خطیب نماز عید فطر در دماوند: عید فطر زمینه‌ساز تشکیل امت واحده اسلامی است/ جنبه سیاسی عید فطر باید بیشتر تقویت شود/ مردم از گرانی و تروم بی‌سابقه رنج می‌برند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی صبح امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز عید سعید فطر در مسجد جامع دماوند، ضمن گرامیداشت عید سعید فطر اظهار کرد: عید سعید فطر زمینه‌ساز تشکیل امت واحده اسلامی بوده؛ چراکه برای همه مسلمانان عید است.
وی افزود: عید فطر روز وحدت و عزت مسلمانان است و در این روز ما باید بر مشترکات مسلمانان تأکید و تکیه کنیم؛ خداوند، پیامبر و قبله مسلمانان یکی و مشترک است و همه ما به قیامت، بهشت و دوزخ اعتقاد داریم؛ عید فطر مظهر عظمت، مجد و شوکت مسلمانان و روز اتحاد و برادری و ایثار است.
*عید فطر زمینه‌ساز مبارزه با ظلم و ستم است
خطیب نماز عید سعید فطر در دماوند با بیان اینکه مسلمانان باید از فرصت استثنایی عید فطر بهره‌های بیشتری ببرند، گفت: این روز زمینه‌ساز مبارزه با ظلم و ستم و سلطه‌طلبان عالم است و جنبه سیاسی عید فطر باید بیشتر تقویت شود.
فتاح‌دماوندی ادامه داد: در شرایطی که مستکبران جهان سعی دارند که بین مسلمانان اختلاف ایجاد کنند، سران کشورهای اسلامی باید بیدار و مسلمانان هوشیار باشند و بردشمنی و مبارزه با دشمنان اصلی تأکید کنند.
وی تصریح کرد: امروز سیاست استکبار و صهیونیسم، اختلاف‌افکنی بین کشورهای مسلمان و ایجاد نفرت بین گروه‌های مسلمانان است؛ آن بلندگوهایی که شعار اختلاف شیعه و سنی را فریاد می‌زنند، خائن به اسلام و پیامبر هستند.
*آنها که نمک انقلاب را خورده‌اند، نمک‌دان نشکنند
امام جمعه دماوند بیان کرد: امروز اگر همه مسلمانان متحد شوند، اثری از رژیم صهیونیستی باقی نخواهد ماند و اگر قدرت اقتصادی مسلمانان یکپارچه شود، بزرگ‌ترین اقتصاد را خواهند داشت.
فتاح‌دماوندی تأکید کرد: در این شرایط شایسته نیست که عده‌ای در داخل کشور نقش قاسطین، ناکثین و مارقین را بازی کنند؛ آنها که نمک انقلاب را خورده‌اند، نمک‌دان نشکنند و همه باید قدردان نظام و انقلاب باشند.
وی بزرگترین خدمت به انقلاب را خدمت به مردم دانست و خاطرنشان کرد: مردم برای انقلاب و نظام سنگ تمام گذاشتند و مسؤولان باید سعی کنند که از مردم عقب نمانند؛ امروز مردم نگران وضع اقتصادی و عدم ثبات قیمت‌ها هستند و از گرانی و تروم بی‌سابقه رنج می‌برند.
*بخشی از مشکلات اقتصادی به سوء‌مدیریت مربوط است
خطیب نماز عید سعید فطر در دماوند افزود: دولت، مجلس و قوه قضاییه باید دست در دست هم با مفسدان اقتصادی مبارزه و عوامل گرانی‌ها را شناسایی کنند و از بین ببرند؛ گرچه بخشی از مشکلات اقتصادی به تحریم‌های ظالمانه بر می‌گردد، اما بخشی از مشکلات اقتصادی هم به سوء‌مدیریت داخلی مربوط است.
فتاح‌دماوندی اضافه کرد: امیدواریم با همت مردم و مسؤولان موج گرانی ایجاد شده کنترل شود و ثبات و آرامش به بازار کشور برگردد.

منبع: عصر شرق

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *