امام جمعه دماوند؛ دلیل دشمنی آمریکا با ملت‌ها، روحیه استکباری و خوی برتری‌طلبانه است/ تحریم، وسیله‌ای برای رسیدن به ابتکار و کار در کشور شود

امام جمعه شهرستان دماوند با بیان اینکه علت دشمنی آمریکا با ملت‌ها روحیه استکباری و خوی برتری‌طلبانه است، گفت: در این شرایط ما باید تحریم‌ها را به فرصتی برای شکوفایی تبدیل کنیم، باید استعداد ناب جوانان را به فعلیت برسانیم؛ در واقع تحریم باید وسیله‌ای برای رسیدن به ابتکار و کار در کشور شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند ، حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم فتاح دماوندی در خطبه‌های عبادی، سیاسی نمازجمعه این هفته شهرستان دماوند در حضور جمعی از نمازگزاران، به سفارش تقوا پرداخته و اظهار کرد: ۱۳ جمادی‌الاول بنا بر روایت ۷۵ روز، شهادت حضرت صدیقه طاهره سلام‌الله‌علیها است.

وی با بیان اینکه حضرت فاطمه(س) شهید راه ولایت است، بیان کرد: آن حضرت بهترین راه برای مبارزه با دشمنان ولایت را آگاهی‌بخشی و بصیرت‌افزایی درباره تبیین شخصیت حضرت امیرالمؤمنین(ع) می‌دانست.

امام جمعه دماوند ادامه داد: حضرت زهرا(س) اعلام کرد که کسانی علی را از صحنه بیرون کردند، از شدت عمل او در برابر مخالفان دین و قاطعیتش در مقابل دشمنان اسلام و زیاده‌خواهان و افزون‌طلبان می‌ترسیدند؛ آنها می‌دانستند که علی(ع) در اجرای عدالت، ذره‌ای کوتاه نخواهد آمد و در تحقق احکام الهی از مرگ نمی‌‌هراسد.

فتاح دماوندی همچنین اشاره‌ای به وصیت‌ حضرت فاطمه(س) داشته و گفت: وصیت‌های حضرت فاطمه(س) نیز سیاسی، آگاهانه و مدبرانه بود؛ زهرا سلام‌الله‌علیها در وصیت خود، حاکمان زمان و غاصبان حق را تضعیف کرد و خواست که احدی از کسانی که به او ستم کردند در تشییع پیکرش حاضر نشوند.

وی اضافه کرد: فاطمه زهرا(س) وصیت کرد که ایشان را شبانه دفن کنند، چرا که اگر چنین وصیتی نمی‌کرد، ظالمان و غاصبان در رحلت او پیراهن عزا پوشیده و مرثیه‌سرایی می‌کردند و اینگونه مردم را فریب می‌دادند، آنگاه مخالفت‌ها و مبارزات حضرت زهرا(س) در دفاع از حریم ولایت تحت‌الشعاع قرار می‌گرفت و خلافت غاصبانه دشمنان، برحق جلوه داده می‌شد.

امام جمعه شهرستان دماوند با پرداختن به کرامات حضرت زهرا(س) خاطرنشان کرد: از جمله کرامات فاطمه سلام‌الله علیها این بود که از مرگ خود خبر داشت و به علی(ع) گفت که هنگام مرگ من فرا رسیده است؛ ایشان فرمود که خواب مختصری مرا فرا گرفت و رسول خدا(س) را دیدم که به من فرمود که امشب نزد ما خواهی بود.

فتاح دماوندی تصریح کرد: در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خوب است که مبانی خصومت آمریکا با ایران را مرور کنیم؛ علت این تحریم‌ها و فشارهای دشمنان ما چیست؟ علت خصومت آمریکا با ما تسخیر لانه جاسوسی، حمایت ما از ملت‌های مطلوم جهان، کمک به جبهه مقاومت و توان دفاعی و مشوکی ما نیست.

وی اظهار داشت: به فرض اینکه آمریکا به خاطر مسلمان بودن و انقلابی بودن با ما مخالف است، پس چرا مردم ویتنام، کره شمالی و کشورهای آمریکای لاتین را اذیت می‌کنند؟ علت دشمنی آمریکا با ملت‌ها، منافع استعماری و نظام لیبرال دموکراسی آنهاست که به دلیل روحیه استکباری و خوی برتری‌طلبانه آمریکاست.

امام جمعه شهرستان دماوند تأکید کرد: این دشمنی به دلیل ماهیت استقلال‌طلبانه و ضد استکباری ماست، به خاطر این است که می‌خواهند ایران را ببلعند و ما مخالفیم، ایران و هر کشوری مثل آن برای آنها لقمه چربی است و لذا کشور ما قبل و بعد از انقلاب برای آنها فرقی ندارد؛ زیرا می‌خواهند ما را استعمار کرده و از منافع ایران بهره‌مند شوند.

فتاح دماوندی عنوان کرد: در این شرایط ما باید تحریم‌ها را به فرصتی برای شکوفایی تبدیل کنیم، باید استعداد ناب جوانان را به فعلیت برسانیم؛ در واقع تحریم باید وسیله‌ای برای رسیدن به ابتکار و کار در کشور شود.

وی افزود: رژیم پهلوی در مقابل این تفکر انقلابی و اسلامی قرار داشت، تقلید از غرب، باستان‌‌گرایی و ضدیت با اسلام در سرلوحه اقدامات ضد فرهنگی رژیم پهلوی بود و تصویب لایحه انجمن‌های ایالتی و ولایتی نقض آشکار اصول مذهبی بود.

امام جمعه دماوند گفت: آنها تقویم کشور را به شاهنشاهی تغییر دادند، به بهایی‌ها میدان دادند، مقالات ضد دینی را در نشریات چاپ کرده و قمارخانه‌ها، مراکز فحش و مشروب‌فروشی‌ها را گسترش دادند.

فتاح دماوندی یادآور شد: این قبیل امور، عواطف مردم مسلمان را جریحه‌دار کرد، چرا که آنها از لباس‌های غربی الگو گرفتند، از حجاب دانش‌آموزان، دانشجویان و کارمندان جلوگیری کردند، در زمان رضا خان عزاداری‌ها را ممنوع کردند و از جراید برای فعالیت‌های ضد اسلامی استفاده می‌کردند.

وی ادامه داد: رژیم پهلوی از تفکر شبه وهابیت در ایران حمایت می‌کرد، به بهانه تجددطلبی در حوزه دین، به برخی از باورها و مناسک مذهبی شیعه حمله کرد، از وهابیت به نام مبارزه با خرافات تقلید کردند، عزاداری بر اهل بیت و شفاعت از آنها و حتی ظهور امام زمان(ع) مورد تمسخر قرار گرفت.

امام جمعه شهرستان دماوند اذعان داشت: رژیم پهلوی با اعمال این سیاست‌ها به غرب کمک کرد تا هویت ملت ایران را استحاله کند، استقلال فرهنگی ما را از بین ببرد و فرهنگ وابستگی را در ایران نهادینه کند تا بتواند بدون هیچ مقاومتی ذخایر غنی ملت ایران را به غارت ببرد و امام راحل عظیم‌الشان بود که با عنایت الهی مردم را هدایت کرد.

فتاح دماوندی گفت: از نظر امام خمینی(ره) اتکای به اسلام و عشق به شهادت از عوامل تأثیرگذار در پیروزی انقلاب اسلامی بود، امام فرمودند که رمز پیروزی ما اتکا به خدای تبارک و تعالی بود، رمز پیروزی انقلاب این بود که فقط جنبه سیاسی نداشت و فقط برای نفت و امثال آن نبود، بلکه جنبه معنوی و اسلامی داشت.

وی به فرمایشات امام راحل(ره) پرداخت و اظهار کرد: امام خمینی (ره) فرمودند که ملت ما تا با خداست پیروز است، تا پناهگاه او اسلام است و تا پرچم قرآن بر سر ملت ماست پیروز است» و ما باید این رمز را حفظ کنیم.

امام جمعه شهرستان دماوند ضمن درود بر روح مطهر امام راحل و شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم بیان کرد: درود خدا بر شما مردم مسلمان که شعارهای اصلی انقلاب و ارزش‌ها را حفظ کردید؛ استقلال، آزادی، مردم‌سالاری، خودباوری، عدالت و اجرای احکام دین از مواردی است که شما بر آن اصرار ورزیدید

منبع: پایگاه خبری عصر شرق

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *