اطلاعیه ها

آخرین اخبار

امام جمعه شهرستان دماوند: دولت و مجلس برای تحقق اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال تلاش کنند تا دشمن مایوس شود

پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند ،حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند در جمع مردم ولایت‌مدار و انقلابی شهرستان دماوند اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در دیدار روز سه‌شنبه هفته گذشته در جمع میهمانان سیزدهمین اجلاس بین المجالس سازمان همکاری اسلامی نکات مهمی را مطرح کردند.
وی افزود: لزوم توجه جهان اسلام به مسأله اصلی خود از جمله فلسطین یمن و بحرین که جراحت‌های پیکر اسلام در این نقاط است، مطرح شد؛ مقام معظم رهبری فرمودند که باید در مسائل اساسی دنیای اسلام صریح باشیم تا بتوانیم جریان‌سازی کنیم و سکوت برابر مشکلات اصلی جهان اسلام را توطئه دانستند.
*برخی مسؤولان برای دشمنان خوراک تبلیغاتی درست نکنند
امام جمعه دماوند ادامه داد: معظم له به صراحت اعلام کردند که سعودی‌ها در حال خیانت به امت اسلامی هستند و به آمریکا و صهیونیست‌ها کمک می‌کنند؛ ایشان فرمودند «فلسطین یک مجموعه در یک کشور و تاریخ است، فلسطین از نهر تا بحر است و هم بدون شرح پایتخت آن است و مجاهدت‌ها و مقاومت مقابل رژیم صهیونیستی نتیجه خواهد داد».
فتاح‌دماوندی با بیان اینکه در داخل کشور باید مواظیم باشیم که برخی از مسؤولان برای دشمنان خوراک تبلیغاتی درست نکنند، تأکید کرد: در خبرها آمده که برخی از نمایندگان مجلس نامه‌ای خطاب به رؤسای جمهور و قوه قضاییه نوشته اند که در آن نامه خواسته شده که بازداشت‌شدگان اعتراض‌های اخیر هر چه سریع‌تر آزاد شوند.
وی گفت: اگر افرادی در کشور آشوب و فتنه به‌پا، اموال عمومی را تخریب و درگیری فیزیکی ایجاد کنند، نظم اجتماعی را به هم بریزند، حقوق شهروندان را نادیده بگیرند، شعارهای ساختار شکن بدهند و بانی رفتار خشونت‌طلبانه در کشور شوند، نیروهای امنیتی و اطلاعاتی و انتظامی آنها را طبق قانون دستگیر می‌کنند و آن وقت برای بازجویی و محاکمه این افراد خاطی مدتی در بازداشت می‌مانند تا مراحل کار انجام شود.
*درخواست آزادی برهم‌زنندگان اخلال امنیت کشور درست است؟
امام جمعه دماوند تصریح کرد: آیا این نامه‌نگاری به رئیس جمهور و رئیس قوه قضاییه برای آزادی افراد متهم به اخلال در امنیت کشور از سوی برخی نمایندگان مجلس درست است؟؛ آنها همان حرفی را می‌زنند که دشمنان در تبلیغات رسانه‌ای علیه کشور ما می‌گویند که بازداشت‌شدگان را فوراً آزاد کنید.
فتاح‌دماوندی بیان کرد: قوه قضاییه یک قوه مستقل است، بگذارید کار خودش را انجام دهد؛ این اعتراضات به دلیل کم‌کاری دولت و مجلس ایجاد می‌شود و اگر دولت در زمینه اقتصاد تولید و اشتغال عملکرد بهتری داشت و نمایندگان مجلس به‌جای مردم در مجلس پیگیر مطالبات می‌شدند، آن وقت دیگر نیاز نبود به کف خیابان بیایند و فریاد بزنند.
*اعتراضات اخیر به دلیل کم‌کاری دولت و مجلس بود/ عده‌ای موج‌سواری سیاسی می‌کنند
امام جمعه دماوند افزود: اکنون که برخی به هر دلیل در جریان اغتشاش دستگیر شده‌اند و شاید اگر کم‌کاری نمایندگان یا برخی از دولتی‌ها نبود، آنها به خیابان نمی‌آمدند و دستگیر نمی‌شدند و حالا مدافع حقوق دستگیرشدگان شده‌اید؛ قوه قضاییه فریب‌خوردگان و کسانی که نقش مهم در ایجاد اعتراضات نداشته‌اند را در همان روزهای نخست آزاد کرد.
فتاح‌دماوندی تأکید کرد: قوه قضاییه کار خود را بلد است و شما نمایندگان مجلس هم باید به کار خودتان بپردازید و به جلو فرار نکنید؛ در جریان اعتراضات و اغتشاشات دشمن موج‌سواری کرد، اما امروز نیز عده‌ای برای آزادی دستگیرشدگان موج‌سواری سیاسی می‌کنند و خود را حامی دانشجویان و معترضان جلوه می‌دهند.
وی اضافه کرد: غافل از اینکه فرد سومی به نام دشمن وجود دارد که بر این موج شما دوباره موج‌سواری می‌کند؛ شما گفته‌اید تداوم نگهداری و طولانی شدن زمان بازداشت به ویژه دانشجویان و به‌خصوص دانشجویان دختر مسائل و مشکلات متعددی را در پی خواهد داشت و برای رفع بازداشت دانشجویان تقاضای اقدام عاجل کرده‌اید.
*برخی نمایندگان مجلس جای مظلوم و ظالم را عوض نکنند
امام جمعه دماوند تأکید کرد: سؤال اینجاست چه فرقی بین دستگیرشدگان دانشجو و غیر دانشجو و چه فرقی دانشجوی متهم دختر و پسر است؟؛ کسی که جرمی را مرتکب شده چه فرقی می‌کند که دختر باشد یا پسر در هر صورت باید محاکمه شود؛ اشک ریختن شما برای دانشجو به خصوص دانشجویان دختر چه دلیل موجه قانونی دارد؟
فتاح‌دماوندی گفت: آیا اگر دانشجویی خطا کرد، نباید محاکمه شود و خون او رنگین‌تر از افراد دیگر است؟؛ برای قوه قضاییه فرقی نمی‌کند که متهم دانشجو، دانش‌آموز، کارمند، کاسب یا زن و مرد باشد؛ بهتر است که برخی نمایندگان مجلس به وظایف اصلی خود بپردازند و جای مظلوم و ظالم را عوض نکنند.
وی تصریح کرد: کسی که اغتشاش می‌کند و امنیت مردم را به هم می‌ریزد، پرچم کشور را آتش می‌زند، به مقدسات توهین می‌کندف حسینیه، مسجد و امامزاده آتش می‌زند، ظالم است، نه مظلوم؛ حالا اگر کسی با او همراه شود و آتش فتنه را شعله‌ورتر کرد و سیاهی لشکر اغتشاشگران شود، ظالم است.
*برخی در دولت هم به جای رفع مشکلات فرافکنی می‌کنند
امام جمعه دماوند اظهار داشت: دفاع از ظلم کننده به حقوق مردم و کشور جایگاهی ندارد و باید به اتهام آنها رسیدگی و مطابق عدل و انصاف رفتار شود؛ آنها اگر راهپیمایی هم می‌خواستند که انجام دهند، باید از وزارت کشور مجوز می‌گرفتند که نگرفتند؛ آنهایی که مسیر عبور و مرور مردم را بستند، خیابان‌ها را مسدود کردند و آسایش مردم را برهم زدند، ظالم هستند.
فتاح‌دماوندی در ادامه با بیان اینکه در دولت هم برخی از افراد به جای پاسخ‌گویی در مورد عملکرد خود فرافکنی می‌کنند و به اصطلاح رد گم می‌‌کنند و مباحثی را مطرح می‌سازند که نه تنها دردی را درمان نمی‌کند، بلکه دودی به چشم حکومت شیعی وارد می‌کند.
وی با اشاره به اینکه مخاطب اصلی اعتراضات به معضل بیکاری، گرانی و رکود دولت بوده است، تصریح کرد: همین دولت به جای پاسخ‌گویی و اقدام برای تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال وارد بحث‌هایی می‌شود که در آن تخصص ندارد؛ اگر حرف‌های ناپخته مطرح شود، آن حرف‌ها دستمایه دشمنان شیعه می‌شود.
*عیب‌جویی از معصومین عصمت آنها را زیر سؤال می‌برد
امام جمعه دماوند بیان کرد: یک روز مشروعیت ولایت امیرالمومنین (ع) را به رأی مردم قید می‌زنند و یک روز دیگر می‌گویند که کربلا درس مذاکره با دشمنان است و روز دیگر پیامبر خدا (ص) و امام زمان (عج) را قابل نقد می‌دانند؛ اگر چه منظور بدی نداشته باشند، اما دشمنان از این کلمات سوء‌استفاده می کنند.
فتاح‌دماوندی ادامه داد: همه می‌دانند که پیامبر اکرم معصوم و مبرا از خطا و اشتباه و همچنین ائمه ۱۲ امام و حضرت زهرا (س) معصوم و مصون از خطا و اشتباه هستند؛ قرآن اطاعت بی چون و چرا از آنان را بر ما واجب کرده است و کسی که از امام معصوم عیب‌جویی می‌کند و کلام و عمل معصوم را به طور مطلق اطاعت نمی‌کند، عصمت معصوم را زیر سؤال می‌برد.
*آمریکای عهد شکن همه محاسبات خیال‌پردازان را به هم ریخت
وی با اشاره به مسأله برجام گفت: پنج سال به خیال برداشته شدن تحریم‌ها به بهانه برجام گذشت؛ آن روزی که روزنامه‌ها تیتر زدند که برجام آفتاب تابان است، تحریم‌ها فروپاشید و توافق بزرگ حاصل شد و تحریم‌ها به تاریخ پیوست، فکر نمی‌کردند که این آمریکای عهد شکن ظالم و مستکبر همه محاسبات آنها را به هم بریزد.
امام جمعه دماوند اضافه کرد: اکنون سه سال دیگر از عمر این دولت باقی و هنوز برای تدبیر امور و امیدوار کردن بیشتر مردم، تحقق اقتصاد مقاومتی و تولید اشتغال، افتخار آفرینی‌های ملی و جهانی، روی پای خود ایستادن و تحقق شعار ما می‌توانیم دیر نشده است.
منبع: فارس