امام جمعه دماوند: دشمن با تهدید و تطمیع دنبال دوری مردم از نائب امام زمان (عج) است / برخی همانند زمان جنگ مقاومت را بی‌فایده می‌خوانند / مسجدی‌ها حافظ و حامی انقلاب هستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند، حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند با بیان اینکه ۲۸ مردادماه سالروز شهادت امام محمدباقر (ع) در سال ۱۱۴ هجری قمری است، اظهار کرد: مراسم عزاداری آن امام بزرگوار روز یکشنبه در مساجد و حسینیه‌های دماوند باشکوه هرچه تمام برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه سه‌شنبه، روز عرفه است، افزود: عرفه روز شهادت مسلم ابن عقیل (ع) در سال ۶۰ هجری قمری است؛ ایشان تربیت یافته خاندان شجاعت و سفیر کاروان شهادت و شهید خدعه و خیانت است.
*دشمن با تطمیع به دنبال دوری مردم از نائب امام زمان (عج) است
امام جمعه دماوند گفت: تاریخ نشان داده آن کسانی که حضرت مسلم (ع) را یاری نکردند، امام حسین (ع) را نیز یاری نکردند و امروز هم اگر کسی نائب امام زمان (عج) را یاری نکند، معلوم نیست توفیق یاری امام زمان (عج) را پیدا کند.
فتاح‌دماوندی تصریح کرد: همان‌طور که دشمن در آن زمان مردم را با تهدید تطمیع از حضرت مسلم (ع) دوری کرد، امروز هم دشمن سعی دارد با ترساندن مردم یا تطمیع عده‌ای نائب امام زمان (عج) را تنها بگذارد.
وی ادامه داد: دشمن سعی دارد تا کاری کند که مردم، مقام معظم رهبری را تنها بگذارند و در این راه از ابزار تبلیغاتی مسموم، فریب و خدعه استفاده می‌کنند؛ اما مردم ما با مردم کوفه آن زمان فرق دارند و امام خامنه‌ای نایب امام زمان (عج) را تنها نخواهند گذاشت.
*برخی در زمان جنگ سعی داشتند تا مقاومت ملت را بی‌فایده بخوانند
امام جمعه دماوند در ادامه با بیان اینکه امروز سالروز آغاز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی در سال ۱۳۶۹ است، بیان کرد: در طول جنگ تحمیلی حدود ۷۰ هزار نفر از عراقی‌ها در ایران و مقابل حدود ۴۴ هزار نفر از ایرانی‌ها در عراق به اسارت گرفته شدند.
فتاح‌دماوندی، بازگشت آزادگان به میهن اسلامی را جشن پیروزی ملت در دفاع هشت ساله دانست و افزود: این جشن ثمره ایثار و مقاومت بود، اما در همان زمان کسانی بودند که سعی داشتند تا ایستادگی و مقاومت ملت را بی‌فایده بخوانند و ما را شکست خورده قلمداد کنند.
وی گفت: در دهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی یعنی در ۲۲ بهمن‌ماه سال ۱۳۶۷ آقای منتظری، قائم‌مقام رهبری سخنرانی کرد که به گفته بسیاری از صاحب‌نظران، یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات ایشان در تاریخ انقلاب اسلامی بود.
*امام (ره) از موضع منتظری ابراز ناراحتی کردند
امام جمعه دماوند خاطرنشان کرد: منتظری در این سخنرانی، از طولانی شدن جنگ تحمیلی بسیار انتقاد و اعلام کرد دشمنانی که این جنگ را بر ما تحمیل کردند، پیروز از کار درآمدند؛ وی با بیان اینکه بسیاری از جوانان ما در جنگ کشته شدند، عظمت و بزرگی و قداست جنگ تحمیلی را که یکی از مهم‌ترین نقطه‌های عظیمت و به‌عنوان اتکایی برای نظام جمهوری اسلامی ایران بود و در حقیقت شروعی برای استقلال کامل بود، زیر سؤال برد.
فتاح‌دماوندی تصریح کرد: سخنرانی منتظری با تبلیغات فراوان ضدانقلاب در داخل و خارج همراه شد؛ آنها به خانواده‌های شهدا و مبارزانی که جان و جوانی خود را برای دفاع فدا کرده بودند، دهن‌کجی و ملت را به خاطر دفاع جانانه سرزنش کردند.
وی بیان کرد: امام امت در همان سال به‌صراحت پیروزی ملت ایران در جنگ را اعلام و این تحلیل‌های مأیوس‌کننده را رد کردند؛ ایشان از این اعلام موضع آقای منتظری ابراز ناراحتی کردند.
*برخی به پیروی از مواضع منتظری مقاومت را بی‌فایده می‌دانند
امام جمعه دماوند تأکید کرد: امروز هم کسانی هستند که به پیروی از مواضع آقای منتظری می‌گویند مقاومت فایده ندارد و باید تسلیم شویم، مذاکره و عقب‌نشینی کنیم، می‌گویند که مشکلات کنونی به خاطر عدم ارتباط با آمریکاست در حالی که مقام معظم رهبری در دیدار با اقشار مختلف مردم از استان‌های مختلف تأکید کردند که مشکلات اقتصادی کشور عمدتاً ریشه داخلی دارد.
فتاح‌دماوندی با بیان اینکه مشکلات موجود زاییده نحوه مدیریت و سیاست‌گذاری‌های دستگاه‌های اجرایی است، افزود: البته رهبر انقلاب فرمودند «برای مشکلات اقتصادی کشور راه‌حل وجود دارد و این مسؤولان هستند که باید برای عبور از مشکلات موجود کمر همت ببندند».
وی گفت: در پایان فرارسیدن روز جهانی مسجد را گرامی می‌داریم؛ این انقلاب از مساجد و جمع مسجدی‌ها شکل گرفت و اهالی مسجد حافظ و حامی انقلاب بوده و خواهند بود.

انتهای پیام
منبع: پایگاه خبری عصرشرق

امام جمعه شهرستان دماوند: اصلاح طلبی بدون انتقاد پذیری ممکن نیست ، انتقادهای سازنده را بپذیریم. / دولت و مجلس پیگیر تهیه مسکن و شغل برای ازدواج جوانان باشند . / مسئولین باید فدایی نظام باشند نه اینکه جمهوری اسلامی فدای مسئولین شود . / مجلس محل تسویه حسابهای سیاسی نیست . / خبرنگاران بلندگوی مطالبات مردم و رهبری هستند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند حجت الاسلام و المسلمین کاظم فتاح دماوندی در خطبه های سیاسی عبادی نماز جمعه این هفته ضمن تسلیت شهادت امام جواد (ع) و با اشاره به سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) اظهار داشت:
ازدواج، فرزندآوری و تربیت صحیح فرزندان از مهم ترین مسائل جامعه اسلامی است و دولت و مجلس باید موانع ازدواج را برطرف و شرایط ازدواج آسان را فراهم کنند؛ شغل و مسکن از مقدمات ضروری ازدواج است که متاسفانه طبق آمار رسمی سه میلیون بیکار داریم اما آمار غیر رسمی این رقم را دو برابر می کند.
🔻 وی در ادامه با اشاره به ۱۷ مرداد روز خبرنگار و تبریک این روز، بیان کرد: خبرنگاران بلندگوی مطالبات مردمی و رهبری و امانت دار آن ها هستند، خبرنگاران قشر بسیار زحمت کش جامعه هستند که در این راه سختی های فراوانی را متحمل می شوند، شهید داده اند، جانباز داده اند، اسیر شده اند و حرف های زیادی را می شنوند تا بتوانند اخبار را به مردم و جامعه انتقال دهند و به اسلام خدمت کنند.

🔻 امام جمعه شهرستان دماوند در ادامه با اشاره به اینکه بسیاری از تحصیل کرده ها بیکار هستند، تصریح کرد:متاسفانه آموزش های تئوریک دانشگاهی با نیاز بازارهای کار هماهنگ نیست و یا به رشته های مورد نیاز جامعه توجه نشده است؛ همچنین در برخی موارد ظرفیت سنجی نشده و در دانشگاه در رشته هایی دانشجو پذیرفته شده که در جامعه برای آن شغلی وجود ندارد.

🔻 فتاح دماوندی ادامه داد: البته یکی دیگر از مشکلات ما این است که برخی افراد در دستگاه های دولتی چند شغله هستند؛ گاهی رابطه بر ضابطه استخدامی ارجحیت پیدا می کند و گاهی تمایلات سیاسی نیز بر استخدام تاثیر جدی پیدا می کند که تمام این ها بر مسئله ازدواج تاثیر گذار است.
🔻 وی همچنین با اشاره به اینکه مسئله مسکن نیز در ازدواج بسیار مهم است، خاطر نشان کرد: دولت طبق اصل ۳۱ قانون اساسی وظیفه دارد مسکن متناسب با نیاز تمام مردم را فراهم کند؛ یعنی محدوده قیمتی اداره مسکن و خرید مسکن را طوری کنترل کند که متناسب با توان متقاضیان باشد.

🔻 امام جمعه شهرستان دماوند تاکید کرد: زمانی که دولت به وظایف خود به خوبی عمل نکند و مسئولیت خود را رها کند به اقشار ضعیف ظلم می شود؛ وزیر مسکن و شهرسازی چندین بار استیضاح شده اما به لطف نمایندگان محترم دوباره به کار برگشته است است اما وضعیت قیمت مسکن و اجاره بها همچنان با مشکل روبرو است و برازنده جمهوری اسلامی نیست.

🔻 فتاح دماوندی در خصوص برکناری وزیر کار، بیان کرد: از دولت محترم تقاضا داریم تا فرد شایسته تری را به مجلس معرفی کند؛ در شرایط فعلی از دولت و آقای رئیس جمهور انتظار می رود تا صلاحیت و عملکرد وزرا را بررسی و کسانی که لیاقت ندارند را خودشان کنار بگذارند زیرا نباید جمهوری اسلامی فدای دولت و وزرا بشوند بلکه دولت باید فدای جمهوری اسلامی شود.
🔻 وی با بیان اینکه باید متخصصین متعهد و دلسوزی وارد مجلس شوند که به فکر اقشار ضعیف جامعه هستند، گفت: مجلس محل وضع قوانین کاربردی و علمی و در راس امور است و قدرت زیادی دارد و می تواند با قدرتی که دارد تمام امور را اصلاح کند؛ مجلس محل تسویه حساب های سیاسی و ناسزاگویی و توهین نیست بلکه مجلس باید کمک کند تا وضع اقتصادی مردم اصلاح شود.

🔻 امام جمعه شهرستان دماوند با بیان اینکه چرا دولت از مردم عذرخواهی نکرده و کم کاری های خود را قبول نمی کند، افزود: بخشی از مشکلات پیش آمده مانند گرانی، تورم و… قطعا به خاطر ناکار آمدی برخی مسئولان دولتی است اما متاسفانه کوتاهی و کم کاری خود را قبول نمی کنند و برخی از افراد نیز تمام تقصیرها را برگردن رهبری می اندازند؛ دولت در شرایط فعلی باید با یک عذر خواهی دل مردم را به دست آورد.

🔻 فتاح دماوندی با بیان اینکه باید با فساد مبارزه کنیم و فساد یک مطالبه عمومی است، تاکید کرد: ما انقلاب کردیم تا فساد پهلوی از بین برود و مبارزه با آن افتخار نظام اسلامی است؛ در جمهوری اسلامی ما با کسی خصومت شخصی نداریم و اگر انتقادی می شود از روی دلسوزی است زیرا ما همه در یک کشتی سوار هستیم و برای پیشرفت و تحقق عدالت باید قدم برداریم.

🔻 وی در آخر عنوان کرد: باید انتقاد پذیر باشیم؛ اگر ادعای اصلاح طلبی داریم باید در عمل خود را اصلاح کنیم و اصلاح طلبی بدون انتقاد پذیری ممکن نیست؛ اصولگرایی نیز با عمل محقق می شود عمل به اصول انقلاب در قالب خدمت به مردم و راضی نگه داشتن آن هاست.
انتهای پیام
منبع: خبرگزاری تسنیم

 

امام جمعه شهرستان دماوند: •حل مشکلات اقتصادی مردم اولویت امروز کشور است نه رفع حصر / •مسئولان ناتوان از پست‌های مدیریت کشور استعفا دهند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند، حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند در جمع مردم ولایت‌مدار و مؤمن این شهرستان با اشاره به وضع موجود در کشور اظهار کرد: در روزهای اخیر شاهد تلاطم در بازار ارز و سکه، لوازم خانگی، خودرو، لبنیات، محصولات غذایی، صنعتی و … بوده‌ایم.

وی افزود: قیمت‌ها نامعقول و غیرمنطقی و افسارگسیخته افزایش یافته و قدرت خرید مردم را کاهش داده است و منشأ مشکلات به وجود آمده ترکیبی از علت‌های داخلی و خارجی است.
*از جنگ روانی رسانه‌های خارجی تا ناکارآمدی برخی مسؤولان/ گلوگاه‌های فساد دولتی بسته شود
امام جمعه دماوند ادامه داد: از طرفی جنگ روانی رسانه‌های خارجی برای ناامید کردن افکار عمومی نسبت به کنترل و بهبود اوضاع از سوی دولت و حاکمیت و تلاش برای ایجاد اعتراض‌های خیابانی، آشوب و اغتشاش و از طرف دیگر، ناکارآمدی برخی مسؤولان و عدم خلاقیت و جسارت آن‌ها برای حل مشکلات دست در دست هم داده و زمینه‌های ایجاد مشکلات خاص اقتصادی و سیاسی را فراهم آورده است.

فتاح‌دماوندی گفت: مطالبه امروز مردم از دولت این است که اگر وزیر و مدیری در سال‌های اخیر نتوانسته کارنامه خوب و مورد قبولی را از خود ارائه کند، بدون کمترین درنگی و اغماضی او را کنار بگذارند و نیرویی با انگیزه، جسور، انقلابی، متعهد و متخصص را جایگزین آن کنند.

وی تصریح کرد: دومین مطالبه مردم از دولت‌مردان این است که گلوگاه‌های فساد دولتی را ببندند که فسادهای دولتی گاهی از بانک‌ها، گمرک، بنادر مناطق آزاد، مراکز ثبت سفارش، مراکز تخصیص ارز آغاز می‌شود و باید آن‌ها را به شدت کنترل، بازرسی و نظارت کرد.

*دولت در مسائل اقتصادی از بروز فساد پیشگیری کند/ لزوم برخورداری تیم اقتصادی دولت از فرمانده‌ای مقتدر
امام جمعه دماوند بیان کرد: دولت در مسائل اقتصادی باید از بروز فساد پیشگیری کند، چراکه پیشگیری مقدم بر درمان است؛ همه تلاش‌ها باید به این جهت سوق داده شود که اصلاً فسادی اتفاق نیفتد تا دستگاه‌ قضایی مجبور به کشف و مجازات مفسدان شود؛ سومین مطالبه مردم این است که دولت و مسؤولان با مردم صادقانه و مستقیم سخن بگویند و طرح و برنامه خود را برای برون‌رفت از مشکلات فعلی صراحتاً بیان کنند.

فتاح‌دماوندی تأکید کرد: قوه قضایی باید با سرعت، دقت و رعایت عدل و انصاف مسائل را بررسی کندو مفسدان را به سزای اعمال خود برساند؛ مطالبه دیگر مهم مردم از دولت ایجاد هماهنگی در تیم اقتصادی دولت و برخورداری از یک فرمانده مقتدر در دستگاه اقتصادی کشور است.
وی ادامه داد: مسؤول مقتدر باید بتواند سیاست‌های اصولی، پایدار و قابل دفاع اتخاذ کند و چالش‌های به وجود آمده در حوزه‌های مالی، بانکی و ارزی و تولید را مدیریت و ساماندهی کند.

*مسؤولانی ناتوان مدیریت کشور استعفا کنند/ مردم بی‌مسؤولیتی را تحمل نمی‌کنند
امام جمعه دماوند تأکید کرد: اگر در برخی موارد ناکارآمدی بوده، باید شفاف و بی‌پرده گفته شود و اگر لازم شد، مسؤولان از مردم عذرخواهی کنند؛ مسؤولانی که توان مدیریت کشور را ندارند، بهتر است که خودشان استعفا کنند و کنار بروند و بیش از این به مملکت و مردم آسیب نرسانند.

فتاح‌دماوندی خاطرنشان کرد: از طرف دیگر، اگر مردم بدانند که مسؤولان هرچه در توان داشته در طبق اخلاص گذاشته و تمام هم و غم خود را برای رفع مشکلات به کار گرفته، اما به هر تقدیر نتیجه مطلوب را به دست نیاورده، باز هم با بلندنظری و چشم‌پوشی به آن مسؤول فرصت جبران می‌دهند و خود مردم هم به آن مسؤول برای رفع مشکلات کمک خواهند کرد.

وی اضافه کرد: از سویی دیگر، اگر مردم مطلع شوند که مسؤولی به تنهایی از کرده خود پشیمان نیست و بلکه کینه خود را از بیت‌المال پر کرده و به‌واسطه دو تابعیتی بودن بار سفر به کشور دیگری بسته و فرزندان خود را قبل از خروج از کشور به بهانه تحصیل به آن کشور فرستاده، این وضع را تحمل نمی‌کنند.

*مدیران دو تابعیتی شناسایی شوند/ برخی به‌جای رفع مشکلات اقتصادی هنوز دنبال رفع حصر هستند
امام جمعه دماوند افزود: مردم از دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی توقع دارند در مبارزه با فساد اقتصادی آستین بالا بزنند و مدیران دو تابعیتی را شناسایی و معرفی کنند و اقدامات لازم را در پیشگیری از حیف‌ومیل بیت‌المال انجام دهند.

فتاح‌دماوندی گفت: همان‌طور که مقام معظم رهبری در شعارهای سال‌های اخیر بارها تصریح فرمودند «رفع مشکلات اقتصادی کشور باید برای همه مسؤولان و مردم اولویت اول باشد»؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی هم باید وظیفه خود را در نظارت و مطالبه از دولت درباره مشکلات مردم به دقت، سرعت و جدیت انجام دهند.
وی تصریح کرد: نمایندگان مجلس باید از وزرا و رئیس‌جمهور سؤال، بازخواست و حتی استیضاح کنند و توضیح بخواهند؛ نمی‌دانم چرا برخی از نمایندگان مجلس در این شرایط که همه باید به دنبال رفع مشکلات اقتصادی باشند، هنوز به دنبال مسأله رفع حصر از فتنه‌گران هستند.

*مسأله امروز بیکاری و گرانی است/ چطور پدری می‌تواند با حقوق چند ماه قبل برای دخترش جهیزیه تهیه کند؟
امام جمعه دماوند بیان کرد: مسأله امروز ما این نیست که چرا فلان اشخاصی در حصر هستند، بلکه مسأله ما بیکاری، گرانی، اعتیاد، طلاق و … است؛ شما بیایید برای اشتغال، تولید و رفع مشکلات کارگران و کارخانه‌داران گام بردارید و برای این قلم بزنید و نطق کنید که یک جوان می‌خواهد ازدواج کند نیاز به شغل دارد.

فتاح‌دماوندی با بیان اینکه جوانان امنیت شغلی، بیمه، مسکن، خوراک، درآمد و … می‌خواهند، ادامه داد: اکنون وقتی پدری می‌خواهد برای دخترش جهیزیه تهیه کند، با این نوسانات ارزی و دلار، قیمت یخچال و لوازم برقی دیگر آشپزخانه و منزل افزایش یافته و او چطور می‌تواند با آن حقوق ثابت چند ماه قبل برای دخترش جهیزیه تهیه کند؛ آقای نماینده مجلس شما برای این مطلب داد بزن!
وی با اشاره به اینکه برای رفع حصر شورای عالی امنیت ملی کشور به ریاست رئیس‌جمهوری هر وقت صلاح دانستند، تصمیم می‌گیرند، تأکید کرد: قیمت گوشت و مرغ، لبنیات و میوه را کنترل کنید؛ برخی از مردم به نان شب محتاج هستند، آن وقت شما مسائل غیرضروری را مطرح می‌کنید.

*مردم از برخی نمایندگان مجلس هوشیارتر هستند/ نمایندگی با وجود عهدشکنی آمریکا برگزاری رفراندوم را مطرح می‌کنند
امام جمعه دماوند با گرامیداشت سالروز شهادت شهیدان سیدحسن آیت نماینده مجلس در سال ۱۳۶۰، سرلشکر خلبان عباس بابایی و سرلشکر خلبان حسین لشکری در ۱۴، ۱۵ و ۱۸ مردادماه خاطرنشان کرد: همچنین روز ۱۵ مردادماه روز حمله اتمی آمریکا به هیروشیما ژاپن در سال ۱۹۴۵ و روز ۱۸ مردادماه ۹ آگوست ۱۹۴۵ روز حمله اتمی آمریکا به ناکازاکی ژاپن است.

فتاح‌دماوندی تصریح کرد: آمریکا در این دو روز مجموعاً ۲۲۰ هزار نفر از مردم ژاپن را کشت و معذرت‌خواهی هم نکرد و پشیمان نیست؛ آن‌ها استخوان‌های بدن‌های سربازان ژاپنی را هدیه می‌ساختند و برای هم می‌فرستادند؛ این آمریکا که خودش بزرگ‌ترین جنایت‌های اتمی را مرتکب شده، نگران دست‌یابی ایران به انرژی هسته‌ای است.

وی بیان کرد: آمریکا فعالیت صلح‌آمیز ما را در دست‌یابی به انرژی هسته‌ای زیر سؤال می‌برد و از برجام خارج می‌شود و عهدشکنی می‌کند، آن وقت یکی دو نماینده مجلس مطرح می‌کنند که برای مذاکره با آمریکا باید رفراندوم برگزار شود؛ غافل از اینکه مردم ما سالی دو بار در سراسر کشور در راهپیمایی‌های عظیم ۲۲ بهمن و روز قدس اعلام کرده‌اند تا زمانی که آمریکا از گرگ صفتی و ذات استکباری خود دست برندارد، مردم ما دست دوستی به‌سوی او دراز نخواهند کرد.

امام جمعه دماوند اضافه کرد: مردم از برخی نمایندگان مجلس هوشیارتر هستند و دست چدنی آمریکا از زیر دست‌کش مخملی تشخیص می‌دهند که امیدواریم خداوند متعال آن غافلان و خوابیده‌ها را بیدار کند.

انتهای پیام / منبع عصر شرق

 

رئیس اداره اوقاف شهرستان دماوند: جمع‌آوری ۳.۵ میلیارد توسط خیرین برای بازسازی امامزادگان در شهرستان دماوند

پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند به نقل از خبرگزاری تسنیم از دماوند، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد اشرفی امروز در جمع مردم شهرستان دماوند ضمن تبریک دهه کرامت و تکریم امامزادگان اظهار داشت: تمام فرزندان حضرت زهرا(س) اعم از امامان معصوم و غیرمعصوم ذریه حضرت زهرا(س) هستند که در جای جای ایران مدفن بوده و مضجع‌ شریف‌شان آرامش‌بخش مردم و زائران است.
وی در ادامه با اشاره به وجود امامزادگان بی‌شما در دماوند افزود: ۳۸ بقعه در شهرستان دماوند وجود دارد که حتی در برخی از امامزادگان چند تن مدفون هستند که امامزاده هاشم(ع) یکی از این امامزادگان شاخص و ملی است که در ایام عید حدود ۱۵۰۰ زائر در روز دارد که علاوه بر زیارت خدمات فرهنگی، اسکان و غیره نیز در این امامزاده ارائه می‌شود.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دماوند تصریح کرد: اینکه امروزه دشمنان قرآن و اسلام هدف اصلی خود را به سمت امامزادگان و تهاجم فرهنگی آورده‌اند این است که امامزادگان پیش از انقلاب به دلیل مشکلات سیاسی و حکومت آن زمان خیلی رونق نداشتند اما امروز رونق بسیار پیدا کرده‌اند به گونه‌ای که در ماه رمضان در ۲۸۰۰ بقعه مراسم ترتیل‌خوانی قرآن برگزار می‌شود.
اشرفی سپس با بیان اینکه امامزادگان مرکز تبلیغ و آموزش قرآن هستند گفت: به برکت حضرت زهرا(س) در امامزادگان شاخص، برنامه سوگواره “یاس نبوی” همایش حضرت زهرا برگزار می‌شود که این تعداد پایگاه برای دشمنان و معاندان دین و مکتب بسیار سخت و سنگین است، این مسائل امروز دشمنان را واداشته تا در شبکه‌های ماهواره‌ای امامزادگان را مورد تهاجم قرار دهند.
وی همچنین خاطرنشان کرد: ما وظیفه داریم تا این امامزادگان را بیشتر از گذشته مورد تکریم قرار دهیم، در سال‌های اخیر ۳٫۵ میلیارد هزینه مردمی توسط خیرین و مردم برای بازسازی انجام شد که برخی از امامزادگان متروکه شده بودند که پس از بازسازی به مرکز هیئت تبدیل شده‌اند، توان اداره اوقاف کم است اما خیرین و مردم باید کمک کنند و توجه و عنایتی بیشتری داشته باشند.
انتهای پیام

منبع: خبرگزاری تسنیم

امام جمعه دماوند: ترامپ روباهی است که ادای پلنگ را در می‌آورد/ گوشی برای شنیدن عربده‌های آمریکا در جهان وجود ندارد/ نماز جمعه سنگر دفاع مقابل هجمه دشمن است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند، حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند در جمع مردم ولایت‌مدار و مؤمن این شهرستان اظهار کرد: امروز پنجم مردادماه سالروز اقامه نخستین نماز جمعه رسمی جمهوری اسلامی ایران به امامت آیت‌الله طالقانی در سال ۱۳۵۸ در تهران و همچنین سالروز عملیات افتخارآمیز مرصاد در سال ۱۳۶۷ است.
وی افزود: نماز جمعه به فرموده امام راحل با شکوهمندی که دارد، برای نهضت ما پشتوانه‌ای محکم و در پیشبرد انقلاب اسلامی عامل مؤثر و بزرگی است؛ نماز جمعه، نمازی عبادی و سیاسی است که باید در آن مسائل روز دنیا و مسلمانان جهان مطرح شود.
*اسلامی که به فکر مردم نباشد، آمریکایی است
امام جمعه دماوند با بیان اینکه مسلمانان نباید به عبادت فردی اکتفا کنند، گفت: بلکه باید از احوال هم با خبر باشند؛ در اسلام، دین و سیاست از یکدیگر جدا نیستند، دینی و اسلامی که به دنیا، پیشرفت، آینده و … مسلمانان فکر نکند، آن اسلامی که پیامبر اعظم (ص) تبلیغ کردند، بلکه اسلام آمریکایی است.
فتاح‌دماوندی ادامه داد: دشمنان اسلام می‌خواهند که مسلمانان از هم متفرق و از احوال هم خبر نداشته باشند، بلکه بین آن‌ها اختلاف وجود داشته باشد و با هم بجنگند؛ دشمن درصدد است که ما با هم دشمن و وحدت نداشته باشیم و آن‌وقت ثروت ما را غارت و استعمار و استثمار کنند.
وی تأکید کرد: نماز جمعه این نقش را دارد که مردم را بیدار نگه دارد و مسائل سیاسی جهان اسلام و کشور و مسلمانان بیان شود؛ مسائلی مطرح شود که وحدت در جامعه بیشتر شده و توطئه‌های دشمنان خنثی شود؛ در طول سال‌های بعد از انقلاب نمازهای جمعه نقش خود را به خوبی ایفا کرده‌اند و برکات فراوانی داشته‌اند.
*نماز جمعه سنگر دفاع مقابل هجمه دشمن است
امام جمعه دماوند تصریح کرد: نمازهای جمعه بودند که به دفاع مقدس و جبهه‌های دفاعی ما در جنگ نابرابر و تحمیلی، نیرو می‌بخشیدند و پشتیبانی می‌کردند؛ در دوران سازندگی نیز، نمازهای جمعه و نمازگزاران از دولت‌ها و فرزندان جهادگر حمیت کردند.
فتاح‌دماوندی بیان کرد: در راهپیمایی‌های مهم ملی همچون ۲۲ بهمن، روز قدس و در انتخابات ریاست جمهوری، مجلس و شورای اسلامی این نمازهای جمعه بودند که مشوق مردم برای حضور گسترده در این عرصه‌های مهم و تأثیرگذار بودند و هستند و نماز جمعه قرارگاه ایمان و تقوا و مرکز آگاهی بخشی و بصیرت سیاسی، انقلابی و سنگر دفاع مقابل هجمه دشمن و خاموش‌کننده فتنه‌ها بوده است.
وی اضافه کرد: از این رو، دشمن از اول انقلاب اسلامی نمازهای جمعه و ائمه جمعه را مورد هدف قرار دارد و در نمازهای جمعه بمب‌گذاری کرده و علمایی به فیض شهادت نائل آمدند و در کنار آن‌ها، مردم و افراد نمازگزاری هم شهید شدند.
*وحدت و هم‌دلی رمز موفقیت کشور است
امام جمعه دماوند اظهار کرد: در زمان حاضر نیز، یکی از برنامه‌های اصلی دشمنان انقلاب اسلامی ایران تخریب جایگاه نماز جمعه و جماعات و تخریب روحانیت است؛ توهین به رهبری، تضعیف جایگاه ولایت‌فقیه، ناکارآمد جلوه دادن رهبری و انداختن همه تقصیرها و قصورها بر سر رهبر کار دائم و همیشگی دشمنان است.
فتاح‌دماوندی با بیان اینکه دشمنان بعد از تخریب جایگاه رهبری به سراغ مسؤولان نظام می‌آیند و دولت، مجلس و قوه قضایی را ناکارآمد جلوه می‌دهند، افزود: دشمن به خوبی می‌داند اگر بتواند بین قوای اصلی کشور تفرقه بیندازند، بین مردم و نظام تفرقه انداخته و موفق شده است.
وی گفت: در یک شهر نیز اگر بتوانند بین امام جمعه، فرماندار، نماینده و مسؤولان شهر تفرقه بیندازند و آن‌ها را نسبت به هم بدبین کنند به موفقیت دست یافته‌اند؛ اما در طول سال‌های بعد از انقلاب همه مسؤولان و مردم به این نکته توجه دارند که رمز موفقیت وحدت و هم‌دلی است.
*وظیفه مسؤولان حفظ دستاوردهای نظام و خدمت به مردم است
امام جمعه دماوند، نمازهای جمعه را مظهر ایجاد تقوای فردی و اجتماعی دانست و تصریح کرد: تقوای اجتماعی ما امروز با وحدت سیاسی حول محور ولایت‌فقیه حاصل می‌شود؛ همه گروه‌های سیاسی، احزاب و جناح‌ها باید بدانند به همان مقدار که به ستون خیمه انقلاب یعنی شخص ولی‌فقیه نزدیک شوند و گوش‌به‌فرمان باشند، به همان اندازه در پیشگاه خداوند متعال عزیز و مأجور هستند.
فتاح‌دماوندی بیان کرد: این نظام ثمره خون شهدا و مجاهدت و ایثارگری آن‌هاست و این شهدای والامقام حق دارند که در روز قیامت سؤال کنند که ما خون و جان داده‌ایم برای اسلام و انقلاب، شما چه کرده‌اید؛ امروز وظیفه ما حفظ دستاوردهای نظام و خدمت به مردم است.
وی خاطرنشان کرد: امروز هر کسی در شغل و در انجام وظیفه خود کوتاهی کند به نظام، اسلام و انقلاب و همچنین به خون شهدا خیانت کرده است و هر کسی وظیفه خود را به خوبی انجام دهد و ایثار و فداکاری کند به یقین نزد خداوند متعال سربلند است.
*بهت و هیمنه آمریکا و هم‌پیمانانش شکسته شده است
امام جمعه دماوند در ادامه با بیان اینکه امروز شرایط جهان اسلام حساس و مهم است و بیداری اسلامی اتفاق افتاده است، افزود: مردم لبنان، عراق و سوریه مقابل متجاوزان پیروز شده‌اند و مقاومت مردم یمن نتیجه داده است؛ دشمن در افغانستان، پاکستان و بحرین زمین گیر شده و به اهداف دست نیافته است و شیعیان و مسلمانان فلسطین و نیجریه بیدار هستند.
فتاح‌دماوندی گفت: امروز ابهت و هیمنه آمریکا و هم‌پیمانانش شکسته شده و جوانان حزب‌الله، انصارالله، زینبیون، فاطمیون، حیدریون و حشد الشعبی شیرینی مقاومت و پیروزی را چشیده‌اند؛ نفوذ ایران در منطقه گسترش یافته و مستضعفان جهان دل‌گرم شده‌اند.
وی تصریح کرد: آمریکا، سعودی‌ها و اماراتی‌ها به خوبی پیام رئیس‌جمهوری ایران را دریافت می‌کند؛ بدان معنا که وقتی ارتش کم امکانات یمن می‌تواند به منافع دشمنان لطمه وارد کند در صورت نیاز، ارتش، سپاه و نیروی مسلح ایران به مراتب لطمه‌های شدیدتری به منافع دشمنان در سراسر دنیا وارد خواهند کرد.
*ترامپ روباهی است که ادای پلنگ را در می‌آورد
امام جمعه دماوند بیان کرد: معنای سخن رئیس‌جمهوری ایران این است که اگر نفت ایران صادر نشود، تضمینی برای صدور نفت دیگران نیست و امکان ندارد که نفت منطقه صادر شود و نفت ایران صادر نشود.
فتاح‌دماوندی تأکید کرد: چه زیبا گفت سردار سلیمانی عزیز و قهرمان ما که برای مقابله با ترامپ قمارباز نیازی نیست که نیروهای مسلح ما وارد عمل شوند، بلکه همان لشکر قدس ما کافی است؛ نیروی قدس سپاه به تنهایی برای ترساندن و عقب راندن این رؤیا کافی است.
وی افزود: ترامپ روباهی است که ادای پلنگ را در می‌آورد و امروز دیگر گوشی در جهان برای شنیدن عربده‌های آمریکا وجود ندارد؛ ملت ایران استوار و سرافراز ایستاده و به افق‌های روشن پیش‌رو می‌نگرد و با عنایت خداوند متعال این نهضت و قیام زمینه‌ساز قیام و ظهور حضرت بقیه‌الله (عج) خواهد بود.
انتهای پیام

منبع: فارس

امام جمعه دماوند: رفع مشکلات کشور معطل برجام نماند/ نقش مردم در اداره کشور جدی گرفته شود/ سیاست‌های اقتصادی مقاومتی را جدی بگیریم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند حجت‌الاسلام و المسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند با اشاره به دیدار اخیر رهبر انقلاب با مسؤولان اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب با دعوت از رئیس‌جمهور و اعضای هیأت دولت، نگاه مهمی را به دولت‌مردان جهت ساماندهی اوضاع کشور به‌ویژه در حوزه اقتصادی متذکر شدند که به برخی از آن نکات اشاره می‌کنیم.
وی افزود: نخستین شرط عبور از مشکلات موجود، تهیه نقشه راه اقتصاد با ثبات است تا مردم و فعالان اقتصادی تکلیف خود را بدانند و با احساس ثبات و آرامش به فعالیت اقتصادی بپردازند و دولت را هم کمک کنند.
امام جمعه دماوند گفت: دوم اینکه مسؤولان باید با انگیزه، شجاع و روحیه قوی داشته باشند تا در این جنگ اراده‌ها برابر هجمه روانی دشمنان انقلاب پیروز شوند.
فتاح‌دماوندی ادامه داد: سوم اینکه، مسؤولان دولتی باید با مردم ارتباط نزدیک‌ تری برقرار و برنامه ‌های جبهه خودی و غیرخودی را در این جنگ اقتصادی به‌طور شفاف برای مردم بیان کنند؛ چهارم اینکه ما مخالف مذاکره با اروپا درباره برجام‌ نیستیم، اما نباید مشکلات کشور را معطل برجام کنیم.
وی تصریح کرد: پنجم اینکه، سیاست‌های اقتصادی مقاومتی را جدی بگیریم، بخش خصوصی را تقویت کنیم و با متخلفان و مفسدان اقتصادی با قاطعیت برخورد شود.
امام جمعه دماوند با اشاره به سفر ولایتی به روسیه که حامل پیام رهبر معظم انقلاب و ریاست جمهوری بود، بیان کرد: در شرایطی که آمریکا و غرب ما را تحریم کرده، ما باید رابطه خود را با قدرت‌های مهم دیگر دنیا یعنی روسیه و چنین و هند تقویت کنیم.
فتاح‌دماوندی تصریح کرد: قدرت‌های شرقی به‌خوبی می‌دانند که جمهوری اسلامی ایران نقش مهمی در امنیت منطقه دارد و می‌تواند تعداد زیادی از کشورهای منطقه را همگرا کنند؛ ضمن اینکه از زیرساخت‌های مستحکم انرژی و از نظر ساخت داخلی از استحکام برخوردار است.
وی گفت: از طرف دیگر امروز بین آمریکا و اروپا اختلافات جدی پیدا شده است؛ آمریکا با کانادا و مکزیک اختلاف پیدا کرده و پیمان نفتا فرو پاشیده شده است؛ از ائتلاف آمریکا و اروپا نیز چیز قابل‌توجهی باقی نمانده است و در این میان، سفر ولایتی به عنوان نماینده عالی رهبر معظم انقلاب و حامل پیام رئیس جمهور با موضوع اقتصاد به توافقات بزرگ اقتصادی انجامید و به نقطه‌های درخشان رسید.
امام جمعه دماوند تصریح کرد: روسیه متعهد شد تا سقف ۵۰ میلیارد دلار در حوزه نفت و گاز ایران سرمایه‌گذاری کند و نیروگاه‌های بزرگ و کوچکی را در طول سواحل شمالی خلیج فارس و دریای عمان تأسیس کند.
فتاح‌دماوندی خاطرنشان کرد: اگر این توافقات اجرایی شود در واقع می‌توان گفت که اقتصاد ایران یک جهش بزرگ و افزایش درآمدی ارزی دو برابر خواهد داشت؛ ضمن اینکه در طول ساخت این نیروگاه‌ها اشتغال عظیمی ایجاد خواهد شد و همچنین حجم عظیمی از آب شیرین وارد چرخه کشاورزی مناطق جنوب کشور می‌شود.
وی اضافه کرد: تقویت خطوط انتقال برق از ایران به کشورهای آسیای میانه و ایجاد خط ترانزیت ایران با حوزه اوراسیا شامل روسیه، روسیه سفید، قزاقستان، آذربایجان، گرجستان و ارمنستان می‌تواند قفل‌های روابط خارجی و ترانزیت ایران را که فعلاً محدود به دو یا سه کشور است را بشکند.
امام جمعه دماوند افزود: یکی از اهداف سفر مهم ولایتی کاهش سیطره دلار و یورو در مراودات اقتصادی ایران بود؛ اگر مصوبات این سفر اجرایی شود، ایران می‌تواند روی بازاری به وسعت ۱۲۰ تا ۱۵۰ میلیارد دلار در سال حساب و کالای خود را با روبل و کالاهای مورد نیاز خود را با ریال وارد کند.
فتاح‌دماوندی تصریح کرد: اگر فقط نگاه به شرق مقابل نگاه به غرب تقویت شود، ما شاهد انعقاد قراردادهای مشابه با چین و هند و وارد شدن ریال ایرانی در حوزه پولی یوان و روسیه خواهیم بود.
وی بیان کرد: همه این موفقیت‌ها در صورتی به‌دست خواهد آمد که ملت و دولت یکدیگر را پشتیبانی کنند و نقش مردم در اداره کشور جدی گرفته شود؛ چراکه امام راحل فرمودند «تا ملت در کار نباشد، نه از دولت و نه از استانداران کار بر نمی‌آید و همه باید کوشش کنید که رضایت مردم را در همه امور جلب کنید».
انتهای پیام/فارس

 

امام جمعه شهرستان دماوند: فلسفه وجود شوراها خدمت به مردم است / لزوم خدمات‌رسانی بیشتر در شهرستان دماوند

*فلسفه وجود شوراها خدمت به مردم است
امام جمعه دماوند نیز در این نشست با بیان اینکه شوراها مبنای قرآنی دارند و یک سوره در قرآن به نام شوراهاست، اظهار کرد: در خصوص اینکه باید چطور از این مبنای قرآن استفاده کنیم، پیامبر اکرم (ص) با اینکه به چیزی نیاز نداشتند و عقل کل بودند، اما خداوند متعال به ایشان فرمود که مردم را در کارهای خود دخیل کنند.
حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی با بیان اینکه فلسفه وجود شوراها خدمت به مردم است، افزود: امروز مطالبه‌گیری صرفاً لازم نیست که از طریق برگزاری تجمع مطرح شود؛ مردم به شوراهای شهر و روستا رأی دادند تا واسطه مطالبه‌گری آن‌ها شوند.
وی گفت: اگر جای تجمع شود، معلوم است که شوراها کم کاری کرده‌اند و اگر ارتباط شوراها با مردم و مسؤولان قوی باشد، دیگر لازم نیست که کسی تجمع کند.

*ذات استکباری آمریکا اجازه پایبندی برجام را نداد
امام جمعه دماوند تصریح کرد: در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم و امروز بیشترین فشارها به این دولت از سمت کشورهای خارجی وارد می‌شود؛ دولت تمام تلاش خود را انجام داده که بتواند ایران از تحریم خارج کند؛ مسأله برجام مطرح شد و ما تمام مسائل آن را پذیرفتیم، اما ذات استکباری آمریکا اجازه نداده که برجام پابرجا باشد.
فتاح‌دماوندی بیان کرد: اکنون در شرایط سخت اقتصادی قرار داریم و اینقدر در کشور ظرفیت وجود دارد که بتوانیم مشکلات خود را برطرف کنیم؛ از این رو در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی نقش شوراها در پیگیری مطالبات مردمی مهم است که می‌توانند تصمیم‌سازی‌ها را در قالب لوایح به مجلس ارائه کنند.
وی خاطرنشان کرد: اینقدر در کشور مسأله دموکراسی جا افتاده است که دو حلقه برای وصل به حکومت وجود دارد؛ یکی نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دیگری شوراهای اسلامی هستند که دیگر نباید برای پیگیری مطالبات مردم چیزی کم داشته باشیم.

*دماوند آبروی پایتخت است
امام جمعه دماوند با تأکید بر اینکه شوراهای اسلامی شهر و روستا برای تحقق شعار سال گام‌های بلندتری بردارند، افزود: به طور خاص مشکلات شهرستان دماوند باید لیست و به شورای استان تهران ارسال شد تا بتوانیم خدمات بیشتری به مردم ارائه دهیم.
فتاح‌دماوندی گفت: دماوند گوشواره تهران است و در طول تابستان و فصول مختلف شهروندان زیاد تهرانی در این شهرستان ساکن هستند و جمعیت شناور دماوند زیاد است؛ مسؤولان زیادی در دماوند تردد دارند و این شهرستان آبروی تهران است.
وی اضافه کرد: دماوند بین دو شاهراه اصلی و مواصلاتی کشور قرار دارد و توقع است که خدمات‌رسانی‌های بیشتری در این شهرستان انجام شود.

دیدار بانوان ورزشکار شهرستان دماوند با حجت الاسلام فتاح دماوندی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند، در این مراسم که به مناسبت دهه کرامت و ولادت حضرت معصومه(س) برگزار شد از ۱۰ نفر دختران ورزشکار محجبه و ۵ نفتر دخترانی که تازه به سن تکلیف رسیده اند تجلیل شد.

در نخستین مجمع سلامت دماوند تأکید شد لزوم تشکیل کارگروه سلامت در ادارات دماوند/ سطح امور بهداشتی و درمانی در دماوند افزایش یابد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند، حجت الاسلام فتاح دماوندی در جمع اعضای مجمع سلامت شهرستان دماوند افزود:

در روایتی از امام علی (ع) آمده است «سلامتی، توانایی، فرصت جوانی و شادابی را فراموش نکن تا با آن‌ها آخرت را به دست بیاوری و مقدمه بهره‌برداری توشه آخرت باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ادامه داد: باید قدر نعمت سلامتی و امنیت را دانست و خداوند متعال انسان را آفریده و خوب و بد آن را می‌داند؛ او می‌داند چکار کنیم تا سلامت باشیم و همه ادارات باید درگیر این مسأله باشند تا در سلامت روحی و روانی مؤثر باشند.

وی تصریح کرد: کارگروه سلامت باید در هر اداره‌ای تشکیل شود و برنامه‌های کوتاه، میان و بلندمدت برای سلامت و جامعه هدف تعیین و گزارش‌های آن به فرمانداری دماوند اعلام شود.

امام جمعه دماوند: گفت‌وگو با مستکبران هیچ‌گاه سازنده نبوده است/ آمریکا زورگویی خود را با عنوان گفت‌وگو تحمیل می‌کند/ حاضر به پذیرش زورگویی دشمن نیستیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند با بیان اینکه ۲۳ تیرماه روز گفت‌وگو و تعامل با جهان است، اظهار کرد: در طول تاریخ جمهوری اسلامی ایران نشان داده‌ایم که اهل منطق، گفت‌وگو و دیپلماسی هستیم.
وی با بیان اینکه گفت‌وگوی تمدن‌ها را ما در جهان مطرح کردیم، افزود: سازمان ملل نیز سالی را با این عنوان نامگذاری کرده، اما مقابل، بوش رئیس جمهو‌ی وقت آمریکا، ایران را محور شرارت نامید.
*حاضر به پذیرش زورگویی دشمن نیستیم
امام جمعه دماوند گفت: دولت ما در مسأله برجام از تعامل سازنده با دنیا سخن گفت و برجام را با همه محدودیت‌ها و مشکلاتی که داشت، امضا و اجرا کرد، اما باز هم شاهد خروج آمریکا از برجام و زیر پا گذاشتن آن از سوی آمریکا بودیم.
فتاح‌دماوندی با تأکید بر اینکه ما توسعه طلب و جنگ طلب نیستیم، ادامه داد: اما در این خصوص، حاضر به پذیرش زورگویی دشمن و کرنش برابر سلطه‌گران هم نیستیم؛ نیروی انتظامی ما همیشه خاصیت بازدارندگی و دفاعی داشته است.
وی با اشاره به اینکه ما همان ملتی هستیم که در مسأله تهاجم حزب بعث عراق به ایران، هشت سال دفاع کردیم و در نهایت قطعنامه ۵۹۸ را پذیرفتیم، تصریح کرد: مصالح کشور ما در آن زمان اقتضا می‌کرد که قطعنامه را بپذیریم؛ در شرایطی که احتمال موفقیت‌های ایران رو‌به افزایش و مقاومت عراق روبه کاهش بود.
*طعم ایستادگی و مقاومت را در دفاع مقدس چشیدیم
امام جمعه دماوند خاطر نشان کرد: پایان جنگ بدون طرف پیروز می‌توانست تأمین‌کننده حداقل خواسته‌های دو ابر قدرت غرب و شرق از پایان جنگ ایران و عراق باشد ؛ چرا که ابر قدرت‌ها و جهان‌خواران هیچ‌گاه دلسوز ملت ضعیف و مستضعف نبوده و نیستند.
فتاح‌دماوندی با بیان اینکه وقتی دیدند که جنگ به نفع آن‌ها نیست، قطعنامه را پیشنهاد دادند، بیان کرد: آن‌ها همیشه منافع خود را در نظر می‌گیرند و ما نیز باید منافع مسلمانان و جهان اسلام را همواره مد نظر داشته باشیم؛ در جنگ تحمیلی، طعم ایستادگی و مقاومت را چشیدیم و این بزرگ‌‌ترین سرمایه در پیشرفت اهداف نظام است.
وی افزود: تجربه‌ های نظامی از دوران دفاع مقدس، زمینه‌ تثبیت اقتدار ایران و عامل بازدارنده برابر تهدیدهای نظامی شد و رمز پیروزی ما در دفاع مقدس، توکل بر خداوند متعال و تبعیت از ولایت فقیه و همچنین اتکا به نیروهای بومی بود که در شرایط فعلی نیز رمز موفقیت‌ ما در عبور از بحران‌ها همین عوامل است.
*گفت‌وگو با مستکبران هیچ‌گاه سازنده نبوده است
امام جمعه دماوند گفت: باید توجه داشته باشیم که گفت‌وگو با اهل منطق سازنده است، اما گفت‌وگو با مستکبران هیچ‌گاه سازنده نبوده و نیست؛ امام خمینی (ره) بارها متذکر شده بودند که تا وقتی رابطه ابرقدرت‌ها با ما رابطه گرگ و میش است، با آن‌ها گفت‌وگو نمی‌کنیم.
فتاح‌دماوندی تأکید کرد: امروز آمریکا زورگویی خود را به عنوان گفت‌وگو تحمیل می‌کند و ما باید از عهدشکنی آمریکا در مسأله برجام درس عبرت بگیریم و برای بار دوم از آن‌ها فریب نخوریم.
*شورای نگهبان خار چشم دشمنان و بدخواهان است
وی در ادامه با اشاره به سالروز تأسیس شورای نگهبان افزود: شورای نگهبان یکی از ارکان اصیل نظام اسلامی و ضامن اسلامیت قوانین در جمهوری اسلامی و حافظ قانون اساسی است؛ شورای نگهبان پشتیبان واقعی مردم، نظام و خار چشم دشمنان و بدخواهان است.
امام جمعه دماوند گفت: دو گروه همیشه به شورای نگهبان حمله کرده‌اند؛ یکی دشمنان خارجی که با اسلامیت نظام مخالف هستند و سعی دارند با تضعیف این نهاد راهی برای ورود احکام و قوانین غیراسلامی در کشور باز کنند؛ گروه دوم کسانی هستند که به دلایل مختلف در انتخابات‌ها مورد تأیید شورای نگهبان قرار نگرفته‌اند.
فتاح‌دماوندی تصریح کرد: این افراد برای مقابله با شورای نگهبان، اهنت کردن و ناسزاگویی را سرلوحه کارهای خود قرار داده‌اند و شورای نگهبان را به استبداد و دیکتاتوری متهم می‌کنند؛ امام خمینی (ره) خطاب به شورای نگهبان فرمودند که شما باید قوانین را بررسی کنید که ۱۰۰ درصد اسلامی باشد.
*بنای شورای نگهبان بر عدالت و تقواست
وی بیان کرد: مقام معظم رهبری نیز فرمودند «شورای نگهبان موظف است از ورود ناخالصی‌ها به ارکان نظام جلوگیری کند»؛ شورای نگهبان معصوم نیست و ممکن است در روند کار آن‌ها گاهی اشتباه هم رخ دهد، اما کلیت این نهاد مقدس و مورد تأیید امام راحل و مقام معظم رهبری است.
امام جمعه دماوند اضافه کرد: حتی در صورت خطا هم نباید شورای نگهبان را مورد هجمه و دشمنی قرار داد، چراکه بنای آن‌ها بر ایجاد عدالت و تقواست.
انتهای پیام