امام جمعه دماوند: قوای سه‌گانه به تأسی از نهضت عاشورا با فساد مبارزه کنند/ تبلیغات مسموم باعث هجوم به فروشگاه‌ها می‌شود/ مشکلات کشور به دلیل قانون‌شکنی برخی مسؤولان است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند، حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه دماوند، ضمن تسلیت فرارسیدن ایام محرم و تاسوعا و عاشورای حسینی اظهار کرد: امروز وظیفه ما زنده نگه‌داشتن نهضت امام حسین (ع) است.

وی با بیان اینکه گریه کردن بر عزای امام حسین (ع) زنده نگه داشتن نهضت است، افزود: همه ما باید اهداف امام حسین (ع) را پیگیری کنیم؛ امر به معروف و نهی از منکر، مبارزه با ظلم و ستم و زنده نگه داشتن اسلام، قرآن و اهل‌بیت (ع) از اهداف ایشان بود.

*عاشورا با «نه» گفتن خود یزیدیان را در طول تاریخ نفی کرد/ امام حسین (ع) با جمعیتی کم مقابل امپراتوری بزرگ ایستادند

امام جمعه دماوند گفت: در هر زمان و هر مکانی باید همان برنامه‌های امام حسین (ع) را ادامه دهیم؛ ایشان با یک جمعیت کم مقابل یک امپراتوری بزرگ ایستادند و همه‌چیز را فدای اسلام کردند؛ این «نه» گفتن امام حسین (ع) به هر چه غیر از خداوند است.

فتاح‌دماوندی با اشاره به اینکه این موضوع باید در زندگی ما موج بزند، تصریح کرد: عاشورا با «نه» گفتن خود یزیدیان را در طول تاریخ نفی کرد و به گورستان فرستاد؛ این‌ها جملات امام راحل عظیم‌الشان ماست که فرمودند «عاشورا را زنده نگه دارید که با این کشور شما آسیب نخواهد دید».

وی اضافه کرد: هر روز گریه کنید و ببینید که امام حسین (ع) چه کردند و کربلا چه صحنه‌ای بوده است؛ امام خمینی (ره) فرمودند «نه از جمعیت کم و نه از شکست بترسید، شکستی در کار نیست؛ وقتی کار برای خداوند باشد، شکستی در آن نیست؛ کشته بشوید بهشتی هستید، بکشید هم بهشتی هستید».

*اگر حادثه عاشورا نبود، اسلام دچار انحراف می‌شد/ انقلاب اسلامی ایران از عاشورا نشأت می‌گیرد

امام جمعه دماوند با بیان اینکه هدف قیام عاشورا شکستن تفکر طاغوتی بنی‌امیه بود، افزود: امام حسین (ع) تفکر بنی‌امیه را تا ابد شکست دادند؛ حضرت سیدالشهدا (ع) با نثار خون اسلامی که بنی‌امیه می‌خواست نمایش دهد و با ادعای خلاف برخلاف موازین اسلامی عمل کند و همچنین بساط معاویه را که می‌خواست اسلام را به‌صورت یک امپراتوری در بیاورد و به زمان جاهلیت برگرداند، شکست دادند.

فتاح‌دماوندی تصریح کرد: اگر حادثه عاشورا و این فداکاری نبود، یقیناً اسلام دچار انحرافاتی می‌شد، همان‌طور که در ادیان قبل از اسلام انحراف پیش آمد؛ درس امروز ما از عاشورا این است که روح شجاعت و غیرت دینی را در خود زیاد کنیم و نسبت به منکرات بی‌توجه و بی‌تفاوت نباشیم؛ انقلاب اسلامی ایران هم از انقلاب اسلامی امام حسین (ع) و عاشورا نشأت گرفت و شخص امام راحل همیشه روی مسائل امام حسین (ع)، عاشورا و عزاداری‌های مردمی تکیه داشتند.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب فرمودند «اگر در جامعه‌ای آن نوع خوب خاص و طرفدار حق یعنی کسانی که می‌توانند در صورت لزوم از متاع دنیا دست بردارند در اکثریت باشند، هیچ‌وقت جامعه اسلامی به سرنوشت جامعه امام حسین مبتلا نخواهد شد و مطمئنم تا ابد بیمه است؛ اما اگر قضیه برعکس شود و نوع دیگر خواص طرفدار حق یعنی کسانی که دل سپرده به متاع دنیا و حق‌شناس هستند، ولی درعین‌حال مقابل متاع دنیا پایشان می‌لرزد در اکثریت باشند، وامصیبتا است».

*مشکلات با دنیاگرایی مسؤولان بیشتر می‌شود/ مشکلات کشور به دلیل قانون‌شکنی برخی مسؤولان است

امام جمعه دماوند بیان کرد: امروز اگر مسؤولان نظام اسلامی ما دنیاگرا و پول‌پرست شوند، مشکلات روزبه‌روز بیشتر خواهد شد و کسی که روحیه ایثار و ازخودگذشتگی نداشته باشد و نتواند از امکانات و مال دنیا بگذرد و وابسته به دنیا باشد، اگر در رأس یک وزارتخانه یا اداره کل و هر مسؤولیتی قرار گیرد، نمی‌تواند حق مظلومان و مستضعفان را از ظالمان و مستکبران بگیرد، چون خودش با آن‌ها همسو است.

فتاح‌دماوندی افزود: تشکیل حکومت اسلامی بزرگ‌ترین معروفی بود که مردم و امام راحل با مجاهدت و ایثار انجام دادند؛ در دوران پهلوی همچون دوران یزید حلال خداوند حرام و حرام خداوند حلال شمرده می‌شد، اما وقتی امام راحل به پشتوانه مردم قیام تشکیل دادند، قانون اساسی را مطابق با قرآن و حدیث پایه‌ریزی و جای حلال و حرام را مطابق نظر اسلام معلوم کردند.

وی گفت: اگر امروز مشکلی وجود دارد به خاطر عمل نکردن به قانون و ضعف مدیریت‌ها و نظارت‌ها و قانون‌شکنی برخی از مسؤولان است؛ مشکلات امروز ما به خاطر اصل نظام نیست، بلکه به خاطر عمل نکردن به اهداف آرمان‌های انقلاب است و این روزها مشاهده می‌کنیم که مردم یمن، لبنان، سوریه و عراق به پشتوانه نظام اسلامی و مردم عزیز ما در حال مبارزه با ظلم هستند.

*قوای سه‌گانه به تأسی از نهضت عاشورا با فساد مبارزه کنند/ بیشتر مشکلات منشأ داخلی و روانی دارد

امام جمعه دماوند تصریح کرد: روا نیست که برخی از زالوصفتان به جان بیت‌المال مسلمین بیفتند و چهره پاک نظام اسلامی را لکه‌دار کنند؛ آن‌قدر که خائنان داخلی به کشور لطمه می‌زنند، دشمنان خارجی نمی‌توانند بزنند؛ امروز روز وحدت حول محور ولایت‌فقیه و قانون است و برای حل مشکلات کشور امروز قوای سه‌گانه باید با تأسی از نهضت عاشورا دست در دست هم با فساد مبارزه کنند.

فتاح‌دماوندی ادامه داد: امروز روز اصلاح‌طلبی اصول‌گرایانه است و همه باید با توجه به اصول و مبانی انقلاب در جهت اصلاح امور و حل مشکلات تلاش کنیم؛ بیشتر مشکلات منشأ داخلی و روانی دارد و مردم هم در حل مشکلات اقتصادی نقش اساسی دارند.

وی بیان کرد: در برخی کشورها مردم برای کاهش قیمت کاذب اجناس، آن کالا را تحریم می‌کنند و نمی‌خرند و در آنجا قیمت‌ها به‌سرعت کاهش می‌یابد؛ اگر احتکار کردن در کشور به فرهنگ تبدیل شود، وامصیبتا است و اگر علاوه بر برخی تجار، مردم هم به احتکار روی بیاورند، وضع بازار بدتر خواهد شد.

*تبلیغات مسموم باعث هجوم به فروشگاه‌ها می‌شود/ کالاهای اساسی به مقدار لازم در کشور وجود دارد

امام جمعه دماوند اظهار کرد: آنچه باعث هجوم به فروشگاه‌ها می‌شود، جنگ روانی و تبلیغ مسموم است؛ تبلیغ کم بودن اجناس، اجناس را کم می‌کند مردم باید بدانند که کالاهای اساسی به مقدار لازم در کشور وجود دارد و جای هیچ نگرانی نیست؛ نظام ما آن‌قدر قدرتمند و ریشه‌دار شده است که با فوت آمریکا نمی‌لرزد و کارهایی که پیش می‌آید، بیشتر منشأ داخلی دارد، وگرنه آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند کند.

فتاح‌دماوندی افزود: در مسائل منطقه‌ای آمریکا و رژیم صهیونیستی سعی دارند که بین ایران و روسیه شکاف ایجاد کنند تا به اهداف پلید خود برسند؛ نشست سه‌جانبه ایران، ترکیه و روسیه در قلب فتنه‌های پیش‌رو در خصوص ادلب بود و بلافاصله بعد از این نشست، جنگنده‌های روسی آغاز به حمله هوایی به مواضع تکفیری‌ها کردند.

وی گفت: با این اقدام این پیام را مخابره کردند اتحادی که به نفع سوریه به وجود آمده، صرفاً جنبه تبلیغاتی ندارد و تا ریشه‌کنی کردن تروریسم ادامه خواهد داشت؛ این نشست به غرب این پیام را فرستاد که برای حل بحران‌های منطقه غرب آسیا بین سه کشور بزرگ ایران، ترکیه و روسیه دیدگاه‌های مشترکی وجود دارد؛ علاوه بر اینکه جمهوری اسلامی ایران به‌تنهایی در مبارزه با تروریست‌ها کوتاه نخواهد آمد.

*حمله موشکی سپاه زنگ خطر را برای همه دشمنان به صدا درآورد/ حمله به کنسولگری ایران در بصره خللی در وحدت ایران و عراق وارد نخواهد کرد

امام جمعه دماوند تصریح کرد: حمله موشکی سپاه در اقلیم کردستان نمونه کوچک این اراده بود؛ این حمله نشان داد که خویشتن‌داری جمهوری اسلامی ایران به معنای ملاحظه‌کاری قدرت‌های جهانی نیست و اشراف اطلاعاتی و نظامی ما در حد اعلاست و صبر هم اندازه‌ای دارد؛ ضمن اینکه این حمله زنگ خطر را برای همه دشمنان به صدا درآورد.

فتاح‌دماوندی بیان کرد: نکته دیگر تذکری به همگان است که مواظب باشیم تا دشمنان بین ملت ایران و عراق تفرقه نیندازند و آتش فتنه روشن نکنند؛ حمله گروهی از اغتشاش‌گران به کنسولگری ایران در بصره خللی در وحدت دولت شیعه ایران و عراق وارد نخواهد کرد و در شرایط فعلی و ماه محرم و صفر و در آستانه برگزاری راهپیمایی عظیم اربعین باید همگرایی ایران و عراق بیشتر شود.

وی اضافه کرد: در عاشورای حسینی باید سعی کنیم هر‌چه می‌توانیم از آثار و برکات عزاداری برای سالار شهیدان بیشتر بهره ببریم، چراکه عزاداری بر سید شهیدان باعث آمرزش گناهان و کسب توان فراوان و غربت و استجابت دعا می‌شود.

منبع: فارس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *