امام جمعه شهرستان دماوند: مسؤولان شبانه‌روز برای خدمت‌گزاری به مردم تلاش کنند/ حجت‌الاسلام حاج‌علی‌اکبری افتخار مردم دماوند است/ همراهی مردم سبب تداوم انقلاب اسلامی شد

پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند ، حجت‌الاسلام والمسلمین فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند با بیان اینکه ۲۶ دی‌ماه سالروز فرار شاه در سال ۱۳۵۷ است، اظهار کرد: این روز به یادماندنی و شیرین است که امام راحل آن را نخستین مرحله در پیروزی ملت ایران دانستند.

وی افزود: البته این نخستین باری نبود که شاه فرار را بر قرار ترجیح می‌داد در سال ۱۳۳۲ با کودتای سیاه آمریکایی ۲۸ مرداد شاه فراری، دوباره به کشور بازگشته بود، اما این بار دیگه جامعه پذیرای سلطنت موروثی و نامشروع نبود و توان رویارویی با موج خروشان انقلاب را نداشت.

*خروج شاه از ایران تصمیم آمریکایی‌ها بود

امام جمعه دماوند گفت: وقتی خبر خروج شاه از کشور منتشر شد، مردم در سراسر کشور شاد شدن و گل و شیرینی پخش کردند؛ شاه وقتی در ۱۷ شهریور جمعی از مردم را کشت، عملاً جرقه فروپاشی حکومت خود را روشن کرد که تظاهرات‌ها سراسری و علنی و انقلاب روز‌به‌روز به پیروزی نزدیک‌تر می‌شود.

فتاح‌دماوندی تصریح کرد: شاه با آنتونی پرنس، سفیر انگلستان مشورت کرد و او گفت که اگر شاه برای مدتی از کشور خارج شود؛ شانس آن را خواهد داشت که پس از مدتی به کشور و حکومت باز گردد؛ البته خروج شاه از ایران تصمیم آمریکایی‌ها بود و یکی از سران نظامی که بعداً دستگیر و اعدام شد، گفته بوده که آمریکایی‌ها شاه را مانند یک موش مرده از مملکت بیرون انداختند.

وی اضافه کرد: هایزر از طرف رئیس‌جمهوری آمریکا مأمور شده بود تا مقدمات خروج شاه را فراهم کند و سپس ارتش آمریکا را آماده کنند تا در صورت عدم موفقیت دولت بختیار دست بر کودتا بزند.

*پیام مؤثر امام راحل برای آشتی ملت و ارتش

امام جمعه دماوند بیان کرد: امام در تاریخ ۲۳ دی‌ماه سال ۱۳۵۷ در پیامی به مردم و ارتش هشدار داد که مراقب توطئه‌های دشمن باشند و از ارتشی‌ها خواستند که به مردم به پیوندند و با مردم برادرانه رفتار کنند؛ این پیام باعث شد که مردم در تظاهرات فردای آن روز ارتش را گلباران کنند و نظامیان هم مقابل، عکس‌های امام را بر کامیون‌های خود نصب کردند.

فتاح‌دماوندی افزود: نقشه امام خمینی (ره) در پیروزی انقلاب این بود که پیام‌های آشتی‌ناپذیری با شاه را قاطعانه و هوشمندانه به گوش مردم برساند؛ با شجاعت و قاطعیت امام راحل، شاه کم‌جرئت، ترسو و مردد بود و توان تصمیم‌گیری منطقی و معقول نداشت و در سردرگمی شدید به سر می‌برد و همواره گوش به فرمان اربابان آمریکایی و انگلیسی خود بود؛ البته در پیروزی انقلاب اسلامی تأثیر خون شهدا پررنگ و حائز اهمیت بوده است.

وی گفت: شهدایی از ابتدای نهضت در سال ۱۳۴۲ الگوی مبارزه و سازش ناپذیری و مبارزه با ظالم شدند و بذر انقلاب را در جامعه افشاندند؛ در اینجا باید یادی کنیم از شهدای عزیز فدائیان اسلام یعنی شهیدان نواب صفوی، طهماسبی، واحدی و ذوالقدر که در ۲۷ دی ماه ۱۳۳۴ به جرم دفاع از ارزش‌های اسلامی مظلومانه توسط رژیم ستم‌شاهی به شهادت رسیدند.

*بیانات رهبری چراغ راه دوست‌داران ایران اسلامی است

امام جمعه دماوند در ادامه اظهار کرد: درباره سخنرانی حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع مردم غیور قم به مناسبت قیام ۱۹ دی در هفته گذشته، ایشان تحلیل واقع‌بینانه‌ای از حوادث اخیر کشور داشتند و بیاناتشان چراغ راه همه دوستداران ایران اسلامی است و همچون گذشته آتش فتنه اخیر را حضور مردم خاموش کرد.

فتاح‌دماوندی افزود: مقام معظم رهبری فرمودند «نه یکبار بلکه هزاران بار از این ملت تشکر می‌کنم»؛ ملت ایران ملتی رشید و با بصیرت و وفادار، وقت‌‌شناس و لحظه‌شناس است و می‌داند که لحظه حرکت چه زمانی است؛ می‌خواهیم بر این نکته تأکید کنیم که نقش مردم در پیدایش و استمرار انقلاب چقدر مهم و ارزشمند است.

وی تصریح کرد: تاریخ انقلاب‌ها و به خصوص نهضت‌های اسلامی ثابت کرده است که هرگاه مردم وارد مبارزه شدند، آن انقلاب و نهضت پیروز شد و هرگاه مردم همراهی نکردند، شکست خورده است.

*حکومت اسلامی در همراهی مردم با ولی‌فقیه تشکیل شد

امام جمعه دماوند بیان کرد: پیامبر اسلام (ص) بعد از معبوث شدن به رسالت، ۱۳ سال در مکه بودند، اما چون مردم مکه همراه نشدند، پیامبر نتوانستند حکومت تشکیل دهند و بعد از هجرت به مدینه و یاری انصار حکومت تشکیل دادند و موفق شدند.

فتاح‌دماوندی ادام داد: مردم مدینه متأسفانه بعد از رحلت پیامبر (ص) با امیرالمؤمنین (ع) همراه نشدند و ۲۵ سال خانه‌نشینی پیش آمد؛ همین مردم امام مجتبی (ع) و امام حسین (ع) و بقیه امامان را یاری نکردند و البته از فیض حکومت اسلامی محروم شدند، حکومتی که امام معصوم آن را اداره کند.

وی اظهار داشت: در انقلاب اسلامی ایران مردم ایران با ولی فقیه و نایب امام زمان همراهی و جانفشانی کردند و ثمره آن را چیدند؛ مردم ایران امام راحل را همراهی کردند و با وحدت کلمه و فداکاری و اطاعت از ولی فقیه انقلاب پیروز شد؛ همچنین آنها جنگ را اداره و هشت سال مقاومت کردند و صدام ملعون را ناکام گذاشتند.

*ملت ایران سزاوار خدمت شایسته هستند

امام جمعه دماوند اضافه کرد: بعد از جنگ مردم سازندگی کردند و جوانان و فرزندان همین مردم پیشرفت‌های علمی و صنعتی را به رخ جهانیان کشیدند؛ مردم انتخابات‌ها را برگزار کردند و برای نظام آبرو خریدند و هرگاه مشکلی برای نظام پیش آمد، کمک کرده‌اند و اگر تحریم اقتصادی پیش آمد، تحمل کردند و اگر جنگ نظامی پیش آمد، مردم به جبهه‌ها رفتند و مقاومت کردند.

فتاح‌دماوندی تأکید کرد: برای این مردم وفادار و صبور چه باید کرد؟؛ این مردم شایسته و سزاوار خدمت هستند و دشمن به دنبال این است که مردم را دلسرد و ناامید و اعتقادات مردم به اسلام و نظام اسلامی را کم‌رنگ کند؛ بنابراین جنگ فرهنگی هم راه می‌اندازند و بازار شایعات را هم داغ می‌کند، اما مردم ما بیدار هستند.

وی افزود: باید با صدای بلند به دشمن اعلام کنیم که دشمنان پست و پلید و گروه‌های احمق، بدانید که مردم ما به قرآن و اهل‌بیت پیامبر چنگ زده‌اند و تا زمانی که مطیع امر ولی‌فقیه و نایب امام زمان (عج) هستند، هرگز از شما شکست نخواهند خورد و بینی دشمنان را به خاک می‌کنند.

*مسؤولان شبانه‌روز برای خدمت‌گزاری به مردم تلاش کنند

امام جمعه دماوند گفت: وظیفه دولت و مجلس و قوه قضاییه این است که قدر این مردم را بدانند و شب و روز برای آن‌ها تلاش کنند و آن‌ها را راضی نگه دارند؛ هر کسی به دنبال مبارزه با آمریکاست، باید به این مردم خدمت و با فساد مبارزه و با تبعیض و فاصله طبقاتی مبارزه کنند.

فتاح‌دماوندی تصریح کرد: در شهرستان دماوند هم ما برای خدمت به مردم باید کمر همت ببندیم؛ مردم عزیز هم اگر در اداره‌ای مشکلی می‌بینند، گزارش کنند تا برطرف شود و اگر نیز مسؤولان خدوم، خدمت‌گزار و خوش اخلاق و کار راه‌انداز می‌بینند، معرفی کنند تا تشویق و برای دیگران الگو شوند.

وی خاطرنشان کرد: در هفته گذشته شاهد تغییر در مدیریت ریاست شورای سیاستگذاری ائمه جمعه بودیم که با حکم مقام معظم رهبری حجت‌الاسلام والمسلمین حاج‌علی‌اکبری به ریاست این شورا منصوب شدند و از زحمات ۱۷ ساله حجت‌الاسلام تقوی قدردانی شد.

امام جمعه دماوند گفت: این انتصاب شایسته را به حضور حجت الاسلام حاج‌علی‌اکبری تبریک عرض می‌کنیم؛ مردم شهرستان دماوند به این انتخاب افتخار می‌کنند، چراکه حاج‌علی‌اکبری اهل این شهر و دیار هستند و این موضوع‌ برای ما دماوندی‌ها ما یک افتخار و مباهات است.

منبع: فارس

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *