امام جمعه شهرستان دماوند: اصلاح طلبی بدون انتقاد پذیری ممکن نیست ، انتقادهای سازنده را بپذیریم. / دولت و مجلس پیگیر تهیه مسکن و شغل برای ازدواج جوانان باشند . / مسئولین باید فدایی نظام باشند نه اینکه جمهوری اسلامی فدای مسئولین شود . / مجلس محل تسویه حسابهای سیاسی نیست . / خبرنگاران بلندگوی مطالبات مردم و رهبری هستند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند حجت الاسلام و المسلمین کاظم فتاح دماوندی در خطبه های سیاسی عبادی نماز جمعه این هفته ضمن تسلیت شهادت امام جواد (ع) و با اشاره به سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) اظهار داشت:
ازدواج، فرزندآوری و تربیت صحیح فرزندان از مهم ترین مسائل جامعه اسلامی است و دولت و مجلس باید موانع ازدواج را برطرف و شرایط ازدواج آسان را فراهم کنند؛ شغل و مسکن از مقدمات ضروری ازدواج است که متاسفانه طبق آمار رسمی سه میلیون بیکار داریم اما آمار غیر رسمی این رقم را دو برابر می کند.
🔻 وی در ادامه با اشاره به ۱۷ مرداد روز خبرنگار و تبریک این روز، بیان کرد: خبرنگاران بلندگوی مطالبات مردمی و رهبری و امانت دار آن ها هستند، خبرنگاران قشر بسیار زحمت کش جامعه هستند که در این راه سختی های فراوانی را متحمل می شوند، شهید داده اند، جانباز داده اند، اسیر شده اند و حرف های زیادی را می شنوند تا بتوانند اخبار را به مردم و جامعه انتقال دهند و به اسلام خدمت کنند.

🔻 امام جمعه شهرستان دماوند در ادامه با اشاره به اینکه بسیاری از تحصیل کرده ها بیکار هستند، تصریح کرد:متاسفانه آموزش های تئوریک دانشگاهی با نیاز بازارهای کار هماهنگ نیست و یا به رشته های مورد نیاز جامعه توجه نشده است؛ همچنین در برخی موارد ظرفیت سنجی نشده و در دانشگاه در رشته هایی دانشجو پذیرفته شده که در جامعه برای آن شغلی وجود ندارد.

🔻 فتاح دماوندی ادامه داد: البته یکی دیگر از مشکلات ما این است که برخی افراد در دستگاه های دولتی چند شغله هستند؛ گاهی رابطه بر ضابطه استخدامی ارجحیت پیدا می کند و گاهی تمایلات سیاسی نیز بر استخدام تاثیر جدی پیدا می کند که تمام این ها بر مسئله ازدواج تاثیر گذار است.
🔻 وی همچنین با اشاره به اینکه مسئله مسکن نیز در ازدواج بسیار مهم است، خاطر نشان کرد: دولت طبق اصل ۳۱ قانون اساسی وظیفه دارد مسکن متناسب با نیاز تمام مردم را فراهم کند؛ یعنی محدوده قیمتی اداره مسکن و خرید مسکن را طوری کنترل کند که متناسب با توان متقاضیان باشد.

🔻 امام جمعه شهرستان دماوند تاکید کرد: زمانی که دولت به وظایف خود به خوبی عمل نکند و مسئولیت خود را رها کند به اقشار ضعیف ظلم می شود؛ وزیر مسکن و شهرسازی چندین بار استیضاح شده اما به لطف نمایندگان محترم دوباره به کار برگشته است است اما وضعیت قیمت مسکن و اجاره بها همچنان با مشکل روبرو است و برازنده جمهوری اسلامی نیست.

🔻 فتاح دماوندی در خصوص برکناری وزیر کار، بیان کرد: از دولت محترم تقاضا داریم تا فرد شایسته تری را به مجلس معرفی کند؛ در شرایط فعلی از دولت و آقای رئیس جمهور انتظار می رود تا صلاحیت و عملکرد وزرا را بررسی و کسانی که لیاقت ندارند را خودشان کنار بگذارند زیرا نباید جمهوری اسلامی فدای دولت و وزرا بشوند بلکه دولت باید فدای جمهوری اسلامی شود.
🔻 وی با بیان اینکه باید متخصصین متعهد و دلسوزی وارد مجلس شوند که به فکر اقشار ضعیف جامعه هستند، گفت: مجلس محل وضع قوانین کاربردی و علمی و در راس امور است و قدرت زیادی دارد و می تواند با قدرتی که دارد تمام امور را اصلاح کند؛ مجلس محل تسویه حساب های سیاسی و ناسزاگویی و توهین نیست بلکه مجلس باید کمک کند تا وضع اقتصادی مردم اصلاح شود.

🔻 امام جمعه شهرستان دماوند با بیان اینکه چرا دولت از مردم عذرخواهی نکرده و کم کاری های خود را قبول نمی کند، افزود: بخشی از مشکلات پیش آمده مانند گرانی، تورم و… قطعا به خاطر ناکار آمدی برخی مسئولان دولتی است اما متاسفانه کوتاهی و کم کاری خود را قبول نمی کنند و برخی از افراد نیز تمام تقصیرها را برگردن رهبری می اندازند؛ دولت در شرایط فعلی باید با یک عذر خواهی دل مردم را به دست آورد.

🔻 فتاح دماوندی با بیان اینکه باید با فساد مبارزه کنیم و فساد یک مطالبه عمومی است، تاکید کرد: ما انقلاب کردیم تا فساد پهلوی از بین برود و مبارزه با آن افتخار نظام اسلامی است؛ در جمهوری اسلامی ما با کسی خصومت شخصی نداریم و اگر انتقادی می شود از روی دلسوزی است زیرا ما همه در یک کشتی سوار هستیم و برای پیشرفت و تحقق عدالت باید قدم برداریم.

🔻 وی در آخر عنوان کرد: باید انتقاد پذیر باشیم؛ اگر ادعای اصلاح طلبی داریم باید در عمل خود را اصلاح کنیم و اصلاح طلبی بدون انتقاد پذیری ممکن نیست؛ اصولگرایی نیز با عمل محقق می شود عمل به اصول انقلاب در قالب خدمت به مردم و راضی نگه داشتن آن هاست.
انتهای پیام
منبع: خبرگزاری تسنیم

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *