خطیب نماز جمعه دماوند: عقاید خرافی و باطل وهابیت بلای جان مسلمانان است/ نتیجه عمل قوه قضاییه بازدارندگی از وقوع جرم باشد/ فرزندان ایران دلاورانه و با غیرت بازی کردند

امام جمعه دماوند با بیان اینکه عقاید خرافی و باطل وهابیت بلای جان مسلمانان است، گفت: نتیجه عمل قوه قضاییه باید بازدارندگی از وقوع جرم باشد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در نخستین خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه دماوند در فصل تابستان سال ۹۷ در جمع مردم مؤمن و ولایت‌مدار این شهر اظهار کرد: امروز هشتم شوال سالروز تخریب قبور ائمه بقیع در سال ۱۳۴۴ هجری قمری است.

وی افزود: وهابیان عربستان در این روز علاوه بر قبور امامان بقیع و قبور اطراف آن، قبر حضرت حمزه (ع) را در منطقه احد در شمال مدینه را خراب کردند؛ همچنین در شهر مکه گنبدهای قبر حضرت عبدالمطلب (ع)، ابی‌طالب (ع) و خدیجه (س) را تخریب کردند.

امام جمعه دماوند گفت: در مدینه گنبد منور نبوی را به توپ بستند، ولی از ترس مسلمانان قبر شریف را تخریب نکردند؛ وهاباون اشیا نفیس و با ارزش آن قبور را یغما بردند و در همان سال به کربلای معلی حمله کردند و ظریح مطهر را کندند؛ همچنین جواهرات و اشیا نفیس حرم مطهر را که اکثراً هدایای سلاطین و بسیار ارزشمند و گران‌بها بود را غارت کردند.

فتاح‌دماوندی تصریح کرد: آنها قریب به هفت هزار نفر از علما، سادات و مردم را کشتند، آن‌گاه به سمت نجف حرکت کردند که موفق به غارت نشدند و شکست خورده برگشتند؛ وهابیت و فرقه‌های امثال آن توسط استعمارگران برای ایجاد اختلاف و فتنه در بین مسلمین تشکیل شد و هدف آن‌ها تخریب قبور و از بین بردن پشتوانه‌های تاریخ اسلام و اسناد و آثار خارجی و عینی تاریخ بود.

وی ادامه داد: استعمار انگلیس در ایران محمد علی شیرازی و حسنعلی نوری را به ادعای مهدویت و نبوت و در هند غلام احمد قاریانی را برای ساختن فرقه قادیانیت و فرقه احمدیه بر انگیختند؛ همچنین در عربستان محمد بن عبدالوهاب را به مزدوری گرفتند و اوهم فرقه وهابیت را پایه‌گذاری کرد؛ مستر همفر، جاسوس انگلیس زمانی که با محمد بن عبدالوهاب بیان‌گذار وهابیت آشنا می‌شود، می‌گوید «من گمشده خود را در او یافتم».

امام جمعه دماوند بیان کرد: استعمارگران وقتی آل‌سعود را در عربستان به قدرت رساندند، سیاست تفرقه‌افکنانه خود را پیاده کردند و ایجاد بهائیت و وهابیت و قادیانیت در جهان اسلام، یکی از روش‌های شوم آن‌ها بود و امروز هم جریان افراطی تروریستی تکفیری داعش و النصره و امثال آن ریشه در همان عقاید خرافی و باطل وهابیت دارد که بلای جان مسلمانان جهان شده‌؛ وهابیت امروزی اطاعت از طاغوت‌های زمان را شرک نمی‌داند، ولی احترام به بزرگان دین و مقدمات را شرک می‌داند.

فتاح‌دماوندی تأکید کرد: طبیعی است که آمریکا و مستکبران دنیا از آن‌ها حمایت می‌کنند و گروه خشن و بی‌رحم تکفیری در عراق و سوریه جان بسیاری از مسلمانان را گرفتند و به نوامیس آن‌ها هتک حرمت کردند؛ اما صدای حامیان دروغین حقوق بشر در نیامد.

وی اظهار کرد: در ایران منافقان، چمران‌ها، بهشتی‌ها و مطهری‌ها و بسیاری از زنان و کودکان و مردم بی‌گناه را به خاک خون کشیدند؛ اما به‌جای اینکه آمریکا و اربابانش این اقدامات را محکوم کنند، از آن‌ها حمایت کردند؛ این حقوق بشر آمریکایی است که اگر در ایران قاچاقچیان مواد مخدر و قاتلان بی‌رحم همچون دروایش فتنه‌گر خیابان پاسداران را اعدام کنیم، مخالف حقوق بشر می‌شویم.

امام جمعه دماوند گفت: آنها اگر جنگ هشت ساله را علیه ما راه می‌اندازند، ۳۰۰ هزار نفر را به شهادت می‌رسند، دانشمندان هسته‌ای و امام خامنه‌ای عزیز ما را در ۶ تیرماه در مسجد ابوذر تهران ترور کردند، شهید مظلوم آیت‌الله دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یارانش را در دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی از ما گرفتند، آن‌گاه باز هم آنان مدافع حقوق بشر هستند؛ اینجاست که جای جلاد و شهید عوض می‌شود.

فتاح‌دماوندی به منافقان اشاره و تصریح کرد: سازمانی که خود را سازمان اسلامی می‌دانست، اما خیلی زود مقابل نظام اسلامی قرار گرفت؛ منافقان در سال‌های اول انقلاب سعی کردند که شکست‌های انتخاباتی و عدم استقبال مردمی به خود را با نزدیک شدن به ابوالحسن بنی صدر، نخستین رئیس جمهور بعد از انقلاب جبران کنند، اما آنها زمانی که بنی صدر در اول تیرماه سال ۱۳۶۰ چنین روزی توسط امام راحل عزل شد به جنگ مسلحانه و کشتار و ترور روی آوردند و نقش جلاد را بازی کردند.

وی با اشاره به استکبار و استعمار گفت: چطور برنامه‌ریزی کردند یک سازمان ضد دیکتاتوری که ادعای مبارزه با رژیم شاه را داشت را به ابزاری در دست دیکتاتورهایی مثل صدام وآل سعود تبدیل کند؛ سازمان مجاهدین خلق را کسانی تشکیل دادند که در رفراندوم جمهوری اسلامی، با چریک‌های فدایی خلق و گروهک‌ها و جبهه ملی و نهضت آزادی و بسیاری از سازمان‌های چپ‌گرا و راست‌گرای وابسته به خارج و غرب زده، با جمهوری اسلامی اعلام مخالفت کردند.

امام جمعه دماوند بیان کرد: در این خصوص، مردم با رأی ۹۸ درصدی به جمهوری اسلامی به آنها تو دهنی زدند؛ آنها در انتخابات و رفراندوم قانون اساسی هم با متن قانون اساسی مخالف بودند، اما مردم به قانون اساسی رأی مثبت دادند و یکی از مهم‌ترین موضوعات مورد مخالفتشان در متن قانون اساسی، وجود اصل‌ولایت فقیه بود.

وی در بیانات خود ادامه داد: آ‌نها با اسلامی بودن قوانین در جمهوری اسلامی مخالف بودند و بعدها برای نفوذ در کشور به بنی صدر نزدیک شدند، چون بنی صدر زمینه لازم را داشت؛ در نهایت دفتر رئیس جمهور را در اختیار گرفتند و بنی صدر را به دشمنی کامل با نظام اسلامی کشاندند و منافقان چون در انتخابات‌ها رأی نمی‌آوردند و توان ورود در مجلس و دولت را پیدا نکردند، راه نفوذ را در پیش گرفته و در دفتر رئیس جمهور نفوذ کردند

امام جمعه دماوند خاطرنشان کرد: بنی صدر چنان فرهیخته شده بود که تصور می‌کرد محبوبیت او به حدی است که اگر بخواهد مردم حاضرند تا امام راحل را نیز به‌خاطر او برکنار کنند؛ بنی صدر بارها در شورای انقلاب گفته بود که بررسی‌ها نشان می‌دهد که محبوبیتش از امام هم بیشتر بوده است.

فتاح‌دماوندی اضافه کرد: اما نهایتاً بنی صدر که عدم کفایت سیاسی او توسط مجلس احراز شد در ۳۱ خردادماه سال ۶۰ توسط امام راحل خلع شد؛ ولی منافقان به مبارزه خود با جمهوری اسلامی ایران ادامه دانند و یکی از بزرگ‌ترین جنایات منافقان ترور آیت‌الله دکتر بهشتی بود؛ این شهید رئیس دیوان عالی کشور و از تأثیرگذارترین افرادی بود که قانون اساسی و قوه قضائیه را پایه‌گذاری کرد.

وی با بیان اینکه به مناسبت شهادت شهید بهشتی و یارانش، هفتم تیرماه روز قوه قضاییه نامیده شده است، افزود: از امروز که اول تیرماه بوده تا هفتم هفته عدالت است؛ این روز و این هفته را به همه کارکنان این قوه به خصوص به کارمندان، قضاوت و مسؤولان محترم دادگستری شهرستان دماوند تبریک عرض می‌کنم.

امام جمعه دماوند با اشاره به اینکه قوه قضاییه پشتیبان حقوق فردی و اجتماعی و مسئول تحقق بخشیدن عدالت است، گفت: حفظ سلامت قوه قضائیه اصلی‌ترین عمل طلب رضایت و اعتماد مردمی است؛ گام اصلی قوه قضاییه قدم برداشتن برای اجرای عدالت و پیشگیری از وقوع جرم و شناسایی و مجازات مجرمان است و نتیجه عمل این قوه باید بازدارنگی از وقوع جرم باشد و مردم نیز توقع دارند که روند رسیدگی به پرونده‌ها در دادگستری‌ها سریع‌تر، دقیق و مطابق با شرع مقدس اسلام باشد.

فتاح‌دماوندی تصریح کرد: امروز روز اصناف هم است و این روز را به کسبه و بازاریان شهرستان دماوند تبریک عرض می‌کنم؛ اصناف سهم مهی در در شکل‌گیری انقلاب و دفاع مقدس ودوران بعد از جنگ داشتند؛ چنان‌که در طول تاریخ تشیع بازاریان همواره پشتیبان حوزه‌های علمیه، مساجد، تکایا و نهادهای مذهبی و دینی بوده‌اند و حمایت از کالای ایرانی و تولید و اشتغال، جهاد بزرگ اصناف و کسبه است؛ ضمن اینکه مشتری‌مداری و ارزان‌فروشی و انصاف زینت بازار به حساب می‌آید.

وی در خصوص مسابقات جام جهانی فوتبال در کشور روسیه اضافه کرد: فرزندان ایران مقابل تیم اسپانیا دلاورانه و با غیرت بازی کردند و دعا می‌کنیم که روز دوشنبه مقابل پرتغال موفق باشند.

منبع: فارس

خطیب نماز عید فطر در دماوند: عید فطر زمینه‌ساز تشکیل امت واحده اسلامی است/ جنبه سیاسی عید فطر باید بیشتر تقویت شود/ مردم از گرانی و تروم بی‌سابقه رنج می‌برند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی صبح امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز عید سعید فطر در مسجد جامع دماوند، ضمن گرامیداشت عید سعید فطر اظهار کرد: عید سعید فطر زمینه‌ساز تشکیل امت واحده اسلامی بوده؛ چراکه برای همه مسلمانان عید است.
وی افزود: عید فطر روز وحدت و عزت مسلمانان است و در این روز ما باید بر مشترکات مسلمانان تأکید و تکیه کنیم؛ خداوند، پیامبر و قبله مسلمانان یکی و مشترک است و همه ما به قیامت، بهشت و دوزخ اعتقاد داریم؛ عید فطر مظهر عظمت، مجد و شوکت مسلمانان و روز اتحاد و برادری و ایثار است.
*عید فطر زمینه‌ساز مبارزه با ظلم و ستم است
خطیب نماز عید سعید فطر در دماوند با بیان اینکه مسلمانان باید از فرصت استثنایی عید فطر بهره‌های بیشتری ببرند، گفت: این روز زمینه‌ساز مبارزه با ظلم و ستم و سلطه‌طلبان عالم است و جنبه سیاسی عید فطر باید بیشتر تقویت شود.
فتاح‌دماوندی ادامه داد: در شرایطی که مستکبران جهان سعی دارند که بین مسلمانان اختلاف ایجاد کنند، سران کشورهای اسلامی باید بیدار و مسلمانان هوشیار باشند و بردشمنی و مبارزه با دشمنان اصلی تأکید کنند.
وی تصریح کرد: امروز سیاست استکبار و صهیونیسم، اختلاف‌افکنی بین کشورهای مسلمان و ایجاد نفرت بین گروه‌های مسلمانان است؛ آن بلندگوهایی که شعار اختلاف شیعه و سنی را فریاد می‌زنند، خائن به اسلام و پیامبر هستند.
*آنها که نمک انقلاب را خورده‌اند، نمک‌دان نشکنند
امام جمعه دماوند بیان کرد: امروز اگر همه مسلمانان متحد شوند، اثری از رژیم صهیونیستی باقی نخواهد ماند و اگر قدرت اقتصادی مسلمانان یکپارچه شود، بزرگ‌ترین اقتصاد را خواهند داشت.
فتاح‌دماوندی تأکید کرد: در این شرایط شایسته نیست که عده‌ای در داخل کشور نقش قاسطین، ناکثین و مارقین را بازی کنند؛ آنها که نمک انقلاب را خورده‌اند، نمک‌دان نشکنند و همه باید قدردان نظام و انقلاب باشند.
وی بزرگترین خدمت به انقلاب را خدمت به مردم دانست و خاطرنشان کرد: مردم برای انقلاب و نظام سنگ تمام گذاشتند و مسؤولان باید سعی کنند که از مردم عقب نمانند؛ امروز مردم نگران وضع اقتصادی و عدم ثبات قیمت‌ها هستند و از گرانی و تروم بی‌سابقه رنج می‌برند.
*بخشی از مشکلات اقتصادی به سوء‌مدیریت مربوط است
خطیب نماز عید سعید فطر در دماوند افزود: دولت، مجلس و قوه قضاییه باید دست در دست هم با مفسدان اقتصادی مبارزه و عوامل گرانی‌ها را شناسایی کنند و از بین ببرند؛ گرچه بخشی از مشکلات اقتصادی به تحریم‌های ظالمانه بر می‌گردد، اما بخشی از مشکلات اقتصادی هم به سوء‌مدیریت داخلی مربوط است.
فتاح‌دماوندی اضافه کرد: امیدواریم با همت مردم و مسؤولان موج گرانی ایجاد شده کنترل شود و ثبات و آرامش به بازار کشور برگردد.

منبع: عصر شرق

امام جمعه شهرستان دماوند: مسئولان سهم دماوند را از مجموعه های استانی مطالبه کنند.

امام جمعه دماوند بر لزوم حضور پررنگ‌تر مسؤولان در برنامه‌های فرهنگی این شهرستان تأکید کرد و گفت: مسؤولان سهم دماوند را از مجموعه‌های استانی مطالبه کنند.

به گزارش پایگاه اطللاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی بعد از ظهر امروز در نشست شورای اداری شهرستان دماوند که در سالن همایش‌های شهید رجایی فرمانداری دماوند برگزار شد، اظهار کرد: احادیث زیادی در مورد اهتمام به کار ارباب رجوع و راه انداختن کار مردم وجود دارد.

وی افزود: امام حسین (ع) در حدیثی می‌فرمایند «اگر کسی با شما کار دارد، نعمت خداوند به شما روی آورده و اگر انجام ندهید، این نعمت از شما گرفته می شود»؛ مسؤولیت‌ها ابدی نیستند

امام جمعه دماوند گفت: دوران مسؤولیت‌ها خیلی زود به پایان می‌رسد و چقدر مطلوب است این دورانی که به ما نعمت عطا شده با سربلندی سپری شود؛ مدیران تذکرات لازم در خصوص تکریم ارباب رجوع را به کارمندان خود بدهند.

فتاح‌دماوندی با بیان اینکه مسؤولان دماوند باید سهم این شهرستان را از مجموعه‌های استانی مطالبه و پیگیری کنند، خواستار حضور پررنگ‌تر مدیران و مسؤولان در نماز جماعات و جمعه و همچنین شرکت در جلسات تصمیم گیری امور فرهنگی شهرستان دماوند شد.

وی تصریح کرد: بسیاری از مشکلات به ضعف مدیریت برخی مسؤولان ربط دارد که باید اهتمام ویژه‌ای به مسائل داشته باشند و باید این مشکلات در داخل کشور حل شود و ربطی به بیگانگان ندارد
همچنین امام جمعه از مسئولان و نیروی انتظامی خواست به صورت جدی از مسائل ارزشی دینی دفاع و از انجام منکرات و ضد ارزش‌ها در آستانه فصل تابستان جلوگیری شود.

امام جمعه دماوند تأکید کرد: همه ادارات باید به مشکلات مسکن مهر دماوند توجه داشته باشند؛ برخی از مشکلات به دلیل ضعف مدیریتی است و ربطی به تحریم و بیگانگان ندارد و همه باید برای رفع مشکلات در منطقه تلاش کنند.

منبع: فارس

امام جمعه شهرستان دماوند: روزشمار نابودی اسرائیل مدت‌هاست که آغاز شده است

به گزارش پایگاه خبری دفتر امام جمعه شهرستان دماوند، حجت‌الاسلام و المسلمین کاظم فتاح دماوندی امام جمعه شهرستان دماوند در خطبه‌های سیاسی عبادی نماز جمعه این هفته در جمع مردم روزه‌دار اظهار داشت: آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به ابتکار امام راحل روز قدس نامگذاری شده که روز همه مسلمانان و متقین است.

وی با اشاره به سخنی از پیامبر(ص) ادامه داد: اصل مسلمان بودن ما در گرو حمایت از مسلمانان مظلوم عالم است، اگر امروز شما در حالت گرسنگی و تشنگی با زبان روزه در راهپیماییی شرکت کردید خداوند برای شما عمل صالح خواهد نوشت.

امام جمعه شهرستان دماوند با اشاره به توطئه‌های اسرائیل تصریح کرد: امام خمینی(ره) دسیسه استعماری و تسلط انحصاری صهیونیسم را بر ملا ساخت و مردم مسلمان دنیا را از خواب غفلت بیدار کرد، هنوز فریاد هم فریادهای عدالت‌خواهی امام گوش مستکبران و استعمارگران عالم را آزار می‌دهد و هنوز سوزش سیلی امام به اسرائیل از بین نرفته است.

فتاح دماوندی با بیان اینکه مجتهد و فقیه کسی است که اسلام را جهانی ببیند و مصلحت مسلمانان را در سراسر جهان تشخیص دهد گفت: امام(ره) مسئله صهیونیسم و یهود را از هم جدا و تمام مسلمانان جهان را علیه اسرائیل متحد کرد، ما به داشتن چنین رهبری به خود می‌بالیم.

وی با اشاره به قداست مسجدالاقصی برای مسلمانان بیان کرد: سرزمین فلسطین محل ظهور، موطن و مزار حضرت موسی و زادگاه حضرت عیسی و نخستین قبله مسلمین جهان است، اما این سرزمین و مسجد مقدس ۷۰ سال است که توسط اسرائیل غصب شده و مسلمانان را از خانه وکاشانه‌شان آواره کرده‌اند.

امام جمعه شهرستان دماوند افزود: اشغال فلسطین تنها اشغال یک سرزمین و کشور نیست بلکه ایجاد یک مرکز صهیونیستی ضداسلامی علیه تمام مسلمانان جهان است، هدف اسرائیل نابودی جهان اسلام است و شعار گسترش اسرائیل از نیل تا فرات را سر می‌دهند در حالی که راه به جایی ندارند.

فتاح دماوندی با اشاره به تهدیدات نظامی، سیاسی و اقتصادی اسرائیل برای مسلمانان تصریح کرد: مسئله فلسطین یک مسئله انسانی و بشری است، کسانی که دم از حقوق بشر می‌زنند امروز کجایند تا ببینند هر روز زنان، جوانان و کودکانی به دست این رژیم جعلی بی‌دین کشته می‌شوند.

وی با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی مدافع حقوق بشر در تمام دنیاست خاطرنشان کرد: طبق سفارش پیامبر اکرم(ص) و حضرت علی(ع) از مظلومان عالم دفاع می‌کنیم که این آرمان، وظیفه و نشان مسلمان بودن ماست، شهدای مدافع حرم ما به ندای «یا للمسلمین» مردم تحت حکومت ظالم داعش و تکفیری لبیک گفتند و جان و مال خود را در این راه داند.

امام جمعه شهرستان دماوند همچنین اظهار داشت: اسرائیل و ارباب جنایتکارش آمریکا بدانند که فرزندان امام خامنه‌ای بیدار، هوشیار و آتش به اختیارند و ایران امروز از دیروز مقتدرتر، باشکوه‌تر و با صلابت‌تر است و بدانند روزشمار نابودی اسرائیل مدت‌هاست که آغاز شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

امام جمعه دماوند: مشارکت ۲۰۰ میلیون تومانی دماوندی‌ها در بازسازی عتبات/ انقلاب اسلامی با هدف اقامه عدل بین مردم شکل گرفت/ طبقات محروم از پیشرفت‌های اقتصادی برخوردار شوند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند با بیان اینکه قرآن کریم یکی از فواید روزه‌داری را کسب تقوا معرفی می‌کند، اظهار کرد: باید از فرصت ماه مبارک رمضان بیشتر و بهتر استفاده کنیم.

وی افزود: همچنین فرارسیدن شب‌های قدر و ایام شهادت حضرت امیرالمؤمنین (ع) را تسلیت عرض می‌کنیم؛ امامی که به خاطر شدت عدلش در محراب عبادتش به شهادت رسید.

*اجرای عدالت استقامت و صبر و تحمل می‌خواهد

امام جمعه دماوند گفت: بالاترین انگیزه حضرت علی (ع) در پذیرش زمامداری مسلمانان اجرای عدالت و احقاق حقوق از دست رفته آنان بوده است؛ عدالت محوری و گسترش عدالت در جامعه یکی از اهداف مهم حاکمان الهی بوده است و اصلاً فلسفه ارسال رُسُل و نزول کتب آسمانی اقامه قسط و عدل بین مردم بوده که انقلاب اسلامی ایران نیز با همین هدف شکل گرفته است.

فتاح‌دماوندی ادامه داد: جایی که عدل نباشد، ظلم و ستم و پایمال کردن حقوق مردم پیش می‌آید و امروز که در آستانه رحلت جان‌گذار امام راحل قرار داریم، باید حوادث ۱۴ و ۱۵ خرداد را یادآوری کنیم؛ باید کلمات امام راحل را درباره اجرای عدالت و اقامه حکومت اسلامی بازخوانی کنیم.

وی با بیان اینکه اجرای عدالت استقامت و صبر و تحمل می‌خواهد، تصریح کرد: این امروز نیاز به مبارزه با ظالم دارد و انبیاء و اولیای الهی برای تحقق عدالت و قسط در جامعه از بذل جان و مال خود دریغ نکردند و در این مسیر، جان‌ها و اموال دادند و نمی‌توان گفت که پیغمبر یک شب و روز راحت خوابیده باشند.

*انبار ثروت کشور به نفع عده‌ای خلاف مکتب سیاسی امام راحل است

امام جمعه دماوند با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) فرمودند که همه اقشار جامعه باید عادل باشند، بیان کرد: امام راحل فرمودند «توجه داشته باشید که رئیس‌جمهور و وکلای مجلس باید از طبقه‌ای باشند که محرومیت و مظلومیت مستضعفان و محرومان جامعه را لمس کرده و در فکر رفاه آنان باشند، نه از سرمایه‌داران و زمین‌خواران و صدرنشینان مرفه و غرق در لذت که تلخی محرومیت و رنج گرسنگان و پابرهنگان را نمی‌توانند بفهمند».

فتاح‌دماوندی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری نیز عدالت را ضرورت جامعه امروز ما می‌دانند و می‌فرمایند «امروز در نظام اسلامی چه چیزی اهمیتش از همه بیشتر و حساسیت نسبت به آن لازم‌تر است؟ عدالت»؛ عدالت خواسته یک جماعت خاصی از مردم یا اهل یک کشور نیست، بلکه خواسته طبیعی و تاریخی همه آحاد بشر در طول تاریخ بشریت است.

وی تأکید کرد: همه در داخل کشور و جهان باید به دنبال عدالت و انصاف باشند و پوشش شکافت‌های طبقاتی در برنامه‌های حکومت، قانون‌گذاری و اجرا مورد نظر و هدف باشد؛ اگر ما می‌گوییم که کشور را ثروتمند می‌کنیم، اما ثروت‌ها در گوشه‌ای به نفع عده‌ای انبار شود و عده‌ کثیری از مردم نیز دستشان خالی باشد، این موضوع با مکتب سیاسی امام راحل نمی‌سازد.

*طبقات محروم از پیشرفت‌های اقتصادی برخوردار شوند

امام جمعه دماوند اظهار کرد: پوشش شکاف اقتصادی بین مردم و رفع تبعیض در استفاده از منابع گوناگون ملی در میان طبقات مردم، مهم‌ترین و سخت‌ترین مسؤولیت است که همه باید بدان توجه داشته باشند؛ در تبیین سیاست‌های اقتصاد مقاومتی درباره عدالت اجتماعی فرمودند ما رونق اقتصادی کشور را بدون تأمین عدالت اجتماعی به‌هیچ‌وجه قبول نداریم و باید طبقات محروم از پیشرفت‌های اقتصادی کشور به معنای واقعی کلمه برخوردار شوند.

فتاح‌دماوندی افزود: خداوند متعال را شاکر هستیم که ولی‌فقیه و رهبرمان چه امام راحل و چه امام حاضر این اهداف بلند را پیگیری می‌کنند و گفتمان آنها چنین گفتمانی است؛ این عدالت در کنار استقلال و آزادی شیرین‌تر جلوه می‌کند و در این کشور، دانشجویان فعال علمی سیاسی و اجتماعی به طور مستقیم با رهبر انقلاب دیدار کردند.

وی گفت: در این دیدار، برخی از آن دانشجویان به صراحت شخص رهبری و نظام را نقد و سخنان تندی هم بر زبان جاری می‌کنند، اما رهبر انقلاب با حوصله، تحمل، عدل و انصاف حدود سه ساعت می‌نشینند و حرف‌های صریح و بی‌پرده دانشجویان را گوش می‌دهند؛ کجای دنیا چنین رهبری پیدا می‌کنید؟

*کار اقشار مختلف مردم مطالبه‌گری باشد

امام جمعه دماوند با بیان اینکه مقام معظم رهبری بسیاری از نقدها و اشکالات را می‌پذیرند، تصریح کرد: ایشان فرمودند که خیلی از اشکالات وارد است، اما رفع این اشکالات به این آسانی نیست و کار و تلاش و مقدمات می‌خواهد؛ معظم له فرمودند «هر اصلاحی می‌خواهیم انجام دهیم باید در بستر همین نظام باشد، چون اهداف و آرمان‌های این نظام درست شکل گرفته است».

فتاح‌دماوندی ادامه داد: کار اقشار مختلف مردم به خصوص کار جوانان و دانشجویان و طلاب باید مطالبه‌گری باشد؛ با مطالبه‌گری آرمان‌ها همه وظیفه‌ داریم که برای این نظام و انقلاب گام برداریم؛ با تلاش امام راحل و شهدای گران‌قدر، برکات انقلاب اسلامی شامل مردم شریف ایران و همه مستضعفان و آزادگان جهان شده و خواهد شد.

وی با بیان اینکه بیداری اسلامی در کشورهای اسلامی به برکت امام و شهداست، بیان کرد: مقاومت در کشورهای عراق، سوریه، یمن و بحرین و دیگر مناطق به برکت تلاش امام و رهبری ماست؛ یکی از خدمات نظام اسلامی و برکات این مردم در سال‌های اخیر بازسازی عتبات عالیات در کشور عراق است.

*مشارکت ۲۰۰ میلیون تومانی دماوندی‌ها در بازسازی عتبات

امام جمعه دماوند افزود: ستاد بازسازی عتبات در شهرستان دماوند از سال ۱۳۹۰ آغاز به فعالیت و در بازسازی عتبات و ساخت صحن مطهر حضرت فاطمه (س) در نجف اشرف مشارکت کرده است؛ صحن بسیار بزرگ و قابل استفاده که تا صدها سال بعد پذیرای زوار حضرت امیرالمؤمنین (ع) و امام حسین (ع) خواهد بود.

فتاح‌دماوندی گفت: در سال‌های گذشته مردم شهرستان دماوند مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان کمک کردند و اگر هر فرد بخواهد می‌تواند با پرداخت ۱۰ هزار تومان هزینه یک خشت برای ساخت حرم‌ها را بدهد؛ به‌زودی کار ساخت صحن حضرت زینب (س) در کربلای معلی آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه کسانی که می‌خواهند مالی را برای اهل‌بیت (ع) نذر یا وقف کنند، می‌توانند به دفتر ستاد بازسازی عتبات در دماوند مراجعه کنند، تصریح کرد: امیدواریم با نابودی آل‌سعود توفیق پیدا کنیم در ساخت حرم اهل‌بیت (ع) در بقیع نیز مشارکت داشته باشیم.

منبع: فارس

 

مراسم معنوی آغاز ساخت بنای یادمان دو شهید گرانقدر گمنام – دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند

گزارش تصویری

امام جمعه دماوند: ساختمان حوزه علمیه دماوند به تعمیرات اساسی نیاز دارد/ دست چدنی آمریکا از دست‌کش مخملی‌اش بیرون آمد/ ایران پرچم‌دار مبارزه با ظلم و استکبار است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند، ضمن تسلیت به مناسبت رحلت حضرت خدیجه (س) اظهار کرد: امیدواریم خداوند متعال اغنیا و ثروتمندان جامعه را به پیروی از حضرت خدیجه (س) موفق بدارند تا مال خود را در راه اسلام هزینه کنند که قرآن کمک‌رسانی مالی به اسلام را جهاد می‌داند.

وی افزود: همه باید در ماه مبارک رمضان درباره کمک به مستمندان، فقیران و درماندگان وظیفه خود را انجام دهیم؛ گرچه انفاق در همه ایام سال دارای پاداش و ثواب است، اما در ماه مبارک رمضان فضیلت برتری دارد؛ مردم می‌توانند برای کمک به نیازمندان از طریق کمیته امداد اقدام کنند.

*ساختمان حوزه علمیه دماوند به تعمیرات اساسی نیاز دارد/ خیران از هم سبقت بگیرند

امام جمعه دماوند با اشاره به اینکه برخی از مؤمنان در ماه مبارک رمضان و برخی نیز در موعد مقرر سال خمس خود را پرداخت می‌کنند، گفت: خمس به عموم مردم تعلق می‌گیرد که درآمدی دارند و در پرداخت خمس بین زن و مرد فرقی نیست؛ هر زن و مردی که درآمدی داشته باشد، اگر در پایان سال اضافه بیاید، یک‌پنجم آن را به عنوان خمس به مراجع تقلید یا نماینده او می‌پردازد.

فتاح‌دماوندی با بیان اینکه همه برای زنده نگه‌داشتن دین و مکتب تشیع مسؤول هستیم، تصریح کرد: باید مال و جان خود را در راه خداوند متعال خرج کنیم؛ برخی افراد هستند که می‌توانند نسبت به حوزه علمیه خرج کنند و ساختمان حوزه علمیه دماوند هم به تعمیرات اساسی نیاز دارد؛ خیران برای کمک به حوزه علمیه از یکدیگر سبقت بگیرند، چراکه حوزه علمیه منشأ برکات فراوانی است.

وی بیان کرد: اگر یک روحانی عالم و فاضل و زمان‌شناس در حوزه علمیه تربیت شود، آن روحانی می‌تواند سبب ساختن مدرسه، بیمارستان، مسجد و حسینیه شود و در مراکز مختلف نیکوکاری پیشگام باشد؛ خیران بزرگ شیعه درس نیکوکاری و خدمت به مردم و خدمت به اسلام را از علمای دین آموخته‌اند.

*آمریکا می‌خواست اقتصاد ما را با برجام گره بزند/ تعلیق اقتصاد به برجام بزرگ‌ترین اشتباه محاسباتی دولت بود

امام جمعه دماوند در ادامه با اشاره به دیدار سران قوا و کارگزاران نظام اسلامی و جمعی از مدیران ارشد دستگاه‌های مختلف با رهبر انقلاب اسلامی افزود: در این دیدار مطالب و نکات بسیار مهمی از سوی رهبر انقلاب مطرح شد که همه مسؤولان باید نسبت به آن توجه داشته باشند.

فتاح‌دماوندی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند «اگر از تجربه‌های گذشته درس نگیریم، قطعاً ضرر می‌کنیم و تجربه چندباره ما درباره آمریکا این را می‌گوید که آمریکا قابل اعتماد نیست، چون هدفش نابودی ملت و دولت و نظام ماست».

وی گفت: آمریکا می‌خواست اقتصاد ما را با برجام گره بزند و تعلیق اقتصاد ایران به برجام بزرگ‌ترین اشتباه محاسباتی مسؤولان دولت ایران بود؛ مبنای این اشتباه بزرگ تاریخی اعتماد به آمریکا بود که اکنون چوبش را می‌خوریم و باید مواظب باشیم که دوباره از اروپا چوب نخوریم.

*تا روزی که بله‌قربان‌گوی محض آنها، راضی نخواهند شد/ آمریکا بعد از ۴۰ سال هنوز گرسنه و تشنه ایران است

امام جمعه دماوند با اشاره به آنها خیرخواه ما نبودند، نیستند و نخواهند بود، تصریح کرد: تا روزی که بله‌قربان‌گوی محض آنها نشویم و تمام منافع خود را تقدیم آنها نکنیم، از ما راضی نخواهند شد و این خاصیت مستکبران عالم بوده است؛ آنها از استقلال سیاسی ما ناراحت هستند و اکنون اجازه استقلال اقتصادی به ما نمی‌دهند و طرف مقابل، استقلال اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و نظامی ما را هدف گرفته است.

فتاح‌دماوندی بیان کرد: در صورتی که انقلاب اسلامی با شعار استقلال و آزادی شکل گرفت، آنها با آزادی و عدم وابستگی ما مخالف هستند؛ اگر در تصمیم‌های مهم اقتصادی، نظامی، فرهنگی و سیاسی وابسته به غرب یا زورگویان عالم شویم، آن‌وقت دیگر آزاد نیستیم و اسیر آنها هستیم.

وی تأکید کرد: کشور ایران لقمه چربی بود که امام امت، امام خمینی (ره) به اذن الهی و با مجاهدت مردم از دهان آمریکا و هم‌پیمان آن درآورد؛ امروز بعد از ۴۰ سال آمریکا هنوز گرسنه و تشنه این لقمه است و این گرگ خون‌خوار برای به دست آوردن دوباره ایران خون جوانان ما را در ایام انقلاب و جنگ تحمیلی ریخت؛ خون دانشمندان هسته‌ای و خون زنان و مردان و کودکان را در حوادث تروریستی که پشتیانی کرد به دست عوامل منافق و گروهک‌ها ریخت.

*ایران پرچم‌دار مبارزه با ظلم و استکبار است/ رهبری نقشه‌های آنها را نقش بر آب کرد

امام جمعه دماوند با بیان اینکه گرگ خون‌آشام سیر شدنی نیست، افزود: کسی که با گرگ دست دوستی دهد، عاقبت دریده خواهد شد؛ آمریکا در زندان گوانتانامو و زندان ابوغریب کم جنایت نکرد؛ در افغانستان چه ظلم‌ها که نکردند و در عراق، سوریه، لبنان و … چه خیانت‌ها که مرتکب نشدند و در یمن چه بسیار کودکانی که بی پدر شدند.

فتاح‌دماوندی با اشاره به اینکه آنها در فلسطین ۷۰ سال ظلم و غصب کار آنهاست، گفت: فهرست جنایت و خیانت آمریکا به ایران و ایرانی بلند و طولانی است و شمردن آن انسان را خسته می‌کند؛ آنها به مردم سیاه‌پوست کشور خودشان هم رحم نمی‌کنند چه رسد به مردم کشورهای دیگر.

وی تصریح کرد: ایران ۴۰ سال بوده که استخوان گلوی آنها و پرچم‌دار مبارزه با ظلم و استکبار شده و غصه گلوگیر آنها، رهبر مقتدر و پرنفوذ ایران است؛ آنها از امام خامنه‌ای ناراحت هستند و باید از این ناراحتی بمیرند و این رهبر حکیم ماست که با طرح مسأله اقتصاد مقاومتی و با بیان شعار «ما می‌توانیم» نقشه‌های آنها را نقش بر آب کرده است.

*دشمنی آمریکا با ما عمیق و ریشه‌دار است/ مقاومت برابر ظلم تنها راه پیشرفت ماست

امام جمعه دماوند بیان کرد: مقام معظم رهبری ۱۰ سال بوده که شعار حمایت از کار و کارگر ایرانی، تولید ملی و جهاد اقتصادی، اشتغال آفرینی، اصلاح الگوی مصرف و پرهیز از اسراف و همچنین همت و کار مضاعف حمایت از کالای ایرانی را بارها تکرار کرده‌اند.

فتاح‌دماوندی تأکید کرد: اگر مردم و مسؤولان دست در دست هم دهند و به شعارهای ۱۰ سال اخیر عمل کنند، روزنه امید آمریکا بسته خواهد شد؛ ما به خوبی می‌دانیم که دشمنی آمریکا با ما عمیق و ریشه‌دار است و کوتاه آمدن ما از مواضع او را پروتر و جسورتر خواهد کرد و مقاومت برابر ظلم تنها راه پیشرفت ماست.

وی ادامه داد: ما می‌دانیم که سگ زرد برادر شغال است و اروپا هم در بزنگاه‌ها با آمریکا همراهی کرده است و ما جنایات و خیانت‌های انگلیس مکار و حیله‌گر را فراموش نکرده‌ایم و حمایت‌های آلمان و فرانسه از صدام را از یاد نبرده‌ایم.

*اروپا برای تداوم برجام تضمین واقعی و عملی دهد/ بعید است از آنها آبی گرم شود

امام جمعه دماوند اظهار داشت: اگر قرار باشد که برجام ادامه یابد، جز با گرفتن تضمین‌های واقعی و علمی از آنها برای ما ممکن نیست؛ اروپایی‌ها اگر مرد هستند، برابر نقض قطعنامه ۲۲۳۱ توسط آمریکا یک قطعنامه علیه آن صادر کنند که ای آمریکا چرا قطعنامه را نقض کرده‌ای.

فتاح‌دماوندی با بیان اینکه اروپایی‌ها اگر مرد بودند، مقابل تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران موضع می‌گرفتند، افزود: آنها باید تضمین کنند که نفت ایران به مقداری که می‌خواهیم فروخته شود و بانک‌های اروپایی باید تجارت با جمهوری اسلامی ایران را تضمین کنند.

وی گفت: اروپایی‌ها باید تضمین بدهند که پای موشک‌های ما را به مذاکرات باز نکنند و کاری به نفوذ منطقه‌ای ما نداشته باشند، اما با تجربه و سابقه‌ای که ما از اروپا داریم، بعید است که از آنها آبی گرم شود؛ عهدشکنی آمریکا در برجام آب پاکی را روی دست همه ریخت و آمریکا هر قدر که نسبت به ما بدگویی کند، بداند که آب دریا از دهان سگ نجس نمی‌شود.

*دست چدنی آمریکا از دست‌کش مخملی‌اش بیرون آمده است/ مقابل عهدشکنی اروپا گزینه‌های پشیمان‌کننده‌ای داریم

امام جمعه دماوند اضافه کرد: آمریکا آب را گل‌آلود می‌کند که ماهی بگیرد، اما بداند که دست چدنی‌اش از دست‌کش مخملی بیرون آمده و دستش رو شده است؛ اروپایی‌ها بدانند که اگر خوش‌معامله باشند، شریک مال ما می‌شوند، اما اگر مثل آمریکا عهدشکنی کنند، ما هم مقابل عهدشکنی آنها گزینه‌های پشیمان‌کننده‌ای داریم.

فتاح‌دماوندی تأکید کرد: ایران ۴۰ سال قبل با ایران امروز فرق دارد و اگر هنوز درصدد تسلط بر منافع ایران هستند، بدانند که آن سبو شکست و آن پیمانه ریخت.

منبع: فارس

محفل انس با قرآن کریم در هفتمین شب از ماه مبارک رمضان ۱۴۳۹ – مسجد جامع دماوند

با حضور قاریان ممتاز و بین المللی استاد مهدی غلام نژاد و استاد محسن قاسمی

برگزاری جلسه مجمع الذاکرین در ششمین شب از ماه مبارک رمضان ۱۴۳۹ در منزل امام جمعه شهرستان دماوند

گزارش تصویری

در دومین شب از ماه مبارک رمضان ۱۴۳۹ جلسه روحانیون شهرستان دماوند در دفتر امام جمعه برگزار شد.

گزارش تصویری