امام جمعه دماوند: ترامپ روباهی است که ادای پلنگ را در می‌آورد/ گوشی برای شنیدن عربده‌های آمریکا در جهان وجود ندارد/ نماز جمعه سنگر دفاع مقابل هجمه دشمن است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند، حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند در جمع مردم ولایت‌مدار و مؤمن این شهرستان اظهار کرد: امروز پنجم مردادماه سالروز اقامه نخستین نماز جمعه رسمی جمهوری اسلامی ایران به امامت آیت‌الله طالقانی در سال ۱۳۵۸ در تهران و همچنین سالروز عملیات افتخارآمیز مرصاد در سال ۱۳۶۷ است.
وی افزود: نماز جمعه به فرموده امام راحل با شکوهمندی که دارد، برای نهضت ما پشتوانه‌ای محکم و در پیشبرد انقلاب اسلامی عامل مؤثر و بزرگی است؛ نماز جمعه، نمازی عبادی و سیاسی است که باید در آن مسائل روز دنیا و مسلمانان جهان مطرح شود.
*اسلامی که به فکر مردم نباشد، آمریکایی است
امام جمعه دماوند با بیان اینکه مسلمانان نباید به عبادت فردی اکتفا کنند، گفت: بلکه باید از احوال هم با خبر باشند؛ در اسلام، دین و سیاست از یکدیگر جدا نیستند، دینی و اسلامی که به دنیا، پیشرفت، آینده و … مسلمانان فکر نکند، آن اسلامی که پیامبر اعظم (ص) تبلیغ کردند، بلکه اسلام آمریکایی است.
فتاح‌دماوندی ادامه داد: دشمنان اسلام می‌خواهند که مسلمانان از هم متفرق و از احوال هم خبر نداشته باشند، بلکه بین آن‌ها اختلاف وجود داشته باشد و با هم بجنگند؛ دشمن درصدد است که ما با هم دشمن و وحدت نداشته باشیم و آن‌وقت ثروت ما را غارت و استعمار و استثمار کنند.
وی تأکید کرد: نماز جمعه این نقش را دارد که مردم را بیدار نگه دارد و مسائل سیاسی جهان اسلام و کشور و مسلمانان بیان شود؛ مسائلی مطرح شود که وحدت در جامعه بیشتر شده و توطئه‌های دشمنان خنثی شود؛ در طول سال‌های بعد از انقلاب نمازهای جمعه نقش خود را به خوبی ایفا کرده‌اند و برکات فراوانی داشته‌اند.
*نماز جمعه سنگر دفاع مقابل هجمه دشمن است
امام جمعه دماوند تصریح کرد: نمازهای جمعه بودند که به دفاع مقدس و جبهه‌های دفاعی ما در جنگ نابرابر و تحمیلی، نیرو می‌بخشیدند و پشتیبانی می‌کردند؛ در دوران سازندگی نیز، نمازهای جمعه و نمازگزاران از دولت‌ها و فرزندان جهادگر حمیت کردند.
فتاح‌دماوندی بیان کرد: در راهپیمایی‌های مهم ملی همچون ۲۲ بهمن، روز قدس و در انتخابات ریاست جمهوری، مجلس و شورای اسلامی این نمازهای جمعه بودند که مشوق مردم برای حضور گسترده در این عرصه‌های مهم و تأثیرگذار بودند و هستند و نماز جمعه قرارگاه ایمان و تقوا و مرکز آگاهی بخشی و بصیرت سیاسی، انقلابی و سنگر دفاع مقابل هجمه دشمن و خاموش‌کننده فتنه‌ها بوده است.
وی اضافه کرد: از این رو، دشمن از اول انقلاب اسلامی نمازهای جمعه و ائمه جمعه را مورد هدف قرار دارد و در نمازهای جمعه بمب‌گذاری کرده و علمایی به فیض شهادت نائل آمدند و در کنار آن‌ها، مردم و افراد نمازگزاری هم شهید شدند.
*وحدت و هم‌دلی رمز موفقیت کشور است
امام جمعه دماوند اظهار کرد: در زمان حاضر نیز، یکی از برنامه‌های اصلی دشمنان انقلاب اسلامی ایران تخریب جایگاه نماز جمعه و جماعات و تخریب روحانیت است؛ توهین به رهبری، تضعیف جایگاه ولایت‌فقیه، ناکارآمد جلوه دادن رهبری و انداختن همه تقصیرها و قصورها بر سر رهبر کار دائم و همیشگی دشمنان است.
فتاح‌دماوندی با بیان اینکه دشمنان بعد از تخریب جایگاه رهبری به سراغ مسؤولان نظام می‌آیند و دولت، مجلس و قوه قضایی را ناکارآمد جلوه می‌دهند، افزود: دشمن به خوبی می‌داند اگر بتواند بین قوای اصلی کشور تفرقه بیندازند، بین مردم و نظام تفرقه انداخته و موفق شده است.
وی گفت: در یک شهر نیز اگر بتوانند بین امام جمعه، فرماندار، نماینده و مسؤولان شهر تفرقه بیندازند و آن‌ها را نسبت به هم بدبین کنند به موفقیت دست یافته‌اند؛ اما در طول سال‌های بعد از انقلاب همه مسؤولان و مردم به این نکته توجه دارند که رمز موفقیت وحدت و هم‌دلی است.
*وظیفه مسؤولان حفظ دستاوردهای نظام و خدمت به مردم است
امام جمعه دماوند، نمازهای جمعه را مظهر ایجاد تقوای فردی و اجتماعی دانست و تصریح کرد: تقوای اجتماعی ما امروز با وحدت سیاسی حول محور ولایت‌فقیه حاصل می‌شود؛ همه گروه‌های سیاسی، احزاب و جناح‌ها باید بدانند به همان مقدار که به ستون خیمه انقلاب یعنی شخص ولی‌فقیه نزدیک شوند و گوش‌به‌فرمان باشند، به همان اندازه در پیشگاه خداوند متعال عزیز و مأجور هستند.
فتاح‌دماوندی بیان کرد: این نظام ثمره خون شهدا و مجاهدت و ایثارگری آن‌هاست و این شهدای والامقام حق دارند که در روز قیامت سؤال کنند که ما خون و جان داده‌ایم برای اسلام و انقلاب، شما چه کرده‌اید؛ امروز وظیفه ما حفظ دستاوردهای نظام و خدمت به مردم است.
وی خاطرنشان کرد: امروز هر کسی در شغل و در انجام وظیفه خود کوتاهی کند به نظام، اسلام و انقلاب و همچنین به خون شهدا خیانت کرده است و هر کسی وظیفه خود را به خوبی انجام دهد و ایثار و فداکاری کند به یقین نزد خداوند متعال سربلند است.
*بهت و هیمنه آمریکا و هم‌پیمانانش شکسته شده است
امام جمعه دماوند در ادامه با بیان اینکه امروز شرایط جهان اسلام حساس و مهم است و بیداری اسلامی اتفاق افتاده است، افزود: مردم لبنان، عراق و سوریه مقابل متجاوزان پیروز شده‌اند و مقاومت مردم یمن نتیجه داده است؛ دشمن در افغانستان، پاکستان و بحرین زمین گیر شده و به اهداف دست نیافته است و شیعیان و مسلمانان فلسطین و نیجریه بیدار هستند.
فتاح‌دماوندی گفت: امروز ابهت و هیمنه آمریکا و هم‌پیمانانش شکسته شده و جوانان حزب‌الله، انصارالله، زینبیون، فاطمیون، حیدریون و حشد الشعبی شیرینی مقاومت و پیروزی را چشیده‌اند؛ نفوذ ایران در منطقه گسترش یافته و مستضعفان جهان دل‌گرم شده‌اند.
وی تصریح کرد: آمریکا، سعودی‌ها و اماراتی‌ها به خوبی پیام رئیس‌جمهوری ایران را دریافت می‌کند؛ بدان معنا که وقتی ارتش کم امکانات یمن می‌تواند به منافع دشمنان لطمه وارد کند در صورت نیاز، ارتش، سپاه و نیروی مسلح ایران به مراتب لطمه‌های شدیدتری به منافع دشمنان در سراسر دنیا وارد خواهند کرد.
*ترامپ روباهی است که ادای پلنگ را در می‌آورد
امام جمعه دماوند بیان کرد: معنای سخن رئیس‌جمهوری ایران این است که اگر نفت ایران صادر نشود، تضمینی برای صدور نفت دیگران نیست و امکان ندارد که نفت منطقه صادر شود و نفت ایران صادر نشود.
فتاح‌دماوندی تأکید کرد: چه زیبا گفت سردار سلیمانی عزیز و قهرمان ما که برای مقابله با ترامپ قمارباز نیازی نیست که نیروهای مسلح ما وارد عمل شوند، بلکه همان لشکر قدس ما کافی است؛ نیروی قدس سپاه به تنهایی برای ترساندن و عقب راندن این رؤیا کافی است.
وی افزود: ترامپ روباهی است که ادای پلنگ را در می‌آورد و امروز دیگر گوشی در جهان برای شنیدن عربده‌های آمریکا وجود ندارد؛ ملت ایران استوار و سرافراز ایستاده و به افق‌های روشن پیش‌رو می‌نگرد و با عنایت خداوند متعال این نهضت و قیام زمینه‌ساز قیام و ظهور حضرت بقیه‌الله (عج) خواهد بود.
انتهای پیام

منبع: فارس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *