حسین شریعتمداری: خصومت‌ورزی آمریکا علیه ایران ناشی از اقتدار نظامی ایران است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند، حسین شریعتمداری شامگاه پنجشنبه در مراسم گرامیداشت ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی که در مسجد جامع شهرستان دماوند برگزار شد، با اشاره به سخنانی از مقام معظم رهبری اظهار داشت: انقلاب اسلامی دومین بعثت ماست که پس از بعثت پیامبر اکرم(ص) دوباره اسلام ناب را زنده کرد و غبار کج‌اندیشی را از چهره اسلام ناب زدود.

وی با بیان اینکه ظلم‌ستیزی ویژگی بارز اسلام ناب است تصریح کرد: به مجردی که انقلاب اسلامی شکل گرفت در همان ابتدا درگیری‌ها شروع شد، درگیری ما با نظام سلطه بر سر ماهیت و هویت بود و این درگیری‌ها نیز همچنان ادامه خواهد داشت تا زمانی که یکی از دو طرف ماهیت خود را تغییر دهد.

مدیر مسئول روزنامه کیهان افزود: از همان روزهای نخست پس از انقلاب ده‌ها گروه تروریستی مانند قارچ سر از زمین بر آورند و ده‌ها کودتا، تحریم، جنگ تحمیلی، جنگ نفتکش‌ها، جنگ شهرها، بمباران‌ها و غیره را راه انداختند تا ما را خسته و وادار به ترک صحنه کنند.

شریعتمداری ادامه داد: امروز نیز در حال جنگ با دشمن هستیم منتهی اکنون عرصه جنگ متفاوت شده است، امروز جنگ از عرصه نظامی به جنگ افکار، جنگ نرم، جنگ هسته‌ای تبدیل شده ‌و مهم‌ترین مشکل آمریکا با ما این است که ایران نه تنها توانسته بدون رابطه با آمریکا بلکه در فضای دشمنی با آمریکا به بزرگ‌ترین قدرت الکترونیک نظامی منطقه تبدیل شود.

وی بیان کرد: برنامه‌ریزی‌های دشمن به شکلی بود که حکایت از زوال ایران اسلامی داشت اما نه تنها زوالی در کار نبود که با زایش دولت‌های اسلامی در منطقه همچون عراق، یمن، فلسطین، لبنان، سوریه و بسیاری از نقاط دیگر نیز روبه‌رو شد.

مدیر مسئول روزنامه کیهان با اشاره به تفاوت‌های بنیادین انقلاب اسلامی با انقلاب‌های دیگر گفت: در انقلاب‌های دیگر مانند انقلاب کبیر فرانسه نسخه دست حاکمیت بود و آن‌ها نسخه را تدوین و مردم نیز چاره‌ای جز پذیرش آن نداشتند اما در انقلاب اسلامی نسخه از پیش آماده بود و رهبری تنها آن را غبارزدایی کرد و به همین دلیل نسخه همراه مردم بود و آن‌ها در انقلاب گمشده تاریخی خود را یافته بودند.

شریعتمداری با بیان اینکه گام‌های بلندی در این ۴۰‌ سال برداشته شده است افزود: امروز غرب آسیا را تبدیل به ویترینی از شکست‌های پی در پی آمریکا و هم‌پیمانانش شده ‌و پنجمین ارتش نظامی جهان یعنی رژیم صهیونیستی ظرف ۳۳ روز از لبنان شکست می‌خورد.

وی همچنین با اشاره به اقدام دشمنان در برگزاری نشست‌های ضد ایرانی خاطرنشان کرد: دشمن چون توان مقابله با نظام جمهوری اسلامی را ندارند برای ایجاد ترس و واهمه اجلاس و نشست‌های مختلف برگزار می‌کند غافل از اینکه ایران اسلامی مقتدرانه رو به جلو در حرکت است.

منبع: خبرگزاری تسنیم از دماوند

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *