امام جمعه دماوند: دشمنان دنبال تضعیف روحیه انقلابی در ایران هستند/ نظام در مبارزه با مفاسد ضعیف عمل کرده/ دستاوردهای نظام به‌درستی تبیین نشده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند در جمع مردم مؤمن و ولایت‌مدار این شهرستان اظهار کرد: یکی از نعمت‌های بزرگ الهی بر مردم ایران، تشکیل حکومت اسلامی به رهبری ولی‌فقیه و مجتهد جامع الشرایط و مدیر و مدبر است.

وی افزود: این ایام در آستانه چهل سالگی انقلاب برخلاف میل دشمنان این نظام با قدرت راه نورانی خود را پیش گرفته و به سمت اهداف بلند خود در حرکت است و ما تا رسیدن به قله‌های بلند آرمانی خود راه زیادی در پیش داریم.

*دشمنان به دنبال کشاندن ایران به نقطه بحرانی شدید هستند/ مردم حاکمیت اسلام را به جای طاغوت برگزیدند

امام جمعه دماوند با بیان اینکه به درستی راه و هدف خود اطمینان داریم، افزود: با امید و نشاط و پر شتاب‌‌تر از گذشته به طی این مسیر ادامه خواهیم داد؛ در این شرایط دشمنان ملت ایران درصدد هستند تا به خیال خودشان ۴۰ سالگی انقلاب را به نقطه بحران‌آفرینی‌ شدید بکشانند و به‌زعم خود به براندازی فکر می‌کنند.

فتاح‌دماوندی گفت: انقلاب اسلامی بر هویت اسلامی مبتنی است و از تعالیم عالیه اسلام و مکتب تشیع تأسی و بر گفتمان‌‌های موجود در دهه ۵۰ غلبه کرده است؛ در دهه ۵۰ گفتمان چپ و راست وجود داشت و گروه‌های دیگری هم بودند، اما مردم حاکمیت اسلام را به جای طاغوت برگزیدند.

وی ادامه داد: مردم حضور و وابستگی به بیگانگان را نفی و بر توانمندی‌های داخلی و قانون محوری به‌جای شخص محوری تأکید کردند و مشارکت مردم در همه عرصه‌های تصمیم‌گیری از امتیازات نظام بوده است.

*دشمنان می‌خواهند ایران از رفتارهای مبتنی بر تفکر انقلابی دست بردارد/ آنها به دنبال تضعیف روحیه انقلابی هستند

امام جمعه دماوند با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی با همه چالش‌های بیرونی و درونی که بر سر راه خود داشته و دارد، امسال به ۴۰ سالگی خود رسید، تصریح کرد: دشمنان امروز در پی این هستند که ایران از رفتارهای مبتنی بر تفکر انقلابی دست بردارد؛ چراکه بسیاری از خیزش‌های مردمی در منطقه غرب آسیا در حال وقوع است را متأثر از گرایش‌های سیاسی به جمهوری اسلامی ایران می‌دانند.

فتاح‌دماوندی بیان کرد: نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفته انقلاب اسلامی ایران به‌مثابه زلزله‌‌ای است که نه‌تنها خاورمیانه، بلکه جهان را خواهد لرزاند؛ یک صاحب‌نظر جامعه‌شناسی جهان می‌گوید، انقلاب اسلامی توجه جهانیان را از مارکسیسم و لیبرالیسم به سمت اسلام جلب کرده است.

وی خاطرنشان کرد: دشمنان درصدد هستند که مردم ایران ناامید شوند؛ آنها می‌خواهند به مردم القا کنند که نظام اسلامی ناکارآمد است و روحیه انقلابی و ارزش‌‌گرایی ما را تضعیف کنند؛ تبلیغ می‌کنند که در دوره پهلوی مردم در ناز و رفاه و آرامش بودند و دائم در فضای مجازی شبهه افکنی می‌کنند.

*تبیین دستاوردهای نظام واجب است/ نظام در مبارزه با مفاسد ضعیف عمل کرده است

امام جمعه دماوند اظهار داشت: اگر حفظ جمهوری از نظر امام راحل از اوجب واجبات است، بر همین مبنا، تبیین دستاوردهای نظام به منزله مقدمه‌ یک امر واجب، واجب است؛ اگر دشمنان و جریان ضدانقلاب توانسته روی ذهن بخشی از مردم تأثیر بگذارد و آنها را نسبت به انقلاب و نظام بدبین کند، دلایلی دارد.

فتاح‌دماوندی با بیان اینکه جریان انقلابی و مسؤولان نظام در ۴۰ سال گذشته نتوانسته‌اند دستاوردهای نظام را به‌درستی برای مردم به‌ویژه نسل جوان تبیین کنند، افزود: جریان‌های سیاسی در سال‌های اخیر در رقابت‌های ناسالم یکدیگر و نظام را تخریب کرده و با زیر سؤال بردن دولت‌های گذشته مردم را به‌نظام و انقلاب بدبین و بی‌اعتماد کردند.

وی ادامه داد: ویژگی روان‌شناختی بخشی از جامعه ایرانی این است که نقاط منفی بیشتر به چشم مردم می‌آید و نظام در مبارزه با مفاسد ضعیف عمل کرده و عدالت مطلوب را نتوانسته است در همه زمینه‌ها ایجاد کند؛ از طرف دیگر دشمن به‌طور دائم در حال سیاه‌نمایی و دروغ‌پردازی است.

*زندگی اشرافی برخی مسؤولان سبب نارضایتی مردم است/ دستاوردهای نظام به‌درستی تبیین نشده است

امام جمعه دماوند با بیان اینکه بسیاری از جوانان به دلیل فاصله گرفتن از مبدأ انقلاب و ندیدن آن دوران خبر از گذشته انقلاب ندارند، گفت: عده‌ای هم مسائل قبل از انقلاب را فراموش کرده‌اند و از سویی دیگر، انتظارات و توقعات مردم بالا رفته و تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی دشمن زیاد شده است.

فتاح‌دماوندی تصریح کرد: برخی از مسؤولان زندگی اشرافی دارند که سبب نارضایتی مردم است و ضدانقلاب و سلطنت‌طلب‌ها دائم برای تطهیر رژیم پهلوی و خوب جلوه دادن آنها تبلیغ می‌کنند؛ اما از همه مهم‌تر عدم تبیین دستاوردهای نظام است که اگر مردم نعمت‌ها را بشناسند و به یاد بیاورند، قطعاً شکرگزار خواهند بود.

وی بیان کرد: اگر بخواهیم دستاوردها را درست تبیین کنیم، باید رژیم پهلوی را درست بشناسیم که چه ویژگی‌ها و رویکردهایی داشته و وضعیت ایران پیش از انقلاب از نظر سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، علمی، فناوری و دفاعی چگونه بود و اینکه چرا در ایران انقلاب شکل گرفت.

*اگر انقلاب کارآمد نبود، ۴۰ سال برابر قدرت‌ها ایستادگی نمی‌کرد/ آمریکایی‌ها در دوران پیش از انقلاب همه کاره بودند

امام جمعه دماوند با بیان اینکه اگر جمهوری اسلامی ایران کارآمد نبود، نمی‌توانست ۴۰ سال برابر همه قدرت‌های شیطانی ایستادگی کند، افزود: در چهل سال گذشته حدود چهار میلیون پروژه کوچک و بزرگ علمی، عمرانی، صنعتی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی به اجرا درآمده است.

فتاح‌دماوندی گفت: رژیم پهلوی یک رژیم ضد ملی و وابسته به غرب و آمریکا، مستبد و دیکتاتور فاسد و ضد دین بود؛ با انقلاب اسلامی یک نظام مستقل و مردمی در ایران شکل گرفت و این کشور به استقلال واقعی دست یافت و مردم از عزت ملی و عزت‌نفس برخوردار شدند.

وی تصریح کرد: در دوران پیش از انقلاب آمریکایی‌ها همه‌کاره کشور بودند و حتی شاه هم تحت فرمان آمریکایی‌ها بود؛ ۶۰ هزار آمریکایی در ارتش و تمامی وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها اعمال‌نفوذ می‌کردند، اما امروز مردم صاحب اصلی کشور هستند و مسؤولان را خودشان انتخاب می‌کنند.

*ایران پرچم بیداری اسلامی و مقاومت را در دست دارد/ تولید علم بعد از انقلاب ۲۰ برابر دوره پهلوی شده است

امام جمعه دماوند با اشاره به اینکه پیش از انقلاب، ایران کشوری زیر سلطه آمریکا تأمین‌کننده منافع غرب، متحد رژیم صهیونیستی و فاقد نقش مستقل در منطقه بود، بیان کرد: بعد از انقلاب، ایران به قدرت منطقه‌ای تبدیل و الهام‌بخش مسلمانان شده و پرچم بیداری اسلامی و مقاومت ضد سلطه را در دست دارد.

فتاح‌دماوندی خاطرنشان کرد: پیش از انقلاب، ایران با آن گذشته درخشان تاریخی روزبه‌روز از غافله علم و تمدن بشری دورتر می‌شد و ایران با دارا بودن یک درصد جمعیت جهان سهمی حدود یک‌دهم درصد از تولید علم در جهان را داشت، اما اکنون و پس از انقلاب یک‌دهم درصد به دو درصد تولید علم در جهان رسیده، یعنی میزان تولید علم ۲۰ برابر دوره پهلوی شده است و با تبدیل این علم به فناوری، ایران در ردیف ۱۰ کشور برتر جهان قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: ایران دارای چرخه کامل سوخت هسته‌ای شده و چرخه کامل صنعت فضایی را دارد و در نانو و فناوری‌های برتر پیشرفت کرده است.

*۵۰ درصد پزشکان فعال کشور خارجی بودند/ امروز به قطب پزشکی منطقه تبدیل شده‌ایم

امام جمعه دماوند اظهار کرد: نرخ باسوادی در کشور در دوره پهلوی، ۴۷ درصد بود و این عدد اکنون در حال نزدیک شدن به ۱۰۰ درصد است؛ تعداد دانشجویان در ایران قبل از انقلاب ۱۷۶ هزار نفر بود و این رقم اکنون به بالای چهار میلیون نفر افزایش پیدا کرده است.

فتاح‌دماوندی افزود: در حوزه سلامت مرگ‌ومیر کودکان قبل از انقلاب بسیار زیاد بود و پزشک کافی نداشتیم و ۵۰ درصد پزشکان فعال کشور خارجی بودند، اما امروز از پزشک خارجی بی‌نیاز هستیم و به قطب پزشکی منطقه تبدیل شده‌ایم و به دانش سلول‌های بنیادی دست یافته‌ایم و در رتبه‌های برتر پیوند کلیه، کبد و قلب قرار گرفته‌ایم.

وی تصریح کرد: در حوزه زیرساخت‌ها، راه‌های اصلی و فرعی کشور ۶ برابر، راه‌آهن بیش از دو برابر ظرفیت، بنادر ۲۰ برابر، سدهای کشور ۳۰ برابر و میزان تولید برق ۱۴ برابر شده است.

*سهم گاز در سبد انرژی کشور یک درصد بود/ مشترکان گاز به ۱۱ میلیون مشترک افزایش یافته است

امام جمعه دماوند گفت: در تولیدات ملی صادرات غیرنفتی ۵۷ برابر، تولید فولاد خام ۲۴ برابر، تولید محصولات پتروشیمی بیش از ۳۰ برابر و تولید محصولات فولادی ۱۵ برابر شده است؛ قبل از انقلاب مردم از گاز بهره‌مند نبودند و سهم گاز در سبد انرژی کشور یک درصد بود، اما اکنون ۷۰ درصد است.

فتاح‌دماوندی بیان کرد: قبل از انقلاب، ۹ شهر و یک روستا از شبکه گازرسانی بهره‌مند بودند که اکنون یک‌هزار و ۸۳ شهر و ۲۳ هزار روستا گاز دارند و مشترکان گاز از ۵۰ هزار به ۱۱ میلیون مشترک افزایش یافته است.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه صنایع دفاعی و نظامی وابسته به آمریکا بودیم و ارتش در اختیار آمریکایی‌ها بود، اما اکنون نه تنها تجهیزات نظامی خود را تأمین می‌کنیم، بلکه به ۳۰ کشور جهان تجهیزات نظامی صادر می‌‌شود و از اقتدار نظامی و دفاعی در سطح بازدارندگی برخوردار هستیم.

منبع: خبرگزاری فارس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *