امام جمعه دماوند: شورا جای اعمال سلیقه‌های شخصی و سیاسی نیست/ شوراها مسائل فرهنگی و مذهبی را مد نظر قرار دهند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی بعد از ظهر امروز در همایش شوراهای اسلامی شهر و روستای شهرستان دماوند در اردوگاه مصطفی خمینی شهر دماوند با بیان اینکه با عمل به قانون بسیاری از مشکلات برطرف می‌شود، اظهار کرد: اگر شوراها نقش واقعی خود را ایفا کنند، مطمئناً وضع بهتری از اکنون خواهیم داشت.
وی افزود: ما مدیون ۳۰۰ هزار شهید هستیم و نمی‌توانیم تنها به مسائل روزمره اکتفا کنیم و باید در انجام امور خلاقیت داشته باشیم؛ باید کاری صورت گیرد که دوره شورا به جهت خدمت خالصانه سبب نجات در قیامت شود.
امام جمعه دماوند با تأکید بر اینکه شورا جای مشورت است و اعضای آن باید با صمیمیت با یکدیگر مشورت کنند، گفت: شورا جای اعمال سلیقه‌های شخصی و سیاسی نیست، چراکه شورا برای مردم است و مردم کسانی هستند که با همه سلیقه‌های مختلف سیاسی انقلاب کردند.
فتاح‌دماوندی تصریح کرد: در نظامی زندگی می‌کنیم که امام راحل و تک تک شهدا طرف حساب ما هستند و امام خمینی (ره) فرمودند «اگر برای خداوند کار کنید، هیچ اختلافی پیش نمی‌آید».
وی بیان کرد: شوراها باید علاوه بر اینکه به مسائل عمرانی شهر و روستا رسیدگی کنند، مسائل فرهنگی و مذهبی را نیز مد نظر داشته باشند؛ تنها مسائل عمرانی مورد توجه نیست و شوراها باید در خصوص کارهای فرهنگی گزارش دهند.
امام جمعه دماوند با بیان اینکه بسیار از مسائل همچون ترافیک، زباله و فاضلاب به فرهنگ عمومی برمی‌گردد، افزود: برای تحکیم بنیان خانواد‌ه‌ها شورا باید برنامه داشته باشد و یکی از نهادهایی که در این راستا می‌تواند کمک کند، روحانیان و مساجد و حسینیه‌ها هستند.
فتاح‌دماوندی ادامه داد: در شهرها و روستاها مساجدی وجود دارد که فاقد خانه عالم هستند و در این خصوص، ساخت خانه عالم باید مورد توجه شوراها قرار گیرد؛ روحانیان می‌توانند به اجرای برنامه‌های فرهنگی کمک کنند.
وی تأکید کرد: با توجه به ممنوعیت ایجاد صنایع آلاینده در شعاع ۱۲۰ کیلومتر شهر تهران که دماوند نیز در این شعاع قرار گرفته، باید جذابیت‌های گردشگری در این شهرستان ایجاد شود؛ علاوه بر انجام کارهای روزمره باید از خود یادگاری‌هایی نیز به جای بگذاریم.

منبع: عصرشرق

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *