امام جمعه شهرستان دماوند: مسئولان دماوند را به عنوان یک شهر کشاورزی حفظ کنند

پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند به نقل از خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام فتاح دماوندی: مسئولان مانع از سنگ‌اندازی پیش‌روی کشاورزان و سرمایه‌گذاران باشند
در ادامه این نشست حجت‌الاسلام و المسلمین کاظم فتاح دماوندی امام جمعه شهرستان دماوند اظهار داشت: شعار منابع طبیعی برای مردم مسئله بسیار مهمی است؛ زیرا هر جایی مشارکت مردم باشد توفیق حاصل می‌شود ما در تمام حوزه‌ها حتی امنیت، اقتصاد و غیره باید از ظرفیت مردم استفاده کنیم.
وی بیان کرد: منابع طبیعی که در دست ماست اثر زحمات گذشتگان ماست که متأسفانه برخی از سودجویان منابع طبیعی را به خاطر منافع شخصی خودشان از بین می‌برند، در صورتی که این از بیت‌المال و حق مردم است.
امام جمعه شهرستان دماوند ادامه داد: تشکیل شرکت تعاونی در این شهرستان که پیشرو هستیم نوید می‌دهد تا آینده بهتری داشته باشیم، شهرستان دماوند را همه به آب و هوای خوب آن می‌شناسند و ما باید سعی کنیم تا آب و هوای دماوند بهتر و منابع طبیعی‌اش گسترده‌تر شود حتی اگر زمان طولانی را بطلبد.
توسعه حوزه کشاورزی در گرِو همکاری با فارغ‌التحصیلان این بخش است
فتاح دماوندی تصریح کرد: ما دانشجویانی داریم که در رشته‌های خاص کشاورزی و مسائل مربوط به منابع طبیعی تحصیل کرده‌اند، ما باید این موارد را با هم پیوند بزنیم و با هم تفاهم‌نامه‌ای داشته باشیم و مشورت‌هایی انجام شود که از چه درختان و در چه مکان‌هایی باید استفاده شود، همچنین در برخی موارد برای تفریح مردم نیز هزینه کنیم.
وی خاطر نشان کرد: ایجاد باغ‌های گسترده گردو در کنار باغ‌های سیب و اهمیت به تولید عسل یکی از موارد مهمی است که باید انجام شود؛ زیرا از نظر اقتصادی بسیار مؤثر است.
مسئولان دماوند را به عنوان یک شهر کشاورزی حفظ کنند
امام جمعه شهرستان دماوند تأکید کرد: با توجه به قرار گرفتن شهرستان دماوند در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران محیط زیست اجازه نمی‌دهد تا در صنعت به طور ویژه کار کنیم، به همین دلیل باید در بخش دامداری، کشاورزی، تولید گوشت و شیر فعالیت انجام دهیم.
فتاح دماوندی همچنین اضافه کرد: البته متأسفانه در برخی موارد ادارات سنگ‌هایی جلوی پای کشاورزان و سرمایه‌گذاران می‌اندازند که بسیار سخت است و باید از سرمایه‌گذاران حمایت کرد، خوشبختانه همت مسئولان در این است تا راه را برای کشاورزان باز کنند و دماوند یک شهر کشاورزی باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *