امام جمعه شهرستان دماوند: روند تحولات غرب آسیا نمایشگاهی از شکست های زنجیره وار آمریکاست / داشتن روحیه انقلابی و اعتماد به جوانان رمز پیشرفت کشور است.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند، حجت الاسلام و المسلمین کاظم فتاح دماوندی در خطبه های سیاسی عبادی نماز جمعه این هفته در دماوند با اشاره به سالروز شهادت شهید نواب صفوی رهبر جمعیت فدائیان اسلام و یارانش، اظهار داشت: این شهید بزرگوار و یارانشان ۱۰ سال در راه اسلام فعالیت سیاسی و اجتماعی انجام دادند و به دست خاندان پهلوی به شهادت رسیدند؛ شهید نواب صفوی تا آخرین لحظه شهادت به حقانیت مبارزه خود ایمان داشت و تا پای جان ایستادگی کرد.
وی در ادامه با اشاره به پنجم جمادی الثانی ولادت حضرت زینب(س) بیان کرد: این بانوی بزرگوار تا سن ۶ سالگی تحت اشراف پیامبر اکرم و پس از آن تحت نظر حضرت علی(ع) و مادرش فاطمه زهرا(س) تربیت شد و از همان ابتدا از سر چشمه وحی و فضائل خاندان عصمت سیراب شد؛ ایشان در ایمان، شجاعت، سخاوت، فضلیت و… شبیه ترین انسان ها به پدر و مادر خود بود و بصیرت و استقامت ایشان را به اسوه صبر و شکیبایی تبدیل نمود.
امام جمعه شهرستان دماوند با بیان ازنکه در چهل سالگی انقلاب باید کلید واژه های موفقیت را مرور کنیم، تصریح کرد: راهبرد ” ما می توانیم ” تنها راهبرد عبور از مشکلات و روحیه انقلابی و اعتماد به جوانان رمز پیشرفت کشور است؛ تحقق آرمان ها تنها با نقش آفرینی همه ملت و دلسوزان نظام از تمام گروه های سیاسی و سلیقه ها به ثمر خواهد رسید.
فتان دماوندی ادامه داد: این روزها سران کاخ سفید تلاش می کنند تا با تشدید تحریم های اقتصادی و فشار به مردم ایران مملکت را به آشوب و اغتشاش برسانند؛ اما این خط و نشان کشیدن های ترامپ و پمپئو در شرایطی صورت گرفته که روند تحولات غرب آسیا امروز به نمایشگاهی از شکست های زنجیره وار آمریکا تبدیل شده است.
وی تاکید کرد: دشمنان با استفاده از فضای مجازی و شبکه‌های ماهواره‌ای سعی دارند مردم ایران را نسبت به آینده ناامید و از طرفی گروهک های ضد انقلاب را برای اقدامات ضد امنیتی فعال کنند؛ همچنین زمزمه های شنیده می شود که بعد از گذشت دو سال از خروج و فرار منافقین از عراق قصد بازگرداندن آنها به کشور همسایه یعنی ایران وجود دارد که این نشان می‌دهد دشمنان قصد دارند همزمان با بیست و دو بهمن و چهل سالگی انقلاب دوباره فتنه‌گری کرده و آشوب برپا کنند.
امام جمعه شهرستان دماوند با بیان اینکه عده ای غرب گرا در داخل کشور مشکلات به وجود آمده را عدم مذاکره با آمریکا می دانند، خاطر نشان کرد: آمریکا سعی دارد تا این غربگرایان داخلی را ساماندهی کند و برای آنها مشروعیت درست کند لذا همه ما باید بیدار باشیم و بدانیم تبلیغات دشمن درباره اینکه هرکس با آمریکا ارتباط دارد مشکلی ندارد پوچ و دروغین است و آمریکا خودش آنچنان هم بی مشکل نیست.
فتاح دماوندی افزود: ما نمی‌گوییم در کشور مشکل نداریم بلکه مشکلات مختلف و زیادی پیش روی ماست اما آمریکا و اروپا هم با مشکلات بسیاری روبرو هستند؛ اما مهم این است که ما در حال پیشرفت و حل مشکلات خود هستیم و ارتباط با آمریکا مشکلات ما را حل نمی‌کند چنانکه در مسئله برجام که ما با آن ها و ۵ کشور اروپایی و غربی مذاکره کردیم و کوتاه آمدیم مشکلاتمان حل نشد.
وی با اشاره به اینکه امروز با عهدشکنی آمریکا زمزمه خروج ایران از برجام شنیده می شود تاکید کرد: البته جلوی ضرر را هر کجا بگیریم برای ما منفعت است نه ماه قبل ترامپ از برجام خارج شد اروپایی‌ها نیز با وعده های سرخرمن وقت‌کشی کردند و برای آمریکا زمان خریدند حقیقت این است که ما با امضای برجام اعتماد جهانی را در صلح آمیز بودن فعالیت های هسته ای خود ثابت کردیم اما اروپا در آزمون اعتمادسازی برای ایران مردود شد.
امام جمعه شهرستان دماوند با بیان اینکه دیگر فرصتی به اروپا نخواهیم داد تصریح کرد: به نظر می رسد باید با اعلام تعلیق مرحله تعهدات و آغاز کردن فعالیت های تعطیل شده پاسخگوی این بدعهدی ها و عهد شکنی های دشمن باشیم.

منبع:  خبرگزاری تسنیم از دماوند

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *