دیدار جمعی از بسیجیان با حجت الاسلام فتاح دماوندی در محل دفتر امام جمعه شهرستان دماوند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند حجت الاسلام و المسلمین کاظم فتاح دماوندی در جمع بسیجیان اظهار داشت: شبهه هایی نسبت به مشروعیت حکومت مطرح است؛ در قرآن کریم می فرماید که حکومت بر آسمان ها و زمین در دست خداوند است اما خداوند جسم نیست بلکه جانشینانی را از سوی خود روی زمین می فرستد.
وی ادامه داد: اولین خلیفه خدا بر روی زمین حضرت آدم است و پس از آن پیامبران و جانشینان آن ها هستند که حکومتشان مشروعیت دارد؛ حکومت سران قریش، فرعون ها، نمروده هاو… که طاغوت و کفر هستند مشروعیت ندارد.
امام جمعه شهرستان دماوند با اشاره به اینکه در زمان غیبت امام زمان(عج) نیز باید حکومت اسلامی برپا باشد، بیان کرد: زمانی که ما به امام زمان(عج) دسترسی نداریم باید علما و محتهدین جامع الشرایط حکومت کنند زیرا این علما دین خداوند را می فهمند؛ در جامعه امروز نیز تا زمانی که تنفیذ توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی که نایب عام امام زمان(عج) هستند صورت نگیرد آن حکومت مشروعیت ندارد.
فتاح دماوندی با بیان اینکه ما نیز باید از این حکومت حمایت کنیم، تصریح کرد: وظیفه بسیج این است که مشروعیت و مقبولیت نظام و رهبر را بهم بیامیزد و به رخ مردم بکشد و اگر مشکلاتی در حکومت از سوی برخی از مسئولین وجود دارد را برطرف کنند زیرا اصل نظام ما صحیح است.
وی خاطر نشان کرد: ما نباید رسالت خود را فراموش کنیم و مردم نباید از زبان ما یاس و ناامیدی بشنوند؛ وظیفه ماست که نسبت به گفتمان رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی حرکت کنیم و در شهرستان خودمان به این موضوعات اهمیت دهیم.
امام جمعه شهرستان دماوند تاکید کرد:دشمن سعی دارد تا در میان ما تفرقه ایجاد کند و در میان مردم و مسئولین سوظن ایجاد کند؛ مسجد باید برای بسیجیان پایگاه و سنگر باشد زیرا اگر مساجد را حمایت نکنیم لطمه خواهیم خورد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *