهترین نوع خدمات‌رسانی را به مردم ارائه کنیم.
امام جمعه شهرستان دماوند با اشاره به اینکه برنامه‌های مطلوبی برای راهپیمایی روز ۱۳ آبان در دماوند پیش‌بینی شده است، تصریح کرد: با توجه به اینکه آموزش و پرورش به مسائل پرورشی و تربیتی عنایت خاصی دارد، امیدواریم راهپیمایی ۱۳ آبان امسال بهترین راهپیمایی سال‌های گذشته باشد.
فتاح‌دماوندی بیان کرد: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برنامه‌ریزی جهت هرچه باشکوه برگزار شدن این مناسبت بسیار مهم و ضروری است.
وی ادامه داد: با توجه به اهمیت و ضرورت فعال‌سازی ستادهای چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در نیمه دوم سال و با عنایت به پیش‌رو داشتن مراسم عمومی در مناسبت‌های منتهی به بهمن‌ها از جمله یوم‌الله ۱۳ آبان، نهم دی و در نهایت ایام‌الله دهه مبارک فجر باید در خصوص اجرای برنامه‌های منسجم و هدفمند در طی این ایام اقدامات لازم با تشکیل کارگروه‌های اجرایی ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی صورت گیرد.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان دماوند تأکید کرد: امیدواریم با تشکیل ستادهای اجرایی تمام مسؤولان و فعالان فرهنگی زمینه برگزاری هرچه بهتر مراسم فراهم شود و در این خصوص، ۱۸ کارگروه اجرایی تشکیل شده است.
انتهای پیام

منبع: پایگاه خبری عصرشرق

 

در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان مطرح شد پیگیری مشکلات اشتغال و ازدواج جوانان در دماوند/ لزوم افزایش آمار موالید در شهرستان دماوند

*رابطه متقابل بین دولت و مردم خیلی پررنگ است/ آسیب‌های اجتماعی در دماوند شناسایی شود

امام جمعه دماوند در این نشست تصریح کرد:‌در خصوص کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی به دلیل اینکه این مسأله به اجتماع برمی‌گردد، همه در مورد آن مسؤول هستیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی افزود: رابطه متقابل بین دولت و مردم خیلی پررنگ است؛ همچنین درباره آسیب‌های اجتمایی در شهرستان دماوند باید آسیب‌ها، گسترش و فراگیری را شناسایی کرد و این نیاز به کار علمی دارد.

وی خاطرنشان کرد: باید برنامه‌های کوتاه‌مدت و میان‌مدت برای آسیب‌های اجتماع را در نظر بگیرم؛ همچنین باید در دانشگاه‌ها کار علمی و پایان‌نامه در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد در راستای ارائه راهکار برای کاهش آسیب‌های اجتماعی انجام شود.

*آمار موالید در دماوند افزایش یابد/ طلاق و بی‌کاری از بزرگترین آسیب‌های اجتماعی است

امام جمعه دماوند تأکید کرد: فرمانداری دماوند در رشته‌های اجتماعی و انسانی رسماً کار بخواهد که دانشجویان به‌طور خاص کار کنند و در واقع مشکل اعتیاد دماوند را برسی کنند.

فتاح‌دماوندی افزود: ازدواج و فرزندآوری بسیار مهم و حائز اهمیت بوده، زیرا ثمره ازدواج فرزند‌آوری است و آمار موالید باید در شهرستان دماوند رشد کند؛ همچنین باید در بحث فرزند‌آوری تبلیغات داشته باشیم به خصوص در دانشگاه تبلیغات مثبت و کارهای علمی صورت گیرد تا بتوان نتیجه بهتری به دست بیاوریم.

وی خاطرنشان کرد: مسائل طلاق، کاهش ازدواج، بی‌کاری و عدم فرزندآوری از بزرگترین آسیب‌های اجتماعی در کشور است که باید در این خصوص کارهای عملی انجام شود و در بحث اعتیاد، فرمانداری برنامه‌های ضربتی برای جمع‌آوری معتادان متجاهر و قاچاقچیان در شهرستان دماوند داشته باشد.

*لزوم اعطای تسهیلات اشتغال‌زایی/ بانک‌ها آمادگی لازم برای اعطای وام را دارند

امام جمعه دماوند ادامه داد: کمیته امداد باید به کسانی که جواز یا مدرک فنی و حرفه‌ای دارند، تسهیلات اشتغال‌زایی عطا کند؛ همچنین اداره کار تسهیلاتی در این زمینه دارد که باید اطلاع‌رسانی در زمینه اشتغال پررنگ‌تر باشد.

فتاح‌دماوندی با بیان اینکه آگاهی مردم باید پررنگ‌تر باشد، تصریح کرد:‌ بانک‌ها آمادگی لازم برای اعطای وام را دارند؛‌ در زمینه ازدواج و فرزندآوری بحث آموزش بسیار مهم است و باید دوره‌هایی در این خصوص در شهر دماوند برگزار شود.

وی در خصوص جلسات اولیا و مربیان آموزش و پرورش افزود: بطور جد جلسات اولیا و مربیان را برگزار کرده و تعداد جلسات را افزایش دهیم زیرا صحبت های روانشناسان تاثیر دارد.

انتهای پیام

منبع: پایگاه خبری عصرشرق

امام جمعه دماوند: تقویت تولید و اشتغال روستاهای دماوند مورد توجه مسئولان قرار گیرد/ نیروی انتظامی حضور سارقان و قاچاقچیان مواد مخدر را در دماوند ناامن کند

امام جمعه دماوند با بیان اینکه تقویت تولید و اشتغال در روستاهای دماوند مورد توجه مسئولان قرار گیرد، گفت: نیروی انتظامی حضور سارقان و قاچاقچیان مواد مخدر را در دماوند ناامن کند.

به گزارش پایگاه خبری تارود، حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم فتاح دماوندی در خطبه‌های نماز جمعه شهر دماوند با اشاره به حضور بسیجیان پرشور بسیجیان در دیدار با رهبر انقلاب اسلامی در ورزشگاه آزادی اظهار کرد:: بار دیگر این عزیزان اقتدار و عظمت رهپویان راه ولایت را به رخ دشمنان اسلام کشیدند.

وی افزود: مقام معظم رهبری در دیدار با این عزیزان تأکید کرد اقتدار و عظمت بسیج برای جوانان شور آفرین، برای دوستان امید آفرین و برای دشمنان ترس‌آور است.

امام جمعه دماوند در ادامه گفت: بسیجیان با حضور خود در تمامی صحنه‌ها برای خدمت‌رسانی به مردم و کمک دولت در رفع مشکلات جامعه وحدت و انسجام خوبی دارند.

فتاح دماوندی ضمن گرامیداشت هفته نیروی انتظامی بیان کرد: این روز را به همه تلاشگران عرصه نظم و امنیت تبریک عرض می‌کنیم.

وی افزود: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند اگر امنیت به خوبی حاکم باشد، پیشرفت‌های خوبی در زمینه دانش، عدالت و سرافرازی دنیا و آخرت در جامعه میسر می‌شود.

امام جمعه دماوند عنوان کرد: امنیت که نباشد دستاوردهای بشری دست نیافتنی می‌شود و نیروی انتظامی در جامعه امروزی باید مظهر عزت، اقتدار و رحمت باشد.

فتاح دماوندی گفت: وقتی امروزه در کشور مردم پلیس را می‌بینند، باید احساس آرامش کنند و وقتی اخلالگران نظم و امنیت با پلیس مواجه می‌شوند، باید بترسند و فرار کنند.

وی با اشاره به اینکه همه ما باید به نیروی انتظامی کمک کنیم و امنیت با کمک مردمی پایدار می‌ماند، تأکید کرد: مردم شهرستان دماوند از نیروی انتظامی توقع دارند که حضور سارقان و قاچاقچیان مواد مخدر ناامن کنند و اجرای طرح‌های ضربتی اقدام به غافلگیری آنها بکنند.

امام جمعه دماوند با اشاره به گرامیداشت روز روستا و عشایر گفت: جامعه روستایی سرشار از مهر و صفا زیبایی سادگی و کار و تلاش است.

فتاح دماوندی خاطرنشان کرد: تولید و اشتغال در روستاها اگر تقویت کرده و از کشاورزان بیشتر حمایت کنیم، بسیاری از گره‌های اقتصادی کشور یکی پس از دیگری باز می‌شود.

وی افزود: باید اقداماتی داشته باشیم که مهاجرت به‌سوی روستاها آغاز شود و لازمه این امر تقویت امکانات روستاهاست.

به گفته امام جمعه دماوند در سخنان خود بسیاری از روستائیان از امکانات مختلفی همچون آموزشی، بهداشت و درمان، ورزشی محروم هستند.

فتاح دماوندی اضافه کرد: رونق اقتصادی و تقویت بنیان فرهنگی و اجتماعی روستاها باعث بازگشت بسیاری از روستائیان به مکان زندگی اولیه خود می‌شود.

وی ادامه داد: از مسئولان شهرستان دماوند خواستاریم به روستاها اهمیت بیشتری بدهند و نباید آنها را فراموش سپرد؛ روستاها رگ حیات هر کشوری است که تولید و اشتغال در آن جاری می‌شود.

امام جمعه دماوند با اشاره به گرامیداشت روز دامپزشکی تصریح کرد: حدود ۴۹ درصد از بیمارهای موجود در جهان بین انسان و دام مشترک است که با برنامه‌ریزی مدرن برای معدوم کردن دام‌های بیمار و کنترل مرزهای جغرافیایی می‌توان تا حد زیادی از شیوع بیماری‌ها جلوگیری کرد.

فتاح دماوندی ادامه داد: سازمان دامپزشکی وظیفه دارد بیماری‌های دامی مختلف را شناسایی کند و بهداشت دام را از طریق پیشگیری و مبارزه با بیماری‌ها به همراه همکاری وزارت بهداشت اجرایی کند.

انتهای پیام

منبع: پایگاه خبری تارود

مراسم سخنرانی و قرائت زیارت عاشورا در محل دفتر امام جمعه شهرستان دماوند – ( ۱۲ مهرماه ۹۷ )

گزارش تصویری

امام جمعه دماوند: مسئولان شهرستان دماوند نباید نسبت به حضور در نمازهای جمعه کم توجه باشند/ درخواست وام قرض‌الحسنه از بانک‌ها برای زائران اربعین حسینی

امام جمعه دماوند با تاکید بر اینکه مسئولان نباید نسبت به حضور در نمازهای جمعه کم توجه باشند، گفت: برای زائران اربعین حسینی درخواست وام قرض‌الحسنه از بانک‌ها می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تارود، حجت‌الاسلام و السملمین کاظم فتاح دماوندی در سومین نشست شورای اداری شهرستان دماوند با حضور جمعی از مسئولان اظهار کرد: نسبت به امر تحصیل دانش‌آموزان و دانشجویان در این شهر همه مسئول هستند مهمترین کار در کشور آموزش و پرورش است و از آن مهم‌تر نداریم و همه باید در این امر کمک کننده باشند، مقام معظم رهبری به تحصیل، تهذیب و ورزش بسیار تاکید کرده‌اند.

وی افزود: حمایت از اداره ورزش و جوانان و آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها باید مورد توجه و کمک صد درصدی همه مسئولان قرار گیرد در همین رابطه ارتباط بین خانواده، مسجد و مدرسه را نیز باید مدنظر قرار دهیم و از این نهادها حمایت کنیم.

امام جمعه دماوند گفت: حمایت در زمینه‌های مذکور گاهی به حضور ما و گاهی به پشتیبانی ما مسئولان است، مساجد و مدارس و خانواده را باید کمک کنیم.

فتاح دماوندی ادامه داد: همه ادارات در امر خانواده مسئول هستند و عملکرد آنهاست که می‌تواند به خانواده‌ها و جامعه امید و نشاط دهد، اعتیاد، طلاق، ازدواج و … همه تحت تأثیر کمک‌های ماست.

امام جمعه دماوند عنوان کرد: آموزش و پرورش باید ارتباط بین اولیای دانش آموزان، مدرسه و مسجد را تقویت کنند و ادارات به امر برپای نماز در اداره و مدرسه اهتمام ورزند.

فتاح دماوندی افزود: مسئولان باید نمازخانه‌های مدارس را سربزنند و رسیدگی‌های لازم صورت گیرد و به نماز جماعت در ادارات و مدرسه توجه خاصی شود، همچنین مدارس و مساجد شهر و روستا پایگاه‌های اجتماعی به شمار می‌روند و باید بیشتر حمایت شوند.

وی تصریح کرد: باید به مسائل اجتماعی و فرهنگی اهمیت بیشتری داده شود، در مورد مسائل فرهنگی که اکنون در ماه محرم هستیم همایش فرهنگی مذهبی شیعه در روز اربعین است و باید همه حمایت کنند.

امام جمعه دماوند ادامه داد: یکی از مصوبات در جلسات ستاد اربعین این بود که با توجه به اوضاع اقتصادی و مالی برای مردم که مانع حضور در مراسم اربعین می‌شود، از فرماندار تقاضا شد که از بانک‌ها درخواست وام قرض‌الحسنه برای زائران اربعین شود.

به گفته فتاح دماوندی در مسائل اقتصادی جامعه کنترل جو روانی بسیار مهم است، ادارات، اصناف بازاریان، جهاد کشاورزی، صنعت و معدن و… باید به این مهم توجه کنند.

وی تصریح کرد: به محض اینکه مردم احساس کنند کالایی در جامعه کم شده است هجوم می‌آورند و مشکلاتی ایجاد می‌شود.

امام جمعه دماوند گفت: افت شدید دلار نشان داد که جو روانی ایجاد شده بود و پای دلالان در کار است، در این شهرستان نیز باید مواظب بوده و کنترل‌ها و نظارت‌ها باید دقیق‌تر باشد.

فتاح دماوندی افزود: اداره تعزیرات باید بر کنترل قیمت‌ها مخصوصاً در این ایام دقت بسیار داشته باشند و نقدینگی موجود در بازار و بین مردم باید به سمت تولید و اشتغال هدایت شود.

وی تصریح کرد: باید بتوانیم تمام ظرفیت خود را در شهرک‌های صنعتی فعال کنیم نه اینکه صورت مسئله را پاک و کارگران را اخراج کنیم، اگر در شرایط سخت قرار گرفتیم حفظ موقعیت کنونی هنر است.

امام جمعه دماوند اضافه کرد: باید واحدهای کوچک، متوسط و بزرگ را راه بیاندازیم و اشتغال ایجاد کنیم و افراد را روی کار آوریم نه اینکه بیرونشان کنیم، بیرون کردن هنر نیست.

فتاح دماوندی گفت: همچنین خواستاریم مصوباتی که در حضور استاندار نسبت به اشتغال بیشتر شهرستان به تصویب رسید مورد عنایت بیشتر قرار گیرد و حمایت از کالای ایرانی و اشتغال‌زایی را شاهد باشیم.

وی ادامه داد: همه باید همت کنند و برای شبکه آب و فاضلاب شهرستان هزینه کنیم،آب مسئله مهم برای شهرستان و آینده ماست.

امام جمعه دماوند با بیان اینکه تکریم ارباب رجوع باید مورد توجه همیشگی قرار گیرد و همیشه در خدمت مردم باشیم، گفت: مسئولان نباید نسبت به حضور در نمازهای جمعه کم توجه باشند، نماز جمعه همایش رسمی،ملی و عبادی و سیاسی کشور است،اگر مردم مسئولان را در این مناسک ببینند دیگر نیاز نیست که مشکلاتشان را در کوچه و بازار بگویند یا وقت برای گفت‌وگو با مسئولان بگیرند.

فتاح دماوندی افزود: شهرداران و دهیاران برای حضور بیشتر مردم در نماز جمعه برنامه‌ریزی کنند و ما حاضریم تریبون نماز جمعه را در اختیارتان بگذاریم تا از وضعیت ادارات سخن بگویید.

وی در ادامه سخنان خود بیان کرد: در حوزه سیاسی همه باید بدانیم که نسبت به نظام جمهوری اسلامی مسئول هستیم و باید از اصل نظام حمایت کنیم زیرا پاسخگوی امام و شهداییم.

امام جمعه دماوند خواستار این موضوع شد که مسئولان در شهرداری‌ها و دهیاران از کارگرانی که در ایام محرم نظافت را در شهر و روستا حفظ کردند تشکر کنند.

فتاح دماوندی در پایان گفت: یادواره شهدا در ۱۹ مهر در مسجد ولیعصر(عج) گیلاوند برگزار می‌شود و مراسم زیارت عاشورا در دفتر برگزار می‌شود همه حضور بیابند.

امام جمعه دماوند: چرا مسؤولان با گرانی بی‌سابقه در خواب هستند؟/ دلالان از خواب برخی مسؤولان سوءاستفاده می‌کنند/ توان خرید مردم به دلیل تورم افسارگسیخته کم شده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند، حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند در جمع مردم ولایت‌مدار و انقلابی این شهرستان، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: فردا روز بزرگداشت فرماندهان شهید دفاع مقدس است.

وی افزود: فردا سالروز شهادت سرداران اسلام شهیدان فلاحی، فکوری، نامجو، کلاهدوز و جهان آرا و سالروز شهادت روحانی مبارز سید عبدالکریم هاشمی‌نژاد توسط منافقان کوردل در سال ۱۳۶۰ است.

*پیروزی دفاع مقدس تا ۲۰۰ سال آینده احساس شود/ گسترش بیکاری اصلی‌ترین دلیل فقر در قدس شریف است

امام جمعه دماوند گفت: رهبر انقلاب فرمودند «ما جنگ را با آن زحمت انجام دادیم و باید بهره معنوی جنگ را مردم ببرند و این هم برای یک سال، دو سال و ۱۰ سال نیست، بلکه برای یک قرن است»؛ یعنی ما همچنان که سرشکستگی قرارداد ترکمانچای را بحث می‌کنیم، باید پیروزی این جنگ را تا ۲۰۰ سال آینده حس کنیم.

فتاح‌دماوندی ادامه داد: این تنها با شکافتن ذره‌ذره سلول‌های این جنگ فوق‌العاده محقق می‌شود؛ همچنین ۹ مهر، روز همبستگی و همدردی با کودکان و نوجوانان فلسطین است و امروز ۹۰ درصد کودکان مظلوم فلسطین زیرخط فقر هستند؛ شمار کودکان فقیر زیر ۱۷ سال از در سرزمین‌های اشغالی از مرز ۹۰۰ هزار نفر عبور کرده و فقط در شهر قدس ۳۱۳ هزار کودک فقیر وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: اصلی‌ترین دلیل فقر در قدس گسترش بیکاری در میان ساکنان این منطقه است؛ به‌طوری‌که نزدیک به نیمی از فلسطینی‌ها در این شهر بیکار هستند

* کودکان فلسطینی از ابتدایی‌ترین حقوق محروم هستند/ رژیم صهیونیستی دنبال نابودی نسل آینده فلسطینی‌هاست

امام جمعه دماوند تصریح کرد: کودکان فلسطینی در نوار غزه، قدس اشغالی و کرانه باختری به دلیل محاصره ۱۰ ساله توسط رژیم صهیونیستی از ابتدایی‌ترین حقوق و آب آشامیدنی مناسب محروم هستند؛ ۹۰ هزار کودک زیر یک سال به علت بیماری‌های تنفسی در طول یک سال دچار مرگ‌ومیر و بیماری حاد شدند و از امکانات آموزشی محروم هستند.

فتاح‌دماوندی بیان کرد: از سوی دیگر، ۱۰ هزار نفر از کودکان فلسطینی که باید در سر کلاس حاضر باشند در خیابان‌ها آواره هستند و برخی از کودکان در سنین کودکی اسارت، شکنجه و زندان را تحمل می‌کنند

وی اظهار کرد: هدف رژیم صهیونیستی از این اقدامات این بوده تا این نسل جهادی که قرار است آینده فلسطین را رقم بزند و راه آزادی‌خواهی و شهادت‌طلبی گذشتگان خود را ادامه دهد، نابود کرده و اهداف خود را پیش ببرد؛ آن‌ها می‌خواهند فرهنگ شهادت، ارزش‌های فرهنگی، جهاد و مبارزه و استقامت را در میان ملت فلسطین از بین ببرند تا به جوانان مبارز و درگیر تبدیل نشوند.

*منطق رژیم صهیونیستی با وهابیت یکی شده است/ برخی شبکه‌ها از تروریستی خواندن جنایت اهواز خودداری کردند

امام جمعه دماوند افزود: رئیس یکی از احزاب رژیم صهیونیستی گفته است که این رژیم باید کودکان فلسطینی را تا پیش از اینکه بزرگ شوند و دولت مجبور به مقابله با آن‌ها گردد، بکشد و از بین ببرد؛ امروز منطق رژیم صهیونیستی با وهابیت یکی شده است و همان‌طور که در فلسطین کودکان بی‌گناه را می‌کشند در ایران هم در یک عملیات تروریستی زنان و کودکان بی‌گناه را هدف حمله خود قرار دادند و ۲۶ نفر از جمله یک کودک چهار ساله را کشتند و بیش از ۶۰ نفر را مجروح کردند.

فتاح‌دماوندی گفت: گروهک تروریستی الاحوازیه و داعش هر دو ادعا کردند که این عملیات را آن‌ها انجام داده‌اند و رژیم صهیونیستی از عملکرد این گروه‌های تروریستی راضی و خشنود است؛ در حالی که افکار عمومی ایران و جهان این حرکت را محکوم کردند، برخی شبکه‌های غربی و عربی از تروریستی خواندن این عملیات خودداری کردند.

وی اضافه کرد: بی‌بی‌سی، رادیو فردا، صدای آمریکا، العربیه سعودی و شبکه‌ اسکای نیوز عربی امارات از واژه تروریستی برای این عملیات استفاده نکردند؛ گروه تروریستی الاحوازیه در سال ۱۳۸۴ در فرمانداری اهواز بمب‌گذاری کردند و ۱۱ نفر را کشتند و ۸۵ نفر را زخمی کردند

*تحریک گسل‌های قومی در دستور کار دشمنان قرار دادند/ اقتصاد مقاومتی تنها راه مقابله با تحریم‌هاست

امام جمعه دماوند تصریح کرد: آن‌ها سعی دارند کاری کنند که ما شاهد برگزاری جشن‌ چهل‌سالگی انقلاب نباشیم؛ این بار هم تحریک گسل‌های قومی را در دستور کار قرار دادند و از طرف دیگر محمد بن سلمان ولیعهد رژیم سعودی در اردیبهشت‌ماه ۹۶ گفته بود که ما تلاش می‌کنیم تا جنگ را به درون ایران بکشانیم.

فتاح‌دماوندی بیان کرد: موضع ابوظبی و امارات هم همین بوده است و کشاندن جنگ به داخل ایران گزینه‌ای اعلام شده است که طی مرحله آینده افزایش می‌یابد؛ غافل از اینکه نظام اسلامی ما در آستانه ۴۰ سالگی خود در قله استقلال، عزت و قدرت داخلی و نفوذ منطقه‌ای قرار دارد و در مناسبات جهانی نقش تعیین‌کننده دارد.

وی ادامه داد: امروز ایران اسلامی در عرصه‌های دفاعی و هسته‌ای پیشرفت کرده و در عرصه‌های مختلفی دیگر هم پیشرفت فراوانی داشته است؛ آن‌ها برای فشار آوردن بر ایران هیچ راهی جز تحریم اقتصادی گسترده ندارند و ما هم برای مقابله با تحریم‌ها هیچ راهی جز اقتصاد مقاومتی و تکیه‌بر نیروی جوانان داخل نداریم.

*مردم منتظر اقدامات راهگشای دولت هستند/ دلالان از خواب برخی مسؤولان سوءاستفاده می‌کنند

امام جمعه دماوند اظهار داشت: حادثه اهواز روسیاهی را برای دشمنان و وحدت ملی را برای ما به دنبال داشت؛ در جنگ اقتصادی هم همچون جنگ تحمیلی هشت ساله می‌توانیم پیروز شویم به شرطی که همان‌طور که در دوران دفاع مقدس مردم نقش اصلی را در دفاع داشتند در دوران تحریم اقتصادی هم مردم با درک صحیح از وضع اقتصادی برای حل مشکلات به دولت و به یکدیگر کمک کنند.

فتاح‌دماوندی با بیان اینکه وظیفه دولت و دستگاه‌های نظارتی سنگین‌تر است، تأکید کرد: باید نقدینگی مهار و از بازگشت مجدد رکود جلوگیری شود، تقاضای کاذب از بین برود و البته کابینه دولت نیز ترمیم شود؛ اگر دولت بتواند نقدینگی موجود در کشور را به سمت تولید سوق دهد، دارای برگ برنده خواهد شد.

وی گفت: مردم منتظر اقدامات راهگشای دولت هستند و امروز به دلیل تورم افسارگسیخته توان خرید مردم کم شده و اقشار ضعیف متوسط تحت‌فشار هستند؛ وزارتخانه‌های مربوطه هنوز در خواب هستند و البته یک عده دلال، سودجو و محتکر از خواب برخی مسؤولان سوءاستفاده کرده و خون مردم را می‌مکند.

*چرا مسؤولان با گرانی بی‌سابقه در خواب هستند؟/ مردم از ضعف نظارت و سوء مدیریت‌ها ناراحت‌اند

امام جمعه دماوند تصریح کرد: امروز گرانی بی‌سابقه اتفاق افتاده و چرا مسؤولان در خواب هستند؟ برای نجات اقتصاد کشور مردم سؤال می‌کنند قیمتی که بالا رفته، آیا با اجازه دستگاه‌های نظارتی و دولت اتفاق افتاده یا سر خود این کار را کرده‌اند، چرا قوه قضاییه اقدامات بازدارنده را اعمال نمی‌کند، چرا مجلس شورای اسلامی برای حل مشکلات اقتصادی قدم‌های محکمی برنمی‌دارد و چرا قوه‌های سه‌گانه تقصیر را به گردن یکدیگر می‌اندازند.

فتاح‌دماوندی ادامه داد: مردم می‌پرسند که چرا به شعار رهبر معظم انقلاب در مورد اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید و کالای ایرانی اهمیت لازم داده نمی‌شود؛ چرا کارخانه‌های کوچک و بزرگ حمایت نمی‌شوند و بعضی از آن‌ها تعطیل و کارگران بیکار می‌شوند.

وی تأکید کرد: مردم این نظام را با خون فرزندان خود حفظ کرده‌اند و مردم استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی ایران خود را دوست دارند؛ مردم رهبر عزیز خود را و مسؤولان خدمت‌گزار را دوست دارند، اما از ضعف نظارت و سوء مدیریت‌ها ناراحت هستند.

*بخش عده‌ای از مشکلات مربوط به ضعف مدیران داخلی است

امام جمعه دماوند خاطرنشان کرد: همه می‌دانند که بخش عده‌ای از مشکلات کشور مربوط به ضعف مدیران داخلی است؛ درست است که تحریم ظالمانه آمریکا هم تأثیر دارد، اما بسیاری از مشکلات تحریم مربوط به داخل می‌شود.

فتاح‌دماوندی اضافه کرد: امیدواریم با کمک مسؤولان و مردم مشکلات و چهلمین سال پیروزی انقلاب را به‌سلامت بگذرانیم و از خداوند متعال برای استقامت در این راه پرافتخار کمک می‌خواهیم.

انتهای پیام

منبع: پایگاه خبری عصر شرق

 

امام جمعه دماوند: ایستادگی و مقاومت در دفاع مقدس با تبعیت از ولی‌فقیه حاصل شد/ مردم غیور ایران وجبی از خاک ایران را به دست بیگانه ندادند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند اظهار کرد: فردا ۳۱ شهریورماه مطابق با آغاز جنگ تحمیلی رژیم بعث عراق علیه ایران در سال ۱۳۵۹ و آغاز هفته دفاع مقدس است.
وی افزود: دولت عراق در ۲۶ شهریورماه سال ۱۳۵۹ عهدنامه مرزی ۱۹۷۵ الجزایر را به طور یک‌جانبه لغو کرد و پنج روز بعد یعنی در ۳۱ شهریور پس از کسب موافقت آمریکا تهاجم گسترده‌ای را از طریق زمین، هوا و دریا به خاک مقدس جمهوری اسلامی ایران آغاز کرد.
*جنگ ایران و عراق نابرابر بود/ مردم ایران وجبی از خاک ایران را به دست بیگانه ندادند
امام جمعه دماوند گفت: صدام در این روز مقابل دوربین‌های تلویزیونی جهان قرار گرفت و قرارداد ۱۹۷۵ را مغرضانه پاره کرد و به جنگ با ایران برخاست؛ جنگ ایران و عراق نابرابر بود و صدام از پشتوانه قدرت‌های جهان غربی و شرقی و همچنین از پشتیبانی‌های کشورهای عرب منطقه برخوردار بود.
فتاح‌دماوندی تصریح کرد: صدام پس از هشت سال نتوانست به اهداف اولیه خود دست پیدا کند و این مردم غیور ایران بودند که جانانه دفاع کردند و یک وجب از خاک ایران را به دست بیگانه ندادند؛ اما در جنگ ۱۳ ساله ایران و روس و در دو قرارداد خفت‌بار و ننگین گلستان و ترکمنچای بخش‌های عظیمی از میهن ما جدا شد و در جنگ دیگری، هرات و افغانستان را از ایران جدا کردند و در دوره پهلوی نیز بحرین از ایران جدا شد.
وی با بیان اینکه ایستادگی و مقاومت با تبعیت از ولی‌فقیه حاصل شد، بیان کرد: امام راحل فرمودند «منافع جنگ از ضررهایش برای ما بیشتر بود»، یکی از منافع جنگ ایجاد وحدت بین اقشار مختلف جامعه و به وجود آمدن روحیه ایثار و فداکاری و ارزش‌های اخلاقی و انسانی در جامعه بود.
*دفاع مقدس ایستادگی را به ما آموخت/ ریشه‌های انقلاب در دفاع مقدس محکم شد
امام جمعه دماوند خاطرنشان کرد: هشت سال دفاع مقدس به ما آموخت که ما می‌توانیم با اتکال بر خدای متعال روی پای خود بایستیم؛ ما در جنگ تحمیلی به این نتیجه رسیدیم که باید روی پای خود بایستیم و ما در جنگ ریشه‌های انقلاب پربار اسلامی‌مان را محکم کردیم.
فتاح‌دماوندی ادامه داد: همه این‌ها از برکت خون‌های پاک شهدای عزیز هشت سال نبرد بود که از تلاش مادران و پدران و مردم عزیز ایران در مبارزه با دشمنان نشأت گرفت؛ امام راحل فرمودند «تکلیف ما این است که از اسلام صیانت کنیم؛ کشته شویم یا بکشیم، تکلیف را عمل کردیم».
وی اضافه کرد: ایشان در مبارزه با رژیم پهلوی هم همین موضوع را داشتند و فرمودند «هر کسی هر مقدار که قدرت دارد، باید از اسلام دفاع کند»؛ دفاع از ناموس و جان مسلمانان از واجبات است و کشور ما به این واجب عمل می‌کند.
*رمز موفقیت، مقاومت و وحدت است/ امروز در جنگ اقتصادی و فرهنگی هستیم
امام جمعه دماوند افزود: امروز رمز موفقیت ما در مقاومت و وحدت است؛ اگر آن روز جنگ نظامی بود، امروز جنگ اقتصادی و فرهنگی است، اگر آن روز ایثار و فداکاری و از خودگذشتگی عامل پیروزی بود، امروز هم ایثار و فداکاری عامل پیروزی است.
فتاح‌دماوندی خاطرنشان کرد: در تحریم‌های اقتصادی علیه مسلمانان در حصر اقتصادی، مسلمانان توانستند سال‌های سخت شعب ابی‌طالب را با تحمل، مقاومت و ایثار سپری کنند در مدینه هم بعد از تشکیل حکومت اسلامی توسط پیامبر اسلام (ص) شرایط اقتصادی سخت بود.
وی گفت: در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید قرار داریم و یک میلیون و ۳۰۰ هزار دانش‌آموز وارد مدارس خواهد شد؛ اگر در مدارس ایثار و فداکاری، تقویت ایمان به خداوند و قیامت و فداکاری برای خداوند اسلام و مسلمانان سرمشق باشد، نتیجه‌اش تربیت و شکوفایی حججی‌ها می‌شود که تا ابد افتخار ایران هستند.
*مشکلات کشور با روحیه شهید حججی برطرف می‌شود/ پیوند بین خانواده، مدرسه و مسجد تقویت شود
امام جمعه دماوند تأکید کرد: اگر در این شرایط کشور، همه دانش‌آموزان، دانشجویان و طلاب روحیه شهید حججی را داشته باشند، مشکلات کشور حل می‌شود؛ اما اگر منفعت‌طلبی و دنیاگرایی ترویج شود، نتیجه‌اش اختلاس و احتکار و اینکه مال و ثروت خود را به هر قیمتی زیاد کنیم و برایمان مهم نباشد که بر سر مردم چه می‌آید، می‌شود.
فتاح‌دماوندی تصریح کرد: درود و سلام خداوند بر کسانی که شهیدان را پرورش دادند و آموزگارانی که روحیه ایثار و از خودگذشتگی را به دانش‌آموزان آموختن؛ رحمت خداوند بر مدارس علم و عمل و تعلیم و تربیت باشد.
وی بیان کرد: فرارسیدن مهر، ماه علم‌آموزی و کنار زدن پرده‌های جهل و نادانی و کسب نور و معنویت را به همه معلمان و مدیران و مسئولان آموزش و پرورش تبریک عرض می‌کنیم و تقاضا دارم که برای پیوند بیشتر بین خانواده، مدرسه و مسجد تلاش و برنامه‌ریزی بیشتر و بهتری انجام گیرد.
امام جمعه دماوند اضافه کرد: همچنین فرارسیدن هفته دفاع مقدس را به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران، جانبازان و آزادگان، رزمندگان و بسیجیان، ارتشیان و سپاهیان و نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی تبریک و تهنیت عرض می‌کنیم.
انتهای پیام

منبه: پایگاه خبری عصرشرق

 

امام جمعه شهرستان دماوند:تربیت دانش آموزان در مدارس باید در اولویت قرار گیرد/ مسجد، مدرسه و خانواده سه ضلع اصلی تربیت هستند که باید میان آن ها ارتباط قوی به وجود آورد.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند به نقل از خبرگزاری تسنیم حجت الاسلام و المسلمین کاظم فتاح دماوندی در نشست فصلی مدیران که صبح امروز در فرمانداری شهرستان دماوند برگزار شد، با بیان اینکه اهمیت مسئله تعلیم و تربیت از کسی پوشیده نیست، اظهار داشت: امروزه به همان میزان که به علم آموزی دانش آموزان اهمیت می دهیم باید به همان میزان به تربیت، اخلاق و پرورش آن ها اهمیت داد؛ اگر در کشور اختلاس و ارتجاع پیش می آید این متخلفین مشکل علمی ندارند بلکه دارای مشکلات اخلاقی ای هستند که می توان ریشه آن ها را در دوران مدرسه پیدا کرد.
وی ادامه داد: البته در مقابل هم مسئولین خوبی داریم که نتیجه زحمات معلمان و مدیران عزیز است؛ امثال شهید حججی ها، مدیران جهادی و انقلابی و کسانی که در این جنگ اقتصادی که دشمن برای ما راه انداخته است اقتصاد مقاومتی را اجرا می کنند توسط همین معلمان تربیت شده اند.
امام جمعه شهرستان دماوند با اشاره به اینکه تربیت فرزندان در خانواده نیز بسیار مهم است، تصریح کرد: در شهرستان دماوند نیز در مدارس در برخی زمینه ها به ویژه در عرصه های تربیتی و اخلاقی با مشکلاتی روبرو هستیم که برای حل آن ها باید از دانشجویان و مراکز علمی بخواهیم تا در قالب پایان نامه به تحقیق پرداخته و مشکلات را بررسی کنند.
فتاح دماوندی تاکید کرد: مسجد، مدرسه و خانواده سه ضلع مهم در تربیت هستند که باید بین این سه ضلع ارتباط قوی تری ایجاد کنیم؛ همچنین باید نمازخانه مدارس را تجهیز کرده و مسئله انقلاب، جمهوری اسلامی و حمایت از اصل ولایت فقیه باید مد نظر باشد و این را به دانش آموزان گفت که اصل نظام درست است و اگر مشکلی وجود دارد به دلیل ضعف عملکرد مجریان است.

امام جمعه دماوند: قوای سه‌گانه به تأسی از نهضت عاشورا با فساد مبارزه کنند/ تبلیغات مسموم باعث هجوم به فروشگاه‌ها می‌شود/ مشکلات کشور به دلیل قانون‌شکنی برخی مسؤولان است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند، حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه دماوند، ضمن تسلیت فرارسیدن ایام محرم و تاسوعا و عاشورای حسینی اظهار کرد: امروز وظیفه ما زنده نگه‌داشتن نهضت امام حسین (ع) است.

وی با بیان اینکه گریه کردن بر عزای امام حسین (ع) زنده نگه داشتن نهضت است، افزود: همه ما باید اهداف امام حسین (ع) را پیگیری کنیم؛ امر به معروف و نهی از منکر، مبارزه با ظلم و ستم و زنده نگه داشتن اسلام، قرآن و اهل‌بیت (ع) از اهداف ایشان بود.

*عاشورا با «نه» گفتن خود یزیدیان را در طول تاریخ نفی کرد/ امام حسین (ع) با جمعیتی کم مقابل امپراتوری بزرگ ایستادند

امام جمعه دماوند گفت: در هر زمان و هر مکانی باید همان برنامه‌های امام حسین (ع) را ادامه دهیم؛ ایشان با یک جمعیت کم مقابل یک امپراتوری بزرگ ایستادند و همه‌چیز را فدای اسلام کردند؛ این «نه» گفتن امام حسین (ع) به هر چه غیر از خداوند است.

فتاح‌دماوندی با اشاره به اینکه این موضوع باید در زندگی ما موج بزند، تصریح کرد: عاشورا با «نه» گفتن خود یزیدیان را در طول تاریخ نفی کرد و به گورستان فرستاد؛ این‌ها جملات امام راحل عظیم‌الشان ماست که فرمودند «عاشورا را زنده نگه دارید که با این کشور شما آسیب نخواهد دید».

وی اضافه کرد: هر روز گریه کنید و ببینید که امام حسین (ع) چه کردند و کربلا چه صحنه‌ای بوده است؛ امام خمینی (ره) فرمودند «نه از جمعیت کم و نه از شکست بترسید، شکستی در کار نیست؛ وقتی کار برای خداوند باشد، شکستی در آن نیست؛ کشته بشوید بهشتی هستید، بکشید هم بهشتی هستید».

*اگر حادثه عاشورا نبود، اسلام دچار انحراف می‌شد/ انقلاب اسلامی ایران از عاشورا نشأت می‌گیرد

امام جمعه دماوند با بیان اینکه هدف قیام عاشورا شکستن تفکر طاغوتی بنی‌امیه بود، افزود: امام حسین (ع) تفکر بنی‌امیه را تا ابد شکست دادند؛ حضرت سیدالشهدا (ع) با نثار خون اسلامی که بنی‌امیه می‌خواست نمایش دهد و با ادعای خلاف برخلاف موازین اسلامی عمل کند و همچنین بساط معاویه را که می‌خواست اسلام را به‌صورت یک امپراتوری در بیاورد و به زمان جاهلیت برگرداند، شکست دادند.

فتاح‌دماوندی تصریح کرد: اگر حادثه عاشورا و این فداکاری نبود، یقیناً اسلام دچار انحرافاتی می‌شد، همان‌طور که در ادیان قبل از اسلام انحراف پیش آمد؛ درس امروز ما از عاشورا این است که روح شجاعت و غیرت دینی را در خود زیاد کنیم و نسبت به منکرات بی‌توجه و بی‌تفاوت نباشیم؛ انقلاب اسلامی ایران هم از انقلاب اسلامی امام حسین (ع) و عاشورا نشأت گرفت و شخص امام راحل همیشه روی مسائل امام حسین (ع)، عاشورا و عزاداری‌های مردمی تکیه داشتند.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب فرمودند «اگر در جامعه‌ای آن نوع خوب خاص و طرفدار حق یعنی کسانی که می‌توانند در صورت لزوم از متاع دنیا دست بردارند در اکثریت باشند، هیچ‌وقت جامعه اسلامی به سرنوشت جامعه امام حسین مبتلا نخواهد شد و مطمئنم تا ابد بیمه است؛ اما اگر قضیه برعکس شود و نوع دیگر خواص طرفدار حق یعنی کسانی که دل سپرده به متاع دنیا و حق‌شناس هستند، ولی درعین‌حال مقابل متاع دنیا پایشان می‌لرزد در اکثریت باشند، وامصیبتا است».

*مشکلات با دنیاگرایی مسؤولان بیشتر می‌شود/ مشکلات کشور به دلیل قانون‌شکنی برخی مسؤولان است

امام جمعه دماوند بیان کرد: امروز اگر مسؤولان نظام اسلامی ما دنیاگرا و پول‌پرست شوند، مشکلات روزبه‌روز بیشتر خواهد شد و کسی که روحیه ایثار و ازخودگذشتگی نداشته باشد و نتواند از امکانات و مال دنیا بگذرد و وابسته به دنیا باشد، اگر در رأس یک وزارتخانه یا اداره کل و هر مسؤولیتی قرار گیرد، نمی‌تواند حق مظلومان و مستضعفان را از ظالمان و مستکبران بگیرد، چون خودش با آن‌ها همسو است.

