امام جمعه شهرستان دماوند: قوه قضائیه از سوءاستفاده انتخاباتی در مالکیت بقعه امام‌زاده هاشم جلوگیری کند

امام جمعه دماوند گفت: موضوع مالکیت بقعه امام‌زاده هاشم(ع) که مردم دماوند قرن‌هاست که خدمت‌گذار این بقعه هستند و برطرف شدن نگرانی در این زمینه که با توجه به انتخابات پیش‌رو و امکان سوءاستفاده برخی از افراد، باید عنایت قوه قضائیه در این خصوص صورت گیرد.
به گزارش پایگاه خبری دفتر امام جمعه شهرستان دماوند حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم فتاح دماوندی در نشست بررسی مسائل حوزه قضایی شهرستان دماوند که با حضور معاون دادستان کل کشور برگزار شد، اظهار کرد: شهرستان دماوند به دلیل نزدیکی به تهران، دارای زمین‌های ارزشمندی است و بخش عمده‌ای از مشکلات قضایی به این موضوع برمی‌گردد.
وی افزود: بخشی از مشکلاتی که در دهیاری‌ها و شهرداری‌ها وجود دارد مربوط به ساخت‌وساز غیرمجاز و بخشی نیز مربوط به موضوعات امینتی است، در این خصوص توقع داریم که نیروی انتطامی توجه بیشتری به حفظ امنیت و مال مردم داشته و با سارقین و افرادی که در زمینه مواد مخدر تلاش می‌کنند تا چهره را ناامن کنند، برخورد لازم صورت گیرد.
امام جمعه دماوند ادامه داد: از دیگر موارد، لزوم برخورد لازم با افرادی است که در زمینه حجاب رعایت شئونات لازم را رعایت نمی‌کنند که این امر مدنظر قرار گیرد؛ چرا که مردم دماوند متدین و شهیدپرور هستند و پای انقلاب ایستاده‌اند.
فتاح‌دماوندی تصریح کرد: از موضوعاتی که ما در نماز جمعه به آن پرداختیم، موضوع رشوه و لزوم بیان مستندات در این خصوص است تا اگر کسی شاهد چنین امری در دماوند بود، به صورت مستند آن را بیان کند.
وی خاطرنشان کرد: موضوع رشوه فساد و گناهی بزرگ است و باید این اطمینان را به مردم دهیم که با مراجعه به دادگستری در این زمینه، اقدامات لازم صورت می‌گیرد.
امام جمعه دماوند بیان کرد: موضوع مالکیت بقعه امام‌زاده هاشم(ع) از دیگر موارد مطرح در این شهرستان است، مردم دماوند قرن‌هاست که خدمت‌گذار این بقعه هستند و دغدغه مردم، برطرف شدن نگرانی در این زمینه است که با توجه به انتخابات پیش‌رو و امکان سوءاستفاده برخی از افراد، باید عنایت قوه قضائیه در این خصوص صورت گیرد.

امام جمعه شهرستان دماوند: ملت و نظامی که دوست و دشمن به قدرت بلا منازع آن اعتراف می کنند را غار نشین نخوانید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند حجت الاسلام و المسلمین کاظم فتاح دماوندی در خطبه های سیاسی عبادی نماز جمعه در جمع مردم شهرستان دماوند با اشاره به سالگرد شهید مصطفی چمران اظهار داشت: زندگی این شهید بزرگوار یک الگوی زیبا از زندگی مومنانه و تراز اسلامی است که به قول امام شهید چمران سرداد پرافتخار اسلام، مجاهد بیدار و متعهد راه تعالی، جنگجوی پرهیزکار، معلم متعهد و… بود.

وی همچنین در خصوص سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی افزود: در سال ۱۳۶۰ تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی به فرمان امام خمینی (ره) شکل گرفت و یک تیر به عنوان روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی نامگذاری شد؛ این روز را به تمام مبلغین دین اسلام تبریک می گوییم.

امام جمعه شهرستان دماوند ادامه داد: تمام مسلمانان، با تقوا و تعهد باید پیام اسلام را که خدا پرستی، نفی طاغوت ها و امرای عدالت است به دیگران ابلاغ کنند؛ در تبلیغات اسلامی عاطفه، عقل و اندیشه مخاطب تحت تاثیر قرار می گیرد.

فتاح دماوندی با بیان اینکه امروزه جنگ نظامی حای خود را به جنگ تبلیغاتی داده است، بیان کرد: در جامعه امروز بودجه های تبلیغاتی از بودجه های نظامی و تسلیحاتی بیشتر شده است؛ پس ما باید با استفاده از ابزار مختلف به ویژه هنر مبلغ و بلندگوی اسلام و انقلاب باشیم.

وی در ادامه با اشاره به روز اصناف و نقش مهم بازاریان در زمان قبل و بعد از انقلاب اسلامی، تصریح کرد: اصناف همواره در زمان انقلاب، دفاع مقدس و سازندگی یار انقلاب و مردم بودند و امید است در دوران تحریم های اقتصادی بار دیگر نقش خود را در خدمت منصفانه ایفا کنند؛ بازاریان ایران همواره در تحولات سیاسی و احتماعی به نفع اسلام قدم برداشته اند.

امام جمعه شهرستان دماوند با بیان اینکه کسب و کار حلال در آیین حیات بخش اسلام از مهم ترین عبادات به شمار می رود، گفت: قوام جامعه و خانواده اسلامی بر پایه اقتصاد عدالت محور است که در این میان انصاف اصناف نماد دائمی پیوند اخلاق و اقتصاد است.

فتاح دماوندی هم چنین با اشاره به هفته صرفه جویی در مصرف آب، خاطر نشان کرد: ۷۱ درصد از سطح کره زمین را آب پوشانده اما تنها ۵ درصد آن شیرین است؛ استفاده بهینه و صحیح از آب وظیفه انسانی و اسلامی ماست و آلوده کردن آب مشکلات زیادی برای محیط زیست، حیوانات، گیاهان و. به وجود می آورد که امیدواریم با اجرای طرح فاضلاب شهری تا حدود زیادی از آلودگی منابع آبی جلوگیری شود.

وی با اشاره به ششم تیرماه سالروز سو قصد به جان آیه الله العظمی خامنه ای در مسجد ابوذر تهران در سال ۱۳۶۰ عنوان کرد: امام خمینی (ره) این حادثه و حادثه هفتم تیر ماه که به شهادت شهید بهشتی و ۷۲ تن از یارانش انجامید را سند حقانیت انقلاب و نظام و نماد شکست و رسوایی خط نفاق و انحراف در برابر اقتدار و اتحاد ملت ایران دانستند.

امام جمعه شهرستان دماوند تاکید کرد: خداوند را شاکریم که نعمت رهبری فهیم، عدالت طلب، خوش خلق، خرافه ستیز، وفادار به اصول و آرمان های امام و انقلاب، حکیم و نظریه پرداز، با صلابت و پر اقتدار، خستگی ناپذیر و. را بر سر ما مستدام داشت.
وی با بیان اینکه وقتی امروز دوست و دشمن به قدرت بلا منازع ایران اعتراف نموده اند، نباید ملت ایران را غار نشین خطاب کرد، گفت: در شرایط کنونی همه به خصوص ما مسئولین موظیم قول سدید را که از مصادیق تقوای سیاسی و اجتماعی است، رعایت کنیم.
فتاح دماوندی ادامه داد: در شرایطی که ملت عزیز ما زیر فشار تحریم دشمن و در مضیقه اقتصادی هستند، نباید به گونه ای حرف بزنیم که خاطر مردم آزرده شود؛ چیزی که هفته گذشته در خصوص مقاومت ملت ما گفته شد، قول سدید نبود و باعث ایجاد تنش هم داخل حوزه انتخابیه و هم موردی برای سو استفاده دشمن شد.

فتاح دماوندی در ادامه در خصوص نمایش اقتدار موشکی سپاه در سرنگون کردن پهپاد جاسوسی آمریکا بیان کرد:‌ این اقتدار باعث دلگرمی مردم و وحشت دشمنان شد؛ فرمانده کل سپاه گفته آنقدر به آنها نزدیک هستیم که حتی شماره روی اسلحه‌شان را می‌خوانیم و ملت و حکومت ایران مثل خورشید در آسمان امنیت و اقتدار می‌درخشد.

وی گفت: ترامپ انقدر ذلیل شده که بعد از سرنگونی پهپادش برای اینکه قافیه را نبازد، می‌گوید احساس می‌کنم که این اشتباه توسط فردی رخ داده که نباید این اشتباه را انجام می‌داد و سخت است که باور کنم این اتفاق عمداً رخ داد.

امام جمعه شهرستان دماوند اظهار کرد: آن کسانی که می‌گویند چرا با آمریکا وارد مذاکره نمی‌شوید؛ بدانند سرنوشت آن کسانی که به آمریکا تکیه کردند، تلخ و اسفناک است.

فتاح‌دماوندی عنوان کرد: بعد از یاسر عرفات، صدام حسین و قذافی، جدیدترین نمونه محمد مرسی، رئیس جمهور مخلوع و متوفی در قفس جلسه محاکمه در دادگاه مصر است.

وی با بیان اینکه محمد مرسی قربانی رویکرد آمریکا و سعودی‌ها شد، خاطر نشان کرد: مرسی که زمانی مبارک را به جرم خیانت به کشور زندانی کرده بود در حالی محاکمه شد که مبارک یکی از شاهدانی بود که علیه وی شهادت داد و این اوج خیانت آمریکایی به مرسی بود.

امام جمعه شهرستان دماوند تاکید کرد: انقلابیون مصر به عنوان آشوب‌گر محاکمه شدند و افرادی مثل مبارک و فرزندانش از زندان آزاد و علیه مرسی و انقلابیان شهادت دادند؛ رئیس جمهوری که مردم به او رای داده بودند، با کودتای آمریکایی و سعودی داخل قفس و با حقارت جان داد.

 

امام جمعه شهرستان دماوند: باید رتبه فرهنگی شهرستان دماوند رصد و نقاط ضعف و قوت آن شناخته شود/ هنرمندان باید طرح‌ها و برنامه‌های خود و نحوه حمایت از آن را به شورای فرهنگ عمومی ارائه دهند

امام جمعه شهرستان دماوند با بیان اینکه باید رتبه فرهنگی این شهرستان رصد و نقاط ضعف و قوت آن شناخته شود، گفت: هنرمندان باید طرح‌ها و برنامه‌های خود و نحوه حمایت از آن را به شورای فرهنگ عمومی ارائه دهند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرسان دماوند، حجت الاسلام والمسلمین کاظم فتاح دماوندی در اولین نشست با مسئولان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن‌های هنری شهرستان دماوند اظهار داشت: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری نماز جمعه قلب فرهنگی و امام جمعه فرمانده قرارگاه فرهنگی هر شهر می‌باشد واصالتاً کار امام جمعه یک امر فرهنگی است و از این باب می‌توان با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تعامل داشت.
وی ادامه داد: هر اقدام فرهنگی که در سطح شهرستان انجام می‌گردد باید بهصورت هماهنگ شده باشد.
امام جمعه شهرستان دماوند گفت: باید مسئولین اداراتی که با فرهنگ ارتباط مستقیم دارند هرسال چندین مرتبه جلساتی تشکیل دهند که اقداماتی هماهنگ شده و با تقسیم کارانجام دهند.
فتاح دماوندی بیان داشت: بستر این امر در شورای عمومی مطرح و محیاست اما در جلسات این شورا افرادی حضور دارند که ممکن است به صورتمستقیم با موضوع فرهنگ ارتباط نداشته باشند، از این جهت بهتر است جلساتی که فرهنگیان برگزار می‌کنند به صورت دبیرخانه و کارگروه ویژه جلسات شورای فرهنگ عمومی باشد و به موضوعات مهم فرهنگی پرداخته تا در شورا که قدرت بیشتری دارند مطرح شود.
وی خاطرنشان کرد: رئیس شورای فرهنگ عمومی امام جمعه است و می‌توان از ظرفیت و قدرت این شورا برای حل مسائل فرهنگی شهرستان استفاده کرد.
این مقام مسئول بیان داشت: ادارات مرتبط با موضوع فرهنگ می‌تواند سپاه، اداره اوقاف، روحانیون، حوزه علمیه، مدرسه، دانشگاه، هنرمندان و مطبوعات باشد که با گرد هم‌آیی در رابطه با مسائل فرهنگی شهرستان تصمیم بگیرند.
وی تاکید کرد: باید رتبه فرهنگی شهرستان دماوند رصد شده و نقاط ضعف و قوت آن شناخته شود و آن جمع هنرمندان از شورای فرهنگی عمومی، اداره فرهنگ و ارشاد و دفتر امام جمعه بتوانند کمک بگیرند.
امام جمعه دماوند گفت: در این جلسات می‌توان از حضور اساتید بازنشسته دانشگاه و معلمان بازنشسته و هرآن کس که با مقوله فرهنگ در ارتباط است استفاده کرد.
*هنرمندان باید نقش خود را در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب مشخص کرده باشند
فتاح دماوندی با اشاره به بیانیه مقام معظم رهبری در خصوص گام دوم انقلاب عنوان داشت: هنرمندان باید نقش خود را در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب مشخص کرده و طرح‌هایی در این خصوص آماده کنند و انجمن‌های مختلف هر آنچه از توانشان می‌آید در این رابطه مطرح کنند.
وی گفت: باید هفت بند بیانیه گام دوم انقلاب در جلسات مرور و بررسی شود تا همه حاضرین در جلسه هرچه در توان دارند را رابطه با تحقق این بیانیه ارائه نمایند.
امام جمعه دماوند خاطرنشان کرد: اسلام بر پایه قرآن و اهل بین می‌باشد و باید تمامی اقداماتی که برنامه‌ریزی می‌شود بر پایه قرآن و اهل بیت باشد، البته شاخصه‌های ایرانی نیز باید با اسلام تلفیق شود و اگر عمل فرهنگی ایرانی اما در تضاد با اسلام بود کنار گذاشته خواهد شد.
فتاح دماوندی گفت: همه ما ابتدا مسلمان سپس یک ایرانی هستیم، ایرانیان نیز اسلام را پذیرفته‌اند و بهترین آثار هنر اسلامی نیز طی تاریخ ۱۴۰۰ ساله اسلام مربوط به ایرانیان می‌باشد، بنابراین می‌توانیم از زبان هنر برای تحقق فرامین اسلام استفاده کرد.
*آثار هنری هنرمندان دماوند در مناسبت‌های ماه محرم و ماه مبارک رمضان باید دیده شود
وی در خصوص حضور هنرمندان در مراسم و مناسبت‌های مختلف در سطح شهرستان دماوند عنوان کرد: هنرمندان باید دیده شوند، می‌توان از مکان‌هایی همچون حسینیه‌ها در شب‌های ماه محرم و ماه مبارک رمضان، برای دیده شدن آثار هنری آنها استفاده کرد.
وی ادامه داد: هر شب حدود ۵۰۰ هزار نفر و در روز عاشورا ۸ هزار نفر برای مراسم ماه محرم حضور دارند که جای خالی هنرمندان در این جمع احساس می‌شود.
فتاح دماوندی افزود: بهتر است برخی نمایشگاه‌های آثار هنری همچون عکاسی، خطاطی، نقاشی، آثار تجسمی، شعر و دکلمه و تئاتر در مناسبت‌هایی همچون ماه محرم با برنامه‌ریزی مناسب برگزار شود و از هنر در راستای نمایش سبک زندگی اسلام و امام حسین نهایت استفاده را داشت و نباید تنها سخنرانی و مداحی در این شب‌ها انجام گیرد.
وی تاکید کرد: قطعاً مردم از کارهای هنری استقبال خواهند کرد، در روزهایی همچون ۱۳ آبان، ۲۲ بهمن و روز قدس نیز هنرمندان می‌توانند به در خیابان‌ها برای نمایش هنر خود به سراغ مردم بروند همچنین می‌توانند در مدارس، دانشگاه‌ها، مساجد، بازار و میادین اصلی شهر و کلیه تجمعات عمومی حضور داشته باشند و آثار هنری خود را به نمایش بگذارند.
وی در خصوص بالا بردن سرانه مطالعه در سطح شهرستان عنوان کرد: می‌توان برای دانشجویان و دانش‌آموزان در جهت بالا بردن سرانه مطالعه مسابقات و جشنواره‌هایی همراه با جوایز برگزار کرد.
امام جمعه شهرستان دماوند گفت: راه دیگری برای مطرح شدن هنرمندان ارائه طرح‌هایی در قالب استانی و کشوری می‌باشد، هنرمندان باید برای هر موضوع که پیش می‌آید پیش قدم شده و طرح هنری خود را از طریق امام جمعه یا فرمانداری و دیگر مسئولین ارائه دهند، همچنین می‌توانند در دیگر شهرها نیز نمایشگاه برگزار کرده و با نوآوری و خلاقیت هنر خود را به نمایش بگذارند.
وی گفت: از هنر تئاتر می‌توان در قالب مسائل انقلابی، مذهبی و دینی استفاده کرد، برای حمایت از نشر و چاپ کتاب نیز دفتر امام جمعه کمک لازم در زمینه ایجاد بازار فروش را انجام خواهد داد و می‌توان از فضای نماز جمعه برای فروش کتاب استفاده کرد.
*هنرمندان باید طرح‌ها و برنامه‌های خود و نحوه حمایت از آن را به شورای فرهنگ عمومی ارائه دهند/ بودجه دغدغه اصلی هنرمندان دماوند است
امام جمعه دماوند به هنرمندان گفت: هنرمندان باید طرح‌ها و برنامه‌های خود و نحوه حمایت از آن را به شورای فرهنگ عمومی و دفتر امام جمعه ارائه کرده تا از تریبون نماز جمعه و قدرت شورای فرهنگ عمومی در جهت اثر گذاری هرچه بیشتر به این طرح‌ها بتوان استفاده کرد.
فتاح دماوندی در خصوص بودجه برای حمایت از هنرمندان عنوان کرد: بودجه دغدغه همه است هرچند که دفتر امام جمعه بودجه‌ای برای حمایت از هنرمندان در نظر نگرفته ولی این‌طور نیست که هیچ بودجه‌ای تعریف نشده باشد، می‌توان از دیگر ادارات و ارگانها در این راستا کمک گرفت.
وی در رابطه با صندوق قرض‌الحسنه هنرمندان گفت: هنرمندان می‌توانند بین خود یا در مسجد و صندوق‌های قرض‌الحسنه صندوقی جهت حمایت از خود تشکیل داده و یا می‌توان برای تسهیل وام دهی به هنرمندان با بانک‌ها نیز وارد مذاکره شد.
این مقام مسئول در خاتمه خاطرنشان کرد: هنرمندان هر طرح، برنامه، انتقاد یا پیشنهادی دارند می‌توانند به صورت مکتوب به مسئول مربوطه و دفتر امام جمعه تقاضای خود را ارائه کرده و ما نیز نهایت حمایت خود را از آنها به عمل خواهیم آورد.

نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر – خردادماه ۹۸ – دفتر امام جمعه شهرستان دماوند

به گزارش پایگاه خبری دفتر امام جمعه سهرستان دماوند حجت الاسلام و المسلمین کاظم فتاح دماوندی در نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر در خصوص هفته عفاف و حجاب و اهمیت آن اظهار داشت: باید در این هفته نسبت به موضوع حجاب اهمیت بیشتری دهیم و این موضوع را به صورت مستمر پیگیری کنیم، بسیج ادارات از جمله نهادهایی است که می تواند در این امر ورود پیدا کند و ابتدا از خود بانوان ادارات باید آغاز کرد؛ بانوان محجبه در این هفته باید از طرف ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان مورد تشویق قرارگیرند.
وی با بیان اینکه امروز تقاضا در شهرستان دماوند نسبت به لباس های پوشیده و محجبه وجود دارد، افزود: اداره صنعت و معدن و تجارت باید در این خصوص ورود پیدا کرده و مکان هایی را صرف لباس های پوشیده و اقلام حجاب قرار دهد و نسبت به فروشگاه هایی که عرضه لباس های نامناسب دارند برخورد شود.
امام جمعه شهرستان دماوند در خصوص برخی هنجارشکنی ها در سطح شهرستان به ویژه در ایام تابستان، بیان کرد: متاسفانه در این ایام گزارشاتی مبنی بر برگزاری مهمانی ها و پارتی ها در ویلاها و روستاهای این شهرستان داده می شود که در برخی موارد نیروی انتظامی با سرعت عمل نکرده و مشکلاتی را به وجود آورده است.
فتاح دماوندی ادامه داد: همچنین در خصوص سرقت هایی که در شهرستان دماوند انجام می شود باید به صورت کاملا جدی با این افراد برخورد کرد و در صورت تکرار این عمل توسط دزد ها باید از شهرستان تبعید شوند.
وی تاکید کرد: در مکان های عمومی مانند چشمه اعلا و دریاچه تار دماوند باید باید به صورت قانونی عمل کرد و علاوه بر ظاهر به مسائل فرهنگی و اجتماعی آن نیز توجه کرد و باید ما آرامش و آسایش را برای خانواده ها و گردشگران فراهم کنیم.

خطیب نماز جمعه دماوند: تاراج اراضی کشاورزی نتیجه عدم حمایت کافی از کشاورزی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند با اشاره به سالروز تشکیل جهاد سازندگی به فرمان امام خمینی (ره) در سال ۱۳۵۸ اظهار کرد: در دوران دفاع مقدس کارکنان این نهاد انقلابی خدمات گسترده‌ای ارائه کردند.

وی افزود: پشتیبانی امور مهندسی جبهه و بازسازی و نوسازی مناطق جنگ زده و طراحی و ساخت طولانی‌ترین پل شناور جهان خیبر به طور ۱۴ کیلومتر که ارتباط بین جزایر مجنون و ساحل هور را امکان‌پذیر می‌کرد، از جمله این خدمات بود.

*تاراج زمین‌های کشاورزی نتیجه عدم حمایت کافی از کشاورزی

امام جمعه دماوند گفت: جهاد سازندگی بعد از جنگ تحمیلی در بازسازی مناطق جنگ‌زده، تولید واکسن‌های پزشکی و دامپزشکی، امور جنگل و مرتع، دامپروری، شیلات، آبخیزداری و مهندسی و خودکفایی در بسیاری از نیازمندی‌های کشور و همچنین رسیدگی به عشایر و روستائیان و کشاورزان تلاش‌های مؤثری داشت.

فتاح‌دماوندی با بیان اینکه حفظ اراضی کشاورزی در شهرستان دماوند وظیفه مهم اداره جهاد کشاورزی است، تصریح کرد: تاراج زمین‌های کشاورزی نتیجه عدم حمایت کافی از کشاورزی است و متأسفانه سودآوری فروش زمین و ضرر‌های متناوب کشاورزان باعث فاجعه از بین رفتن زمین‌های کشاورزی شده است.

وی با تأکید بر اینکه دولت برای حمایت از کشاورزان در ایران باید برنامه‌های علمی و بلندمدت داشته باشد، بیان کرد: در مسأله رونق تولید هم باید به یک مورد اشاره کرد؛ در بازدیدی که به همراه فرماندار از کارگاه‌ها و کارخانه‌های تولیدی شیرآلات در اسلام‌آباد داشتیم، مشکل اصلی تولیدکنندگان نقدینگی و فشارهای مالیاتی است.

امام جمعه دماوند ادامه داد: برخی از کارگاه‌ها مشکل واگذاری انشعاب گاز و آب دارند و انصاف نیست که برخی ویلاهای غیرمجاز آب داشته، اما واحدهای تولیدی آب نداشته باشند.

*سیاست ایران، مقاومت مقتدرانه مقابل التماس ذلیلانه آنها برای مذاکره است

فتاح‌دماوندی در ادامه با اشاره به مسائل بین‌المللی و جاری کشور افزود: بعد از اعلام ایران مبنی بر توقف اجرای بخش‌هایی از برجام تلاش‌های غربی‌ها برای اجرای مجدد و بی‌فایده برجام از سوی ایران آغاز شد؛ آمریکایی‌ها وقتی در جنگ روانی و رسانه‌ای جدید علیه ایران ناامید شدند، آغاز به فرستادن واسطه و دلال برای التماس مذاکره جهت فریب و گرفتن امتیازهای بیشتر کردند.

وی با بیان اینکه سیاست ایران، مقاومت مقتدرانه مقابل التماس ذلیلانه آنها برای مذاکره است، گفت: مقاومت، یک واکنش طبیعی به زورگویی دشمنان است؛ مخالفان مقاومت تلاش می‌کنند که واژه مقاومت را با جنگ و خشونت هم معنا جلوه دهند در حالی که امام خمینی (ره) به عنوان اسوه مقاومت جنگ طلب نبودند.

*چه کسی با این انسان دروغگو و حقه‌باز مذاکره می‌کند؟

امام جمعه دماوند تصریح کرد: مقاومت امام و مقام معظم رهبری، بازدارنده تهدید دشمنان و معنویت‌بخش است؛ در دیدار نخست وزیر ژاپن با رهبر انقلاب، اقتدار ایرانی‌ها به رخ جهانیان کشیده شد و دیپلماسی اقتدار و عزت رهبری، بهت دنیا را برانگیخت.

فتاح‌دماوندی با اشاره به اینکه رهبر انقلاب آب پاکی را روی دست آبه ژاپنی ریخت، بیان کرد: معظم له فرمودند «من ترامپ را شایسته مبادله پیام هم نمی‌دانم» و با این حرف، ترامپ با خاک یکسان شد؛ مقام معظم رهبری در پاسخ به اینکه چرا با آمریکا مذاکره نمی‌کنید تا مشکلات حل شود، فرمودند «ایران با آمریکا و اروپا در قالب ۱+۵ در پنج سال پیش مذاکره کرد و به نتیجه‌ای هم رسید، اما آمریکا به صورت یکجانبه زیر این توافق زد؛ پس هیچ فرق عاقلی با این کشور عهدشکن دوباره عهد نمی‌بندند».

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری همچنین فرمودند که صداقت در میان مقامات آمریکایی بسیار کمیاب بوده و اخیراً ترامپ مصاحبه‌ای کرده که حاوی ۴۶ دروغ است؛ چه کسی با این انسان دروغگو و حقه‌باز مذاکره می‌کند؟ معظم له تأکید کردند که به هیچ‌وجه تجربه تلخ مذاکره چند سال اخیر با آمریکا را تکرار نمی‌کنیم.

*مرزهای جغرافیایی دشمنان در تیررس رزمندگان جبهه مقاومت است

امام جمعه دماوند اظهار داشت: یکی از دروغ‌های اخیر ترامپ این است که ما قصد تغییر رژیم در ایران را نداریم در حالی که تاریخ ۴۰ سال گذشته انقلاب نشان داده که این‌ها واقعاً چنین قصدی داشتند و دارند، اما نتوانستند و نمی‌توانند؛ ژاپنی‌ها که امروز برای میان‌جی‌گری بین آمریکا و ایران به اینجا آمدند نیز به یاد بیاورند که آمریکا دو بمب هسته‌ای به هیروشیما و ناکازاکی زد.

فتاح‌دماوندی با بیان اینکه امروز با منطق مقاومت مرز‌های فکری مردم منطقه و جهانی را درنورده‌ایم، افزود: امروز مرزهای جغرافیایی دشمنان ما در منطقه در تیررس رزمندگان جبهه مقاومت است؛ دشمنان می‌دانند که قبل از آنکه بخواهند دست به سلاح ببرند، توسط مدافحان وطن و حرم نابود خواهند شد.

وی تأکید کرد: ایران امروز از نظر قدرت با ایران ۸۰ سال متفاومت است و البته آمریکا امروز هم دیگر ابرقدرت بلامنازع جهان نیست و صد البته ایران از قدرت‌های بزرگ منطقه و جهان است و این به برکت مقاومت هوشمندانه امام و رهبری و مردم به شمار می‌رود.

انتهای پیام

امام جمعه دماوند تأکید کرد لزوم تلاش جدی ناجا برای حفظ حجاب و ارزش‌ها / مردم منتظر تحقق وعده‌های دولت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند، حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند با اشاره به برگزاری سالگرد ارتحال امام راحل اظهار کرد: در مراسم سالگرد رحلت امام راحل، رهبر معظم انقلاب به تشریح مسائل مقاومت در سیره امام راحل پرداختند.

وی افزود: امام خمینی (ره) بر خلاف تفکر غلطی که می‌گویند «فایده ندارد» یا «نمی‌توانیم» مقاومت برابر گردن‌کلفت‌های دنیا را امری ممکن می‌دانست؛ نظریه مقاومت امام راحل قلب غرب و آمریکا را نشانه گرفت و ایران کانون دکترین مقاومت و الگوی جبهه مقاومت در دنیاست.

*مشکلات اقتصادی نتیجه ضعیف عملکرد دولت‌هاست/ مسؤولان به مسأله اقتصاد توجه نکرده‌اند

امام جمعه دماوند با بیان اینکه استقامت در راه حق باید در همه زمینه‌ها انجام شود، گفت: باید برای حفظ فرهنگ اسلامی، امنیت و بر مسائل اقتصادی و معیشتی که امروز بر فرهنگ و امنیت اثرگذار است، مقاومت کنیم؛ اگر امروز مشکلات اقتصادی مردم را آزار می‌دهد، نتیجه ضعیف عملکرد همه دولت‌های فعلی و گذشته است.

فتاح‌دماوندی تصریح کرد: در طول ۲۱ سال گذشته در تعیین شعار سال غالب عناوین برای تقویت اقتصاد کشور بوده است، اما مسؤولان آن‌چنان‌که باید به مسأله اقتصاد توجه نکرده‌اند.

وی بیان کرد: اقتصاد بر ازدواج و فرزندآوری و جرم، فساد و طلاق تأثیر فراوانی دارد؛ حدود چهار میلیون بیکار، زیبنده دولت اسلامی ما نیست و امیدواریم مسؤولان در دولت و مجلس و قوه قضاییه برای رفع مشکلات اقتصادی تصمیم‌های شجاعانه، مبتکرانه، عاقلانه و امیدوارکننده بگیرند.

*مردم منتظر تحقق وعده‌های اقتصادی دولت هستند/ ایران برترین قدرت نظامی در غرب آسیاست

امام جمعه دماوند با اشاره به اینکه مردم هنوز وعده‌های انتخاباتی رئیس‌جمهور را فراموش نکرده‌اند، افزود: رئیس‌جمهور قول داده بود که در دولت دوازدهم فقر مطلق در ایران برای همیشه رخت بربندد و مردم منتظر تحقق وعده‌های اقتصادی دولت برای بهبود وضعیت رفاهی هستند.

فتاح‌دماوندی اظهار داشت: در عرصه نظامی باید از دولت‌ها، مسؤولان بلندپایه نظامی و فرمانده معظم کل قوا قدردانی کنیم که امروز ایران برترین قدرت نظامی در غرب آسیا و چهارمین قدرت بزرگ دنیا از نظر موشکی است؛ به برکت مقاومت نظامی و تجهیز قوای نظامی امروز کسی جرئت ندارد به ایران نگاه تهدیدآمیزی کند.

وی گفت: در عرصه فرهنگی هم برای ترویج سبک زندگی اسلامی باید تلاش‌های بیشتری انجام شود و مدارس و دانشگاه‌ها برای نهادینه کردن فرهنگ اسلامی وظیفه سنگین دارند و هنرمندان باید در عرصه فرهنگ اسلامی گام‌های بلندترین بردارند.

*صداوسیما و سینما در زمینه ترویج فرهنگ اسلامی ضعیف عمل کرده‌اند

خطیب نماز جمعه دماوند تصریح کرد: در ترویج سبک زندگی اسلامی باید از فیلم‌ها، تئاتر و قالب‌های هنری استفاده دیگری کنیم و مواظب باشیم در تهاجم و شبیخون فرهنگی، میراث گران‌بهای فرهنگی اسلامی ما غارت نشود.

وی با بیان اینکه صداوسیما و سینما هر دو در زمینه ترویج فرهنگ اسلامی ضعیف عمل کرده‌اند و مسؤول هستند، بیان کرد: در مسأله امر به معروف و نهی از منکر هم ضعیف عمل کرده‌ایم و در این زمینه، هم مردم و هم دولت مسؤول هستند؛ شهدا در روز قیامت در این زمینه از ما سؤال خواهند کرد که بعد از ما شما چه کردید؟

*مطالبه‌گری حق مردم و اطلاع داشتن از مشکلات حق مسؤولان است

امام جمعه دماوند افزود: حداقل وظیفه ما امر به معروف و نهی از منکر لسانی و زبانی است و از مردم شریف شهرستان دماوند تقاضا دارم که اگر منکری را مشاهده کردند، اطلاع‌رسانی کنند تا برخورد شود.

فتاح‌دماوندی تأکید کرد: در ادارات شهرستان دماوند و در بازار مردم اگر خلاف یا احتکار و گران‌فروشی را مشاهده کردند به صورت مستند گزارش کنند؛ مطالبه‌گری حق مردم و اطلاع داشتن از مشکلات حق مسؤولان است.

وی گفت: نیروی انتظامی برابر ناهنجاری‌های اخلاقی و رفتاری مسؤول است؛ مردم موارد خلاف شئونات اسلامی را به پلیس اطلاع دهند و نیروی انتظامی وظیفه دارد که ارزش‌های اسلامی را حفظ کند؛ همان‌طور که با مواد مخدر و سرقت باید مبارزه شود، همان‌طور نیز باید در حفظ حجاب و ارزش‌های دینی تلاش کنند.

*نیروی انتظامی با متخلفان عدم رعایت شئونات اسلامی برخورد کند

امام جمعه دماوند با بیان اینکه مردم شهیدپرور دماوند از نیروی انتظامی برای حفظ ارزش‌های اسلامی قاطعانه حمایت خواهد کرد، تصریح کرد: با فرارسیدن فصل تابستان به دلیل خوش آب و هوا بودن دماوند، مردم از شهرهای مختلف کشور به‌خصوص تهران برای استفاده از این آب‌وهوا به این شهرستان سفر می‌کنند که به همه آن‌ها خوش‌آمد می‌گوییم.

فتاح‌دماوندی ادامه داد: اما عده کمی هستند که در هر شهری شئونات اسلامی را رعایت نمی‌کنند که همه مردم به‌خصوص نیروی انتظامی برای برخورد با آن‌ها وظیفه مستقیم دارد.

*ضرورت هوشیاری نسبت به عملیات فریب دشمن

امام جمعه دماوند در ادامه با اشاره به تحولات منطقه‌ای و جهانی اظهار کرد: در خصوص عقب‌نشینی کاخ سفید و ضرورت هوشیاری نسبت به عملیات فریب دشمن، وزیر خارجه آمریکا در ۱۲ خرداد اعلام کرده که دولت ترامپ آماده است که با ایران بدون هیچ پیش‌شرطی مذاکره کند درحالی‌که قبلاً ۱۲ شرط گذاشته بودند.

فتاح‌دماوندی افزود: این بازی روانی جدید آمریکاست، یک روز تهدید می‌کرد و امروز تطمیع به برداشتن شرط‌هاست؛ آمریکایی‌ها از طرفی مدعی حمایت از مردم ایران می‌شوند و از سوی دیگر، ۸۰ میلیون ایرانی را تروریست می‌خوانند.

وی اضافه کرد: ترامپ از طرفی برای گشودن باب مذاکره رؤسای کشورهای ژاپن، عراق، عمان، آلمان، سوییس و پاکستان را به میانجی‌گری می‌فرستد، اما از طرف دیگر فشار حداکثری را در عملیات تحریم به ایران وارد می‌کند و این بدین معناست که نظام گفتمان کاخ سفید تعادل ندارد.

خطیب نماز عید فطر دماوند: «مقاومت هوشمندانه» کلیدواژه موفقیت‌هاست/ عید فطر فرصت اتحاد علیه طاغوت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دموند، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی صبح امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی عید سعید فطر در مسجد جامع دماوند با بیان اینکه عید سعید فطر، عید وحدت مسلمانان برای مبارزه با مستکبران است، اظهار کرد: این روز، روز اجتماع و همیاری مسلمانان است.
وی افزود: در روز عید فطر مسلمانان باید گرد هم آیند و خداوند متعال را به خاطر نعمت‌هایش تعظیم کنند و در مقابل ظالمان بایستند و به یکدیگر کمک کنند؛ کمک به یکدیگر و رحم بین مردم با پرداخت صدقه، زکات فطره و انفاق‌ها انجام می‌شود.
خطیب نماز عید سعید فطر دماوند با اشاره به اینکه روش زندگی پیامبر (ص) و ائمه اطهار (ع) هم این چنین بوده است، گفت: در این اجتماع عظیم باید از شیطان‌های جن و انس برائت بجوییم و از شیطان صفتان و ظالمان زمان ابراز نفرت کنیم؛ چنانکه خداوند متعال رحمت خود را از آنها دریغ دارد.
فتاح‌دماوندی تصریح کرد: امروز آمریکا، رژیم صهیونیستی و سعودی‌ها همان شیطان‌های انس هستند که ستمکار و مفسدان فی‌الارض، آزاردهنده مسلمانان و رسول خداوند و همچنین کتمان‌کننده حقیقت‌اند؛ آنها دروغ‌گویانی هستند که مردم را به سوی آتش جهنم سوق می‌دهند و خداوند آنان را لعنت کرده است.
وی بیان کرد: عید سعید فطر فرصت مناسبی برای اتحاد علیه طاغوت جهان است؛ عیدی که می‌تواند زمینه‌ساز حکومت عدالت گستر امام زمان (عج) باشد، چراکه تا زمانی مسلمانان برای ظلم‌ستیزی و ذلت‌ناپذیری به اتفاق نظر و عمل نرسند و خود را برای یاری امام منتظر آماده نکنند، آن مصلح آسمانی ظهور نخواهد کرد.
خطیب نماز عید سعید فطر دماوند خاطرنشان کرد: با عنایت خداوند متعال با صبر و پایداری در راه حق مقدمات ظهور را فراهم خواهیم کرد و کلید واژه همه موفقیت‌ها مقاومت هوشمندانه بوده و مبارزه و مقاومت برابر شیاطین جن و انس و طاغوت‌ها وظیفه هر مسلمانی است.

امام جمعه دماوند: آمریکا با پول عربستان در پی ایجاد امنیت برای اسرائیل و نابودسازی آرمان فلسطین است/ هزینه مقاومت مقابل سلطه‌طلبان کمتر از تسلیم و سازش می‌باشد/ حمله به یک امام جمعه، حاکی از اهمیت نقش آن در خدمت به نظام اسلامی است

امام جمعه دماوند با بیان اینکه آمریکا با پول عربستان در پی ایجاد امنیت برای اسرائیل و نابودسازی آرمان فلسطین است، گفت: هزینه مقاومت مقابل سلطه‌طلبان کمتر از تسلیم و سازش می‌باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند ،  حجت‌الاسلام و المسلمین کاظم فتاح دماوندی در خطبه‌های نماز جمعه شهر دماوند جمع نمازگزاران اظهار کرد: روزهای پایانی ماه مبارک رمضان فرصتی مغتنم برای پاک کردن گناهان است.

وی افزود: امیدواریم در این روزها و شب‌های باقیمانده خداوند به همه توفیق عبادت بندگی، اخلاص و استغفار و کسب تقوا عنایت بفرماید.

امام جمعه دماوند ضمن گرامیداشت ۱۵ خردادماه سالروز قیام خونین مردم مسامان ایران که در سال ۱۳۴۲ مقدمه فروپاشی نظام شاهنشاهی فراهم شد، گفت: این روز خمیر مایه نهضت مبارک ملت ایران و روز بذر انقلاب بزرگ اسلامی ما بوده است.

فتاح دماوندی ادامه داد: ۱۵ خردادماه باعث شکست برنامه‌های استعمارگرانه آمریکا شد و بالاخره در این روز ماهیت فریبکارانه و ضد دینی رژیم شاهنشاهی آشکار شد.

وی با بیان اینکه یکی از یادگارهای امام راحل (ره) تعین روز قدس برای حمایت از ملت فلسطین است، گفت: امام خمینی (ره) روز قدس را روز احیای اسلام، مقابله با مستکبرین و تشکل حزب مستضعفین دنیا به نام حزب الله می‌دانست.

امام جمعه دماوند تاکید کرد: امروز سلطه‌طلبان دنیا می‌خواهد اسرائیل را بر منطقه و جهان اسلام برتری دهند و اسرائیل تهدیدی برای همه مسلمین جهان است.

فتاح دماوندی در ادامه عنوان کرد: ترفند آمریکا برای معامله قرن مذاکره است و این مذاکره به نام صلح و کام صهیونیست‌های می‌باشد.

وی افزود: سلطه‌طلبان بجای شعار مقاومت، شعار سازش را مطرح می‌کنند، اما مسلمین می‌دانند که هزینه مقاومت کمتر از تسلیم و سازش است.

امام جمعه دماوند با اشاره به اینکه اولین ثمره مقاومت عزت و استقلال است، تصریح کرد: امروز انصار الله یمن با شعار مقاومت موازنه وحشت را برای سعودی‌ها آغاز کرده است.

فتاح دماوندی گفت: در مسئله فلسطین هم هیچ سیاستی به جزء مقاومت نتیجه مطلوبی برای آنها نخواهد داشت و گروه‌های مقاومت هر چه قوی‌تر عمل کنند، دشمن عقب نشینی بیشتری می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: آمریکا با پول عربستان می‌خواهد روابط کشورهای عربی با اسرائیل را عادی‌سازی کند که با این معامله می‌تواند امنیت اسرائیل را کامل کند و آرمان فلسطین را نابود کند.

امام جمعه دماوند عنوان کرد: با بیداری و مقاومت فلسطینیان این خیانت و توافق انجام نخواهد شد و رژیم صهیونیستی هم آرزوی خواب راحت در سرزمین فلسطین را به گور خواهد برد.

فتاح دماوندی با اشاره به ۱۴ خردادماه سالروز ارتحال امام خمینی (ره) گفت: امام راحل وحدت میان شیعه و سنی را برقرار کرد و اگر همه علمی اسلامی مثل امام خیمنی (ره) عمل می‌کردند، وضع مسلمانان جهان این‌گونه نبود.

وی با بیان اینکه رحلت امام برای اسلام و مسلمین ضایعه‌ای بزرگ بود، اما امروز وجود مقام معظم رهبری خار چشم مستکبرین جهان است، بیان کرد: خوشبختانه این نعمت مردم قدرشناس ایران، پیشانی شکر به زمین می‌گذارند و در همه عرصه‌ها به پای انقلاب ایستادند.

امام جمعه دماوند افزود: مردم ایران در همه عرصه‌ها از جمله راهپیمایی‌ها و انتخابات‌ها و … به بهترین شکل نقش ایفا کردند و تاریخ اسلام به چنین مردمی ورهبر به خود می‌بالد.

فتاح دماوندی با اشاره به اینکه امروز حمله به یک امام جمعه، حاکی از اهمیت نقش آن در خدمت به نظام اسلامی است، گفت: امروز روحانیت در کنار همه مردم برای خدمت به آرمان‌های انقلاب اسلامی آماده خدمت‌رسانی است.

وی در پایان تصریح کرد: در همین راستا همه مؤمنین و مؤمنات باید برای روشن نگه داشتن چراغ حوزه‌های علمیه تلاش کنند.

«حجت‌الاسلام فتاح‌دماوندی» امام جمعه شهرستان دماوند: نقش دانشگاه آزاد در تحقق شعار سال و شعار ده سال اخیر بسیار با اهمیت است / مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی در استان تهران باید طرحی نو ایجاد و نقش خود را ایفا کنند / دماوند با وجود دو دانشگاه ظرفیت های خوبی داراست و ادارات مربوطه باید پتانسیل های هر شهر را ببینند / تنها مدرک گرفتن در رشته های مختلف مهم نیست بلکه باید قبل از گرفتن مدرک زمینه شغل این افراد ایجاد شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند حجت اسلام و المسلمین کاظم فتاح دماوندی در نشست شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران که عصر روز شنبه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن با حضور مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد، در خصوص نقش دانشگاه ها و اهمیت آنان در پیشرفت کشور اظهار داشت: نقش دانشگاه در تحقق شعار سال و شعارهای ده سال اخیر که رهبر انقلاب نسبت به اقتصاد مقاومتی، کار و کالای ایرانی و رونق تولید تاکید داشته و دارند ،
مجموعه دانشگاه در استان تهران باید طرحی نو ایجاد و نقش خود را در این زمینه ایفا کنند.
وی ادامه داد: باید تفاهم نامه های مختلفی در هر شهری امضا شود و کمکی که دانشگاه ها می توانند به بخش های مختلف صنعت، معدن، تجارت و کشاورزی داشته باشند انجام شود . شهرستان دماوند با وجود دو دانشگاه ظرفیت های خوبی داراست و ادارات و دانشگاهها باید پتانسیل های هر شهر را ببینند و قدم بردارند و علم و عمل را با هم پیوند بزنیم.
امام جمعه شهرستان دماوند تاکید کرد: تنها مدرک گرفتن در رشته های مختلف مهم نیست بلکه باید قبل از گرفتن مدرک زمینه شغل این افراد ایجاد شود و این موضوع با همکاری تمام ارگان ها با دانشگاه ها رقم خواهد خورد.
منبع: خبرگزاری تسنیم

امام جمعه شهرستان دماوند: راهبرد مقاومت ترامپ را به عقب‌نشینی وادار کرد/ مجلس مانع افزایش قیمت‌ها شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوندحجت الاسلام و المسلمین کاظم فتاح دماوندی در خطبه های سیاسی عبادی نماز جمعه این هفته در دماوند با اشاره به سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر اظهار داشت: خرمشهر پس از ۵۷۸ روز مقاومت در خرداد سال ۱۳۶۱ آزاد شد؛ این نکته را نباید فراموش کنیم که ۴۴ کشور صدام را در جنگ هشت ساله همراهی می کردند و او قصد داشت در چند روز تهران را فتح کند.
وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران با رهبری امام خمینی (ره) و با فداکاری ها و ایثارگری و جانفشانی شهدا و جانبازان پیروزی های پی در پی نصیب ما شد که این پیروزی ها نتیجه مقاومت و ایثار ما بود و خواهد بود.
امام جمعه شهرستان دماوند با بیان اینکه عمق راهبردی جمهوری اسلامی ما، جهان اسلام و ملت های مسلمان هستند، تصریح کرد: امروز جوانان مجاهد و شهادت طلب عراقی، لبنانی، سوری، پاکستانی، افغانستانی و یمنی منادیان مقاومت و ایثارند؛ فرهنگ و تفکر بسیجی و مقاومت طومار تکفیر و تروریسم را در هم خواهی پیچید و گفتمان انقلاب اسلامی افسانه شکست ناپذیری رژیم اشغالگر قدس را بر باد داد.
فتاح دماوندی خاطر نشان کرد: اما در عرصه داخلی آن چیزی باعث گسترش نفوذ در منطقه شد وحدت ملی ای بود که امام راحل همیشه بر آن تاکید داشتند و رمز بقای انقلاب اسلامی انگیزه الهی و انسجام و وحدت ملی است.
وی با اشاره به اینکه دشمن از جنگ نظامی مایوس و به جنگ اقتصادی و فرهنگی روی آورده است، بیان کرد: در مقابل آرایش جنگی دشمن باید هسته های مقاومت را فعالی و تقویت کنیم، وحدت قوای سه گانه در جنگ اقتصادی و برای حل این مشکلات خواسته مردم و رهبری است و رهبر معظم انقلاب در دیدار با مسئولان نظام بارها تاکید داشتند که حل مشکلات اقتصادی و معیشت مردم باید در اولویت کار قرار بگیرد.
امام جمعه شهرستان دماوند با اشاره به افزایش بیش از حد قیمت ها در تمام زمینه ها تاکید کرد: متاسفانه کارنامه مجلس و دولت برای حل مشکلات اقتصادی درخشان نیست و مجلس وظیفه دارد با تصویب قوانین بازدارنده مانع افزایش قیمت ها شود.
فتاح دماوندی در ادامه در خصوص مسائل و عرصه خارجی و بین المللی گفت: در حال حاضر دشمنان ما در تلاش هستند تا جوی ضدایرانی در منطقه به وجود بیاورند؛ تلاش عربستان و امارات برای جنگ علیه ایران آب در هاون کوبیدن است زیرا رویارویی با ایران مقتدر برای آن ها مانند رویا است زیرا این کشورها توان غلبه بر یک گروه محلی مانند انصارالله را ندارند.
وی تاکید کرد: سران کشورهای اسلامی باید مراقب باشند تا فریب اسرائیل و عربستان را نخورند و مسلمین جهان نیز باید خود را باور کنند و علیه مستکبرین متحد شوند؛ حزب الله و انصارالله دو الگوی مقاومت و پیروزی هستند که حزب الله امروز در نوزدهمین سالگرد پیروزی بر رژیم صهیونیستی قوی تر و منسجم تر از گذشته در مقابل تهدیدات خواهد ایستاد؛ مقاومت ترامپ را به عقب نشینی وادار کرده است و افتخار انقلاب اسلامی این است که مقابل ظالم بایستد و یاور مظلومین باشد.
امام جمعه شهرستان دماوند در آخر با اشاره به فرارسیدن شب های قدر، خاطر نشان کرد: شب های قدر شب نزول قرآن و شب نزول ملائکه بر امام زمان است و به همین دلیل مقدرات الهی برای بندگان نوشته می شود، در این شب باید برای تمام مسلمین و مشکلاتشان دعا کنیم و از خداوند تعجیل در فرج امام زمان را خواستار باشیم زیرا با ظهور ایشان ظلم از بین رفته و عدل و داد در جهان برپا خواهد شد.