خطیب نماز عید قربان در دماوند: آل‌سعود و وهابیت بارها حرمت حرم امن الهی را شکسته‌اند/ برائت از مشرکان بر مسلمانان واجب است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی صبح امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز عید سعید قربان در مسجد جامع دماوند اظهار کرد: عید در فرهنگ اسلامی به معنی بازگشت و فطرت پاک الهی بوده که خداوند متعال در انسان‌ها قرار داده است.
وی افزود: پس از طاعت و عبادت در ماه مبارک رمضان یا انجام فرضه بزرگ حج؛ صفا و پاکی فطری نخستین به روح و جان انسان باز می‌گردد و آلودگی‌ها که برخلاف فطرت است، از بین می‌رود.

*حضرت ابراهیم (ع) رویای صادقانه را به حقیقت تبدیل کردند
خطیب نماز عید سعید قربان در دماوند ادامه داد: به همین دلیل به این روزها عید می‌گویند؛ وقتی انسان از یک آزمون و امتحان پیروز و سربلند بیرون می‌آید، جشن می‌گیرد و خرسند می‌شود؛ انسان باید در این روز عید، خداوند را سپاس بگوید و شکرگزار باشد.
فتاح‌دماوندی با بیان اینکه حضرت ابراهیم (ع) از پیامبران بزرگواری است که امتحانات فراوانی را پشت سر گذاشت، گفت: یکی از سخت‌ترین امتحانات قربانی کردن فرزند بود؛ یعنی فداکردن عزیزترین فرد برای خداوند متعال که وقتی حضرت ابراهیم (ع) رویای صادقانه را به حقیقت تبدیل کردند و تیغ را بر گلوی حضرت اسماعیل (ع) کشیدند، خداوند متعال عمل او را قبول کرد.
وی در خطبه دوم نماز عید قربان با بیان اینکه اسلام بر پایه نماز، زکات، روزه، حج و ولایت استوار شده است، اظهار کرد: خداوند متعال اینقدر که برای ولایت اهمیت قائل شده برای هیچ چیز دیگری اینقدر ارزش قائل نشده است.

*عبادت بی ولایت الهی باطل است/ وهابیت حرم امن الهی را غصب کرده‌اند
امام جمعه دماوند افزود: در این زمینه به وسیله ولایت است که نماز، حج، روزه و زکات استوار و برپا می‌شود؛ اصولاً عبادت بی ولایت الهی باطل است و ارزشی ندارد؛ ولی و سرپرست مؤمنان خداوند متعال است.
فتاح‌دماوندی با بیان اینکه سرپرست مسجدالحرام نیز باید انسان‌های با تقوا باشند، گفت: مسؤولان مسجدالحرام باید کسانی باشد که از طرف خداوند و رسولش و امام معصوم نصب شده باشند.
وی تصریح کرد: مسجدالحرام بیت‌الله، حرم امن الهی و بیت عتیق است؛ بیت عتیق یعنی برای همه مسلمانان آزاد است، اما متأسفانه مشاهده می‌کنیم که آل‌سعود و وهابیت حرم امن الهی را غصب کرده‌اند و بارها حرمت آن را شکسته‌اند و خون حجاج را در حرم امن الهی و داخل سرزمین حجاز بر زمین ریختند.

*آل‌سعود با کشتار بانوان و کودکان ادعای مسؤولیت حرمین شرفین را هم دارد
خطیب نماز عید سعید قربان در دماوند با بیان اینکه آنها در جهان اسلام هم مرتکب جنایت شدند، بیان کرد: خون مردم مظلوم و بی‌پناه یمن را می‌ریزند و مرتکب قتل نفس محترمه می‌شوند؛ بانوان و کودکان را می‌کشند و ادعای مسؤولیت حرمین شرفین را هم دارند؛ آل‌سعود شیعیان عربستان و بحرین را می‌کشند و حقوق بشر را نقض می‌کنند.
فتاح‌دماوندی با اشاره به اینکه امروز برائت از ‌‌‌آل‌سعود بر مسلمانان واجب است، خاطرنشان کرد: دعا می‌کنیم که خداوند متعال شّر آنها را از سر مسلمانان کوتاه کند و حرمین شرفین مکه و مدینه را از لوث وجود پلیدشان پاک کند و توفیق حج بدون آل‌سعود و حج با زعامت و ولایت و سرپرستی امام زمان (عج) را نصیب ما کند.
انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *