امام جمعه شهرستان دماوند: انقلاب اسلامی با وجود تمام تهاجم ها و تحریم ها با نشاط و شادابی مشغول پیشرفت است/ اروپا به سرعت در حال تبدیل شدن به قاره ای نا پایدار است/ وحدت داخلی مهمترین نیاز کشور برای مقابله با دشمن بیرونی است.

به گزارش پایگاه خبری دفتر امام جمعه شهرستان دماوند حجت الاسلام و المسلمین کاظم فتاح دماوندی در خطبه های سیاسی عبادی نماز جمعه این هفته در دماوند با اشاره به هشتم ربیع الثانی و ولادت امام حسن عسگری(ع) اظهار داشت: این امام عزیز در سن ۲۳ سالگی به مقام شامخ امامت رسید و مدت ۶ سال امامت شیعیان را بر عهده گرفت.

وی ادامه داد: امام حسن عسگری(ع) مدت ۳ سال از طول امامتشان را در زندان بوده و در شرایط سخت و تحت مراقبت شدید قرار داشتند.

امام جمعه شهرستان دماوند با اشاره به اینکه مهم ترین عامل برای سخت گیری ها نسبت به امام حسن عسگری بشارت به دنیا آمدن حضرت مهدی(عج) بود، افزود: بشارات امامان پیشین مبنی بر این که از این امام فرزندی به دنیا خواهد آمد که به ظلم ستمگران پایان خواهد داد باعث شد تا دشمنان این امام سیاست فرعونی را در خصوص تفتیش خانه امام ادامه دادند اما به امر خداوند این کودک متولد شد.

* میدان را برای دشمن آماده نکنید
فتاح دماوندی با اشاره به هشتم ربیع الثانی سالروز وفات حضرت معصومه و سالروز شهادت آیت الله محمد مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه بیان کرد: امام خمینی(ره) بر این باور بودند که حوزه و دانشگاه می توانند دو مرکز ترقیات و پیشرفت یا دو مرکز انحرافات و انحطاطات در جامعه باشند و تا این دو قشر با یکدیگر وحدت داشته باشند استقلال کشور محفوظ خواهند ماند.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری در دیدار با خانواده شهدا فرمودند ضربه های دشمن به نظام اسلامی لو رفته است اما باید همه هوشیار باشید و میدان را برای دشمن آماده نکنید.
امام جمعه شهرستان دماوند با اشاره به اینکه دشمن در طول این۴۰ سال تلاش زیادی کرده تا مردم را نسبت به نظام اسلامی نا امید کند، گفت: اما دشمن امروز خودش نا امید شده است؛ درست است که در این ۴ دهه از انقلاب سختی های زیادی کشیده و یا ریزش داشته ایم اما در مقابل با پیشرفت ها و رویش های زیادی نیز روبرو بوده ایم.

* انقلاب اسلامی با وجود تمام دشمنی ها و تهاجمات شاداب و با نشاط مشغول به پیشرفت است
فتاح دماوندی با بیان اینکه علی رغم تمام تبلیغات و تهاجم های فرهنگی، اقتصادی و سیاسی این انقلاب با شادابی و نشاط مشغول پیشرفت است، تاکید: کسب رتبه های برتر در تولید علم، شکستن انحصاری چند کشور غربی در حوزه فناوری نانو، ساخت داروهای ضد سرطان در حوزه زیست فناوری، خود کفا شدن در ساخت تجهیزات نظامی با وجود تحریم های فراوان، رسیدن به استقلال سیاسی کامل و حضور و مشارکت مردم در راه پیمایی ها و تعیین سرنوشت کشور و حضور گسترده جوانان در مناسک دینی و مراسمات مذهبی از جمله پیشرفت ها و رویش های این انقلاب اسلامی است.

* غرب گرایان داخلی بدانند دل بستن به اروپا چیزی فراتر از خوش خیالی نیست
وی خاطر نشان کرد: اما عده ای از روشنفکر نماها همچنان چشمشان به غرب دوخته شده است و نمی خواهند لباس وابستگی را از تن خود بیرون کنند؛ غرب گرایان داخلی باید از آشوب جلیقه زردها در فرانسه درس عبرت بگیرند.

امام جمعه شهرستان دماوند با اشاره به وجود ناعدالتی در فرانسه، افزود: امروز لیبراسم اقتصادی با کارامدی خود را در عرصه عمل نشان داده و چیزی جز فاجعه برای مردم نداشته است؛ فرانسه امروز در کشور خود با آتش و خون دست و پنجه نرم می کند اما باز با همراهی آلمان و انگلیس در حال مداخله در امور داخلی ایران و فشار آوردن به ایران در خصوص مسائل موشکی، حقوق بشر و نفوذ در منطقه است.

فتاح دماوندی در اخر با اشاره به فراگیر شدن اعتراضات در بیشتر کشورهای اروپایی از جمله هلند، بلژیک، سوئد و… تصریح کرد: غرب گرایان وطنی بدانند دل بستن به قاره ای که امروز بیشتر زرد است تا سبز چیزی فراتر از خوش خیالی نیست و اروپا به سرعت از پایدارترین منطقه جهان در حال تبدیل شدن به منطقه ای ناپایدار است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *