مسئول دفتر مکتب دفاعی امنیتی دانشگاه دفاع ملی: دشمن به دنبال مخدوش کردن مفاهیم ارزشی و ولایت محوری است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند، عباسعلی فرزندی یکشنبه شب در مراسم گرامیداشت حماسه ۹ دی ماه که در مسجد جامع شهر دماوند با حضور اقشار مختلف مردمی برگزار شد، اظهار داشت: حوادث تاریخی درس ها و عبرت هایی دارد و باید بدانیم که تکلیف ما نسبت به حوادث تاریخی چه خواهد بود؛ ۹ دی از جمله حوادثی است که باید فراتر از توصیف و تحلیل بیان شود.
این مقام مسئول ادامه داد: حادثه ۹ دی سال ۸۸ پس از هشت ماه تقابل جریان مردمی و بخشی از نیروهای فریب خورده داخلی با محوریت جریان های خاصی از مجموعه های سیاسی کشور و متاثر از آنچه که به عنوان چراغ سبز یا خط دهی دشمنان یاد میکنیم، ایجاد شد.
وی با اشاره به علت گرامیداشت این روز اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران دارای یک سری اهدافی است و انقلابی که برپا شده بر اساس ملاک های مختلفی از جمله ارزش های دینی و استقلال بوده و باید با رعایت این نکات محوری حرکت کنیم.
سردار فرزندی با بیان اینکه دشمن با سه حرکت ما مخالف است، تصریح کرد: دشمن از اینکه بر اساس ارزش های دینی حرکت میکنیم و اینکه استقلال داریم و پرچم دار ارزش های دینی در دنیای حاضر هستیم مخالف است.
مسئول دفتر مکتب دفاعی امنیتی دانشگاه دفاع ملی بیان کرد: انقلاب اسلامی ما فراتر از مرزهای جغرافیایی و طبق بیانات امام راحل پرتویی از عاشورای حسینی است که باید فراتر از مرز ها حرکت کنیم.
این مقام مسئول گفت: دشمنان به منظور تضعیف قدرت ایران هشت ماه قبل از انتخابات سال ۸۸ ،جمهوری اسلامی را دشمن خود معرفی کردند و معتقد بودند که باید ایران را از صحنه خارج کنند.
سردار فرزندی با اشاره به اقدامات مختلف از سوی دشمنان از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی افزود: تجزیه طلبی با تمام قوا در چند نقطه کشور و به راه انداختن جنگ تحمیلی با حمایت ۳۰ کشور از جمله اقداماتی بود توسط دشمنان صورت گرفت.
این مقام مسئول با تاکید براینکه در طول ۴۰ سال گذشته هیچگاه اقدام تک بعدی از سوی دشمن ندیدم، اضافه کرد: دشمن همزمان با تحریم به دنبال جنگ و همزمان با جنگ به دنبال نفوذ در حوزه سیاسی بود تا ارزش مداری و ولایت مداری را از ما بگیرند.
مسئول دفتر مکتب دفاعی امنیتی دانشگاه دفاع ملی با بیان اینکه دشمنان به دنبال برنامه ریزی برای از بین بردن جمهوری اسلامی ایران هستند، اظهار داشت: ناکامی در لشکر کشی به ایران، عدم نتیجه گیری در تحریم ها و خنثی سازی تهاجم فرهنگی با شناخت ظرفیت های خودمان از جمله اقدامات ناموفق دشمن بود.
وی گفت: دشمنان به دنبال افزایش اختلافات قومی و مذهبی، تغییر و تحول اسلام ناب با اسلام بدلی و ترویج تفکرات قوم گرایانه و بی مسئولیتی هستند.
سردار فرزندی به بیان علت حمایت جمهوری اسلامی ایران از کشور سوریه، تاکید کرد: دولت و ملت سوریه تنها ملت عربی بودند که قبل از انقلاب اسلامی در اتفاقات مربوط به شهریور ۵۷ چادرهای پیروزی انقلاب اسلامی را در سوریه و لبنان برپا کردند و برای انتقال مفاهیم انقلاب اسلامی به دنیا پنجره ای گشودند.
این مقام مسئول تصریح کرد: دشمنان همه روزنه ها را بر روی خود بسته میبینند و این افتخاری برای ما محسوب می‌شود و نباید بگوییم که شعار دادن در راهپیمایی ها فایده ای ندارد بلکه شعار نمادی از حرکت درونی است.
وی افزود: در طول تاریخ ۴۰ ساله این ظرفیت را داشتیم که از جنگ تحمیلی ؛دفاع مقدس، از تهاجم فرهنگی پایمردی آفریدیم و در حال حاضر از این جنگ اقتصادی به یک اقتصاد مقاومتی را برسانیم.
این مقام مسئول با تاکید براینکه دشمن با یک راهبرد متراکم و یک جنگ هوشمندانه در همه عرصه هابه میان آمده است، ادامه داد: بر اساس اعتراف دشمن در چهار جنگی که در منطقه برپا کردند هفت تریلیون دلار به صورت مستقیم و بیش از ۲۰تریلیون دلار به صورت غیر مستقیم با به آنان خسارت وارد شده است.
سردار فرزندی تصریح کرد: باید سعی کنیم که موقعیت شناس و نیاز شناس و پاسخ دهنده به نیاز های زمانی باشیم که در صورت عدم انجام این کار به مشکل خواهیم خورد.
وی بیان کرد:باید ارزش های دینی را گسترش داده و دیگر ارزش ها از جمله خون شهدا را گرامی بداریم و دشمن را در عرصه های مختلف مأیوس کنیم و امیدواریم که انقلاب اسلامی زمینه ساز نهضت مهدوی باشد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *