امام جمعه شهرستان دماوند: وحدت حوزه و دانشگاه یکی از راه های رفع مشکلات جامعه است و باید جدی گرفته شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند، حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در همایش استادان حوزه و دانشگاه‌های شرق استان تهران که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن برگزار شد، اظهار کرد: کسی میتواند برای وحدت حوزه و دانشگاه قدم بر دارد که روحیه از خود گذشتن و ایثارگری و فداکاری و کار برای خدا و مردم را در خود زنده نگه دارد .

وی ادامه داد: یکی از راه‌حل‌های خوب حل مشکلات جامعه در وحدت حوزه ها و دانشگاه‌ها است.وحدت حوزه و دانشگاه باید به نفع مردم تمام شود و گرهی از کار مردم باز کند.

امام جمعه دماوند بیان کرد: حوزه و دانشگاه باید دغدغه مردم را داشته باشند .کار برای مردم باعث ایجاد محبوبیت خواهد شد و ما باید کاری کنیم این محبوبیت در حوزه‌ها و دانشگاه‌ها رشد کند.

فتاح‌دماوندی افزود: باید در بحث وحدت حوزه‌ها و دانشگاه‌ها و گامهای عملی برداریم و فقط شعار ندهیم.

وی گفت: شهید مفتح مجتهد مسلمی بود که از حوزه برخاست و در دانشگاه قدم گذاشت و درجه دکتری را کسب کرد و با تمام مشکلاتی که در دوران پهلوی وایام مبارزه با شاه داشت و دائم در تبعید و زندان مورد آزار قرار می گرفت دست از فعالیتهای علمی و تربیت دانش آموزان و دانشجویان برنداشت و از ابتدا از یاران صادق و مجاهد امام راحل بود.

امام جمعه دماوند اضافه کرد: باید از شهید مفتح و امثال ایشان درس بگیریم و با وجود همه موانع و سختی ها با مشکلات مقابله کنیم و خسته نشویم .

فتاح‌دماوندی اظهار کرد: این جلسات باید ادامه‌دار باشند و اهداف بلندمدتی را برای وحدت حوزه و دانشگاه‌در نظر بگیریم.

وی ادامه داد: دانشگاه‌های شرق استان تهران به‌خوبی با روحانیون و طلاب در ارتباط هستند و از تجارب یکدیگر استفاده می‌کنند؛ وحدت حوزه و دانشگاه‌ به نفع کشور و مردم عزیزمان خواهد بود.

 

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *