امام جمعه شهرستان دماوند: فلسفه وجود شوراها خدمت به مردم است / لزوم خدمات‌رسانی بیشتر در شهرستان دماوند

*فلسفه وجود شوراها خدمت به مردم است
امام جمعه دماوند نیز در این نشست با بیان اینکه شوراها مبنای قرآنی دارند و یک سوره در قرآن به نام شوراهاست، اظهار کرد: در خصوص اینکه باید چطور از این مبنای قرآن استفاده کنیم، پیامبر اکرم (ص) با اینکه به چیزی نیاز نداشتند و عقل کل بودند، اما خداوند متعال به ایشان فرمود که مردم را در کارهای خود دخیل کنند.
حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی با بیان اینکه فلسفه وجود شوراها خدمت به مردم است، افزود: امروز مطالبه‌گیری صرفاً لازم نیست که از طریق برگزاری تجمع مطرح شود؛ مردم به شوراهای شهر و روستا رأی دادند تا واسطه مطالبه‌گری آن‌ها شوند.
وی گفت: اگر جای تجمع شود، معلوم است که شوراها کم کاری کرده‌اند و اگر ارتباط شوراها با مردم و مسؤولان قوی باشد، دیگر لازم نیست که کسی تجمع کند.

*ذات استکباری آمریکا اجازه پایبندی برجام را نداد
امام جمعه دماوند تصریح کرد: در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم و امروز بیشترین فشارها به این دولت از سمت کشورهای خارجی وارد می‌شود؛ دولت تمام تلاش خود را انجام داده که بتواند ایران از تحریم خارج کند؛ مسأله برجام مطرح شد و ما تمام مسائل آن را پذیرفتیم، اما ذات استکباری آمریکا اجازه نداده که برجام پابرجا باشد.
فتاح‌دماوندی بیان کرد: اکنون در شرایط سخت اقتصادی قرار داریم و اینقدر در کشور ظرفیت وجود دارد که بتوانیم مشکلات خود را برطرف کنیم؛ از این رو در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی نقش شوراها در پیگیری مطالبات مردمی مهم است که می‌توانند تصمیم‌سازی‌ها را در قالب لوایح به مجلس ارائه کنند.
وی خاطرنشان کرد: اینقدر در کشور مسأله دموکراسی جا افتاده است که دو حلقه برای وصل به حکومت وجود دارد؛ یکی نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دیگری شوراهای اسلامی هستند که دیگر نباید برای پیگیری مطالبات مردم چیزی کم داشته باشیم.

*دماوند آبروی پایتخت است
امام جمعه دماوند با تأکید بر اینکه شوراهای اسلامی شهر و روستا برای تحقق شعار سال گام‌های بلندتری بردارند، افزود: به طور خاص مشکلات شهرستان دماوند باید لیست و به شورای استان تهران ارسال شد تا بتوانیم خدمات بیشتری به مردم ارائه دهیم.
فتاح‌دماوندی گفت: دماوند گوشواره تهران است و در طول تابستان و فصول مختلف شهروندان زیاد تهرانی در این شهرستان ساکن هستند و جمعیت شناور دماوند زیاد است؛ مسؤولان زیادی در دماوند تردد دارند و این شهرستان آبروی تهران است.
وی اضافه کرد: دماوند بین دو شاهراه اصلی و مواصلاتی کشور قرار دارد و توقع است که خدمات‌رسانی‌های بیشتری در این شهرستان انجام شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *