■امام جمعه دماوند: برخی جریان‌ها می‌خواهند جنبش دانشجویی را دچار آفت کنند/ وضع منطقه محکم‌ترین دلیل برای تقویت توان موشکی است/ بازدارندگی از جرم در داخل کشور زیاد شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر دقایقی پیش در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند با بیان اینکه امروز ۱۶ آذر روز دانشجو نام‌گذاری شده است، اظهار کرد: در ۱۶ آذرماه سال ۱۳۳۲ سه دانشجوی دانشگاه تهران در اعتراض به ورود نیلسون معاون رئیس جمهور آمریکا به ایران که برای ارزیابی نتایج کودتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ آمده بود به شهادت رسیدند.

وی افزود: به همین دلیل ۱۶آذرماه به عنوان روز دانشجو نام گرفت؛ این روز جنبش دانشجویی در ایران ضد استکباری، ضد سلطه، ضد دیکتاتوری و طرفدار عدالت است؛ چهارماه بعد از کودتای ۲۸ مرداد و آن اختناق عجیب به وسیله دانشجویان، این حرکت انقلابی شکل گرفت و به خاطر شکست اختناق و نه گفتن به آمریکا آن‌ها شهید شدند.

*دشمن دنبال نفوذ در دانشگاه‌ و حوزه است/ دانشجویان باید با عقب‌ماندگی‌ها، تفرقه‌ها و ذلت ملت‌ها مبارزه کنند

امام جمعه دماوند گفت: دانشجو اگر به وظیفه خود درست عمل کند، می‌تواند هدایت‌گر جامعه باشد و پرچم به دست بگیرد و مثل چراغ راه را روشن کند؛ امام راحل فرمودند «دانشجوها ذخایر این انقلاب هستند، مقدرات مملکت ما و آینده به دست دانشجویان امروز و سعادت یک مملکت به دست معلمان و به دست دانشجویان است

فتاح‌دماوندی تصریح کرد: منشأ همه گرفتاری‌های یک کشور از دانشگاه و حوزه‌های علمیه و البته منشاء همه سعادت‌های مادی و معنوی هم از دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه است؛ از این رو، دشمن می‌خواهد در دانشگاه و حوزه نفوذ کند و اگر دانشگاه فاسد به شود، یک کشور فاسد می‌شود؛ اگر علمای دینی فاسد شوند، عالم فاسد می‌شود و اگر دانشگاه در خدمت دشمن باشد، همه کشور در خدمت اوست.

وی ادامه داد: این طلبه و دانشجو است که باید با عقب ماندگی‌ها، تفرقه‌ها و ذلت ملت‌ها مبارزه کند؛ امام فرمودند «وصیت اینجانب به جوانان عزیز دانشسراها، دبیرستان‌ها و دانشگاه‌ها آن است که خودشان شجاعانه مقابل انحرافات قیام نمایند تا استقلال و آزادی خود و کشور و ملت خودشان مصون باشد».

*برخی جریان‌ها می‌خواهند جنبش دانشجویی را دچار آفت کنند/ دانشجویان باید وابستگی فکری به ابرقدرت‌ها را از بین ببرند

امام جمعه دماوند خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) فرمودند «باید کوشش در راه علم و به دست آوردن تخصص در رشته‌های مختلف اساس فعالیت دانشجویان باشد تا نیازمندی‌های میهن به دست خود آن‌ها برآورده شود و کشور ما با پوشش دانشجویان خودکفا شود»؛ دانشجویان باید وابستگی فکری به ابرقدرت‌ها و مستکبران را از بین ببرند، چون سایر وابستگی‌ها از این وابستگی فکری سرچشمه می‌گیرد.

فتاح‌دماوندی اضافه کرد: مقام معظم رهبری نیز فرمودند «دانشجو باید قدرت تحلیل سیاسی داشته باشد تا جبهه‌بندی‌های دنیا را بشناسد؛ دانشجویی که اصلاً نفهمد در دنیا چه می‌گذرد، این دانشجو، دانشجوی زمان خود نیست و دانشجو باید درک و تحلیل سیاسی داشته باشد».

وی بیان کرد: امروز برخی جریان‌ها هستند که می‌خواهند جنبش دانشجویی ما را دچار آفت و دانشجویان را ابزار دست خود کنند؛ آن‌ها را از آرمان‌های اسلام و نظام دور کنند و به دام احزاب سیاسی بیندازند و کاری انجام دهند که دانشجویان هدف را گم کنند.

*غربی‌ها دنبال به حاشیه راندن عهدشکنی‌های خود در برجام هستند/ توان موشکی ما ضامن امنیت و خار چشم دشمن است

امام جمعه دماوند افزود: برخی می‌خواهند جریان دانشجویی را به نفع غرب آمریکا مصادره کنند و گویا جنبش دانشجویی را حامیان آمریکا در ایران سرکوب نکردند و گویا خون‌های ریخته شده در ۱۶ آذر از سوی رژیم سفاک پهلوی و در حمایت از آمریکا نبوده است؛ این‌ها پیروان معاویه هستند که هر چیزی را به نفع خود تمام می‌کرد.

فتاح‌دماوندی با اشاره به تحولات در عرصه جهانی و منطقه‌ای اظهار کرد: امروز آمریکا و انگلیس نمایش جدیدی علیه ایران آغاز کردند و آزمایش موشک ایران را نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل دانستند؛ غربی‌ها با این تبلیغات و هوچی‌گری‌ها سعی دارند که عهد‌شکنی‌های خود در برجام را به حاشیه برانند و در عوض ایران را در جایگاه بدهکار بنشاند.

وی تأکید کرد: ما اگر موشک‌های بالستیک می‌سازیم برای حمل کلاهک هسته‌ای نیست؛ توان موشکی ما ضامن امنیت و خار چشم دشمن است و آن‌ها می‌خواهند با خلع سلاح ما را به لیبی دوم تبدیل کنند، اما این آرزو را به گور خواهند برد.

*لیبی با وجود خوش‌خدمتی‌های قذافی بمب‌باران شد/ مردم ایران هنوز موشک‌باران شهرها را فراموش نکردند

امام جمعه دماوند اظهار داشت: فراموش نمی‌کنیم که قذافی به خواسته‌های آمریکا گردن نهاد و کل برنامه هسته‌ای خود را بار کشتی و راهی آمریکا کرد؛ بازرسان آزادانه لیبی را بازرسی می‌کردند و قذافی میلیون‌ها دلار به سران کشورهای اروپایی داد تا در رقابت‌های انتخاباتی هزینه کنند.

فتاح‌دماوندی ادامه داد: در عوض این خوش رقصی‌ها و خوش خدمتی‌ها کشورش بمباران و موشک باران و کشور قذافی نابود شد و با گذشت چندین سال از حمله غرب به لیبی به بهانه دموکراسی، این کشور دچار جنگ داخلی و کشتاری است که بعید به نظر می‌رسد تا سال‌ها پایان یابد و مردم لیبی به این زودی روی آرامش و امنیت را نخواهد دید.

وی تصریح کرد: اگر توان بازدارنده جمهوری اسلامی ایران نبود، کدام قطعنامه نهاد بین‌المللی می‌توانست مانع جنایت علیه ایران شود؛ مردم ایران هنوز موشک‌باران شهرها توسط رژیم صدام را فراموش نکردند؛ این در حالی بوده که غربی‌ها حتی از دسترسی ایران به سیم خاردار هم جلوگیری می‌کردند‌.

*وضع امروز منطقه محکم‌ترین دلیل برای تقویت توان موشکی کشور است/ بازدارندگی از جرم در داخل کشور زیاد شود

امام جمعه دماوند گفت: آن تجربه سخت گذشته و وضعیت اسفبار امروز منطقه محکم‌ترین دلیل برای تقویت و توسعه توان موشکی کشور است؛ همان‌طور که قدرت بازدارندگی ایران ضامن تأمین امنیت ما مقابل دشمن است در داخل کشور هم برای مقابله با سوء‌استفاده گران باید بازدارندگی‌ها زیاد شود.

فتاح‌دماوندی بیان کرد: ترس از انجام جرم، اختلاس و ارتشاء و اجرای حدود اسلام اگر نباشد، جرم و جنایت زیاد می‌شود؛ در داخل کشور آن‌طور که باید بازدارندگی از انجام جرم وجود ندارد.

وی تأکید کرد: نظارت‌ها و برخورد با مفصل و مجرم باید آن چنان محکم و ترساننده باشد تا کسی جرأت نکند که به بیت‌المال مسلمانان دست درازی کند؛ مردم منتظر اقدامات بیشتر و بازدارنده قوه قضاییه و دستگاه‌های نظارتی و بازرسی هستند و از آن‌ها حمایت می‌کنند.

امام جمعه دماوند اضافه کرد: ای کاش به همان اندازه که برای توان موشکی و ترساندن دشمنان خارجی سرمایه‌گذاری می‌کنیم به همان اندازه هم برای ترساندن مجرمان و مفسدان داخلی بازدارندگی ایجاد کنیم.

انتهای پیام

منبع:

پایگاه خبری عصر شرق

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *