خطیب نماز جمعه دماوند: عقاید خرافی و باطل وهابیت بلای جان مسلمانان است/ نتیجه عمل قوه قضاییه بازدارندگی از وقوع جرم باشد/ فرزندان ایران دلاورانه و با غیرت بازی کردند

امام جمعه دماوند با بیان اینکه عقاید خرافی و باطل وهابیت بلای جان مسلمانان است، گفت: نتیجه عمل قوه قضاییه باید بازدارندگی از وقوع جرم باشد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در نخستین خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه دماوند در فصل تابستان سال ۹۷ در جمع مردم مؤمن و ولایت‌مدار این شهر اظهار کرد: امروز هشتم شوال سالروز تخریب قبور ائمه بقیع در سال ۱۳۴۴ هجری قمری است.

وی افزود: وهابیان عربستان در این روز علاوه بر قبور امامان بقیع و قبور اطراف آن، قبر حضرت حمزه (ع) را در منطقه احد در شمال مدینه را خراب کردند؛ همچنین در شهر مکه گنبدهای قبر حضرت عبدالمطلب (ع)، ابی‌طالب (ع) و خدیجه (س) را تخریب کردند.

امام جمعه دماوند گفت: در مدینه گنبد منور نبوی را به توپ بستند، ولی از ترس مسلمانان قبر شریف را تخریب نکردند؛ وهاباون اشیا نفیس و با ارزش آن قبور را یغما بردند و در همان سال به کربلای معلی حمله کردند و ظریح مطهر را کندند؛ همچنین جواهرات و اشیا نفیس حرم مطهر را که اکثراً هدایای سلاطین و بسیار ارزشمند و گران‌بها بود را غارت کردند.

فتاح‌دماوندی تصریح کرد: آنها قریب به هفت هزار نفر از علما، سادات و مردم را کشتند، آن‌گاه به سمت نجف حرکت کردند که موفق به غارت نشدند و شکست خورده برگشتند؛ وهابیت و فرقه‌های امثال آن توسط استعمارگران برای ایجاد اختلاف و فتنه در بین مسلمین تشکیل شد و هدف آن‌ها تخریب قبور و از بین بردن پشتوانه‌های تاریخ اسلام و اسناد و آثار خارجی و عینی تاریخ بود.

وی ادامه داد: استعمار انگلیس در ایران محمد علی شیرازی و حسنعلی نوری را به ادعای مهدویت و نبوت و در هند غلام احمد قاریانی را برای ساختن فرقه قادیانیت و فرقه احمدیه بر انگیختند؛ همچنین در عربستان محمد بن عبدالوهاب را به مزدوری گرفتند و اوهم فرقه وهابیت را پایه‌گذاری کرد؛ مستر همفر، جاسوس انگلیس زمانی که با محمد بن عبدالوهاب بیان‌گذار وهابیت آشنا می‌شود، می‌گوید «من گمشده خود را در او یافتم».

امام جمعه دماوند بیان کرد: استعمارگران وقتی آل‌سعود را در عربستان به قدرت رساندند، سیاست تفرقه‌افکنانه خود را پیاده کردند و ایجاد بهائیت و وهابیت و قادیانیت در جهان اسلام، یکی از روش‌های شوم آن‌ها بود و امروز هم جریان افراطی تروریستی تکفیری داعش و النصره و امثال آن ریشه در همان عقاید خرافی و باطل وهابیت دارد که بلای جان مسلمانان جهان شده‌؛ وهابیت امروزی اطاعت از طاغوت‌های زمان را شرک نمی‌داند، ولی احترام به بزرگان دین و مقدمات را شرک می‌داند.

فتاح‌دماوندی تأکید کرد: طبیعی است که آمریکا و مستکبران دنیا از آن‌ها حمایت می‌کنند و گروه خشن و بی‌رحم تکفیری در عراق و سوریه جان بسیاری از مسلمانان را گرفتند و به نوامیس آن‌ها هتک حرمت کردند؛ اما صدای حامیان دروغین حقوق بشر در نیامد.

وی اظهار کرد: در ایران منافقان، چمران‌ها، بهشتی‌ها و مطهری‌ها و بسیاری از زنان و کودکان و مردم بی‌گناه را به خاک خون کشیدند؛ اما به‌جای اینکه آمریکا و اربابانش این اقدامات را محکوم کنند، از آن‌ها حمایت کردند؛ این حقوق بشر آمریکایی است که اگر در ایران قاچاقچیان مواد مخدر و قاتلان بی‌رحم همچون دروایش فتنه‌گر خیابان پاسداران را اعدام کنیم، مخالف حقوق بشر می‌شویم.

امام جمعه دماوند گفت: آنها اگر جنگ هشت ساله را علیه ما راه می‌اندازند، ۳۰۰ هزار نفر را به شهادت می‌رسند، دانشمندان هسته‌ای و امام خامنه‌ای عزیز ما را در ۶ تیرماه در مسجد ابوذر تهران ترور کردند، شهید مظلوم آیت‌الله دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یارانش را در دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی از ما گرفتند، آن‌گاه باز هم آنان مدافع حقوق بشر هستند؛ اینجاست که جای جلاد و شهید عوض می‌شود.

فتاح‌دماوندی به منافقان اشاره و تصریح کرد: سازمانی که خود را سازمان اسلامی می‌دانست، اما خیلی زود مقابل نظام اسلامی قرار گرفت؛ منافقان در سال‌های اول انقلاب سعی کردند که شکست‌های انتخاباتی و عدم استقبال مردمی به خود را با نزدیک شدن به ابوالحسن بنی صدر، نخستین رئیس جمهور بعد از انقلاب جبران کنند، اما آنها زمانی که بنی صدر در اول تیرماه سال ۱۳۶۰ چنین روزی توسط امام راحل عزل شد به جنگ مسلحانه و کشتار و ترور روی آوردند و نقش جلاد را بازی کردند.

وی با اشاره به استکبار و استعمار گفت: چطور برنامه‌ریزی کردند یک سازمان ضد دیکتاتوری که ادعای مبارزه با رژیم شاه را داشت را به ابزاری در دست دیکتاتورهایی مثل صدام وآل سعود تبدیل کند؛ سازمان مجاهدین خلق را کسانی تشکیل دادند که در رفراندوم جمهوری اسلامی، با چریک‌های فدایی خلق و گروهک‌ها و جبهه ملی و نهضت آزادی و بسیاری از سازمان‌های چپ‌گرا و راست‌گرای وابسته به خارج و غرب زده، با جمهوری اسلامی اعلام مخالفت کردند.

امام جمعه دماوند بیان کرد: در این خصوص، مردم با رأی ۹۸ درصدی به جمهوری اسلامی به آنها تو دهنی زدند؛ آنها در انتخابات و رفراندوم قانون اساسی هم با متن قانون اساسی مخالف بودند، اما مردم به قانون اساسی رأی مثبت دادند و یکی از مهم‌ترین موضوعات مورد مخالفتشان در متن قانون اساسی، وجود اصل‌ولایت فقیه بود.

وی در بیانات خود ادامه داد: آ‌نها با اسلامی بودن قوانین در جمهوری اسلامی مخالف بودند و بعدها برای نفوذ در کشور به بنی صدر نزدیک شدند، چون بنی صدر زمینه لازم را داشت؛ در نهایت دفتر رئیس جمهور را در اختیار گرفتند و بنی صدر را به دشمنی کامل با نظام اسلامی کشاندند و منافقان چون در انتخابات‌ها رأی نمی‌آوردند و توان ورود در مجلس و دولت را پیدا نکردند، راه نفوذ را در پیش گرفته و در دفتر رئیس جمهور نفوذ کردند

امام جمعه دماوند خاطرنشان کرد: بنی صدر چنان فرهیخته شده بود که تصور می‌کرد محبوبیت او به حدی است که اگر بخواهد مردم حاضرند تا امام راحل را نیز به‌خاطر او برکنار کنند؛ بنی صدر بارها در شورای انقلاب گفته بود که بررسی‌ها نشان می‌دهد که محبوبیتش از امام هم بیشتر بوده است.

فتاح‌دماوندی اضافه کرد: اما نهایتاً بنی صدر که عدم کفایت سیاسی او توسط مجلس احراز شد در ۳۱ خردادماه سال ۶۰ توسط امام راحل خلع شد؛ ولی منافقان به مبارزه خود با جمهوری اسلامی ایران ادامه دانند و یکی از بزرگ‌ترین جنایات منافقان ترور آیت‌الله دکتر بهشتی بود؛ این شهید رئیس دیوان عالی کشور و از تأثیرگذارترین افرادی بود که قانون اساسی و قوه قضائیه را پایه‌گذاری کرد.

وی با بیان اینکه به مناسبت شهادت شهید بهشتی و یارانش، هفتم تیرماه روز قوه قضاییه نامیده شده است، افزود: از امروز که اول تیرماه بوده تا هفتم هفته عدالت است؛ این روز و این هفته را به همه کارکنان این قوه به خصوص به کارمندان، قضاوت و مسؤولان محترم دادگستری شهرستان دماوند تبریک عرض می‌کنم.

امام جمعه دماوند با اشاره به اینکه قوه قضاییه پشتیبان حقوق فردی و اجتماعی و مسئول تحقق بخشیدن عدالت است، گفت: حفظ سلامت قوه قضائیه اصلی‌ترین عمل طلب رضایت و اعتماد مردمی است؛ گام اصلی قوه قضاییه قدم برداشتن برای اجرای عدالت و پیشگیری از وقوع جرم و شناسایی و مجازات مجرمان است و نتیجه عمل این قوه باید بازدارنگی از وقوع جرم باشد و مردم نیز توقع دارند که روند رسیدگی به پرونده‌ها در دادگستری‌ها سریع‌تر، دقیق و مطابق با شرع مقدس اسلام باشد.

فتاح‌دماوندی تصریح کرد: امروز روز اصناف هم است و این روز را به کسبه و بازاریان شهرستان دماوند تبریک عرض می‌کنم؛ اصناف سهم مهی در در شکل‌گیری انقلاب و دفاع مقدس ودوران بعد از جنگ داشتند؛ چنان‌که در طول تاریخ تشیع بازاریان همواره پشتیبان حوزه‌های علمیه، مساجد، تکایا و نهادهای مذهبی و دینی بوده‌اند و حمایت از کالای ایرانی و تولید و اشتغال، جهاد بزرگ اصناف و کسبه است؛ ضمن اینکه مشتری‌مداری و ارزان‌فروشی و انصاف زینت بازار به حساب می‌آید.

وی در خصوص مسابقات جام جهانی فوتبال در کشور روسیه اضافه کرد: فرزندان ایران مقابل تیم اسپانیا دلاورانه و با غیرت بازی کردند و دعا می‌کنیم که روز دوشنبه مقابل پرتغال موفق باشند.

منبع: فارس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *