رئیس شورای فرهنگ عمومی دماوند: تحرک لازم برای مسائل فرهنگی و اجتماعی در دماوند وجود ندارد/ فرهنگ ازدواج آسان و فرزندآوری در دماوند ترویج یابد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی عصر امروز در کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان دماوند که در سالن همایش‌های فرمانداری دماوند برگزار شد، اظهار کرد: از مسؤولانی که در این نشست بسیار مهم درباره مسائل اجتماعی و فرهنگی حضور پیدا نکردند، گلایه‌مند هستیم.
وی با بیان اینکه باید مصوبات اجرایی در این نشست داشته باشیم، افزود: باید در خصوص تحکیم بنیان خانواده و ترویج ازدواج آسان گام برداریم؛ از این رو، نیاز است که مسؤولان مرتبط در این کارگروه حضور پیدا کنند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی دماوند گفت: دستگاه‌ها باید مکلف شوند درباره موضوع فرزندآوری که مقام معظم رهبری فرمودند که در دوره‌ای سیاست غلطی اجرا شد، تبلیغات لازم را در شهرستان دماوند انجام دهند.
فتاح‌دماوندی تصریح کرد: با توجه به رشد عصر ارتباط، نیاز است تا یک دستگاه برای ترویج مسأله فرزندآوری و سبک زندگی صحیح در فضای مجازی فعالیت داشته باشند و در واقع، گفتمان‌سازی کند که مطمئناً این امر مؤثر واقع می‌شود.
وی با اشاره به اینکه افزایش جمعیت موجب رونق اقتصاد و پشتیبانی نظام باشد، بیان کرد: همچنین باید نسبت به آموزش‌های لازم درباره ازدواج سالم اقدامات جدی صورت گیرد و دستگاه‌ها همایش‌ها و مراسم مختلفی را با حضور کارشناسان و روانشناسان در طول سال برگزار کنند.
امام جمعه دماوند با تأکید بر اینکه در خصوص کاهش معضل طلاق باید کار علمی صورت گیرد، خاطرنشان کرد: ادارات مربوطه به این حوزه برای اجرا پیشنهادهای خود را مطرح کنند و لازم است که آموزش‌های سبک زندگی تا پایان عمر ادامه یابد.
فتاح‌دماوندی تصریح کرد: در بحث رفع معضل بیکاری احساس می‌کنم که تحرک‌ لازم در اداره کار وجود ندارد و شهرک صنعتی آیینه‌ورزان دماوند در حالی دارای ۷۰ واحد است که ۳۰ واحد آن تعطیل هستند؛ راه‌اندازی این واحدها موجب ایجاد ۸۰۰ شغل برای ۸۰۰ زوج می‌شود و ضرورت دارد تا فعال‌سازی واحدهای تعطیل پیگیری شود.

منبع: عصرشرق

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *