امام جمعه دماوند: چرا مسؤولان با گرانی بی‌سابقه در خواب هستند؟/ دلالان از خواب برخی مسؤولان سوءاستفاده می‌کنند/ توان خرید مردم به دلیل تورم افسارگسیخته کم شده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند، حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند در جمع مردم ولایت‌مدار و انقلابی این شهرستان، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: فردا روز بزرگداشت فرماندهان شهید دفاع مقدس است.

وی افزود: فردا سالروز شهادت سرداران اسلام شهیدان فلاحی، فکوری، نامجو، کلاهدوز و جهان آرا و سالروز شهادت روحانی مبارز سید عبدالکریم هاشمی‌نژاد توسط منافقان کوردل در سال ۱۳۶۰ است.

*پیروزی دفاع مقدس تا ۲۰۰ سال آینده احساس شود/ گسترش بیکاری اصلی‌ترین دلیل فقر در قدس شریف است

امام جمعه دماوند گفت: رهبر انقلاب فرمودند «ما جنگ را با آن زحمت انجام دادیم و باید بهره معنوی جنگ را مردم ببرند و این هم برای یک سال، دو سال و ۱۰ سال نیست، بلکه برای یک قرن است»؛ یعنی ما همچنان که سرشکستگی قرارداد ترکمانچای را بحث می‌کنیم، باید پیروزی این جنگ را تا ۲۰۰ سال آینده حس کنیم.

فتاح‌دماوندی ادامه داد: این تنها با شکافتن ذره‌ذره سلول‌های این جنگ فوق‌العاده محقق می‌شود؛ همچنین ۹ مهر، روز همبستگی و همدردی با کودکان و نوجوانان فلسطین است و امروز ۹۰ درصد کودکان مظلوم فلسطین زیرخط فقر هستند؛ شمار کودکان فقیر زیر ۱۷ سال از در سرزمین‌های اشغالی از مرز ۹۰۰ هزار نفر عبور کرده و فقط در شهر قدس ۳۱۳ هزار کودک فقیر وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: اصلی‌ترین دلیل فقر در قدس گسترش بیکاری در میان ساکنان این منطقه است؛ به‌طوری‌که نزدیک به نیمی از فلسطینی‌ها در این شهر بیکار هستند

* کودکان فلسطینی از ابتدایی‌ترین حقوق محروم هستند/ رژیم صهیونیستی دنبال نابودی نسل آینده فلسطینی‌هاست

امام جمعه دماوند تصریح کرد: کودکان فلسطینی در نوار غزه، قدس اشغالی و کرانه باختری به دلیل محاصره ۱۰ ساله توسط رژیم صهیونیستی از ابتدایی‌ترین حقوق و آب آشامیدنی مناسب محروم هستند؛ ۹۰ هزار کودک زیر یک سال به علت بیماری‌های تنفسی در طول یک سال دچار مرگ‌ومیر و بیماری حاد شدند و از امکانات آموزشی محروم هستند.

فتاح‌دماوندی بیان کرد: از سوی دیگر، ۱۰ هزار نفر از کودکان فلسطینی که باید در سر کلاس حاضر باشند در خیابان‌ها آواره هستند و برخی از کودکان در سنین کودکی اسارت، شکنجه و زندان را تحمل می‌کنند

وی اظهار کرد: هدف رژیم صهیونیستی از این اقدامات این بوده تا این نسل جهادی که قرار است آینده فلسطین را رقم بزند و راه آزادی‌خواهی و شهادت‌طلبی گذشتگان خود را ادامه دهد، نابود کرده و اهداف خود را پیش ببرد؛ آن‌ها می‌خواهند فرهنگ شهادت، ارزش‌های فرهنگی، جهاد و مبارزه و استقامت را در میان ملت فلسطین از بین ببرند تا به جوانان مبارز و درگیر تبدیل نشوند.

*منطق رژیم صهیونیستی با وهابیت یکی شده است/ برخی شبکه‌ها از تروریستی خواندن جنایت اهواز خودداری کردند

امام جمعه دماوند افزود: رئیس یکی از احزاب رژیم صهیونیستی گفته است که این رژیم باید کودکان فلسطینی را تا پیش از اینکه بزرگ شوند و دولت مجبور به مقابله با آن‌ها گردد، بکشد و از بین ببرد؛ امروز منطق رژیم صهیونیستی با وهابیت یکی شده است و همان‌طور که در فلسطین کودکان بی‌گناه را می‌کشند در ایران هم در یک عملیات تروریستی زنان و کودکان بی‌گناه را هدف حمله خود قرار دادند و ۲۶ نفر از جمله یک کودک چهار ساله را کشتند و بیش از ۶۰ نفر را مجروح کردند.

فتاح‌دماوندی گفت: گروهک تروریستی الاحوازیه و داعش هر دو ادعا کردند که این عملیات را آن‌ها انجام داده‌اند و رژیم صهیونیستی از عملکرد این گروه‌های تروریستی راضی و خشنود است؛ در حالی که افکار عمومی ایران و جهان این حرکت را محکوم کردند، برخی شبکه‌های غربی و عربی از تروریستی خواندن این عملیات خودداری کردند.

وی اضافه کرد: بی‌بی‌سی، رادیو فردا، صدای آمریکا، العربیه سعودی و شبکه‌ اسکای نیوز عربی امارات از واژه تروریستی برای این عملیات استفاده نکردند؛ گروه تروریستی الاحوازیه در سال ۱۳۸۴ در فرمانداری اهواز بمب‌گذاری کردند و ۱۱ نفر را کشتند و ۸۵ نفر را زخمی کردند

*تحریک گسل‌های قومی در دستور کار دشمنان قرار دادند/ اقتصاد مقاومتی تنها راه مقابله با تحریم‌هاست

امام جمعه دماوند تصریح کرد: آن‌ها سعی دارند کاری کنند که ما شاهد برگزاری جشن‌ چهل‌سالگی انقلاب نباشیم؛ این بار هم تحریک گسل‌های قومی را در دستور کار قرار دادند و از طرف دیگر محمد بن سلمان ولیعهد رژیم سعودی در اردیبهشت‌ماه ۹۶ گفته بود که ما تلاش می‌کنیم تا جنگ را به درون ایران بکشانیم.

فتاح‌دماوندی بیان کرد: موضع ابوظبی و امارات هم همین بوده است و کشاندن جنگ به داخل ایران گزینه‌ای اعلام شده است که طی مرحله آینده افزایش می‌یابد؛ غافل از اینکه نظام اسلامی ما در آستانه ۴۰ سالگی خود در قله استقلال، عزت و قدرت داخلی و نفوذ منطقه‌ای قرار دارد و در مناسبات جهانی نقش تعیین‌کننده دارد.

وی ادامه داد: امروز ایران اسلامی در عرصه‌های دفاعی و هسته‌ای پیشرفت کرده و در عرصه‌های مختلفی دیگر هم پیشرفت فراوانی داشته است؛ آن‌ها برای فشار آوردن بر ایران هیچ راهی جز تحریم اقتصادی گسترده ندارند و ما هم برای مقابله با تحریم‌ها هیچ راهی جز اقتصاد مقاومتی و تکیه‌بر نیروی جوانان داخل نداریم.

*مردم منتظر اقدامات راهگشای دولت هستند/ دلالان از خواب برخی مسؤولان سوءاستفاده می‌کنند

امام جمعه دماوند اظهار داشت: حادثه اهواز روسیاهی را برای دشمنان و وحدت ملی را برای ما به دنبال داشت؛ در جنگ اقتصادی هم همچون جنگ تحمیلی هشت ساله می‌توانیم پیروز شویم به شرطی که همان‌طور که در دوران دفاع مقدس مردم نقش اصلی را در دفاع داشتند در دوران تحریم اقتصادی هم مردم با درک صحیح از وضع اقتصادی برای حل مشکلات به دولت و به یکدیگر کمک کنند.

فتاح‌دماوندی با بیان اینکه وظیفه دولت و دستگاه‌های نظارتی سنگین‌تر است، تأکید کرد: باید نقدینگی مهار و از بازگشت مجدد رکود جلوگیری شود، تقاضای کاذب از بین برود و البته کابینه دولت نیز ترمیم شود؛ اگر دولت بتواند نقدینگی موجود در کشور را به سمت تولید سوق دهد، دارای برگ برنده خواهد شد.

وی گفت: مردم منتظر اقدامات راهگشای دولت هستند و امروز به دلیل تورم افسارگسیخته توان خرید مردم کم شده و اقشار ضعیف متوسط تحت‌فشار هستند؛ وزارتخانه‌های مربوطه هنوز در خواب هستند و البته یک عده دلال، سودجو و محتکر از خواب برخی مسؤولان سوءاستفاده کرده و خون مردم را می‌مکند.

*چرا مسؤولان با گرانی بی‌سابقه در خواب هستند؟/ مردم از ضعف نظارت و سوء مدیریت‌ها ناراحت‌اند

امام جمعه دماوند تصریح کرد: امروز گرانی بی‌سابقه اتفاق افتاده و چرا مسؤولان در خواب هستند؟ برای نجات اقتصاد کشور مردم سؤال می‌کنند قیمتی که بالا رفته، آیا با اجازه دستگاه‌های نظارتی و دولت اتفاق افتاده یا سر خود این کار را کرده‌اند، چرا قوه قضاییه اقدامات بازدارنده را اعمال نمی‌کند، چرا مجلس شورای اسلامی برای حل مشکلات اقتصادی قدم‌های محکمی برنمی‌دارد و چرا قوه‌های سه‌گانه تقصیر را به گردن یکدیگر می‌اندازند.

فتاح‌دماوندی ادامه داد: مردم می‌پرسند که چرا به شعار رهبر معظم انقلاب در مورد اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید و کالای ایرانی اهمیت لازم داده نمی‌شود؛ چرا کارخانه‌های کوچک و بزرگ حمایت نمی‌شوند و بعضی از آن‌ها تعطیل و کارگران بیکار می‌شوند.

وی تأکید کرد: مردم این نظام را با خون فرزندان خود حفظ کرده‌اند و مردم استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی ایران خود را دوست دارند؛ مردم رهبر عزیز خود را و مسؤولان خدمت‌گزار را دوست دارند، اما از ضعف نظارت و سوء مدیریت‌ها ناراحت هستند.

*بخش عده‌ای از مشکلات مربوط به ضعف مدیران داخلی است

امام جمعه دماوند خاطرنشان کرد: همه می‌دانند که بخش عده‌ای از مشکلات کشور مربوط به ضعف مدیران داخلی است؛ درست است که تحریم ظالمانه آمریکا هم تأثیر دارد، اما بسیاری از مشکلات تحریم مربوط به داخل می‌شود.

فتاح‌دماوندی اضافه کرد: امیدواریم با کمک مسؤولان و مردم مشکلات و چهلمین سال پیروزی انقلاب را به‌سلامت بگذرانیم و از خداوند متعال برای استقامت در این راه پرافتخار کمک می‌خواهیم.

انتهای پیام

منبع: پایگاه خبری عصر شرق

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *