امام جمعه شهرستان دماوند: دوران پختگی و نشاط انقلاب آغاز شده/ مقاومت علت ناتوانی استکبار در غرب آسیا/ عده‌ای با دروغ‌پردازی درصدد بدبینی نسبت به نهادهای مذهبی هستند/ مشکلات روز گذشته دماوند به نبود زیرساخت‌ها و کمبود امکانات می‌گردد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند ، حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند در جمع مردم انقلاب و مؤمن شهرستان دماوند اظهار کرد: ۱۹ دی‌ماه یادآور قیام خونین مردم قم در اعتراض به چاپ مقاله ساواک علیه امام خمینی (ره) در سال ۱۳۵۶ است.

وی ادامه داد: این قیام درس شناخت صحیح از زمانه و اقدام به موقع در دفاع از حریم اسلام و علمای اعلام را به ما می‌آموزد؛ وقتی مردم مطلع شدند که نقشه دشمن این است که حیثیت و آبروی امام امت را لکه‌دار کند و جنگ تبلیغاتی علیه ایشان راه بیندازند به میدان آمدند و با توکل به خداوند متعال و انجام تکلیف شعار «مرگ بر شاه» سر دادند.

*دوران پختگی و نشاط انقلاب آغاز شده/ علت عقب‌گرد نداشتن نظام تکیه به اسلام است

امام جمعه دماوند افزود: این مردم خود را سپر سر نیزه‌ دژخیمان شاه و دست‌نشاندگان آمریکا کردند، اما طولی نکشید که شهد شیرین پیروزی را چشیدند و انقلاب پیروز شد.

فتاح‌دماوندی با بیان اینکه درس‌های ۱۹ دی‌ماه سال ۱۳۵۶ در ۹ دی‌ماه سال ۱۳۸۸ تکرار شد و مردم دوباره با ولایت پیمان بستند، گفت: امروز ۴۰ سالگی انقلاب به رهبری ولی‌فقیه آغاز دوران پیری نظام و عقب‌گرد نیست، بلکه دوران پختگی و نشاط آغاز شده است.

وی تصریح کرد: گرایش و پایبندی نسل سوم و چهارم به انقلاب قابل مشاهده است و علت عقب‌گرد نداشتن نظام ما این است که با اسلام تکیه دارد و به قرآن و اهل‌بیت (ع) پیامبر (ص) وابسته است؛ مردمی که به این دو یادگار پیامبر (ص) متمسک هستند و دچار ارتجاع، گمراهی و سردرگمی نمی‌شوند.

*آمریکا به ناتوانی در منطقه غرب آسیا اذعان کرد/ مقاومت علت ناتوانی استکبار در غرب آسیا

امام جمعه دماوند در ادامه بیان کرد: در روز دهم اردیبهشت‌ماه بود که رهبر انقلاب در دیدار هزاران نفر از کارگران و کارآفرینان به ناامنی و جنگ و درگیری ناشی از حضور آمریکا در منطقه غرب آسیا تأکید کردند «باید پای آمریکا‌یی‌‌ها از منطقه قطع شود و از منطقه غرب آسیا بیرون بروند».

فتاح‌دماوندی افزود: همان‌ موقع آمریکا می‌گفت که ایران باید از منطقه بیرون برود و مقام معظم رهبری فرمودند «ما اهل اینجا هستیم و خلیج‌فارس و غرب آسیا خانه ماست، اما شما بیگانه و به دنبال اهداف خباثت‌آمیز و فتنه هستید»؛ امروز با گذشت ۹ ماه از آن زمان پیش‌بینی معظم له محقق شد و آمریکا ضمن اعلام و اقدام به خروج از سوریه، خروج از افغانستان را نیز اعلام کرده است.

وی با بیان اینکه آمریکا از حمایت سعودی‌ها در جنگ یمن نیز اعلام عقب‌نشینی کرده است، گفت: به این ترتیب به ناتوانی خود در پیشبرد اهداف منطقه‌ای در غرب آسیا اذعان کرده‌اند؛ علت ناتوانی استکبار در پیشبرد اهدافش در منطقه غرب آسیا نهادینه کردن نظریه مقاومت و اقبال جوانان در کشورهای مسلمان به این پدیده است.

*مقصران حادثه دانشگاه آزاد به‌سزای اعمال خود برسند

امام جمعه دماوند تصریح کرد: امروز آمریکا خود را برابر نیروهای جبهه مقاومت در تمام پرونده‌های منطقه در لبنان، عراق، سوریه، یمن و افغانستان شکست خورده می‌بیند؛ در عرصه داخلی کشور هم آنها سعی کردند که منافقان و سلطنت‌طلبان و اپوزیسیون داخلی را برای برهم زدن اوضاع داخلی ایران سازمان‌دهی کنند که باز هم نتوانستند و شکست خوردند.

فتاح‌دماوندی در خصوص حادثه سقوط اتوبوس حامل دانشجویان در واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی افزود: این حادثه بسیار دردناک بود و ۱۰ دانشجو کشته و تعدادی مجروح شدند و در پی آن، قلب همه ملت ایران جریحه‌دار شد؛ در این راستا، باید از حوادث مشابه جلوگیری شود و مقصران به‌سزای اعمال خود برسند.

وی گفت: عده‌ای از جمله عوامل آمریکا و ضد انقلاب خواستند که از آب گل‌آلود ماهی بگیرند و فضا را برای جنجال آفرینی جوسازی مناسب دیدند و سعی کردند که از احساسات دانشجویان سوءاستفاده کنند؛ رسانه‌هایی که در این روزها به شدت دلتنگ آشوب‌های دی‌ماه سال گذشته هستند، سعی داشتند به هر نحو ممکن آتشی روشن کنند.

*برخی در پی حادثه دانشگاه دنبال آشوب بودند/ ملتهب کردن اوضاع خواست آمریکا و ضد انقلاب است

امام جمعه دماوند با بیان اینکه این رسانه‌ها تصاویر آشوب‌های گذشته را دوباره منتشر کردند و گفتند که تهران به خاطر این حادثه اتوبوس دچار آشوب شده است، تصریح کرد: در این میان، برخی افراد یک جریان خاص سیاسی داخلی هم فرصت را برای انتقام‌گیری و تسویه حساب حزبی مناسب دیدند؛ آن کسانی که دانشگاه آزاد را سهم وارث خود می‌دانستند و با تغییراتی که در مدیریت کلان دانشگاه پیش آمد، دستشان از اموال کلان عمومی کوتاه شد.

فتاح‌دماوندی ادامه داد: این افراد جان باختن دانشجویان در حادثه را فرصت مغتنمی برای تسویه حساب سیاسی خود با مدیریت دانشگاه برشمردند؛ غافل از اینکه ملتهب کردن اوضاع و تحریک دانشجویان خواست آمریکا و ضد انقلاب است؛ این افراد چرا با آنها به این بهانه هم‌سو شدند؟

وی بیان کرد: کسانی که پنج سال است زمام امور مملکت را در این دولت در دست دارند، مقداری هم برای مسائل اقتصادی جوش بزنند و بودجه کشور و مسائل کلان اقتصادی را برای رفع مشکل گرانی و تورم و بی‌کاری مورد بحث و بررسی قرار دهند.

*چرا مجلس بودجه شرکت‌های دولتی را بررسی نمی‌کند؟/ عده‌ای با دروغ‌پردازی درصدد بدبینی نسبت به نهادهای مذهبی هستند

امام جمعه دماوند با اشاره به بودجه سال ۹۸ افزود: از لایحه بودجه، ۱۷۰۳ هزار میلیارد تومان آن مربوط به شرکت‌های دولتی و یک چهارم باقی مانده آن منابع عمومی دولت بوده که بالغ‌بر ۴۰۷ هزار میلیارد تومان است.

فتاح‌دماوندی با انتقاد بر اینکه چرا مجلس بودجه شرکت‌های دولتی را که سه چهارم بودجه است را مورد بررسی قرار نمی‌دهد و تنها یک چهارم باقی مانده منابع عمومی دولت را بررسی می‌کند، گفت: در حالی که تمام ۱۷۰۳ هزار میلیارد تومان بیت‌المال است، چرا این مسائل را که به عموم مردم کشور مربوط می‌شود، مطرح نمی‌کنید و از مجلس نمی‌خواهید؟ چرا از دولت نمی‌خواهید که درباره سه چهارم بودجه شفاف‌سازی کند؟

وی تصریح کرد: برخی از همین افراد به همراه برخی سایت‌ها و شبکه‌های مجازی بررسی مسائل کلان و اصلی بودجه را رها کرده‌اند و در عوض با دروغ‌پردازی و ایجاد شبهه به دنبال این هستند که ذهن مردم را نسبت به برخی نهادهای مذهبی کشور بدبین کنند.

*بودجه نهادهای مذهبی کم شده است/ وزارت ارشاد با شبکه‌های خبری دروغ‌پرداز برخورد کند

امام جمعه دماوند بیان کرد: اعلام شده که بودجه برخی نهادهای مذهبی کشور به اندازه بودجه سه وزارتخانه مهم کشور همچون راه و شهرسازی و صنعت و معدن است؛ در حالی که بودجه سال آینده وزارت راه و شهرسازی هشت هزار و ۳۸۱ میلیارد تومان و با ۶٫۳ درصد افزایش پیش‌بینی شده و این شبکه‌ها و سایت‌ها بودجه این وزارتخانه را ۸۱ میلیارد تومان آورده‌اند و هدف آنها این است که احساسات مردم را نسبت به نهادهای مذهبی نظام جریحه‌دار کنند.

فتاح‌دماوندی ادامه داد: واقعیت این است که بودجه نهادهای مذهبی کم شده و لازم بوده که وزارت ارشاد به عنوان متولی نظارت بر شبکه‌های خبری و رسانه‌ای کشور از این دروغ‌پردازی‌ها و ایجاد بدبینی‌ها جلوگیری کند.

*مشکلات روز گذشته دماوند به نبود زیرساخت‌ها و کمبود امکانات می‌گردد

وی با بیان اینکه خداوند برف و نزولات آسمانی را بر ما نازل فرمود، اظهار داشت: باید شکرگزار این نعمت خداوند متعال باشیم؛ البته این بارش‌ها در زندگی ما مشکلاتی همچون ترافیک، سختی عبور و مرور و قطعی برق را هم ایجاد می‌کند و این به مناسب نبودن زیرساخت‌ها و کمبود امکانات برمی‌گردد که امیدواریم با تلاش مسؤولان به‌مرور اصلاح و تکمیل شود.

امام جمعه دماوند افزود: به ما خبر داده‌اند که بسیاری از مشکلات قطعی برق به علت شکسته شدن درختان و سقوط آن روی شبکه‌های برق بوده که کارکنان خدوم اداره برق در سرمایه نیمه‌شب تمام تلاش خود را برای برطرف کردن مشکل انجام داده‌اند؛ هنوز مشکلاتی در این زمینه وجود دارد که برطرف خواهد شد.

فتاح‌دماوندی در پایان انتصاب حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج‌علی‌اکبری توسط رهبر معظم انقلاب به عنوان امامت جمعه تهران را تبریک گفت و این موضوع را برای اهالی شهرستان دماوند باعث افتخار دانست.

منبع: خبرگزاری فارس از دماوند

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *