امام جمعه دماوند: دشمن در حوزه اقتصادی علیه ایران آرایش جنگی گرفته است/ دل بستگان به خیانت‌کاران عهدشکن بیدار شوند/ همه باید به دولت کمک کنیم

حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند در جمع نمازگزاران و مؤمنان این شهرستان با اشاره به حوادث تیرماه اظهار کرد: تیرماه در تاریخ انقلاب اسلامی یادآور جنایت‌های آمریکا و منافقان کوردل و صدام ملعون است.
وی افزود: ترور رهبر معظم انقلاب توسط منافقان در ششم تیرماه و شهادت آیت‌الله بهشتی و یارانش در هفتم تیرماه سال ۱۳۶۰ و بمب‌باران شیمیایی سردشت توسط قوای بعثی در هفتم تیرماه سال ۱۳۶۶ اتفاق افتاد که در این فاجعه، ۱۰۹ نفر از مردم که اغلب زنان و کودکان بودند به شهادت رسیدند و هزاران نفر هنوز از آثار شیمیایی رنج می‌برند.
*هیچ‌کسی جنایت‌های آمریکا و منافقان را محکوم نکرد/ دل بستگان به خیانت‌کاران عهدشکن بیدار شوند
امام جمعه دماوند با بیان اینکه ۴۰۰ شرکت خارجی در تهیه مواد مورد نیاز بمب‌های شیمیایی با رژیم بعث همکاری داشتند، گفت: اما هیچ‌کسی این جنایت‌ها را محکوم نکرد؛ در ۱۲ تیرماه سال ۱۳۶۷، حمله موشکی ناو جنگی آمریکا به هواپیمایی مسافربری ایرباس ایرانی اتفاق افتاد و ۲۹۰ سرنشین آن شامل ۱۵۶ مرد، ۵۳ زن، ۵۷ کودک دو تا ۱۲ سال و هشت کودک زیر دو سال و ۴۲ نفر با ملیت‌های مختلف و همچنین ۱۶ خدمه پروازی جان باختند، اما صدای مدعیان حقوق بشر در نیامد.
فتاح‌دماوندی ادامه داد: در ۱۱ تیرماه سال ۱۳۶۰، آیت‌الله صدوقی، امام جمعه یزد در ۷۵ سالگی هدف حمله انتحاری منافقان قرار گرفت و همراه سه نفر از نمازگزاران به شهادت رسید؛ این است حقوق بشر آمریکایی که در همه این جنایت‌ها دست پیدا و پنهان آن در کار بوده است.
وی گفت: کشتار در افغانستان، پاکستان، بحرین، یمن و دیگر کشورها که بیانش مثنوی هفتادمن کاغذ می‌شود و شکنجه را قانونی می‌کنند، آن‌گاه دم از حقوق بشر می‌زنند؛ آن کسانی که هنوز دل بسته‌اند به این خیانت‌کاران عهدشکن، بیدار شوند.
*آمریکا جنگ تمام عیار اقتصادی راه انداخته است/ همه باید به دولت کمک کنیم
امام جمعه دماوند با بیان اینکه امروز آمریکا دست از سر ما برنداشته است، تصریح کرد: آمریکا جنگ تمام عیار اقتصادی راه انداخته و تحریم‌های بی‌سابقه انجام داده و از همکاری اقتصادی کشورهای دیگر با ایران جلوگیری کرده است؛ تمام هدفش این است که مردم را از انقلاب و نظام دلسرد و کاری کند که از استقلال و عزت خود دست بکشیم و مهم‌ترین هدف آن وابسته کردن و نفوذ و غارت و نیز تسلط بر منابع ماست.
فتاح‌دماوندی با اشاره به اینکه آنها به چیزی قدرت و ثروت فکر نمی‌کنند، بیان کرد: در این شرایط حساس همه باید هوشیار باشیم و وحدت خود را حفظ کنیم؛ گروه‌های سیاسی به یکدیگر تهمت نزنند و یکدیگر را متهم نکنند، چراکه امروز وقت گله‌گذاری از هم نیست و همه باید به دولت کمک کنند.
وی ادامه داد: دولت باید در اعضای کابینه تجدید نظر کند و مجلس نیز باید مسائل را به دقت زیر نظر داشته باشد و قوه قضاییه باید تحرک بیشتری از خود نشان دهد و آن کسانی که مفسد اقتصادی و در پی این هستند که یک شبه راه صد ساله را طی کنند، یک شبه پول‌دار و ثروت‌مند شوند و بعد از کشور فرار کنند را مجازات و محاکمه کند تا درس عبرتی برای دیگر شوند.
*برجام خارجی کارایی ندارد/ مفسدان اقتصادی اعدام شوند
امام جمعه دماوند با بیان اینکه امروز دیگر آن برجام خارجی کارایی ندارد، افزود: امروز به برجام داخلی نیاز داریم، یعنی برنامه جامع اقدام مشترک ملت و دولت برای حل مشکلات کشور که دولت باید نقدینگی بسیار بالای کشور را به سمت تولید و اشتغال سوق دهد.
فتاح‌دماوندی گفت: دولت اگر دست روی دست بگذارد، سوداگران بازار ارز و طلا جولان خواهند داد و میدان‌دار می‌شوند و اگر این مفسدان اقتصادی به عنوان مفسد فی‌الارض اعدام نشوند، همین آش و همین کاسه است.
وی ادامه داد: در چین که از ۳۰ سال قبل برنامه توسعه اقتصادی طراحی و اجرا شده است، سالانه ۸۰ هزار نفر به عنوان مفسد اقتصادی و اخلال‌گر نظام اقتصادی اعدام می‌‌شوند و با این عزم و اراده تولید ناخالص ملی آنها انقدر زیاد شده که تنه به تنه اقتصاد آمریکا و اروپا می‌زنند.
*دشمن در حوزه اقتصادی علیه ایران آرایش جنگی گرفته است/ مردم منتظر اقدام قوه قضاییه هستند
امام جمعه دماوند تأکید کرد: همان‌طور که دشمن در حوزه اقتصادی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران آرایش جنگی گرفته است،مسؤولان اقتصادی کشور هم باید علیه آنها آرایش جنگی اقتصادی بگیرد.
فتاح‌دماوندی با بیان اینکه ستون پنجم دشمن در این جنگ اقتصادی باید شناسایی و مجازات شود، تصریح کرد: در این میان، باید سخنان رئیس قوه قضاییه را به فال نیک بگیریم که گفت «خوب گوش کنید و پنبه‌ها را از گوش خود بیرون بیاورید که اخلال در نظام اقتصادی کشور مجازات اعلام دارد».
وی اضافه کرد: مردم منتظر هستند که قوه قضاییه و دیوان محاسبات و سازمان حسابرسی کشور کارنامه خود را در برخورد با اخلال‌گران اقتصادی بیان کنند و موجی از امید به اجرای عدالت را در این کشور ایجاد کنند.
انتهای پیام

منبع: عصرشرق

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *