در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان مطرح شد پیگیری مشکلات اشتغال و ازدواج جوانان در دماوند/ لزوم افزایش آمار موالید در شهرستان دماوند

*رابطه متقابل بین دولت و مردم خیلی پررنگ است/ آسیب‌های اجتماعی در دماوند شناسایی شود

امام جمعه دماوند در این نشست تصریح کرد:‌در خصوص کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی به دلیل اینکه این مسأله به اجتماع برمی‌گردد، همه در مورد آن مسؤول هستیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی افزود: رابطه متقابل بین دولت و مردم خیلی پررنگ است؛ همچنین درباره آسیب‌های اجتمایی در شهرستان دماوند باید آسیب‌ها، گسترش و فراگیری را شناسایی کرد و این نیاز به کار علمی دارد.

وی خاطرنشان کرد: باید برنامه‌های کوتاه‌مدت و میان‌مدت برای آسیب‌های اجتماع را در نظر بگیرم؛ همچنین باید در دانشگاه‌ها کار علمی و پایان‌نامه در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد در راستای ارائه راهکار برای کاهش آسیب‌های اجتماعی انجام شود.

*آمار موالید در دماوند افزایش یابد/ طلاق و بی‌کاری از بزرگترین آسیب‌های اجتماعی است

امام جمعه دماوند تأکید کرد: فرمانداری دماوند در رشته‌های اجتماعی و انسانی رسماً کار بخواهد که دانشجویان به‌طور خاص کار کنند و در واقع مشکل اعتیاد دماوند را برسی کنند.

فتاح‌دماوندی افزود: ازدواج و فرزندآوری بسیار مهم و حائز اهمیت بوده، زیرا ثمره ازدواج فرزند‌آوری است و آمار موالید باید در شهرستان دماوند رشد کند؛ همچنین باید در بحث فرزند‌آوری تبلیغات داشته باشیم به خصوص در دانشگاه تبلیغات مثبت و کارهای علمی صورت گیرد تا بتوان نتیجه بهتری به دست بیاوریم.

وی خاطرنشان کرد: مسائل طلاق، کاهش ازدواج، بی‌کاری و عدم فرزندآوری از بزرگترین آسیب‌های اجتماعی در کشور است که باید در این خصوص کارهای عملی انجام شود و در بحث اعتیاد، فرمانداری برنامه‌های ضربتی برای جمع‌آوری معتادان متجاهر و قاچاقچیان در شهرستان دماوند داشته باشد.

*لزوم اعطای تسهیلات اشتغال‌زایی/ بانک‌ها آمادگی لازم برای اعطای وام را دارند

امام جمعه دماوند ادامه داد: کمیته امداد باید به کسانی که جواز یا مدرک فنی و حرفه‌ای دارند، تسهیلات اشتغال‌زایی عطا کند؛ همچنین اداره کار تسهیلاتی در این زمینه دارد که باید اطلاع‌رسانی در زمینه اشتغال پررنگ‌تر باشد.

فتاح‌دماوندی با بیان اینکه آگاهی مردم باید پررنگ‌تر باشد، تصریح کرد:‌ بانک‌ها آمادگی لازم برای اعطای وام را دارند؛‌ در زمینه ازدواج و فرزندآوری بحث آموزش بسیار مهم است و باید دوره‌هایی در این خصوص در شهر دماوند برگزار شود.

وی در خصوص جلسات اولیا و مربیان آموزش و پرورش افزود: بطور جد جلسات اولیا و مربیان را برگزار کرده و تعداد جلسات را افزایش دهیم زیرا صحبت های روانشناسان تاثیر دارد.

انتهای پیام

منبع: پایگاه خبری عصرشرق

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *