امام جمعه دماوند: تاریخ مصرف گزینه‌های روی میز تمام شده است/ ملت دیگر طعم تلخ نظام شاهنشاهی را نخواهند چشید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند، حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته مرکز شهرستان دماوند در جمع مردم ولایت‌مدار و انقلابی دماوند اظهار کرد: فردا سالروز شهادت حضرت فاطمه (س) است؛ بانویی که سید نساء عالمین، الگو و اسوه تقوای کامل است.

وی با بیان اینکه فردا از ساعت ۹ صبح دسته‌های عزاداری زنجیرزنی و سینه‌زنی از محل امامزاده شمس‌الدین محمد (ع) به طرف مسجد جامع دماوند حرکت خواهند کرد، افزود: باید مراسم عزاداری حضرت فاطمه (س) با‌شکوه‌ هرچه تمام‌تر برگزار شود تا نزد رسول‌الله (ص) و حضرت امیرالمؤمنین (ع) روسپید و سربلند باشیم.

*حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن یکی از جلوه‌های اطاعت از ولی‌فقیه است

امام جمعه دماوند در ادامه با اشاره به اینکه روز دوشنبه ۲۲ بهمن، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری فقیه مجاهد و عالم عامل امام خمینی (ره) است، گفت: امام راحل، انقلاب اسلامی را «معجزه بزرگ الهی»، تجلی حکومت خداوند درون زمین و نتیجه اعتصام به حبل الهی می‌دانستند.

فتاح‌دماوندی تصریح کرد: امام خمینی (ره) معتقد بودند که این پیروزی با تأییدات غیب الهی حاصل شده و این نظامی که بعد از انقلاب به نام جمهوری اسلامی ایران تشکیل شد و مردم به آن رأی آری دادند، چه قبل و چه بعد از تشکیل با خون شهدا آبیاری شده است که بهترین جوانان و بهترین مردان و بانوان این کشور بودند.

وی تأکید کرد: ما که مانده‌ایم باید کاری زینبی کنیم و این روزها در بهار آزادی جای شهدا خالی است؛ شهدا در وصیت‌نامه‌های خود تأکید کردند که ولی‌فقیه و رهبر را تنها نگذارید و حفظ نظام جمهوری اسلامی از اهم واجبات عقلی و شرعی است؛ حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن یکی از جلوه‌های اطاعت از ولی‌فقیه در راستای پشتیبانی از اصل نظام اسلامی و آرمان‌های شهداست.

*اگر مردم غدیر را حفظ می‌کردند، کربلا پیش نمی‌آمد/ مردم ما بیدار و هوشیار هستند و اهل کوفه نیستند

امام جمعه دماوند با بیان اینکه مقام معظم رهبری جمله‌ای دارند که باید در آن تأمل بسیاری کرد، افزود: ایشان فرمودند «۲۲ بهمن در حکم عید غدیر است»؛ زیرا در آن روز بود که نعمت ولایت، اتمام نعمت و تکمیل نعمت الهی برای ملت ایران صورت عملی و تحقق خارجی گرفت.

فتاح‌دماوندی گفت: اگر مردم غدیر را حفظ می‌کردند و آن بزرگ می‌داشتند و همیشه برای آن فریاد می‌زدند، کربلا پیش نمی‌آمد؛ واقعه کربلا به دلیل کوتاهی مردم و کم‌کاری مردم و تنها گذاشتن امام و رهبر پس از غدیر پیش آمد؛ امروز هم اگر ما ولی‌فقیه و جمهوری اسلامی ایران را حمایت و پشتیبانی نکنیم، کربلا تکرار خواهد شد.

وی تصریح کرد: مردم ما بیدار و هوشیار هستند و اهل کوفه نیستند که «علی» تنها بماند و مردم ما «حسین (ع)» را تنها نمی‌گذارند؛ مردم فهیم و غیور در راه پیروزی و حفظ این نظام علی‌اکبرهای خود و جوانان عزیزتر از جان خود را فدا کرده‌اند و این درخت تنومند را با خون شهیدان خود آبیاری کرده‌اند.

*مردم ما نخواهند گذاشت که کربلا تکرار شود/ دشمن سعی دارد شخصیت رهبری را تخریب کند

امام جمعه دماوند بیان کرد: مردم ما نخواهند گذاشت که کربلا تکرار شود و رهبر خود را تنها نمی‌گذارند؛ همان‌گونه که در زمان حضرت امیرالمؤمنین (ع)، معاویه سعی می‌کرد که شخصیت حضرت علی (ع) را تخریب و ترور کند، امروز هم دشمن سعی دارد که شخصیت رهبری را تخریب کند، تهمت بزند و دروغ ببندد تا مردم را از اطراف رهبر انقلاب پراکنده کند.

فتاح‌دماوندی افزود: ما باید علی، معاویه، حسین و یزید زمان را بشناسیم؛ راه مبارزه حق و باطل تا روز قیامت ادامه دارد و شیطان همواره درصدد حق جلوه دادن باطل است؛ شیطان می‌خواهد بین مردم نفاق و تفرقه و ناامیدی حاکم کند و شیطان تنها ابلیس نیست، امروز شیطان‌های انسانی هستند که همواره آیه یاس می‌‌خوانند و آنها مردم را از راهپیمایی ۲۲ بهمن نهی می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: کسانی که انقلاب را بی‌ثمر و بی‌نتیجه معرفی می‌کنند و آنهایی که رژیم طاغوت را از نظام اسلامی بهتر جلوه می‌دهند، شیطان‌صفت هستند و نزد مردم مسلمان آبرویی ندارند؛ اما دشمن بداند و شیطان‌صفتان پلید بدانند، راهی که ما آغاز کرده‌ایم، پایانی جز اتصال به حکومت نورانی حضرت بقیه‌الله (عج) ندارد.

*تاریخ مصرف گزینه‌های روی میز تمام شده است/ ملت ما دیگر اجازه حکومت طاغوت بر خود را نمی‌دهند

امام جمعه دماوند اظهار کرد: به مدد الهی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب برای تجدید بیعت با آرمان‌های امام و رهبری و اصول و اهداف انقلاب اسلامی بدون ترس از توطئه‌های دشمن و با امید و نشاط مضاعف و برای بیان دوباره شعارهای انقلاب که استقلال و آزادی بود، روز ۲۲ بهمن دوباره به خیابان‌ها خواهیم آمد و به آمریکا و دشمنان اعلام می‌کنیم که گزینه‌های روی میز تاریخ مصرفش تمام شده و هیچ غلطی نمی‌توانید کنید.

فتاح‌دماوندی خاطرنشان کرد: دشمن از اینکه ما به لطف خداوند متعال، چهلمین سال پیروزی خود را دیدیم، عصبانی است و البته به قول شهید بهشتی، باید از این عصبانیت بمیرد؛ او هرچه به ما بدی کند، بغض ما نسبت به آن بیشتر می‌شود.

وی تصریح کرد: به کوری چشم دشمنان دهه پنجم انقلاب را آغاز می‌کنیم و آنها ناراحت‌اند و ناراحت باشند؛ ملت ما دیگر اجازه حکومت طاغوت بر خود را نمی‌دهند و طعم تلخ نظام شاهنشاهی و دیکتاتوری را نخواهند چشید؛ ملتی که عاشورا، حسین (ع) و حضرت فاطمه (س) دارد، ذلت ندارد.

منلع:

پایگاه خبری عصر شرق

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *