امام جمعه دماوند: جوانان با شعار «ما می‌توانیم» کار کشور را پیش می‌برند/ مدیریت‌ امور اجرایی کشور به نسل سوم انقلاب سپرده شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند در جمع مردم انقلابی و مؤمن این شهرستان اظهار کرد: امروز دوازدهم بهمن سالرور بازگشت پیروزمندانه امام خمینی (ره) به میهن اسلامی است.

وی افزود: دهه فجر مظهر آن شکوه، عظمت و فداکاری ملت ایران و دهه تجدید قوای نیروهای انقلابی با یادها و خاطره‌های باشکوه آن روزهاست؛ دهه فجر، دهه تجدید عهد و میثاق ملت با انقلاب و گرامیداشت بزرگترین معجزه الهی در این روزگار است.

*مدیریت‌ امور اجرایی کشور را به نسل سوم انقلاب سپرده شود/ نسل سوم و چهارمثمرات سرمایه‌سازی انسانی انقلاب هستند

امام جمعه دماوند با بیان اینکه در شکل‌گیری انقلاب با چهار نسل مواجه بودیم، گفت: نسل اول در شکل‌گیری انقلاب اسلامی و زمینه‌سازی برای تشکیل نظام اسلامی در ایران تلاش کردند و تحت رهبری امام راحل موفق به انجام وظیفه اساسی خود شدند.

فتاح‌دماوندی تصریح کرد: نسل دوم، علاوه بر مشارکت در شکل‌گیری انقلاب به تثبیت و پاسداری از نظام اسلامی به خصوص در عرصه‌های جهاد و شهادت و زمینه‌سازی و پیشبرد دولت اسلامی مبادرت کردند؛ نسل سوم و چهارم، نسل‌هایی هستند که در دوره جمهوری اسلامی ایران تربیت شده و رشد یافتند و در واقع، ثمرات سرمایه‌سازی انسانی انقلاب هستند.

وی بیان کرد: امروز همه چیز برای نقش‌آفرینی نسل سوم و چهارم انقلاب آماده است؛ پیشرفت و اعتلای کشور در گرو بها دادن حقیقی به نسل جوان است؛ باید مدیریت‌های میانی و حتی کلان و امور اجرایی کشور را به نسل سوم انقلاب سپرد.

*جوانان با مدیریت جهادی اقتصاد مقاومتی را نهادینه خواهند کرد/ چالش‌های اقتصادی و اجتماعی توسط نسل جوان حل می‌شود

امام جمعه دماوند اظهار کرد: چالش‌های اقتصادی و اجتماعی که تبعات آن معیشت و آرامش مردم را تحت تأثیر قرار داده، توسط نسل جوان حل خواهد شد؛ اگر مدیریت اجرایی کشور را به جوانان نسپاریم، شاهد توقف تربیت مدیران برای آینده کشور خواهیم بود و آن‌گاه تبعات سنگین و جبران ناپذیری برای کشور به همراه خواهد داشت.

فتاح‌دماوندی افزود: در این راه، جوانان می‌توانند از تجربه‌های نسل اول و دوم استفاده کنند؛ جوانان با شعار «ما می‌توانیم» کار کشور را پیش می‌برند و با مدیریت جهادی، اقتصاد مقاومتی را نهادینه خواهند کرد؛ باید به جوانان اعتماد کرد و نباید به دشمن اعتماد کنیم.

وی گفت: پیشرفت‌های علمی کشور با اتکا به توان داخلی و کوشش جوانان با ایمان ما به دست آمده است؛ ما انحصار کشورهای غربی بر بسیاری از علوم را شکستیم و پا به عرصه‌هایی از علم و فناوری گذاشته‌ایم که برای دنیا حیرت‌انگیز است.

*آمریکا بدعتی خطرناک را در روابط بین‌الملل بنا گذاشته است

امام جمعه دماوند با بیان اینکه امام به ما آموخت که روحیه کاخ نشینی را کنار بگذاریم و فساد ستیز باشیم، تصریح کرد: ولی فقیه به ما یاد داد که همیشه عدل و انصاف را مد نظر قرار دهیم و در مورد اشخاص قضاوت عادلانه داشته باشیم.

فتاح‌دماوندی بیان کرد: آمریکای قبل از انقلاب با آمریکای امروز هیچ فرقی نکرده و آنها سه دهه است که در افغانستان، عراق، سوریه و در منطقه خاورمیانه حضور فیزیکی و نظامی پرهزینه‌ای برای تأمین اهدافی دارند.

وی اضافه کرد: آمریکا بدعتی خطرناک را در روابط بین‌الملل بنا گذاشته است و آن را به رسمیت شناختن یک اپوزوسیون شوری در مقابل دولتی است که با رأی مردم روی کار آمده است.

منبع: پایگاه خبری عصر شرق

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *