رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دماوند: بدلی برای نظام مبتنی بر ولایت فقیه در دنیا وجود ندارد

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دماوند گفت: اصل نظام ما مبتنی بر ولایت فقیه است و نمونه بهتری از آن در دنیا سراغ نداریم که بعد از امامان معصوم(ع) تکیه ما بر ولایت فقیه است

پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند به گزارش خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام و المسلمین فتاح دماوندی عصر امروز در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان دماوند که در دفتر امام جمعه شهرستان دماوند برگزار شد، با اشاره به قرار گرفتن در آستانه یوم‌الله ۹ دی اظهار داشت: ۹ دی در فرمایش مقام معظم رهبری روز قله بصیرت و یک روز تاریخی برای تمام مردم ایران است.

وی بیان کرد: در روز ۹ دی مردم کشورمان با بیداری، عزم و وحدت ملی وارد میدان شدند و بساط دشمن و فتنه‌گران را برچیده و طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی هر آنچه که وحدت ملت را خدشه‌دار می‌کرد، از بین بردند.

خدمت به مردم بهترین روش مبارزه با دشمنان و فتنه‌گران است

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دماوند با بیان اینکه کشور و ملت ایران فتنه‌ها و مشکلات بسیار زیادی بر خود دیده‌اند اما هیچ‌گاه عقب‌نشینی نکرده‌اند تصریح کرد: ما باید قدر نظام جمهوری اسلامی را بدانیم، خدمت به مردم بهترین روش مبارزه با دشمنان است و باید برای رضایتمندی مردم تلاش کنیم.

فتاح دماوندی در ادامه با اشاره به اهمیّت روز ۹ دی عنوان کرد: باید در سطح شهرستان دماوند نیز فعالیت‌هایی را برای زنده نگه داشتن یوم‌الله ۹ دی انجام دهیم که در همین راستا آموزش و پرورش یکی از ارگان‌هایی است که باید با بیان ریشه‌های فتنه ۸۸ به روشنگری و افزایش بصیرت مردم بپردازند.

وی افزود: برگزاری ایستگاه‌های فرهنگی، توزیع بروشور و اقلام فرهنگی، برپایی خیمه‌های معرفت در امامزادگان، فضاسازی و تبلیغات شهری، استفاده از اماکن مذهبی و فرهنگی، برگزاری مراسم در محافل مختلف و… از جمله فعالیت‌هایی است که باید در سطح شهرستان انجام شود تا شور و شوق زیادی به وجود بیاید و نسل جوان و نوجوان را از این اتفاقات آگاه کنیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: آسیب‌هایی که سبب می‌شود تا مردم نسبت به نظام دلسرد می‌شوند باید در کنار مباحث ۹ دی مورد بحث و بررسی قرار گیرد تا رضایتمندی مردم نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایجاد شود .

بدلی برای نظام مبتنی بر ولایت فقیه در دنیا وجود ندارد

فتاح دماوندی با بیان اینکه نکته بسیار مهّم در حادثه ۹ دی این است که گرچه عده‌ای از افراد منتقد بودند اما زمانی که آن انتقاد و مطلب به اصل نظام و ولایت فقیه خدشه وارد می‌کرد باید دلسوزی می‌کردند و با استفاده از راهکارهای قانونی کنار می‌کشیدند گفت: اصل نظام ما مبتنی بر ولایت فقیه است و نمونه بهتری از آن در دنیا سراغ نداریم که بعد از امامان معصوم(ع) تکیه ما بر ولایت فقیه است که نائب امام معصوم(ع) است و ما باید برای این حکومت دلسوزی کنیم و پشتیبان ولایت فقیه باشیم.

از مهّم‌ترین مباحث مهّم شورای فرهنگ عمومی «قناعت» است

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه قناعت و صرفه‌جویی از مباحث مهّم شورای فرهنگ عمومی است عنوان کرد: ریشه برخی از مشکلات مانند طلاق و ناسازگاری خانواده‌ها مربوط به تجمل‌پرستی و عدم قناعت است که چشم و هم‌چشمی‌ها در خانواده‌ها سبب نارضایتی و در نهایت منجر به طلاق و آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دماوند با بیان اینکه در دو بخش باید به فرهنگ‌سازی در مورد این موضوع پرداخته شود افزود: در ادارات باید به مسئله قناعت و صرفه‌جویی رسیدگی شود و با مدیریت صحیح از مصرف بی‌رویه منابعی مانند گاز و آب جلوگیری کرد؛ چرا که این منابع سرمایه‌های کشور ما هستند و در آینده باید از این منابع استفاده کنند.

فتاح دماوندی تأکید کرد: باید در مساجد و حسینیه‌ها در جمع مردم به بیان و فرهنگ‌سازی در زمینه قناعت بپردازیم، برای مثال در مجالس ختم به جای اطعام بهتر است در زمینه‌های دیگر مانند ساخت بیمارستان‌ها، مدارس، شبکه‌های بهداشت و… هزینه کنیم.

 

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *