لزوم برخورد جدی با حرمت‌شکنان در دماوند/ دماوند جای ترویج مسائل ضد اخلاقی و ضد مذهبی نیست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند ، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی عصر امروز در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان دماوند با محوریت عفاف و حجاب، دهه کرامت و هفته فرهنگی شهرستان دماوند که در دفتر امام جمعه دماوند برگزار شد، اظهار کرد: باید برنامه‌هایی به مناسبت هفته عفاف و حجاب در شهرستان دماوند اجرا شود و در طول سال نیز برنامه‌هایی را در این خصوص داشته باشیم.

وی افزود: مسؤولان ادارات و نهادها باید توجه ویژه‌ای به بحث عفاف و حجاب در مجموعه خود داشته باشند که اگر حدود در ادارات رعایت نشود، جای گله دارد و لازم است که فرماندار دماوند نیز تذکر جدی داشته باشد تا تمامی ادارات الزام به رعایت حجاب اسلامی باشند.

*نیروی انتظامی با حرمت‌شکنان برخورد جدی کند

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دماوند با اشاره به اینکه فرهنگ عفاف و حجاب باید در جامعه نهادینه شود، گفت: باید موج مثبتی نسبت به بحث عفاف و حجاب ایجاد شود و این مسأله به خصوص در مدارس باید به صورت جدی مورد پیگیری قرار گیرد.

فتاح‌دماوندی با تأکید بر اینکه هرچه برای موضوع عفاف و حجاب کار شود، کم است، تصریح کرد: درباره آنچه در محیط بیرون در زمینه بحث حجاب اتفاق بی‌افتد، مردم از نیروی انتظامی انتظار دارند که با حرمت شکنان برخورد جدی داشته باشد؛ دماوند شهری مذهبی است و برخی حرمت‌شکنی‌ها جایی ندارد.

وی ادامه داد: شنیده می‌شود که گروه‌هایی برای ورزش چتربازی در دماوند رفت و آمد دارند که اعتراضاتی در خصوص عدم رعایت بی‌حجابی و حرمت‌شکنی از سوی این گروه‌ها شده است.

*انتقاد از وضعیت حوزه تئاتر در دماوند

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دماوند بیان کرد: در مورد حوزه تئاتر که مربوط به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی است، اخیرا اجراهایی به نمایش گذاشته می‌شود که مردم نسبت به آنها معترض هستند؛ متن نمایش‌ها محتوایی ندارد یا گاهی ترویج مسائل ضد اخلاقی و ضد مذهبی در این تئاترها انجام می‌شود.

فتاح‌دماوند با بیان اینکه در اجرای نمایش‌ها روابط دختر و پسر راحت شده و انگار هیچ حریمی وجود ندارد، تأکید کرد: سبک زندگی این چیزی نیست که توسط این گروه‌های نمایشی ترویج داده می‌شود و اداره فرهنگ و ارشاد باید در این خصوص با توجه به اعتراضات مردمی توضیح دهد.

وی با اشاره به اینکه اگر نیاز شود، بین مردم این موضوع را مطرح می‌کنیم، خاطرنشان کرد: دماوند جای این نیست که مسائل ضد ارزشی و ضد دینی مطرح شود و ما نسبت به مسأله عفاف و حجاب وظیفه داریم که گام‌های بهتری را برداریم.

*بی‌‌بند و باری از علل فروپاشی خانواده‌هاست

رئیس شورای فرهنگی عمومی شهرستان دماوند اظهار داشت: با توجه به فرارسیدن فصل تابستان، جشن‌های عروسی زیاد شده و تشکیل خانواده‌ بسیار خوب است، اما گاهی شنیده می‌شود که این مراسم تا نیمه شب ادامه دارد مزاحمت‌هایی را برای مردم ایجاد می‌کند که این موضوع باید با دقت بیشتری رسیدگی شود.

فتاح‌دماوندی اضافه کرد: دماوند شهر مذهبی است و همه توقع داریم که مسؤولان نسبت به مسائل دینی و ارزشی عنایت ویژه‌ای داشته باشند؛ علاوه بر اینکه بی‌حجابی و بی‌بند و باری یکی از عللی است که باعث فروپاشی خانواده‌ها می‌شود.

انتهای پیام

منبع: عصرشرق

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *