امام جمعه شهرستان دماوند: شکل‌گیری فتنه ۸۸ مثل زهری کام مردم ایران را تلخ کرد/ حماسه ۹ دی با کنار گذاشتن غبار فتنه، کشتی انقلاب را به ساحل آرامش رساند/ حماسه ۹ دی متعلق به حزب و جناح خاصی نیست/ عقب‌نشینی ترامپ از سوریه آغازی برای پایان ۳۷ سال جنگ در غرب آسیا است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند با بیان اینکه امروز سالروز شهادت روحانی مجاهد حضرت آیت‌الله حسین غفاری در زندان رژیم پهلوی در هفدهم دی ماه ۱۳۵۳ است، اظهار کرد: مردی که با لایحه انجمن‌های ایالتی و ولایتی و رفراندوم انقلاب سفید مخالفت کرد.
وی افزود: آیت‌الله غفاری بعد از قیام ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ زندانی و ۴۰ روز بعد آزاد شد؛ در آبان‌ماه ۱۳۴۳ علیه قانون اصلاحات ارضی سخنرانی کرد و مردم را به مخالفت با آن فراخواند و دوباره دستگیر و زندانی شد.
*حمایت‌های قاطعانه شهید غفاری از امام راحل/ تشییع‌جنازه غفاری به تظاهرات تبدیل شد
امام جمعه دماوند گفت: شهید غفاری عاشق امام راحل بود و با توهین‌کنندگان با ایشان به شدت برخورد می‌کرد و به خاطر حمایت از امام راحل بارها به زندان افتاد و شکنجه شد.
فتاح‌دماوندی تصریح کرد: شهید آیت‌الله غفاری می‌گفت «تنها کسی که می‌تواند ایران را نجات دهد آیت‌الله خمینی است»؛ بازجویان ساواک از او عصبانی می‌شدند و شکنجه‌اش می‌کردند، دندان‌هایش را شکستند، دست‌ها و پاهایش را در روغن داغ سوزاند و محاسنش را با تیغ و پوست خشک تراشیدند.
وی ادامه داد: بعد از شهادت او مراسم تشییع‌جنازه‌اش به تظاهرات بزرگ علیه رژیم پهلوی تبدیل شد؛ آیت‌الله گلپایگانی هم ختم باشکوهی در مسجد اعظم قم برای ایشان برگزار و بازتاب شهادتش لبنان، فلسطین و عراق را نیز منقلب کرد؛ امام راحل در سال ۱۳۵۷ پیرامون شهادت ایشان فرمود «زجر این است که ما را حبس کردند یا زندان بردند یا زجر این است که پای بعضی از علما را اره کردند».
*شکل‌گیری حماسه ۹ دی کشتی انقلاب را به ساحل آرامش رساند/ لزوم آمادگی و انسجام ملی برای مقابله با تهدیدات
امام جمعه دماوند در ادامه با اشاره به اینکه یکشنبه نهم دی‌ماه، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت است، بیان کرد: سال ۱۳۸۸ انتخابات باشکوه ریاست جمهوری برگزار شد، اما شکل‌گیری فتنه همچون زهری کام مردم را تلخ کرد و تیری بر جسم مردم‌سالاری دینی بود.
فتاح‌دماوندی افزود: شکل‌گیری حماسه ۹ دی غبار فتنه را کنار زد و کشتی انقلاب را به ساحل آرامش رساند، اما حوادث سال ۱۳۸۸ درس‌های مهمی برای ما و آیندگان دارد؛ اول اینکه باید از گذشته بیاموزیم و دشمنان داخلی و خارجی را خوب بشناسیم و اجازه نفوذ و هر عملی را به دشمن ندهیم.
وی اضافه کرد: دوم عوامل ایجادکننده فتنه را بشناسیم و از بروز فتنه‌های مشابه جلوگیری کنیم، سوم آمادگی و انسجام ملی خود را برای مقابله با تهدیدات و چالش‌های بیش و حفظ کنیم، چهارم نگذاریم تاریخ تحریف و جای جلاد و شهید عوض شود و پنجم قدر نظام اسلامی و ولایت‌فقیه را بیش از پیش بدانیم و شکر این نعمت را به‌جای بیاوریم.
*نقش رهبری را در هدایت مردم در سال ۸۸ نباید فراموش کرد/ مردم با بصیرت پای‌کار آمدند و کار را تمام کردند
امام جمعه دماوند افزود: در سال ۱۳۸۸ بازهم این امام حسین (ع) بودند که به داد کشور ما رسیدند؛ آنجا که جماعتی با نمادهای سبز علوی به جنگ مظاهر عاشورایی و حسینی آمدند، اما تاریخ تکرار شد و نفاق و تزویر منافقان را خداوند برملا کرد؛ کسانی که نظام اسلامی را به تقلب در انتخابات متهم و اردوکشی خیابانی را ابزاری برای دست یافتن به اهداف پلید خود کردند.
فتاح‌دماوندی گفت: نقش مقام معظم رهبری در هدایت مردم در آن سال را نباید فراموش کرد؛ گام اول مدارا و جذب حداکثری، گام دوم ایستادگی پای حقوق ملت و نظام اسلامی و گام سوم بصیرت بخشی روشنگری و اقناع‌سازی افکار عمومی که رهبر معظم انقلاب افکار عمومی را روشن و مردم را آگاه کردند.
وی تصریح کرد: آحاد مختلف مردم متوجه مسأله شدند و پای کار آمدند و کار را تمام کردند؛ امام راحل فرمودند «اگر مردم پشتیبان حکومتی باشند، این حکومت سقوط ندارد» و خداوند متعال دل‌های مردم را هدایت کرد.
*دشمن دائم در حال برنامه‌ریزی برای ضربه زدن به نظام است/ روح دیانت بر دل‌های مردم در ۹ دی بروز کرد
امام جمعه دماوند اظهار کرد: در ۹ دی‌ روح دیانت بر دل‌های مردم بروز کرد و مردم نشان دادند که اسلام و انقلاب را دوست دارند؛ ثابت کردند که بیگانه‌ستیز و استقلال‌طلب هستند؛ در ۹ دی مردم با صدای بلند اعلام کردند که به هر نوع مداخله‌گری خارجی پاسخ قاطعی خواهد داد، هرچند در جلوی حرکت فتنه افراد و شخصیت‌های سرشناس و با سابقه انقلابی باشند.
فتاح‌دماوندی افزود: در سال ۱۳۸۸ وقتی مردم به این نتیجه رسیدند که بازیگران فتنه، اصل نظام را نشانه گرفته‌اند، قاطعانه آن‌ها را طرد کردند؛ در آن سال وقتی مردم دیدند که به امام راحل مرجع تقلیدشان اهانت شد، همچون سال ۵۶ که به امام توهین شده بود، غیرتمندانه بر دهان فتنه‌گران کوبیدند.
وی گفت: در دی‌ماه سال ۸۸ مردم پیروی از ولایت معصومین (ع) را ثابت کردند و برخی از خواص و نخبگان در امتحان پیش آمده مردود شدند، اما مردم از آن‌ها بهتر فهمیدند و بهتر عمل کردند؛ حوادث سال ۸۸ نشان داد که دشمن به‌صورت مستمر در حال برنامه‌ریزی و آزمون خطا برای ضربه زدن به نظام است.
*دشمن امید به فروپاشی درونی ایران دارد/ حماسه ۹ دی متعلق به حزب و جناح خاصی نیست
امام جمعه دماوند تصریح کرد: دشمن مرتب نظام را مطالعه و برای نقاط آسیب‌پذیر برنامه‌ریزی می‌کند؛ او همواره تلاش می‌کند که کشور را بی‌ثبات و می‌خواهد ما را از درون متلاشی کند و امید به فروپاشی درونی ما دارد؛ ازاین‌رو، باید همیشه بیدار و مواظب باشیم که دوباره فتنه شکل نگیرد.
فتاح‌دماوندی بیان کرد: فتنه سال ۱۳۸۸ بر اثر پیوند مردم و رهبری و با عنایت خداوند متعال و نظر امام زمان (عج) خاموش شد؛ فتنه‌ای که با یک حماسه ملی از بین رفت و حماسه ۹ دی متعلق به حزب و جناح خاصی نیست و همه مردم در این پیروزی شریک بودند.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: در هفته گذشته خبری منتشر شد مبنی بر دستور رئیس‌جمهور آمریکا برای خروج دو هزار نیروی نظامی این کشور از سوریه و طبق این دستور، نظامیان آمریکایی باید در یک دوره زمانی ۶۰ تا ۱۰۰ روزه از سوریه خارج شوند.
* شکست آمریکا مقابل ایران با خروج نیروها از سوریه/ بازنده اصلی این اتفاق می‌توان رژیم صهیونیستی باشد
امام جمعه دماوند افزود: همچنین رئیس‌جمهوری آمریکا به ارتش خود دستور داد تا برای خروج هفت هزار نیروی آمریکایی از افغانستان برنامه‌ریزی کنند؛ آمریکا حدود ۱۴ هزار نیروی نظامی در افغانستان دارد.
فتاح‌دماوندی گفت: یک اندیشکده مطالعات جنگ در تحلیلی درباره خروج نیروهای آمریکا از سوریه گفته است که خروج نیروهای نظامی آمریکا از سوریه شکست این کشور را مقابل ایران به اثبات می‌رساند، چراکه برندگان این رویداد ایران، سوریه و اسد خواهند بود.
وی اضافه کرد: این مرکز آورده است که این امر سبب تقویت جمهوری اسلامی ایران در سوریه و اشراف اطلاعاتی ایران در سوریه خواهد بود؛ به‌گونه‌ای که تبعات جبران‌ناپذیری را برای متحد استراتژیک آمریکا یعنی رژیم صهیونیستی خواهد داشت و می‌تواند بازنده اصلی این اتفاق رژیم صهیونیستی باشد و عقب‌نشینی ترامپ از سوریه آغازی برای پایان ۲۷ سال جنگ در غرب آسیاست.
*عقب‌نشینی از منطقه نشانه‌ای دیگر از افول قدرت آمریکاست/ پیام‌های رزمایش سپاه برای قدرت‌‌های استکباری
امام جمعه دماوند اظهار داشت: عقب‌نشینی آمریکا از سوریه و افغانستان یکی از نشانه‌های شکست سیاست‌های منطقه‌ای آمریکا و نشانه‌ای دیگر از افول قدرت این کشور است و ایران به‌عنوان پرچم‌دار مبارزه با تروریست جایگاه خود را در نظم جدید منطقه‌ای ثابت کرد.
فتاح‌دماوندی افزود: امروز باید به فرزندان غیور سپاهی خود افتخار کنیم که دوازدهمین رزمایش نیروی زمینی سپاه را به‌عنوان مبارک «پیامبر اعظم (ص)» آن‌چنان قدرت برگزار کردند که هیچ‌کسی فکر تجاوز به این مرزوبوم را در ذهن خود پرورش ندهد.
وی بیان کرد: این رزمایش حاوی این پیام بود، هر کشوری که زمینه مداخلات قدرت‌های استکباری را در منطقه فراهم کنند، بیشترین هزینه را خواهد پرداخت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *