امام جمعه دماوند: گفت‌وگو با مستکبران هیچ‌گاه سازنده نبوده است/ آمریکا زورگویی خود را با عنوان گفت‌وگو تحمیل می‌کند/ حاضر به پذیرش زورگویی دشمن نیستیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند با بیان اینکه ۲۳ تیرماه روز گفت‌وگو و تعامل با جهان است، اظهار کرد: در طول تاریخ جمهوری اسلامی ایران نشان داده‌ایم که اهل منطق، گفت‌وگو و دیپلماسی هستیم.
وی با بیان اینکه گفت‌وگوی تمدن‌ها را ما در جهان مطرح کردیم، افزود: سازمان ملل نیز سالی را با این عنوان نامگذاری کرده، اما مقابل، بوش رئیس جمهو‌ی وقت آمریکا، ایران را محور شرارت نامید.
*حاضر به پذیرش زورگویی دشمن نیستیم
امام جمعه دماوند گفت: دولت ما در مسأله برجام از تعامل سازنده با دنیا سخن گفت و برجام را با همه محدودیت‌ها و مشکلاتی که داشت، امضا و اجرا کرد، اما باز هم شاهد خروج آمریکا از برجام و زیر پا گذاشتن آن از سوی آمریکا بودیم.
فتاح‌دماوندی با تأکید بر اینکه ما توسعه طلب و جنگ طلب نیستیم، ادامه داد: اما در این خصوص، حاضر به پذیرش زورگویی دشمن و کرنش برابر سلطه‌گران هم نیستیم؛ نیروی انتظامی ما همیشه خاصیت بازدارندگی و دفاعی داشته است.
وی با اشاره به اینکه ما همان ملتی هستیم که در مسأله تهاجم حزب بعث عراق به ایران، هشت سال دفاع کردیم و در نهایت قطعنامه ۵۹۸ را پذیرفتیم، تصریح کرد: مصالح کشور ما در آن زمان اقتضا می‌کرد که قطعنامه را بپذیریم؛ در شرایطی که احتمال موفقیت‌های ایران رو‌به افزایش و مقاومت عراق روبه کاهش بود.
*طعم ایستادگی و مقاومت را در دفاع مقدس چشیدیم
امام جمعه دماوند خاطر نشان کرد: پایان جنگ بدون طرف پیروز می‌توانست تأمین‌کننده حداقل خواسته‌های دو ابر قدرت غرب و شرق از پایان جنگ ایران و عراق باشد ؛ چرا که ابر قدرت‌ها و جهان‌خواران هیچ‌گاه دلسوز ملت ضعیف و مستضعف نبوده و نیستند.
فتاح‌دماوندی با بیان اینکه وقتی دیدند که جنگ به نفع آن‌ها نیست، قطعنامه را پیشنهاد دادند، بیان کرد: آن‌ها همیشه منافع خود را در نظر می‌گیرند و ما نیز باید منافع مسلمانان و جهان اسلام را همواره مد نظر داشته باشیم؛ در جنگ تحمیلی، طعم ایستادگی و مقاومت را چشیدیم و این بزرگ‌‌ترین سرمایه در پیشرفت اهداف نظام است.
وی افزود: تجربه‌ های نظامی از دوران دفاع مقدس، زمینه‌ تثبیت اقتدار ایران و عامل بازدارنده برابر تهدیدهای نظامی شد و رمز پیروزی ما در دفاع مقدس، توکل بر خداوند متعال و تبعیت از ولایت فقیه و همچنین اتکا به نیروهای بومی بود که در شرایط فعلی نیز رمز موفقیت‌ ما در عبور از بحران‌ها همین عوامل است.
*گفت‌وگو با مستکبران هیچ‌گاه سازنده نبوده است
امام جمعه دماوند گفت: باید توجه داشته باشیم که گفت‌وگو با اهل منطق سازنده است، اما گفت‌وگو با مستکبران هیچ‌گاه سازنده نبوده و نیست؛ امام خمینی (ره) بارها متذکر شده بودند که تا وقتی رابطه ابرقدرت‌ها با ما رابطه گرگ و میش است، با آن‌ها گفت‌وگو نمی‌کنیم.
فتاح‌دماوندی تأکید کرد: امروز آمریکا زورگویی خود را به عنوان گفت‌وگو تحمیل می‌کند و ما باید از عهدشکنی آمریکا در مسأله برجام درس عبرت بگیریم و برای بار دوم از آن‌ها فریب نخوریم.
*شورای نگهبان خار چشم دشمنان و بدخواهان است
وی در ادامه با اشاره به سالروز تأسیس شورای نگهبان افزود: شورای نگهبان یکی از ارکان اصیل نظام اسلامی و ضامن اسلامیت قوانین در جمهوری اسلامی و حافظ قانون اساسی است؛ شورای نگهبان پشتیبان واقعی مردم، نظام و خار چشم دشمنان و بدخواهان است.
امام جمعه دماوند گفت: دو گروه همیشه به شورای نگهبان حمله کرده‌اند؛ یکی دشمنان خارجی که با اسلامیت نظام مخالف هستند و سعی دارند با تضعیف این نهاد راهی برای ورود احکام و قوانین غیراسلامی در کشور باز کنند؛ گروه دوم کسانی هستند که به دلایل مختلف در انتخابات‌ها مورد تأیید شورای نگهبان قرار نگرفته‌اند.
فتاح‌دماوندی تصریح کرد: این افراد برای مقابله با شورای نگهبان، اهنت کردن و ناسزاگویی را سرلوحه کارهای خود قرار داده‌اند و شورای نگهبان را به استبداد و دیکتاتوری متهم می‌کنند؛ امام خمینی (ره) خطاب به شورای نگهبان فرمودند که شما باید قوانین را بررسی کنید که ۱۰۰ درصد اسلامی باشد.
*بنای شورای نگهبان بر عدالت و تقواست
وی بیان کرد: مقام معظم رهبری نیز فرمودند «شورای نگهبان موظف است از ورود ناخالصی‌ها به ارکان نظام جلوگیری کند»؛ شورای نگهبان معصوم نیست و ممکن است در روند کار آن‌ها گاهی اشتباه هم رخ دهد، اما کلیت این نهاد مقدس و مورد تأیید امام راحل و مقام معظم رهبری است.
امام جمعه دماوند اضافه کرد: حتی در صورت خطا هم نباید شورای نگهبان را مورد هجمه و دشمنی قرار داد، چراکه بنای آن‌ها بر ایجاد عدالت و تقواست.
انتهای پیام

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *