امام جمعه دماوند: مسؤولان برای تأمین شغل و مسکن جوانان تلاش کنند/ ظرفیت‌های جمعیت دهه ۶۰ مورداستفاده قرار گیرد

حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی بعدازظهر امروز در نشست کارگروه تخصصی امور اجتماعی، فرهنگی و خانواده شهرستان دماوند اظهار داشت: برای رفع مشکلات اجتماعی نیاز به برنامه کوتاه‌مدت و بلندمدت داریم؛ مهم‌ترین مسأله، فرهنگ‌سازی و تلاش همه‌جانبه مردم و مسؤولان به‌صورت متقابل و دوطرفه است.
وی با تأکید بر ترویج ازدواج آسان در کشور بیان کرد: بخش قابل‌توجهی از ترویج این امر در دست مسؤولان است که باید برای تأمین شغل و مسکن جوانان تلاش کنند؛ باید در قیمت اجاره مسکن نظارتی وجود داشته باشد تا جوانان برای تأمین مسکن خود مشکلی نداشته باشند.
امام جمعه دماوند افزود: مسأله مهم دیگر آموزش است که زوج‌های جوان بدانند برای ازدواج مطلوب باید چه ملاک‌هایی داشته باشند؛ اگر بخواهیم آمار طلاق در شهرها کاهش یابد، باید از اختیارات خود استفاده کرده و برنامه‌ریزی دقیق داشته باشیم.
فتاح‌دماوندی با اشاره به اهمیت مشاوره‌های قبل از ازدواج در میان جوانان تصریح کرد: باید آموزش‌های قبل از ازدواج را به طرق مختلف در میان جوانان داشته باشیم؛ اگر بخواهیم شهر ما دارالمؤمنین بماند و در زمینه‌های مختلف نخست باشیم، باید نشست‌های مختلفی با روحانیان و … برگزار شود تا علل طلاق مشخص شود و کار کارشناسی صورت گیرد.
وی خاطرنشان کرد: انسان در طول تاریخ به الگوهای خود نگاه کرده و ما نیاز به الگوسازی داریم؛ اگر جوانان ما در فضای مجازی از الگوهای غربی تقلید کنند، تقلیدهای غلط از جاهایی است که صلاحیت مرجع تقلید بودن ما را ندارد؛ آموزه‌های اسلام در غرب نیست و ما باید قرآن و فرهنگ اهل‌بیت (ع) را در شهرستان دماوند بیشتر ترویج دهیم.
امام جمعه دماوند با اشاره به سخنان چند روز گذشته معاون اول رئیس‌جمهوری اضافه کرد: دولت‌ها باید برای کسانی که در دهه ۶۰ متولد شدند، برنامه‌ریزی می‌کردند تا از این ظرفیت جمعیتی استفاده کنند، نه اینکه این جمعیت را مشکل‌دار بدانند؛ در تمام دنیا جمعیت یک فرصت است نه تهدید و ما باید از این ظرفیت به بهترین نحو استفاده کنیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *