نشست اجرای امینانه نیات واقفین با حضور امام جمعه و روحانیون در دفتر امام جمعه شهرستان دماوند برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند حجت الاسلام و المسلمین کاظم فتاح دماوندی در نشست اجرای امینانه نیات واقفین که با حضور فرماندار و روحانیون در دفتر امام جمعه برگزار شد، اظهار داشت: نظام مقدس جمهوری اسلامی با مجاهدت های مردم و امام خمینی و خون شهدا به ثمر نشسته و این اسلام عزیز است که ما را موظف می کند تا از این نظام حمایت کنیم.
وی ادامه داد: تمام دولت ها از جناح های مختلف سیاسی تا کنون رسمی و قانونی بوده اند و اگر اختلاف نظری بین ما و دولت ها وجود داشته باشد و انتقاداتی از سوی ما می شود مردم از زبان ما روحانیون نباید یاس و ناامیدی را بشنوند زیرا اصل نظام صحیح و درست است.
امام جمعه شهرستان دماوند بیان کرد: در چهلمین سال پیروزی انقلاب که دشمن سعی دارد به کشور لطمه بزند باید حواسمان جمع باشد؛ مقاومت و استقامت ما در برابر دشمن نیز هزینه دارد؛ باید در مساجد و محافل امید و نشاط، دستاوردهای نظام و… را برای مردم بازگو کنیم.
فتاح دماوندی تاکید کرد: باید در مساجد و تکایا که محافل تجمع میان مردم و مسئولین است تعامل بین مردم و مسئولین وجود داشته باشد . برنامه ای در دستور کار است تا روسای ادارات با حضور در این محافل پاسخگوی مشکلات مردم باشند.
وی با اشاره به هفته وقف تصریح کرد: عمل به نیت واقف در شهرستان در حال انجام است و وظیفه ماست تا اعتماد مردم را نسبت به عمل وقف جلب کنیم. همچنین در خصوص خیرات مردم، وصیت نامه ها، ثلث اموال و…مردم را به سمت وقف و قرض الحسنه، ایتام، حوزه علمیه و… هدایت کنیم.
ضمنا باید روی این پیشنهاد تبلیغ بشود تا بجای نهار مجالس ترحیم اموات هزینه آن برای کارهای خیر مثل بیمارستان و نیازمندان مصرف شود

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *