«حجت‌الاسلام فتاح‌دماوندی» امام جمعه شهرستان دماوند: نقش دانشگاه آزاد در تحقق شعار سال و شعار ده سال اخیر بسیار با اهمیت است / مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی در استان تهران باید طرحی نو ایجاد و نقش خود را ایفا کنند / دماوند با وجود دو دانشگاه ظرفیت های خوبی داراست و ادارات مربوطه باید پتانسیل های هر شهر را ببینند / تنها مدرک گرفتن در رشته های مختلف مهم نیست بلکه باید قبل از گرفتن مدرک زمینه شغل این افراد ایجاد شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند حجت اسلام و المسلمین کاظم فتاح دماوندی در نشست شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران که عصر روز شنبه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن با حضور مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد، در خصوص نقش دانشگاه ها و اهمیت آنان در پیشرفت کشور اظهار داشت: نقش دانشگاه در تحقق شعار سال و شعارهای ده سال اخیر که رهبر انقلاب نسبت به اقتصاد مقاومتی، کار و کالای ایرانی و رونق تولید تاکید داشته و دارند ،
مجموعه دانشگاه در استان تهران باید طرحی نو ایجاد و نقش خود را در این زمینه ایفا کنند.
وی ادامه داد: باید تفاهم نامه های مختلفی در هر شهری امضا شود و کمکی که دانشگاه ها می توانند به بخش های مختلف صنعت، معدن، تجارت و کشاورزی داشته باشند انجام شود . شهرستان دماوند با وجود دو دانشگاه ظرفیت های خوبی داراست و ادارات و دانشگاهها باید پتانسیل های هر شهر را ببینند و قدم بردارند و علم و عمل را با هم پیوند بزنیم.
امام جمعه شهرستان دماوند تاکید کرد: تنها مدرک گرفتن در رشته های مختلف مهم نیست بلکه باید قبل از گرفتن مدرک زمینه شغل این افراد ایجاد شود و این موضوع با همکاری تمام ارگان ها با دانشگاه ها رقم خواهد خورد.
منبع: خبرگزاری تسنیم

امام جمعه شهرستان دماوند: راهبرد مقاومت ترامپ را به عقب‌نشینی وادار کرد/ مجلس مانع افزایش قیمت‌ها شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوندحجت الاسلام و المسلمین کاظم فتاح دماوندی در خطبه های سیاسی عبادی نماز جمعه این هفته در دماوند با اشاره به سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر اظهار داشت: خرمشهر پس از ۵۷۸ روز مقاومت در خرداد سال ۱۳۶۱ آزاد شد؛ این نکته را نباید فراموش کنیم که ۴۴ کشور صدام را در جنگ هشت ساله همراهی می کردند و او قصد داشت در چند روز تهران را فتح کند.
وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران با رهبری امام خمینی (ره) و با فداکاری ها و ایثارگری و جانفشانی شهدا و جانبازان پیروزی های پی در پی نصیب ما شد که این پیروزی ها نتیجه مقاومت و ایثار ما بود و خواهد بود.
امام جمعه شهرستان دماوند با بیان اینکه عمق راهبردی جمهوری اسلامی ما، جهان اسلام و ملت های مسلمان هستند، تصریح کرد: امروز جوانان مجاهد و شهادت طلب عراقی، لبنانی، سوری، پاکستانی، افغانستانی و یمنی منادیان مقاومت و ایثارند؛ فرهنگ و تفکر بسیجی و مقاومت طومار تکفیر و تروریسم را در هم خواهی پیچید و گفتمان انقلاب اسلامی افسانه شکست ناپذیری رژیم اشغالگر قدس را بر باد داد.
فتاح دماوندی خاطر نشان کرد: اما در عرصه داخلی آن چیزی باعث گسترش نفوذ در منطقه شد وحدت ملی ای بود که امام راحل همیشه بر آن تاکید داشتند و رمز بقای انقلاب اسلامی انگیزه الهی و انسجام و وحدت ملی است.
وی با اشاره به اینکه دشمن از جنگ نظامی مایوس و به جنگ اقتصادی و فرهنگی روی آورده است، بیان کرد: در مقابل آرایش جنگی دشمن باید هسته های مقاومت را فعالی و تقویت کنیم، وحدت قوای سه گانه در جنگ اقتصادی و برای حل این مشکلات خواسته مردم و رهبری است و رهبر معظم انقلاب در دیدار با مسئولان نظام بارها تاکید داشتند که حل مشکلات اقتصادی و معیشت مردم باید در اولویت کار قرار بگیرد.
امام جمعه شهرستان دماوند با اشاره به افزایش بیش از حد قیمت ها در تمام زمینه ها تاکید کرد: متاسفانه کارنامه مجلس و دولت برای حل مشکلات اقتصادی درخشان نیست و مجلس وظیفه دارد با تصویب قوانین بازدارنده مانع افزایش قیمت ها شود.
فتاح دماوندی در ادامه در خصوص مسائل و عرصه خارجی و بین المللی گفت: در حال حاضر دشمنان ما در تلاش هستند تا جوی ضدایرانی در منطقه به وجود بیاورند؛ تلاش عربستان و امارات برای جنگ علیه ایران آب در هاون کوبیدن است زیرا رویارویی با ایران مقتدر برای آن ها مانند رویا است زیرا این کشورها توان غلبه بر یک گروه محلی مانند انصارالله را ندارند.
وی تاکید کرد: سران کشورهای اسلامی باید مراقب باشند تا فریب اسرائیل و عربستان را نخورند و مسلمین جهان نیز باید خود را باور کنند و علیه مستکبرین متحد شوند؛ حزب الله و انصارالله دو الگوی مقاومت و پیروزی هستند که حزب الله امروز در نوزدهمین سالگرد پیروزی بر رژیم صهیونیستی قوی تر و منسجم تر از گذشته در مقابل تهدیدات خواهد ایستاد؛ مقاومت ترامپ را به عقب نشینی وادار کرده است و افتخار انقلاب اسلامی این است که مقابل ظالم بایستد و یاور مظلومین باشد.
امام جمعه شهرستان دماوند در آخر با اشاره به فرارسیدن شب های قدر، خاطر نشان کرد: شب های قدر شب نزول قرآن و شب نزول ملائکه بر امام زمان است و به همین دلیل مقدرات الهی برای بندگان نوشته می شود، در این شب باید برای تمام مسلمین و مشکلاتشان دعا کنیم و از خداوند تعجیل در فرج امام زمان را خواستار باشیم زیرا با ظهور ایشان ظلم از بین رفته و عدل و داد در جهان برپا خواهد شد.

امام جمعه دماوند تأکید کرد لزوم جلوگیری از روزه‌خواری در دارالمؤمنین دماوند/ اروپا هیچ‌گاه آمریکا را رها نمی‌کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند در جمع روزه‌داران و مؤمنان این شهرستان اظهار کرد: ماه مبارک رمضان، ماه رسیدگی به نیازمندان و اطعام مساکین است.

وی با بیان اینکه سنت افطار ساده باید حتی در میهمانی‌های خانوادگی زنده شود، گفت: رسیدگی به ایتام و محترم شمردن آن‌ها وظیفه همه ماست؛ گزارشی از مؤسسه امام حسن مجتبی (ع) منتشر شده که برای خدمت به ایتام شهرستان دماوند فعالیت می‌کند و این مؤسسه مرکز مطمئنی برای حمایت از ایتام است.

*جلوگیری از روزه‌خواری در دارالمؤمنین دماوند

امام جمعه دماوند گفت: چه خوب است که در وصیت‌نامه‌ها سهمی از ثلث برای ایتام و فقرا اختصاص داده شود و ثلث حق انسان برای انجام کار خیر در وصیت‌نامه‌هاست.

فتاح‌دماوندی در خصوص اهمیت‌ روزه‌داری تصریح کرد: در مورد اهمیت روزه‌داری و ممنوعیت روزه‌خواری در ملأعام همه مسؤول هستند؛ طبق قانون هر کسی علنی در انظار و اماکن عمومی و معابر مرتکب فعل حرام روزه‌خواری شود به حبس از ۱۰ روز تا دو ماه یا به ۷۴ ضربه شلاق محکوم می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه در دارالمؤمنین دماوند باید از روزه‌خواری جلوگیری شود، بیان کرد: آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها، باید آموزش‌های لازم درباره ماه مبارک رمضان را به دانش‌آموزان و دانشجویان ارائه دهند؛ امر به معروف و نهی از منکر در ماه مبارک رمضان اهمیت بیشتری دارد.

*هرکسی به مستکبر تکیه کند، سیلی می‌‌خورد

امام جمعه دماوند در ادامه با اشاره به دیدار جمعی از قاریان و حافظان قرآن با رهبر معظم انقلاب افزود: مقام معظم رهبری در این دیدار به این نکته مهم اشاره فرمودند که قرآن صریحاً با استکبار، ظلم و ظالم مخالفت می‌کند و طاغوت و مستکبر زمان ما، آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند که هر کسی به آن‌ها اعتماد تکیه کند، سیلی می‌خورد.

فتاح‌دماوندی گفت: ملت ما با رهبری ولی‌فقیه مقابل طاغوت‌های زمان ایستاد و امام خمینی (ره) به ما یاد دادند که چگونه حرکت کنیم؛ رهبری که دلش از ایمان به خداوند سرشار و اسلام‌شناس و قرآن شناس بود.

وی ادامه داد: امام راحل فرمودند «آمریکا دوست نمی‌خواهد، خدمت‌گزار می‌خواهد؛ خدمت‌گزاری می‌خواهد که منابع ملتش را تقدیم او کند و ذلت را تحمل کنند؛ آمریکا می‌خواهد، آقا باشد و ما نوکر، آن‌ها ابرقدرت باشند و ما ضعیف».

*لبریز شدن صبر ایران از بدعهدی اروپایی‌ها

امام جمعه دماوند با اشاره به اینکه در روز چهارشنبه این هفته صبر ایران از بدعهدی طرف مقابل در برجام لبریز شد، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران تصمیم گرفت که سطح تعهدات خود در توافق هسته‌ای را کاهش دهد و این تصمیم قاطع از سوی رئیس‌جمهور و شورای عالی امنیت ملی به پنج کشور باقی‌مانده در توافق هسته‌ای یعنی آلمان، روسیه، فرانسه، چین و انگلیس ابلاغ شد.

فتاح‌دماوندی بیان کرد: بر اساس بندهای ۲۶ و ۳۶ برجام، حق داشتیم که اگر طرف مقابل تعهد خود را نقض کند، ما نیز تعهدات خود را به صورت کلی یا جزئی کاهش دهیم؛ اگر اروپا به تعهدات خود عمل نکند، ما می‌توانیم سطح غنی‌سازی اورانیوم را از ۳٫۶۷ درصد بالاتر ببریم و مازاد آب‌سنگین تولید شده در کشور را نیز به دیگران نخواهیم فروخت و راکتور اراک را هم تکمیل خواهیم کرد و فعالیت‌های متوقف شده را آغاز می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: بلافاصله بعد از اعلام تصمیم ایران بر عملی نکردن بخش‌هایی از تعهد خود، آمریکا تحریم‌های جدیدی علی ما وضع کرد؛ اتحادیه اروپا هم در واکنش به مهلت ۶۰ روزه ایران برای اجرای تعهدات بانکی و نفتی اعلام کرد که هیچ ضرب‌الاجلی را از سوی تهران نمی‌پذیرد.

*اروپایی‌ها دائم وعده سر خرمن می‌دهند/ اروپا هیچ‌گاه آمریکا را رها نمی‌کند

امام جمعه دماوند با بیان اینکه در عین حال که اروپایی‌ها می‌گویند ما خود را به حفظ و اجرای برجام پایبند می‌دانیم، ولی در عمل برای برداشتن تحریم‌ها کاری نکرده‌اند، افزود: اروپایی‌ها دائم وعده سرخرمن می‌دهند؛ قبلاً هم گفته بودیم که سگ زرد، برادر شغال است و اروپا هیچ‌گاه آمریکا را رها نمی‌کند.

فتاح‌دماوندی گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند که به اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها نمی‌توان اعتماد کرد، چراکه آن‌ها عهد و پیمان درستی ندارند؛ موگرینی گفته که اگر آمریکا با ایران تقابل جنگی داشته باشد، طبق قرارداد ناتو، علیه ایران و در کنار آمریکا قرار می‌گیرد و چیزی که بعضی از افراد در آینه ندیدند، رهبر انقلاب در خشت خام دیدند.

وی تصریح کرد: جلوی خسارت را هر زمان بگیریم، منفعت است و ما برای نجات اقتصاد ایران باید به توان داخلی خودمان تکیه کنیم، چراکه غربی‌ها به ما سودی نخواهند رساند؛ از این رو، ما نمازگزاران و ملت ایران از اقدام قاطع شورای امنیت ملی در کاهش تعهدات برجامی حمایت می‌کنیم و در دفاع از منافع ملی و استقلال کشور ذره‌ای کوتاه نخواهیم آمد.

*سعودی‌ها تا چه زمانی توهین‌های ترامپ را تحمل کنند؟

امام جمعه دماوند اظهار کرد: اگر در کشور مشکلات اقتصادی داریم، ولی افتخار می‌کنیم که روی پای خود ایستاده‌ایم و به کفار و ظالمان تکیه نکرده‌‌ایم و مقابل آن‌ها ذلیل نیستیم و مستقل هستیم و عزت داریم.

فتاح‌دماوندی افزود: کشوری همچون رژیم سعودی دائم از سوی آمریکا تحقیر می‌شود و عزت مسلمانان را به منافع دنیایی می‌فروشد.

وی تصریح کرد: علاوه بر این خواری و ذلت، ملک سلمان و رژیم سعودی دائم مورد توهین آمریکا قرار می‌گیرند؛ ترامپ در جای دیگری گفته که آل‌سعود همچون گاو شیرده است که زمانی شیر این گاو خشکید و دیگر دلار و طلایی ندارد، باید این گاو را سر ببریم و این حقیقتی است که دوستان و دشمنان آمریکا که در رأس آن آل‌سعود قرار دارد، می‌دانند؛ سعودی‌ها تا چه زمانی می‌خواهند توهین‌های ترامپ را تحمل کنند؟

انتهای پیام

امام جمعه شهرستان دماوند: حفظ حرمت ماه مبارک رمضان بر همه واجب است / مسئولان استانی و کشوری هلال احمر نسبت به تجهیز پایگاه‌های امداد و نجات شهرستان دماوند برای شرایط بحرانی اقدام کنند / شهرستان دماوند به کمربند امن تبدیل شود / دماوند با توجه به زلزله‌خیز و سیل‌خیز بودن نیاز به امکانات بیشتری دارد / دولت و مردم‌ برای تحقق شعار سال باید دست به دست هم بدهند / با استفاده از نیروی انسانی آماده بکار و متخصص باید موانع تولید را برطرف کنیم / بسیاری از مشکلات کشور به تحریم ربطی ندارد / سند ۲۰۳۰ با سندهای بالادستی کشور تضادهای بسیاری دارد / تکریم معلم و کارگر نماد علم و عمل است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی و سیاسی نماز جمعه این هفته، با اشاره به روزهای پایانی ماه شعبان اظهار کرد: امام رضا (ع) خطاب به اباصلت هروی در خصوص آخرین روزهای ماه شعبان، بر دعا، استغفار، تلاوت قرآن، توبه از گناهان، ادای دین، بیرون کردن کینه از دل، ترک گناه و توکل بر خدا تأکید داشتند.

وی افزود: امام صادق(ع) نیز فرمودند «هر کس سه روز آخر ماه شعبان را روزه بگیرد و آن را به ماه رمضان وصل کند، خداوند ثواب روزه دو ماه پی‌درپی را برایش محسوب می‌کند»؛ طبق تقویم رسمی، روز دوشنبه نخستین روز ماه مبارک رمضان، است؛ ماه پر برکت، آمرزش، رحمت، توبه، بازگشت به سوی خدا و قرائت قرآن.

فتاح دماوندی اضافه کرد: پیامبر اکرم(ص) در خطبه شعبانیه می‌فرماید: درهای بهشت در این ماه باز است، از خدا درخواست کنید که آن را بر روی شما نبندد، درهای جهنم نیز بسته است و از خدا بخواهید که آن را بر روی شما نگشاید.

وی‌بیان کرد: امیرالمؤمنین(ع) از رسول اکرم(ص) در خصوص ارزشمندترین عمل در ماه مبارک رمضان سؤال کردند و ایشان در پاسخ فرمود «ارجمندترین عمل در این ماه آن است که انسان از آنچه که خداوند حرام کرده دوری جوید».

امام جمعه دماوند با اشاره به وجوب حفظ حرمت ماه مبارک رمضان تصریح کرد: امیدواریم که خداوند در این ماه توفیق عبادت، روزه‌داری و رسیدگی به نیازمندان را به ما عنایت کند؛ کسانی هم که به دلایل شرعی نمی‌توانند روزه بگیرند، باید حرمت این ماه را حفظ کرده و از روزه‌خواری در ملأعام خودداری کنند.

* لزوم تجهیز پایگاه‌های امداد و نجات دماوند

فتاح دماوندی تأکید کرد: همچنین ما باید در این ایام به فکر سیل‌زدگانی باشیم که نیاز به کمک‌های خیرخواهانه ما دارند و باید کمک‌ها را از طریق مراجع ذی‌صلاح به دست آنها برسانیم؛ یکی از نهادهای تأثیرگذار در این خصوص، جمعیت هلال احمر است.

وی عنوان کرد: زحمات اعضای هلال احمر ستودنی است، چراکه هنگام زلزله، سیل و بلایای طبیعی پیش‌قدم هستند، از این رو پیشاپیش روز جهانی صلیب سرخ و جمعیت هلال احمر را تبریک می‌گوییم و از زحمات آنها تشکر می‌کنیم.

امام جمعه دماوند اظهار داشت: ما از مسؤولان کشوری و استانی هلال احمر درخواست داریم که پایگاه‌های امداد و نجات این شهرستان را در راستای خدمت‌رسانی بیشتر به مسافران و آمادگی در شرایط بحرانی تجهیز کرده و دماوند را به کمربند امن شرق استان تهران تبدیل کنند.

فتاح‌دماوندی ادامه داد: دماوند به جهت زلزله‌خیز و سیل‌خیز بودن، نیاز به امکانات امداد و نجات بیشتری دارد تا بتواند به آسیب‌دیدگان کمک کند.

*پیمان‌شکنی در دولت آمریکا ریشه دوانده است

وی همچنین اشاره‌ای به سالروز صدور فرمان اجرایی دولت آمریکا در تحریم اقتصادی در سال ۱۳۷۴ و ۱۸ اردیبهشت سال ۹۷، به عنوان سالروز خروج آمریکا از برجام داشت و گفت: پیمان‌شکنی در دولت آمریکا ریشه دوانده است و بدعهدترین رئیس جمهور آن هم ترامپ است.

امام جمعه دماوند اضافه کرد: خروج ترامپ از پیمان‌های بین‌المللی، نظام بین‌الملل را تهدید کرده؛ ترامپ کسی است که از پیمان تجاری اقیانوس آرام خارج و از یونسکو نیز به خاطر حمایت از صهیونیست خارج شد.

فتاح دماوندی تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران باید از تجربه برجام درس بگیرد، چرا که آمریکا قابل اعتماد و تعامل نیست و نتیجه انعطاف در مقابل دشمن، زیاده‌خواهی است؛ اروپا، آمریکا را رها نخواهد کرد و ما باید به تعاملات منطقه‌ای و توان داخلی بیشتر تکیه کنیم.

وی تصریح کرد: از دشمن توقعی غیر از دشمنی‌ کردن نیست، این ما هستیم که باید تدبیر بهتری بیاندیشیم.

امام جمعه دماوند عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب، راهکار اقتصاد مقاومتی، رونق تولید، حمایت از کار و کارگر و کالای ایرانی را مطرح کردند، اکنون دولت و مردم باید برای تحقق شعار سال، دست به دست دهند.

*لزوم برطرف کردن موانع تولید

فتاح‌دماوندی بیان کرد: ما موقعیت جغرافیایی و ژئوفیزیکی ویژه‌ای داریم و به بازارهای گسترده و پرجمعیت منطقه دسترسی داریم، منابع فراوان انرژی و نیروهای متخصص آماده به کار داریم، پس باید موانع تولید را برطرف کنیم.

وی اضافه کرد: یکی از موانع تولید، سودآور بودن بازارهای موازی مثل مسکن، ملک، سکه و ارز است، موانع دیگر در این خصوص، وجود کالاهای قاچاق، وارداتی که به تولید آسیب می‌زند، کیفیت پایین برخی از کالاهای داخلی، بی‌ثباتی سیاست‌ها و قوانین  و رویه‌های اجرایی ناظر بر کسب و کار است.

امام جمعه دماوند از کمبود نقدینگی برای تولید، سرگردانی نقدینگی در فضاهای غیر مفید، موانع در فرآیند اداری و اخذ مجوزهای کسب و کار، فساد و سوء‌استفاده برخی از افراد از موقعیت‌های اداری، مشکلات تأمین مالی از بانک‌ها و مالیات‌ها به عنوان دیگر موانع تولید نام برد.

فتاح‌دماوندی برای رفع این موانع تصریح کرد: در این زمینه ترویج مدیریت جهادی و انقلابی، راهبردی‌سازی بهبود فضای کسب و کار، برنامه‌ریزی برای صادرات، فعال‌سازی بخش خصوصی، تجاری‌سازی علم، تقویت و اصلاح نظام بانکی و مبارزه با قاچاق کالا ضروری است.

وی اظهار کرد: امیدواریم که با همت مسئولان در شهرستان دماوند، تغییر محسوسی در بهبود فضای کسب و کار و رونق تولید رخ دهد و هر هفته شاهد حل مشکلات باشیم.

امام جمعه دماوند تصریح کرد: مقام معظم رهبری در دیدار با معلمان و فرهنگیان به مواردی از جمله انتقاد از سند ۲۰۳۰ پرداختند، اما چرا برخی از مسؤولان غرب‌زده ما به دنبال اجرای بی‌سر و صدای این سند هستند؟

*دولت در کنترل فضای مجازی ضعیف عمل کرده است

فتاح دماوندی ادامه داد: سند ۲۰۳۰ با سندهای بالادستی کشور تضادهای بسیاری دارد، این سند در برخی از موارد با اعتقادات، اخلاق و احکام اسلامی در تعارض است، چون مبنای آن، تفکر لیبرالیستی است.

وی عنوان کرد: دشمنان ما امروز از طریق فشارهای سیاسی و فضای مجازی در صدد ضربه زدن به نظام اسلامی ما هستند و متأسفانه دولت در کنترل فضای مجازی، ضعیف عمل کرده است.

امام جمعه دماوند گفت: آخرین سوءاستفاده دشمن از رها بودن شبکه‌های اجتماعی در کشور، ترور طلبه همدانی بود؛ متأسفانه در فضای مجازی، سلاح خرید و فروش می‌شود که منجر به شهادت روحانی همدانی ما می‌گردد.

فتاح دماوندی تصریح کرد: بسیاری از مشکلات کشور با مدیریت صحیح داخلی برطرف می‌شود و به تحریم ربطی ندارد.

*تکریم معلم و کارگر، نماد پیوند علم و عمل است

وی بیان کرد: همچنین رهبر معظم انقلاب در دیدار با کارگران صنایع مختلف کشور تأکید داشتند که مسؤولان، سیاست‌سازان و مجریان آن باید قدر جامعه کارگری را بدانند و به مسائل اساسی آنها اعم از امنیت شغلی، احترام و دستمزد کارگران توجه داشته باشد.

امام جمعه دماوند عنوان کرد: تکریم معلم و کارگر، نماد پیوند علم و عمل است، اگر جامعه علمی، عملی، صنعتی و کشاورزی ما به هم متصل شوند، بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

امام جمعه موقت دماوند: ایران هر مقدار بخواهد نفت صادر می‌کند/ روحیه انتظار ثروت بادآورده را از بین ببریم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند، حجت‌الاسلام‌والمسلمین جمال هادیان ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با هزاران نفر از کارگران صنایع مختلف کشور اظهار کرد: رهبر انقلاب در این دیدار، کار جهادی بی‌وقفه را از شرایط مهم رونق تولید و تحقق راهبرد عزت‌آفرین اقتصاد مقاومتی خواندند.

وی با بیان اینکه سخنان مقام معظم رهبری حاوی مطالب بسیار مهمی بوده است، افزود: رونق تولید، یکی از ارکان اصلی اقتصاد مقاومتی است و اگر اقتصاد مقاومتی محقق شود، تصمیم‌های سردمداران آمریکایی و صهیونیستی درباره نفت و مسائل اقتصادی دیگر تأثیرگذار نخواهد بود.

امام جمعه موقت دماوند گفت: رونق تولید، حمایت از کالای ایرانی، تحرک کاری و اقتصاد مقاومتی در واقع زمینه‌ساز عزت ملی و نفوذناپذیری برابر تصمیم‌های بیگانگان خواهد شد.

هادیان تصریح کرد: دشمنی با جمهوری اسلامی، دشمنی با ملت ایران است، زیراکه جمهوری اسلامی ایران به کمک و مدد مردم برپاست و اگر کمک مردم نبود، جمهوری اسلامی هم وجود نداشت.

وی بیان کرد: ملت فعال و مسؤولان هوشیار کشور نشان داده‌اند که اگر همت کنند، همه بن‌بست‌ها را می‌شکنند و قطعاً با این تلاش‌ها آمریکایی‌ها به جایی نمی‌رسند و جمهوری اسلامی ایران هر مقدار لازم داشته باشد و اراده کند، نفت صادر خواهد کرد.

امام جمعه موقت دماوند تأکید کرد: باید فرهنگ کار و تولید و تلاش را ترویج دهیم و روحیه انتظار برای ثروت بادآورده را از بین ببریم و روش‌هایی شبیه «بخت‌آزمایی» را ترویج نکنیم که دستگاه‌های مختلف از جمله صداوسیما باید متوجه این معنا باشند.

هادیان در ادامه با اشاره به اعدام و سرکوب شیعیان به دست بزرگ‌ترین دولت تروریست یعنی عربستان سعودی افزود: عربستان در جدیدترین اقدام ضد حقوق بیشتری خود ۳۷ نفر از جمله، ۳۲ شیعه این کشور را به جرم فعالیت تروریستی اعدام کرد؛ نکته جالب آنجاست که این افراد، شیعیان منطقه قطیف، رجال دین و طلاب علوم دینی منطقه شرقیه هستند که با اتهام تروریستی اعلام شده‌اند.

وی گفت: در دادگاه‌های عربستان، شیعیان حتی از داشتن وکیل نیز محروم هستند و بدون تفهیم اتهام سال‌ها در زندان به سر می‌برند؛ این نوع اقدام عربستان با شیعیان در حالی است که بنابر گزارش سازمان دیده‌بان حقوق بشر، شیعیان عربستان تنها خواستار حقوق برابر هستند و نقشی در اقدامات به اصطلاح تروریستی ادعایی عربستان ندارند.

امام جمعه موقت دماوند تصریح کرد: منافع ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و درآمدهای هنگفت حاصل از فروش سلاح به عربستان ایجاب می‌کند که آمریکا هیچ‌گاه جنایت‌های عربستان را محکوم نکرده و همچون قتل خاشقچی حتی به دفاع از آن‌ها برخیزد.

هادیان بیان کرد: در رابطه با این اقدام فجیع و غیرانسانی سعودی‌ها، سکوت جهان اسلام جایز نیست و علاوه بر دستگاه دیپلماسی کشور که وظیفه انعکاس اعتراض ملت مسلمان ایران به مجامع بین‌المللی را بر عهده دارد، لازم است که نهادهای مردمی، ائمه جماعات در مساجد و حوزه‌های علمیه با طرح این موضوع در مجامع عمومی افکار عمومی را نسبت به این اقدام سعودی‌ها روشن کنند.

وی در ادامه با اشاره به تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران اظهار کرد: دوشنبه، دوم اردیبهشت‌ماه کاخ سفید طی بیانیه‌ای اعلام کرد که ترامپ تصمیم گرفته که دیگر معافیت‌ها بابت خرید نفت از ایران را تمدید نکند و این موضوع برای این است که صادرات نفت ایران به صفر رسانده و اصلی‌ترین درآمد دولت ایران از آن گرفته شود.

امام جمعه موقت دماوند افزود: بسیاری از کارشناسان معتقد هستند که این طرح آمریکا نیز همانند طرح‌های دیگری که تاکنون درباره ایران به اجرا گذاشته، محکوم به شکست است و در چرایی این شکست دلایلی وجود دارد.

هادیان گفت: با وجود اعلام وضع تحریم، خرید نفت از سوی برخی کشورها ولو به صورت غیررسمی ادامه خواهد یافت و بازارهای افزایش قیمت نفت را تحمل و پذیرش نخواهند کرد؛ با افزایش قیمت نفت، قطعاً اقتصاد آمریکا از این موضوع متأثر خواهد شد و تأثیر می‌پذیرد.

وی تصریح کرد: با دستور آمریکا به سایر کشورها جهت عدم خرید نفت از ایران می‌تواند بر روابط آمریکا با سایر کشورها تأثیرگذار باشد؛ بر خلاف آنچه آمریکا ادعا کرده، نفت سال‌هاست که بزرگ‌ترین بخش از درآمد دولت ایران نیست و مطالعه می‌توان دریافت که نقش نفت در بودجه به شدت کم شده و وضع فروش تفت برای ایران کشنده و فلج‌کننده نیست.

امام جمعه موقت دماوند تصریح کرد: پیشنهادی مشخصی برای دولت در راستای مقابله با رفتارهای خصمانه نفتی آمریکا وجود دارد؛ دولت باید دیپلماسی نفتی خود را به طور جدی فعال کند و با کشورهای چین، ترکیه و هند برای فروش وارد مذاکره شود و قراردادهای بلندمدت فروش نفت با آن‌ها امضا کند.

هادیان بیان کرد: با توجه به اینکه به طور رسمی عربستان و امارات در این جنگ نفتی با آمریکا همراهی کرده و قرار است با افزایش تولید جای خالی ایران را در بازار نفت پر کنند، باید دولت ایران به جدی و عملی مانع عرضه نفت این دو کشور به بازار جهانی از مسیر تنگه هرمز شود؛ این سیاستی است که در گذشته از سوی مسؤولان جمهوری اسلامی ایران مطرح شده و سیاست رسمی کشور محسوب می‌شود.

وی تأکید کرد: اقدام بلندمدت دیگری که باید در دستور کار دولت ایران قرار گیرد، ساخت پالایشگاه‌های متعدد در داخل کشور است تا به طور اصلی نیاز به خام فروشی نفت در کشور از بین رفته و نسبت به تولید و صادرات فرآورده‌های نفتی و محصولات پتروشیمی که غیرقابل تحریم هستند، اقدام شود.

امام جمعه موقت دماوند در پایان به تغییرات در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره و اضافه کرد: سپاه در آخرین روز از ۴۰ ساله نخست حیات‌بخش پرخیز و برکت خود شاهد خداحافظی یکی از فرماندهان دلاور، ولایی و بسیجی پس از ۱۰ سال بود که جای خود را به جانشین لایق و دوست‌داشتنی سردار اسلامی داد.

انتهای پیام

منبع: پایگاه خبری عصر شرق

امام جمعه شهرستان دماوند: مسئولان دماوند گام بلندی برای رونق تولید بردارند/ وزارت اطلاعات تلاشگر عرصه امنیت است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند،حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند، ضمن تبریک فرارسیدن میلاد با سعادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) اظهار کرد: همه انبیا و اوصیا می‌خواستند که عدالت را برقرار کنند.

وی با بیان اینکه آن کسی که موفق می‌شود که عدالت را به معنای کامل در سراسر دنیا اجرا کند، امام زمان (عج) است، افزود: در زمان غیبت، همه ما وظیفه داریم که مقدمات ظهور آن حضرت را فراهم کنیم؛ انقلاب اسلامی ما مقدمه نهضت جهانی حضرت ولی‌عصر (عج) است.

*مواظب باشیم از اهداف انقلاب دور نشویم/ نیمه شعبان تلاش برای تحقق عدالت است

امام جمعه دماوند گفت: هدف انقلاب اسلامی، حمایت از مستضعفان و مظلومان علیه مستکبران و زورگویان است و باید مواظب باشیم که از اهداف انقلاب دور نشویم؛ عید نیمه شعبان، عید امیدبخش و تلاش برای تحقق عدالت است و همه ما وظیفه داریم که نیمه شعبان را بزرگ داریم.

فتاح‌دماوندی با تأکید بر اینکه در نیمه شعبان، باید آذین‌بندی و چراغانی کنیم تا کوچه، خیابان، بازار و همه جا رنگ و بوی عید گیرد، ادامه داد: اما مهم‌تر از آذین‌بندی، چراغانی دلمان به نور محبت و اطاعت از امام زمان (عج) است.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری در دیدار با شرکت‌کنندگان مسابقات قرآن کریم فرمودند «امت اسلام اکنون بر سر دوراهی عمل به قرآن یا ایستادن برابر تعالیم قرآنی قرار دارد»؛ اگر بخواهیم به دستورات قرآن عمل کنیم، سختی هم دارد و باید برابر طاغوت‌ها و ظالم‌های عالم بایستیم.

*برخی کشورهای وابسته برخلاف منطق قرآن عمل می‌کنند/ سعودی‌ها دنبال مصادره انقلاب مردم سودان هستند

امام جمعه دماوند بیان کرد: سعی و تلاش جمهوری اسلامی ایران این است که راه قرآن و اسلام را طی کند، اما برخی کشورهای وابسته منطقه و رژیم‌های منحوس متکی به غرب همچون آل‌سعود برخلاف منطق قرآن عمل می‌کنند؛ آن‌ها با طاغوت هم‌دست می‌شوند و خون مسلمانان یمن را می‌ریزند.

فتاح‌دماوندی با بیان اینکه آل‌سعود به ظلم به مردم یمن اکتفا نمی‌کند، افزود: حاکمان سعودی به دنبال مصادره انقلاب مردم سودان هستند؛ برخی کارشناسان معتقد هستند که کودتای نظامی در سودان ساختگی بوده است و عربستان و امارات سعی دارند تا با قدرت رساندن فرماندهان نظامی در سودان، تجربه مصر را تکرار کنند.

وی گفت: عربستان و امارات می‌دانند که اگر انقلاب‌های مردم در کشورهای عربی پیروز شود، آتش خشم انقلابیون به‌زودی دامن آن‌ها را هم خواهد گرفت؛ از این رو، تلاش می‌کنند تا انقلاب مردم مصر را منحرف و مصادره کنند و امروز در سودان هم دنبال همین موضوع هستند.

*عاقبت نوکران آمریکا ذلت و حقارت است/ کارکنان اطلاعات تلاشگران عرصه امنیت هستند

امام جمعه دماوند اظهار کرد: عمر البشیر، کسی است که رابطه‌اش با ایران را قطع کرد و عربستان را به ایران ترجیح داد و در جنگ با یمن به سعودی‌ها کمک کرد؛ وی یکی از مهره‌های اصلی جنایت و کشتار مردم مظلوم یمن شد؛ البته عاقبت نوکران آمریکا و مستکبران عالم همیشه ذلت و تحقیر شدن است.

فتاح‌دماوندی با بیان اینکه قرن ما، قرن سقوط دیکتاتورها و فرعون‌هاست، تصریح کرد: امیدواریم بقیه نوکران دست‌نشانده آمریکا هم با انقلاب مردم کشورهای منطقه ساقط شوند و زمینه ظهور امام زمان (عج) فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه روز ولادت حضرت ولی‌عصر (ع) روز سربازان گمنام امام زمان (ع) است، بیان کرد: کارکنان وزارت اطلاعات، تلاشگران عرصه امنیت هستند و سربازان گمنام امام زمان (عج) خود را مقید به رعایت قانون، شرع و اخلاق می‌دانند.

*اطلاعات در تأمین امنیت پایدار نقش اساسی دارد/ کارگران محور اصلی تحقق شعار رونق تولید هستند

امام جمعه دماوند، وزارت اطلاعات را نهادی حاکمیتی و البته مردمی دانست و افزود: وزارت اطلاعات در تأمین امنیت پایدار نقش اساسی دارد و شهدای این وزارت مظلوم‌ترین شهیدان هستند؛ عزیزان ما در این وزارت برای انجام وظایف مهم خود سختی‌های زیادی را متحمل می‌شوند.

فتاح‌دماوندی در ادامه با اشاره به آغاز هفته کارگر گفت: کارگران ایرانی، از محورهای اصلی تحقق شعار رونق تولید هستند و ارزش کار و کارگر در اسلام بسیار بالاست و در قرآن نیز اشاره به این امر مهم شده است؛ اما این کارگر، حقوق و مطالباتی هم دارد و امنیت شغلی، از ‌مهم‌ترین نیازهای کارگران است.

وی تصریح کرد: کارگران نباید نگران تعطیل شدن کارخانه‌ها یا بیرون آمدن از کارخانه‌ها را داشته باشند؛ البته قوانین حمایت از کارگران و کارفرمایان و سرمایه‌داران باید توأم مورد توجه و اقدام قرار گیرد.

*گام بلند برای رونق تولید در دماوند/ کمک به سیل‌زدگان را فراموش نکنیم

امام جمعه دماوند اظهار داشت: اگر سرمایه‌گذار و کارفرما نباشند و حمایت نشوند، کارخانه‌ای نمی‌ماند که کارگر در آن کار کند؛ امیدواریم در شهرستان دماوند با رونق تولیدات کشاورزی و صنعتی، شاهد رونق اقتصادی بیشتر باشیم.

فتاح‌دماوندی گفت: فرماندار دماوند قول داده که در هر هفته یک‌روز را برای رفع مشکل کارخانه‌ها و تولیدکننده‌ها اختصاص دهند و همراه با مسؤولان مربوطه در محل کارخانه‌ها یا زمین اراضی کشاورزی حضور پیدا کنند و با این اقدامات، گام بلندی برای رونق تولید بردارند که باید از این اقدام مسؤولان حمایت و قدردانی کنیم.

وی در موضوع پایانی با اشاره به اینکه باید در ماه معظم شعبان، کمک به سیل‌زدگان را فراموش نکنیم، تصریح کرد: از کسانی که در روزها و هفته‌های گذشته در مناطق سیل‌زده حضور پیدا کرده و کمک کردند، از اقشار مختلف شهرها و روستاها، بسیج و سپاه و طلاب و روحانیان دماوند قدردانی می‌کنیم.

*طرح «هر مسجد، یک خانه» الگوی مناسبی برای مشارکت‌‌های جمعی در بلایای طبیعی

امام جمعه دماوند طرح «هر مسجد، یک خانه» را الگوی مناسبی برای مشارکت‌‌های جمعی در بلایای طبیعی برشمرد و افزود: از صدر اسلام تاکنون این مساجد هستند که پایگاه‌ اصلی هر خیر و نیکوکاری محسوب می‌شوند.

فتاح‌دماوندی گفت: امروز هم این سنگرهای الهی آماده خدمت‌رسانی به نیازمندان و سیل‌زدگان هستند و کمک به سیل‌زدگان، همان جهاد همبستگی ملی ماست.

انتهای پیام

منبع: پایگاه خبری عصرشرق

امام جمعه شهرستان دماوند: اقدامات پیشگیرانه از خسارات وقوع سیل و زلزله در دماوند انجام شود / مقاومت اسلامی رمز مسیر شکوفایی و پیشرفت انقلاب اسلامی است / مسئولان شهرستان دماوند از ساخت‌وسازهای غیراصولی در حریم رودخانه‌ها جلوگیری کنند / در شهرستان دماوند باید فرهنگ پرداخت هزینه اطعام روز سوم مراسم ختم به بیمارستان و مراکز خیریه ترویج یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند، حجت‌الاسلام والمسملین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب طبق روال هر ساله با مسؤولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی و جمعی از اقشار مختلف مردم به مناسبت سالروز بعثت پیامبر (ص) اظهار کرد: مقام معظم رهبری در این دیدار فرمودند «انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران ادامه مبعث پیامبر اعظم (ص) است».

وی با اشاره به حوادث اخیر در کشور افزود: رهبر انقلاب فرمودند «سیل قابل پیشگیری نیست، اما ویرانی و خسارت‌ها قابل جلوگیری است»؛ پیشگیری از ویرانی‌ها و خسارات باید از قبل پیش‌بینی و نسبت به لایروبی رودخانه‌ها و سدها و همچنین آزادسازی حریم رودخانه‌ها، آبخیزداری و حفظ مراتع و جنگل‌ها اقدامات لازم انجام می‌شد.

امام جمعه دماوند با بیان اینکه در شهرستان دماوند هم باید اقدامات پیشگیرانه از خسارت سیل و زلزله دهیم، گفت: در بارندگی‌های اخیر ۴۰۰ شهر و روستای ایران و چمد صد شهر و روستای کشورهای همسایه همچون افغانستان و عراق دستخوش خسارات سیل شدند.

*دشمن از هر بهانه‌ای برای سیاه‌نمایی علیه نظام ما استفاده می‌کند

فتاح‌دماوندی تصریح کرد: در کشورهای پیشرفته دنیا هم سیل می‌آید و کشته و مجروح هم می‌دهد و خسارات بسیاری ببار می‌آورد و این حوادث تنها در ایران رخ نمی‌دهد؛ در پاییز سال ۲۰۱۸ در اسپانیا بر اثر سیل ۱۲ نفر کشته و مدارس زیادی تعطیل و جاده‌های زیادی مسدود شد؛ در سال ۲۰۱۸ در جنوب فرانسه ۱۵ نفر و در ایتالیا در همان سال ۳۰ نفر بر اثر سیل کشته شدند.

وی بیان کرد: همزمان با سیل در ایران، آمریکا نیز درگیر سیل و طوفان بود و دست‌کم ۴۰۰ هزار هکتار از اراضی زراعی آمریکا به دنبال وقوع طوفان مهیب در ۱۹ ایالت، عمده تولیدکنندگان محصولات کشاورزی طی ماه جاری دچار سیل‌زدگی شده‌اند، در سال ۲۰۱۷ هم بلایای طبیعی ۳۰۶ میلیارد دلار خسارت در آمریکا برجای گذاشته و حوادث مختلفی در این کشور و کشورهای مختلف جهان اتفاق افتاده است.

امام جمعه دماوند با اشاره به اینکه چرا رسانه‌های معاند و دشمنان ما ضعف‌های خود در مدیریت بحران‌ها و بلایای طبیعی را پنهان می‌کنند و وقوع سیل در ایران و به دنبال آن مدیریت مسؤولان ایران را زیر سؤال می‌برند، بیان کرد: از دشمن توقعی غیر از دشمنی و سیاه‌نمایی نیست.

فتاح‌دماوندی با تأکید بر اینکه دشمن از هر بهانه‌ای برای سیاه‌نمایی علیه نظام ما استفاده می‌کند، ادامه داد: ایران ششمین کشور بلاخیز جهان، چهارمین کشور بلاخیز در آسیا و دهمین کشور زلزله‌‌خیز در جهان است، اما با وجود تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی عملکرد نهادهای مختلف نظام درباره زلزله کرمانشاه و سیل در استان‌های شمالی و غربی قابل تحسین بود.

وی افزود: مقایسه عملکرد ایران برابر سیل اخیر، با عملکرد آمریکا برابر طوفان، آتش‌سوزی و سیل دلیلی بر موفق‌تر بودن ایران است؛ وسعت سیل اخیر در ایران به مراتب از بزرگ‌ترین بلایای در آمریکا بیشتر بود، اما با این وجود مردم و مسؤولان ایران بهتر عمل کردند؛ البته نقص‌هایی در مدیریت بحران و خدمات‌رسانی و پیشگیری وجود دارد که باید برطرف کنیم.

*سیل اخیر، تحریم‌کنندگان امدادرسانی به سیل‌زدگان را رسوا کرد

امام جمعه دماوند گفت: در حوادث سیل اخیر هم دشمنی آمریکا با ایران به وضوح دیدیم؛ ترامپ، رئیس جمهور آمریکا ادعا می‌کند که در کنار ملت ایران برای رسیدن به زندگی بهتر است، اما مراکز امدادرسانی مثل هلال احمر و ارسال کمک‌های جهانی از طریق هلال احمر کشورهای دیگر به ایران را تحریم می‌کند.

فتاح‌دماوندی با باین اینکه حساب‌های هلال احمر برای جذب کمک‌های جهانی تحریم و مسدود است، تصریح کرد: امکان انتقال پول از کشورهای دیگر و از طریق فدراسیون جهانی صلیب سرخ به ایران در هنگام حوادث طبیعی وجود ندارد و این اقدام آمریکا مخالف و ناقص قوانین بشر دوستانه و جنایت علیه بشریت است.

وی بیان کرد: سیل اخیر، تحریم‌کنندگان امدادرسانی به سیل‌زدگان را رسوا و روسیاهی را بر صورت دولت آمریکا ماندگار کرد؛ عملکرد دولت آمریکا قبل و بعد از انقلاب درباره ایران نشان می‌دهد که آن‌ها خیرخواه ما نیستند، بلکه دشمن واقعی ما هستند؛ قبل از انقلاب و در زمان شاه، ثروت و نفت ایران توسط انگلیس و آمریکا غارت می‌شد و بعد از انقلاب هم از هیچ جنایتی فروگذار نکردند.

امام جمعه دماوند اضافه کرد: طراحی توطئه‌های متعدد برای براندازی نظام و تلاش برای تجزیه ایران و تحریم‌های گسترده اقتصادی و هرگونه فشار و آزار و اذیت تمامی ندارد.

فتاح‌دماوندی با بیان اینکه در شهرستان دماوند مردم و مسؤولان باید از حوادث سیل اخیر درس عبرت بگیرند، افزود: مسؤولان اجازه ساخت و ساز غیراصولی به کسی ندهند و تجاوز به حریم رودخانه‌ها، از عمده‌ترین دلیل وقوع سیل در کشور است؛ از فرماندار محترم خواسته‌ام طرح جهادی لایروبی رودخانه‌های شهرستان را فوری اجرا کنند، چون دماوند سابقه سیل‌های سنگین را دارد؛ در ساختمان‌سازی‌ها، باید احتمال وقوع زلزله و سیل جدی گرفته و اقدامات پیشگیرانه انجام شود.

وی تصریح کرد: یکی از کارهای خوبی که باید ترویج شود، صرف هزینه اطعام روز سوم ختم به بیمارستان و مراکز خیریه است و در وصیت‌نامه‌ها این کار انجام شود؛ مردم تشویق شوند به اینکه هزینه نهاد مراسم ترحیم به مراکزی که نیاز به کمک دارند، داده شود.

*مقاومت اسلامی رمز مسیر شکوفایی و پیشرفت انقلاب اسلامی است

امام جمعه دماوند ادامه داد: امیدواریم که مقاومت اسلامی ادامه داشته باشد و همه ما با عمل به دستورات اسلام و قرآن و پیروی از منویات رهبر انقلاب مسیر شکوفایی و پیشرفت را طی کنیم.

*فرهنگ پرداخت هزینه اطعام روز سوم ختم به بیمارستان و مراکز خیریه باید در شهرستان دماوند ترویج یابد

فتاح دماوندی در ادامه سخنان خود انجام کارهای خیر مخصوصا در ماه رجب، رمضان و شعبان  را بسیار مهم دانست و گفت: یکی از کارهای خوبی که باید ترویج پیدا کند، دادن هزینه اطعام روز سوم مراسم ختم به بیمارستان و مراکز خیریه است.

وی تصریح کرد: افراد خیر باید در وصیت‌‌نامه‌های خود این اقدامات را انجام دهند تا مردم تشویق بشوند، هزینه نهار مراسم ترحیم را به بیمارستان و یا مراکز دیگری که نیاز به کمک دارند، بدهند.

انتهای پیام

امام جمعه موقت دماوند: همگان برای رونق تولید و افزایش اشتغال تلاش کنند/ ایران حرف نخست منطقه است

حجت‌الاسلام والمسلمین حسین خانی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه دومین هفته مرکز شهرستان دماوند با بیان اینکه در هفته آینده مناسبت‌هایی در پیش‌رو داریم که نقطه ثقل آن‌ها صبر و پایداری در مسیر خدمات به دین و پیشبرد اهداف اسلام است، اظهار کرد: نخستین مناسبت شهادت امام کاظم (ع) در روز ۲۵ رجب است.

وی افزود: یکی از القاب امام موسی کاظم (ع) در کنار کاظم که نشان‌دهنده صبر و بردباری در خشم بوده، لقب صابر به شمار می‌رود که صبر امام در زندان‌های هارون مثال‌زدنی است؛ مناسبت دوم وفات حضرت ابوطالب، حامی اصلی پیامبر (ص) و اهل صبر در راه خداوند است.

*جمهوری یعنی اینکه مردم ولی نعمت این انقلاب و صاحبان اصلی آن هستند

امام جمعه موقت دماوند با اشاره به اینکه مناسبت سوم که عنوان اصلی بحث بوده، ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی است، گفت: هر چند بارها ندای «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» از زبان مردم در راهپیمایی‌ها فریاد زده شده بود، اما به خاطر ثبت در تاریخ و اینکه بعداً کسی تاریخ را تحریف نکند، امام راحل به دولت موقت دستور برگزاری همه پرسی نسبت به انتخاب جمهوری اسلامی را صادر کردند.

خانی ادامه داد: انتخاباتی که مردم آزادانه در آن شرکت کردند و ۹۸٫۲ درصد از واجدان شرایط به این نظام آری گفتند؛ این آمار بسیار بالا و پشتوانه محکم نظام اسلامی است؛ نه فقط در انتخاب فروردین‌ماه سال ۵۸، بلکه مردم بارها ارادت خود را به این نظام در جنگ تحمیلی، انتخابات‌های مختلف، ۲۲ بهمن‌ماه و در سختی‌ها و ناملایمات نشان دادند.

وی با بیان اینکه آنچه امروز باید مطرح شود، این است که چرا جمهوری اسلامی و ضامن بقای این حکومت چیست؟ بیان کرد: جمهوری یعنی اینکه مردم ولی نعمت این انقلاب و صاحبان اصلی آن هستند و هر مسؤولی در هر کجای این مملکت خدمت‌گذار و خاکسار این مردم است.

*برخی خواستند با فتنه‌انگیزی جمهوریت را زیر سؤال ببرند

امام جمعه موقت دماوند افزود: در این ۴۰ سال مردم در ۳۶ انتخابات شرکت کردند؛ همین‌که مردم خود را در نظام اجرایی و نظارتی کشور سعی‌ام می‌دانند، این مطلب بزرگی است.

خانی گفت: همین‌که جوان ۱۸ ساله ما و پیرمرد ۸۰ ساله ما یک رأی دارد و نخبگان و حتی بالاترین مقامات مسؤول نیز یک رأی دارند، این نشان پیوند عمیق مردم با این نظام است؛ اسلام سرمنشأ همه خیرات و برکات است و هرجایی که مشکلی و بی‌عدالتی وجود دارد، این ربطی به اسلام ندارد.

وی تصریح کرد: همیشه نیز افرادی بودند که با جمهوریت و با اسلامیت در تضاد بودند و خواستند که میراث امام و شهدا را زیر پا بگذارند؛ در برهه‌های مختلف برخی خواستند با چانه‌زنی یا اردوکشی و فتنه‌انگیزی جمهوریت را زیر سؤال ببرند؛ اما آن کسی ایستاد، پافشاری کرد و از رأی مردم کوتاه نیامد، مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای بود.

*رمز موفقیت و پایداری تبعیت از ولایت‌فقیه است/ ایران حرف نخست منطقه

امام جمعه موقت دماوند بیان کرد: برخی عمل و توصیه به اسلام را زیر سؤال بردند؛ برخی فریاد جمهوری ایرانی سر دادند، غافل از اینکه عزت و شرافت و سعادت ما در گرو اسلام است و ما در سنگرهای سخت مگر با تبعیت از اسلام پیش نرفتیم.

خانی خاطرنشان کرد: اینجا کسی که ایستاد هم به مسؤولان وهم به مردم لزوم اسلام‌گرایی را توصیه کرد، باز رهبر انقلاب بودند؛ آن کسی که به ما فهماند، ما هنوز با اسلام ناب محمدی فاصله داریم و تلاش کنیم تا متکی به خود باشیم و به قله برسیم، ولایت فقیه بود.

وی با بیان اینکه رمز موفقیت و پایداری یک کلمه بوده و آن تبعیت از ولایت‌فقیه است، افزود: آنچه میراث امام را حفظ می‌کند، یعنی جمهوری اسلامی، نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد تبعیت از رهبری است؛ امروز نهال جمهوری اسلامی ایران ۴۰ ساله شده و امروز حرف نخست را در منطقه، همان جمهوری اسلامی ایرانی می‌زند که دشمن می‌خواست آن را چند ماهه نابود کند.

*مشروعیت بخشیدن به صهیونیستی نمی‌تواند صدای پای مقاومت را از گوش آن‌ها بیرون کند

امام جمعه موقت دماوند گفت: امروز جبهه مقاومت پایدار می‌ماند و داعش و اتحاد شوم عبری و عربی شکست می‌خورد، چون ایران می‌خواهد؛ آیا این این عزت و دستاورد نیست؟

خانی تصریح کرد: امروز وقتی وزیر خارجه آمریکا به بیروت سفر می‌کند در سخنرانی مکتوب خود، ۱۸ بار نام حزب‌الله و ۱۹ بار نام ایران را می‌برد؛ این نشان می‌دهد حتی دست و پا زدن ترامپ برای مشروعیت بخشیدن به رژیم غاصب صهیونیستی نمی‌تواند صدای پای مقاومت را از گوش آن‌ها بیرون کند.

وی بیان کرد: حتی امضای حاکمیت رژیم غاصب بر بلندی‌های جولان هم هیچ ارزشی جهت اعتبار بخشی به او ندارد و حرف در منطقه، حرف ایران است و حرف مجاهدان و شهدا و جان برکفانی بوده که در راه خداوند به جهاد می‌پردازند.

*نگاه مستضعفان و مردم آزاده جهان به انقلاب است

امام جمعه موقت دماوند اظهار کرد: امروز نگاه مستضعفان و مردم آزاده جهان به این انقلاب است؛ امروز حرف از تأثیرگذاری ایران در منطقه بوده و نگاه مردم در یمن، بحرین، لبنان، سوریه و عراق به سرانگشت مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای است و این نگاه مسؤولیت ما را سنگین‌تر می‌کند.

خانی افزود: ما باید این میراث را چه در سیاست خارجی با مقاومت، صراحت، پایداری و اعتماد به نفس پوزه حفظ کنیم و استکبار را به خاک بمالیم؛ امروز دشمن ما را تهدید به تشدید تحریم می‌کنند، غافل از اینکه ما فرزندان رمضانیم؛ امروز دشمن خیال خام تسلیم جمهوری اسلامی ایران را در سر می‌پروراند، غافل از اینکه ما انس گرفته با فرهنگ عاشوراییم، همان فرهنگی که سید و سالارش وقتی مقابل تحریم و تهدید یزید قرار گرفت، ندایش «هیهات منا الذله» بود.

وی با تأکید بر اینکه در داخل کشور هم ما وظایفی بر عهده داریم، گفت: باید با پیروی از منویات رهبر انقلاب، با رونق تولید، با ساماندهی اقتصاد و اشتغال، با پرداختن به محرومان چه در شهرستان چه در کشور در پیشبرد اهداف نظام سهیم باشیم؛ باید حرکت کنیم هر کسی در هر سنگری که است، باید نسبت به رونق تولید و افزایش اشتغال تلاش کند.

انتهای پیام

منبع: پایگاه خبری عصرشرق

امام جمعه شهرستان دماوند: فرماندار دماوند برای رفع موانع تولید اقدامات جدی انجام دهد/ادارات مرتبط دماوند با تولید، کارگروه‌های قوی و فعال تشکیل دهند/ نتیجه اقدامات ماهانه به مردم شهرستان دماوند گزارش شود / شهرک‌های صنعتی شهرستان باید فعال شوند/ مسؤولان مشکلات کشاورزان و باغداران را بررسی و رفع کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در نخستین خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه دماوند در سال ۱۳۹۸، ضمن تبریک فرارسیدن سال جدید و ایام نوروز با بیان اینکه امسال از سوی رهبر انقلاب به عنوان «رونق تولید» نام‌گذاری شد، اظهار کرد: معظم له روز گذشته در حرم مطهر رضوی به تفصیل مسائل مهم کشور و باید‌ها و نبایدها را بیان کردند و عمل مردم و مسؤولان می‌ماند.

وی با بیان اینکه همه درباره اقتصاد مقاومتی، مبارزه با اسراف، تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه‌ ایرانی، همت و کار مضاعف، جهاد اقتصادی، حماسه اقتصادی و اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی مسؤول هستیم، افزود: این‌ها برخی از شعارهای ۱۰ سال اخیر کشور بوده که توسط رهبر معظم انقلاب نام‌گذاری شده است.

امام جمعه دماوند گفت: امسال نیز رهبر معظم انقلاب برای حمایت از اقتصاد ملی، شعار «رونق تولید» را مطرح کردند؛ اگر تولید رونق بگیرد، مصرف‌کننده ایرانی میل به خرید کالای ایرانی پیدا می‌کند، برای جوان ایرانی شغل و مسکن ایجاد می‌شود و ازدواج شکل می‌گیرد، فرزندآوری صورت می‌گیرد و جامعه نشاط پیدا می‌کند.

فتاح‌دماوندی تصریح کرد: اگر رونق تولید بگیرد، بیکاری کم می‌شود، درآمد دولت افزایش پیدا می‌کند، از خروج ارز کشور جلوگیری می‌شود، واردات کالاهای مصرفی کاهش می‌یابد، آسیب‌های اجتماعی ناشی از بیکاری پایین می‌آید و فقر و طلاق و اعتیاد کم می‌شود.

وی بیان کرد: همچنین با رونق تولید، رفاه خانواده‌های ایرانی بهتر و تحریم‌‌های دشمن کم می‌شود، رکود اقتصادی از بین می‌رود، صادرات کالای ایرانی افزایش می‌یابد و به عدالت نزدیک‌تر و فاصله طبقاتی کم می‌شود؛ همچنین پول ملی ارزش پیدا می‌کند و وابستگی اقتصاد ملی به ارزهای خارجی کم می‌شود.

امام جمعه دماوند با تأکید بر اینکه باید موانع تولید را برطرف کنیم و تولید را رونق بخشیم، خاطرنشان کرد: در شهرستان دماوند، از فرماندار تقاضا داریم که برای رفع موانع تولید اقدامات فوری و جدی انجام دهند؛ ادارات مرتبط با تولید را فراخوان کنند و کارگروه‌های قوی و فعال تشکیل دهند و ماهانه خروجی و نتیجه اقدامات را به مردم گزارش کنند.

فتاح‌دماوندی افزود: شهرک‌های صنعتی ما باید فعال شوند و واحدهای غیرفعال باید شهرک‌های صنعتی را تخلیه کنند و آن واحدها را به کسانی تحویل دهند که آماده کار و تولید هستند و مسؤولان باید مشکلات کشاورزان و باغداران را بررسی و رفع کنند.

منبع: پایگاه حبری عصرشرق

امام جمعه شهرستان دماوند: افزایش فروشگاه‌های زنجیره‌ای متناسب با جمعیت شهری باشد / برخی هنوز چشم از غرب برنداشته‌اند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی و سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند در جمع نمازگزاران با اشاره به ایام و لیالی ماه رجب اظهار کرد: روزها و شب‌های این ماه سرشار از رحمت الهی است.

وی با بیان اینکه دهم رجب سالروز ولادت امام جواد (ع) است، افزود: امام رضا(ع) در این خصوص فرمودند «این مولودی است برای شیعه که مبارک‌تر از او نیامده است»؛ زیرا با گذشت ۴۰ سال از عمر گران‌بهای ایشان، هنوز اولادی نداشته و با تولد امام جواد (ع)، نگرانی شیعیان در امر امامت برطرف شد.

امام جمعه دماوند ادامه داد: همچنین ۲۹ اسفندماه مصادف با میلاد با سعادت امیرالمومنین(ع) است؛ روزهای ۱۳، ۱۴ و ۱۵ رجب نیز تحت عنوان ایام‌البیض به عنوان روزهای نورانی ماه رجب و ایام اعتکاف هستند.

فتاح‌دماوندی بیان کرد: در روز ۱۵ رجب که مصادف با رحلت حضرت زینب (س) است، اعمال ام داود انجام می‌شود، این اعمال برای استجابت دعا، رفع گرفتاری‌ها و دفع ظالمان مؤثر است.

وی به اعمال اعتکاف پرداخته و گفت: عمل عبادی اعتکاف پیشینه تاریخی طولانی دارد؛ در قرآن کریم در سوره بقره نیز آمده است «به حضرت ابراهیم (ع) و اسماعیل (ع) سفارش کردیم تا خانه‌ام را برای طواف‌کنندگان، معتکفان، رکوع و سجده‌کنندگان تطهیر کنند؛ از این آیه می‌توان دانست که عبادت اعتکاف در زمان حضرت ابراهیم(ع) نیز وجود داشته است.

امام جمعه دماوند عنوان کرد: بنا بر فرمایش امام صادق (ع)، رسول خدا (ص) در دهه آخر ماه مبارک رمضان در مسجد معتکف می‌شدند؛ پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در سال‌های اخیر اعتکاف گسترش یافت و این از برکات انقلاب اسلامی است.

فتاح‌دماوندی با بیان این که اعتکاف فرصتی برای توبه، تفکر و برنامه‌ریزی معنوی برای باقیمانده عمر است، تصریح کرد: امیدواریم افرادی که فرصت دارند، سال خود را با اعتکاف و کسب معنویت الهی آغاز کرده و افرادی که توفیق اعتکاف ندارند با کمک مالی و تأمین هزینه افطار و سحر در این ثواب عظیم شریک شوند.

وی تصریح کرد: کمک به محرومان کلید بهشت و لذت‌بخش‌ترین عمل انسانی است؛ امام صادق (ع) در این خصوص فرمودند «هیچ مسلمانی نیاز مسلمان دیگر را برنمی‌آورد، مگر اینکه خداوند متعال به او خطاب می‌کند که پاداش تو بر من است و من به کمتر از بهشت بر تو راضی نمی‌شوم».

امام جمعه دماوند با پرداختن به موضوع فاصله طبقاتی تأکید کرد: فاصله طبقاتی در هر نظامی زشت است، اما در یک نظام اسلامی زشت‌تر؛ در این خصوص، دولت و مجلس باید برای کم کردن فاصله‌ها تلاش کنند.

فتاح دماوندی ادامه داد: این موضوع که فردی ۱٫۵ میلیون تومان حقوق بگیرد در حالی که فردی دیگر ۳۰ یا ۴۰ میلیون تومان حقوق دریافت کند، بسیار ناراحت‌کننده است؛ البته تلاش‌هایی در راستای کم کردن فاصله بین حقوق افراد شده است.

وی خاطرنشان کرد: در بودجه سال ۹۸ در خصوص متناسب‌سازی حقوق اقداماتی انجام شده که قابل تقدیر است و باید از نمایندگان مجلس تشکر کنیم، امیدواریم که در سال‌های آینده نیز به گونه‌ای عمل کنند که به عدالت نزدیک‌تر باشد.

امام جمعه دماوند افزود: در شرایط اقتصادی فعلی که تورم و گرانی قدرت خرید اقشار ضعیف را کم کرده است، تشکل‌های خودجوش انقلابی و آتش به اختیار، وظیفه خود را در کمک به نیازمندان انجام می‌دهند؛ کاسبان با انصاف نیز باید میدان‌دار بوده و گوی سبقت را از گران‌فروشان بگیرند.

فتاح‌دماوندی تصریح کرد: ما در شهرستان دماوند کاسبان با انصاف کم نداریم؛ فروشندگانی که کم‌فروشی نمی‌کنند، نزد خدا محبوب‌ترند؛ اخیراً برخی از فروشگاه‌ها و شرکت‌ها با عنوان ارزان‌فروشی اقدام به کم‌فروشی می‌کنند و با اجناس بی‌کیفیت مردم را فریب می‌دهند.

وی اضافه کرد: البته فروشگاه‌های زنجیرهای محسناتی نیز دارند، اما افزایش فروشگاه‌های بزرگ باید متناسب با جمعیت هر شهر باشد تا کاسبان محلی ضربه نخورند.

امام جمعه دماوند اشاره‌ای نیز به سفر سه‌روزه رئیس جمهور به کشور عراق کرد و گفت: در این سفر یادداشت‌های تفاهم در زمینه‌های نفت، تجارت، بهداشت و حمل‌ونقل ریلی میان شلمچه و بصره و تسهیل امور روادید برای تجار و سرمایه‌گزاران دو کشور به امضا رسید.

فتاح‌دماوندی افزود: همچنین مقرر شد که از تاریخ ۱۲ فرودین‌ماه سال ۹۸، صدور روادید برای شهروندان عراقی و ایرانی رایگان شود و دو کشور تا سقف ۲۰ میلیارد دلار، البته با پول ملی ایران و عراق، مناسبات اقتصادی خود را توسعه دهند.

وی تأکید کرد: این یعنی تودهنی بزرگ به آمریکا و سیلی دردناک به او؛ ما باید این کار را ادامه دهیم و روابط اقتصادی خود را با همسایگان گسترش داده و اقتصاد مقاومتی را نهادینه کنیم.

امام جمعه دماوند بیان کرد: سفر روحانی به عراق، تمجید همه گروه‌های سیاسی را نیز در پی داشت؛ توجه به ظرفیت روابط با همسایگان مورد تأکید رهبر معظم انقلاب و به معنای عمل به سیاست اقتصاد مقاومتی است.

فتاح‌دماوندی تأکید کرد: مراوده با عراق، افغانستان و سوریه یه معنای ارزآوری، اشتغال، رونق خط تولید و فروش کالاهای ایرانی به آنهاست، اما مراوده با غربی‌ها به معنای واردات با منت و شاید نفت در برابر غذاست.

وی گفت: فراموش نکنیم که عراق هم مثل سوریه با سقوط فاصله‌ای نداشت و سپاه قدس و شهدای مدافع حرم بودند که با شعار مقاومت آنها را نجات دادند، وگرنه امروز باید در عراق و سوریه با داعش هم‌کلام می‌شدیم؛ اگر در روابط ایران و عراق موفقیتی حاصل شده، دولت و ملت می‌دانند که مدیون فرهنگ مقاومت هستند.

امام جمعه دماوند با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با نمایندگان منتخب ملت در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: ما باید واقعیات میدان را بشناسیم، اگر بدانیم که دشمن در این منطقه از ما حساب می‌برد، نتیجه‌اش دست برتر در مناسبات سیاسی و اقتصادی می‌شود.

فتاح‌دماوندی ادامه داد: ما باید مقابل تهاجم حداکثری دشمنان، بسیج حداکثری ایجاد کنیم؛ مرزها باید مقابل دشمن باشد، نه بین نیروهای خودی.

وی تصریح کرد: فهم عمیق سردار قاسم سلیمانی از مسائل جهانی، منطقه‌ای و داخلی، او را لایق دریافت نشان ذوالفقار کرد؛ ذوالفقار فقط به معنای برندگی نیست، بلکه معنی ذوالفقار علی (ع) این است که دوست و دشمن را درست تشخیص دهیم و هرجا که لازم باشد از نیام بیرون بیاید.

امام جمعه دماوند اشاره‌ای نیز به حمله تروریستی در نیوزلند داشته و گفت: امروز خبری در رسانه‌های جهان منتشر شد که موجب کشته شدن حداقل ۴۰ نفر و زخمی شدن ۲۰ نفر از مسلمانانی شد که در مسجد مشغول نماز جمعه و عبادت بودند.

فتاح‌دماوندی ادامه داد: پلیس نیوزلند دستور داده که تمام مساجد این کشور تا اطلاع ثانوی تعطیل شوند؛ فرد مهاجم سفیدپوست و نژادپرست بوده است.

وی عنوان کرد: پیامبر اسلام (ص) نژادپرستی را ۱۴۰۰ سال پیش منتفی و باطل کرد، در قرآن کریم نیز آمده است که بلال حبشی مؤذن پیامبر (ص) بود و سلمان فارسی نیز نزد پیامبر مقام و ارزش داشت.

امام جمعه دماوند اضافه کرد: اسلام برای هیچ رنگ و نژادی ارزش و امتیاز قائل نشد، اما متأسفانه امروز می‌بینیم که در غرب در عصر تمدن و پیشرفت هنوز نژادپرستی و حتی برده‌داری میدان‌دار است و تأسف بیشتر این که برخی افراد هنوز چشمشان را از غرب بر نداشته‌اند.

منبع: پایگاه خبری عصرشرق