فتاح‌دماوندی افزود: تشکیل حکومت اسلامی بزرگ‌ترین معروفی بود که مردم و امام راحل با مجاهدت و ایثار انجام دادند؛ در دوران پهلوی همچون دوران یزید حلال خداوند حرام و حرام خداوند حلال شمرده می‌شد، اما وقتی امام راحل به پشتوانه مردم قیام تشکیل دادند، قانون اساسی را مطابق با قرآن و حدیث پایه‌ریزی و جای حلال و حرام را مطابق نظر اسلام معلوم کردند.

وی گفت: اگر امروز مشکلی وجود دارد به خاطر عمل نکردن به قانون و ضعف مدیریت‌ها و نظارت‌ها و قانون‌شکنی برخی از مسؤولان است؛ مشکلات امروز ما به خاطر اصل نظام نیست، بلکه به خاطر عمل نکردن به اهداف آرمان‌های انقلاب است و این روزها مشاهده می‌کنیم که مردم یمن، لبنان، سوریه و عراق به پشتوانه نظام اسلامی و مردم عزیز ما در حال مبارزه با ظلم هستند.

*قوای سه‌گانه به تأسی از نهضت عاشورا با فساد مبارزه کنند/ بیشتر مشکلات منشأ داخلی و روانی دارد

امام جمعه دماوند تصریح کرد: روا نیست که برخی از زالوصفتان به جان بیت‌المال مسلمین بیفتند و چهره پاک نظام اسلامی را لکه‌دار کنند؛ آن‌قدر که خائنان داخلی به کشور لطمه می‌زنند، دشمنان خارجی نمی‌توانند بزنند؛ امروز روز وحدت حول محور ولایت‌فقیه و قانون است و برای حل مشکلات کشور امروز قوای سه‌گانه باید با تأسی از نهضت عاشورا دست در دست هم با فساد مبارزه کنند.

فتاح‌دماوندی ادامه داد: امروز روز اصلاح‌طلبی اصول‌گرایانه است و همه باید با توجه به اصول و مبانی انقلاب در جهت اصلاح امور و حل مشکلات تلاش کنیم؛ بیشتر مشکلات منشأ داخلی و روانی دارد و مردم هم در حل مشکلات اقتصادی نقش اساسی دارند.

وی بیان کرد: در برخی کشورها مردم برای کاهش قیمت کاذب اجناس، آن کالا را تحریم می‌کنند و نمی‌خرند و در آنجا قیمت‌ها به‌سرعت کاهش می‌یابد؛ اگر احتکار کردن در کشور به فرهنگ تبدیل شود، وامصیبتا است و اگر علاوه بر برخی تجار، مردم هم به احتکار روی بیاورند، وضع بازار بدتر خواهد شد.

*تبلیغات مسموم باعث هجوم به فروشگاه‌ها می‌شود/ کالاهای اساسی به مقدار لازم در کشور وجود دارد

امام جمعه دماوند اظهار کرد: آنچه باعث هجوم به فروشگاه‌ها می‌شود، جنگ روانی و تبلیغ مسموم است؛ تبلیغ کم بودن اجناس، اجناس را کم می‌کند مردم باید بدانند که کالاهای اساسی به مقدار لازم در کشور وجود دارد و جای هیچ نگرانی نیست؛ نظام ما آن‌قدر قدرتمند و ریشه‌دار شده است که با فوت آمریکا نمی‌لرزد و کارهایی که پیش می‌آید، بیشتر منشأ داخلی دارد، وگرنه آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند کند.

فتاح‌دماوندی افزود: در مسائل منطقه‌ای آمریکا و رژیم صهیونیستی سعی دارند که بین ایران و روسیه شکاف ایجاد کنند تا به اهداف پلید خود برسند؛ نشست سه‌جانبه ایران، ترکیه و روسیه در قلب فتنه‌های پیش‌رو در خصوص ادلب بود و بلافاصله بعد از این نشست، جنگنده‌های روسی آغاز به حمله هوایی به مواضع تکفیری‌ها کردند.

وی گفت: با این اقدام این پیام را مخابره کردند اتحادی که به نفع سوریه به وجود آمده، صرفاً جنبه تبلیغاتی ندارد و تا ریشه‌کنی کردن تروریسم ادامه خواهد داشت؛ این نشست به غرب این پیام را فرستاد که برای حل بحران‌های منطقه غرب آسیا بین سه کشور بزرگ ایران، ترکیه و روسیه دیدگاه‌های مشترکی وجود دارد؛ علاوه بر اینکه جمهوری اسلامی ایران به‌تنهایی در مبارزه با تروریست‌ها کوتاه نخواهد آمد.

*حمله موشکی سپاه زنگ خطر را برای همه دشمنان به صدا درآورد/ حمله به کنسولگری ایران در بصره خللی در وحدت ایران و عراق وارد نخواهد کرد

امام جمعه دماوند تصریح کرد: حمله موشکی سپاه در اقلیم کردستان نمونه کوچک این اراده بود؛ این حمله نشان داد که خویشتن‌داری جمهوری اسلامی ایران به معنای ملاحظه‌کاری قدرت‌های جهانی نیست و اشراف اطلاعاتی و نظامی ما در حد اعلاست و صبر هم اندازه‌ای دارد؛ ضمن اینکه این حمله زنگ خطر را برای همه دشمنان به صدا درآورد.

فتاح‌دماوندی بیان کرد: نکته دیگر تذکری به همگان است که مواظب باشیم تا دشمنان بین ملت ایران و عراق تفرقه نیندازند و آتش فتنه روشن نکنند؛ حمله گروهی از اغتشاش‌گران به کنسولگری ایران در بصره خللی در وحدت دولت شیعه ایران و عراق وارد نخواهد کرد و در شرایط فعلی و ماه محرم و صفر و در آستانه برگزاری راهپیمایی عظیم اربعین باید همگرایی ایران و عراق بیشتر شود.

وی اضافه کرد: در عاشورای حسینی باید سعی کنیم هر‌چه می‌توانیم از آثار و برکات عزاداری برای سالار شهیدان بیشتر بهره ببریم، چراکه عزاداری بر سید شهیدان باعث آمرزش گناهان و کسب توان فراوان و غربت و استجابت دعا می‌شود.

منبع: فارس