امام جمعه دماوند: مسؤولان برای فعال‌سازی شهرک‌های صنعتی دماوند تلاش کنند/ نرخ بیکاری در دماوند کاهش یابد/ موانع تولید در دماوند برطرف شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند با بیان اینکه امیدواریم در سال ۹۷ شاهد ارتقای سطح علم و دانش در کشور و دماوند باشیم، اظهار کرد: همچنین امیدواریم با برنامه‌ریزی فرمانداری دماوند از کالاهای ایرانی که در این شهرستان تولید می‌شود، بیشتر حمایت شود.
وی تأکید کرد: مسؤولان باید نسبت به فعال‌سازی شهرک‌های صنعتی دماوند تلاش بیشتری انجام دهند و موانع تولید را در این شهرستان برطرف کنند تا از تمام ظرفیت شهرک‌های صنعتی استفاده شود.
*حل مسأله اشتغال با فعال‌سازی شهرک‌های صنعتی
امام جمعه دماوند با بیان اینکه متأسفانه شهرک صنعتی آیینه‌ورزان با تمام توان و ظرفیت کار نمی‌کند، افزود: همچنین برخی از واحدها تعطیل یا نیمه‌فعال هستند ما توقع داریم که مسؤولان شهرستانی و استانی کارخانه‌ها و کارگاه‌های بزرگ و کوچک منطقه را فعال و مشکلات آنها را برطرف کنند.
فتاح‌دماوندی ادامه داد: مسؤولان باید از سرمایه‌گذاران حمایت و گزارشی از تلاش خود را در نماز جمعه مطرح کنند؛ چراکه اگر این شهرک‌های صنعتی با تمام ظرفیت کار کنند و فعال شوند، مسأله اشتغال جوانان شهرستان دماوند تا حدودی برطرف می‌شود و مسأله اشتغال با ازدواج، اعتیاد، طلاق مرتبط است.
وی تصریح کرد: باید نرخ بیکاری در دماوند کاهش پیدا کند و زمینه اشتغال جوانان را فراهم شود تا معضلات اجتماعی نیز کاهش یابد؛ در شهرک صنعتی آیینه‌ورزان ۷۰ واحد صنعتی وجود دارد که اکنون ۴۰ واحد فعال و بقیه غیرفعال یا نیمه‌فعال است و اگر ۳۰ واحد باقی مانده فعال شوند، حدود ۸۰۰ شغل مستقیم و غیرمستقیم اضافه خواهد شد.
*ایجاد ۵ هزار شغل با راه‌‌اندازی شهرک صنعتی دو دماوند
امام جمعه دماوند بیان کرد: در شهرک صنعتی دو دماوند، ۲۵۰ واحد صنفی و ۲۵۰ واحد صنعتی پیش‌بینی شده است که اگر مشکلات پیش‌روی آن همچون راه دسترسی مناسب و امن، روشنایی، آب و فاضلاب برطرف شود، پنج هزار نفر در سال‌های آینده در این شهرک مشغول به کار می‌شوند و این بسیار ارزشمند است.
فتاح‌دماوندی ضمن قدردانی از تلاش مسؤولان شهرستان دماوند برای پیگیری رفع مشکلات شهرک صنعتی دو خاطرنشان کرد: همچنین از استاندار تهران تقاضا می‌کنم که نسبت به راه‌اندازی شهرک صنعتی دماوند دو اهتمام ویژه داشته باشد که از وی به جهت توجه ویژه به دماوند قدردانی می‌کنم.
وی، بزرگ‌ترین عبادت امروز مسؤولان را خدمت به مردم دانست و افزود: راه مبارزه با مستکبران عالم و آمریکا عهدشکن و شیطان صفت تقویت اقتصاد کشور و عمل به اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال و حمایت از کالا و کارگر ایرانی است.
*فعالیت‌های دوباره هسته‌ای ایران با خروج آمریکا از برجام
امام جمعه دماوند با بیان اینکه رئیس‌جمهور آمریکا، اعلام کرده که در روز ۲۲ اردیبهشت‌ماه سال جاری درباره ماندن یا خارج شدن از برجام تصمیم‌ خواهد گرفت، گفت: غربی‌ها می‌خواهند به ما القا کنند که تنها مانع خروج آمریکا از برجام، ورود ایران به مذاکرات مکمل یعنی مذاکره درباره توان موشکی و منطقه‌ای ایران است.
فتاح‌دماوندی با اشاره به اینکه بازی پسابرجام ترامپ، تحمیل تعهدات بیشتر به ایران با ابزار فشار و تهدید است، تصریح کرد: آنها بدانند که ایران تسلیم نخواهد شد و از فشار و تهدید آمریکا هراسی ندارد؛ مسؤولان ما اعلام کرده‌اند که ما هم گزینه‌هایی برابر خروج آمریکا از برجام داریم.
وی، خروج از ان.پی.تی را یکی از گزینه‌های ایران برشمرد و بیان کرد: یعنی دیگر اجازه دسترسی بازرسان آژانس را به مراکز هسته‌ای خود نخواهیم داد و گزینه دیگر ما، این است که به فعالیت‌های هسته‌ای قبل از پذیرش برجام بازخواهیم گشت و آنها را از سر می‌گیریم و خروج آمریکا از برجام بار دیگر ذات پلید و عهدشکن خود را بر همگان روشن می‌کند.
*لزوم طراحی بلوک جدید اقتصادی با کشورهای اسلامی
امام جمعه دماوند تأکید کرد: اگر آمریکا از برجام خارج شود، باید تعامل بیشتری با همسایگان و برخی قدرت‌های بزرگ دنیا پیدا کنیم و برابر ارتباط اقتصادی خود را با همپیمانان آمریکا کم کنیم؛ باید بتوان بلوک اقتصادی جدیدی با همسایگان و کشورهای اسلامی طراحی کرد تا مقابل ضربه آنها، ضربه‌ای را وارد کنیم.
فتاح‌دماوندی با بیان اینکه خروج آمریکا از برجام ما را در راه مقاومت مقاوم‌تر خواهد کرد، افزود: با خروج آمریکا از برجام وضع ما از قبل از تصویب برجام بدتر نخواهد شد و ۴۰ سال است که با انواع توطئه‌ها، تحریم‌ها و اذیت‌های آمریکا و هم‌پیمانانش مواجه هستیم و مبارزه کرده‌ایم.
وی تصریح کرد: این بار حجت برای جهان تمام می‌شود که عهدشکن آمریکاست و ما حسن نیت خود را نشان داده‌ایم و روسیاهی برای دشمنان ما می‌ماند و جبهه اسلام و مقاومت دست برتر خود را در منطقه و جهان حفظ خواهد کرد.
منبع: فارس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *