امام جمعه شهرستان دماوند: شبکه فاضلاب شهری گامی برای حفظ محیط زیست دماوند است/ دولت برای تحقق عدالت اجتماعی گامهای بلندتری بردارد/ رفع مشکل ترافیک سنگین گیلاوند نیاز به احداث کمربندی دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند با بیان اینکه در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم، اظهار کرد: آنچه موجب پیروزی انقلاب اسلامی شد، ایمان بود.

وی با بیان اینکه باید کلمات امام راحل را یادآوری کنیم، افزود: امام خمینی (ره) فرمودند «شما دیدید یک ملتی که عددش کم و هیچ اسلحه، ابزار جنگی و هیچ نظامی‌گری نداشت، اما ابزار ایمان داشت و با این ابزار بر یک قدرت شیطانی که همه قدرت‌‌ها دنبال بودند، غلبه کرد»

*پیروزی انقلاب با عنایت خداوند متعال و همراهی مردم بود

امام جمعه دماوند گفت: ایمان قدرتی بود که در صدر اسلام با یک ابزار کم و یک عدد کم بر امپراطوری ایران با آن همه ابزارها غلبه کردند؛ آنها تهی از ایمان تهی بودند و این‌ها در ایمان دست پُر بودند و غلبه کردند.

فتاح‌دماوندی با اشاره به اینکه عامل دیگر کمک و همراهی خداوند با مردم بود، تصریح کرد: کسی گمان نکند که اشخاصی یا گروه‌هایی پیروزی را برای ما تحصیل کردند؛ این خداوند متعال بود که وقتی دید مردم در راه او قیام کرده‌اند با آنها همراهی کرد.

وی بیان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند «ما برای به دست آوردن انقلاب هزینه داده‌ایم، هزینه‌های سنگینی هم پرداخت شده سات، اما صدها برابر آن هزینه‌ها منافع وجود دارد»؛ هرچه جلو آمدیم، هزینه‌ها سبک‌تر و قابل تحمل‌تر، اما منافع کلان‌تر و بیشتر شده است.

*همه وظیفه داریم از آلودگی آب و خاک جلوگیری کنیم/ یکی از مسائل مهم دماوند فاضلاب است

امام جمعه دماوند خاطرنشان کرد: ما در دوران طاغوت بین امت اسلام منزوی گمنام فراموش شده بودیم، اما امروز جوان، دانشمندان، عالمان، کشاورزان و آحاد مختلف مردم ما آرزوهای بزرگ دارند و در راه آن آرزوها حرکت می‌کنند و نتیجه‌اش هم مشاهده می‌شود.

فتاح‌دماوندی با بیان اینکه در شهرستان دماوند شاهد خدمات گسترده دولت‌ها بوده‌ایم، افزود: قرار است که نمایشگاه دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب در شهرستان دماوند مقارن با دهه فجر برگزار شود؛ همچنین کلنگ‌زنی آغاز گازرسانی به چند روستای باقی‌مانده انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه یکی از مسائل مهم شهرستان دماوند فاضلاب شهری و روستایی است، گفت: همه وظیفه داریم که از آلودگی آب و خاک جلوگیری کنیم و حفظ محیط زیست و پیشگیری از آلودگی آب و خاک یک معروف بزرگ و مقابل آلوده‌ کردن آب و خاک و بی‌توجهی به محیط زیست یک منکر بزرگ است.

*شبکه فاضلاب شهری گام مؤثری برای حفظ آب و خاک است/ طرح تشویقی پیش‌فروش انشعاب فاضلاب شهری دماوند

امام جمعه دماوند با تأکید بر اینکه دولت و مردم در حفظ محیط زیست باید به یکدیگر کمک کنند، تصریح کرد: طرح تأسیس شبکه فاضلاب شهری، گام مؤثری در راستای حفظ محیط زیست و آب و خاک است؛ اجرای این طرح هزینه‌های سنگینی دارد که دولت و مردم باید در این راستا به هم کمک کنند.

فتاح‌دماوندی بیان کرد: اکنون طرح تشویقی پیش‌فروش انشعاب فاضلاب شهری دماوند آغاز شده است و مشترکان می‌توانند با پرداخت ماهانه ۱۰۰ هزار تومان به صورت اقساط ۴۸ ماهه صاحب انشعاب فاضلاب شوند؛ این موضوع یکی از اقدامات اساسی و زیربنایی و بسیار مهم برای حال و آینده شهرستان دماوند است.

وی تأکید کرد: همه می‌دانیم که امکانات دولت در شرایط فعلی و تحریم محدود است و در موضوع‌های مختلف اجتماعی همه باید یکدیگر را کمک کنیم؛ یک زمانی بر این کشور جنگ نظامی تحمیل شد و همه کمک کردند، اما امروز جنگ اقتصادی و تحریم است و همه باید به هم کمک کنند.

*هیچ دولتی بدون کمک مردم موفق نخواهد بود/ دولت با فساد اقتصادی مبارزه کند

امام جمعه دماوند با بیان اینکه هیچ دولتی بدون کمک مردم موفق نخواهد بود، اظهار کرد: البته مردم هم از دولت توقع دارند که برای تحقق عدالت اجتماعی گام‌های بلندتری بردارد؛ مردم از دولت توقع دارند که با فساد اقتصادی مبارزه و نظارت خود را شدید‌تر کند.

فتاح‌دماوندی ادامه داد: در این شهرستان هم مردم همواره در کنار دولت بوده‌اند و کمک کرده‌اند، اما چند مسأله مهم وجود دارد که در دیدار روز گذشته با استاندار تهران مطرح کردیم که باید پیگیری شود.

وی افزود: رفع مشکل ترافیک سنگین گیلاوند در روزهای پایان هفته و ایام تعطیل نیاز به احداث کمربندی و هر شهری نیاز به آرامستان جدید و بزرگ دارد؛ باید از راه تقویت گردشگری اقتصاد مردم این شهرستان با لحاظ حفظ فرهنگ اصیل اسلامی قوی شود.

امام جمعه دماوند با بیان اینکه باید پیوند بین دانشگاه و صنعت و زمینه‌ اشتغال جوانان را فراهم می‌آورد و یکی از راه‌های ایجاد اشتغال توسعه تعاونی‌های کشاورزی و اجاره زمین‌های منابع طبیعی و اوقاف برای احداث باغات بزرگ گردو و سیب و همچنین توسعه زنبورداری و دامداری در این شهرستان است.

انتهای پیام

منبع:

پایگاه خبری عصر شرق

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *