امام جمعه دماوند: تفکر داعش‌مسلک تکفیری ۲۷ نفر از پاسداران را به شهادت رساند/ ضرورت عزم علمای اهل سنت برای نفی تفکر وهابیت

امام جمعه دماوند با توجه به ضرورت عزم جدی علمای اهل سنت برای نفی تفکر وهابیت گفت: تفکر وهابی و داعش مسلک تکفیری، ۲۷ نفر از عزیزان سپاهی را که پس از اتمام ماموریت مرزبانی عازم شهر خود بودند به شهادت رساند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی و سیاسی نماز جمعه شهرستان دماوند، ضمن گرامیداشت شهدای روحانی که در هفته آخر بهمن ماه به شهادت رسیدند، به شخصیت شهید محلاتی پرداخت.

وی در جمع نمازگزاران بیان کرد: شهید محلاتی الگوی اخلاص، اخلاق و شور انقلابی برای سپاه بود و همواره می‌گفت:«سپاه و روحانیت دو ارگانی هستند که در راس آنها امام به عنوان مقام روحانی قرار دارد که سپاه تابع اوست».

امام جمعه دماوند افزود: شهید محلاتی نماینده امام خمینی(ره) در سپاه، مسوول نظارت، کنترل و هدایت این نهاد انقلابی بود؛ او محو در شخصیت امام بود و عشق و ارادت وافری به او داشت، هرگاه امام (ره) چیزی بیان می‌کردند، برای او مثل امری تعبدی لازم‌الاجرا بود.

فتاح دماوندی ادامه داد: محلاتی عاشق شهادت بود و پس از شهادت او امام خمینی(ره) فرمود:«مثل این است که من بازویم را از دست داده‌ام»؛ روز شهادت او اول اسفندماه به عنوان روز روحانیت و دفاع مقدس نامیده شده است.

وی اظهار داشت: روحانیت و طلاب علوم دینی ۴۳۰۰ شهید تقدیم نظام اسلامی کردند که نسبت به جمعیت‌شان ۵ برابر سایر اقشار شهید دادند و امام خمینی(ره) چه زیبا گفت که سلام بر حماسه‌سازان همیشه جاوید روحانیت که رساله علمی و عملی خود را به دم شهادت و مرکب خون نوشتند.

امام جمعه دماوند با اشاره به وفات حضرت ام‌البنین و روز تکریم مادران و همسران شهدا افزود: شهدای ما در دامان مادرانی پرورش یافتند که فرزندان خود را با عشق به اسلام تربیت کردند و همسران شهدا نیز با صبر و استقامت زینب‌وار، پیام شهدا را به بازماندگان منتقل کردند؛ گرامیداشت مادران و همسران شهدا و تکریم خانواده آن‌ها وظیفه همیشگی ماست.

فتاح دماوندی ضمن تشکر از مردم به دلیل تعظیم شعائر اسلامی و فاطمی و برپایی دسته‌های باشکوه عزاداری در روز شهادت حضرت فاطمه(س)، به راهپیمایی ۲۲ بهمن پرداخت و گفت: شما مردم انقلابی و مسلمان با حضور باشکوه خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن، به خوبی دین خود را به امام و شهدای انقلاب ادا کردید.

وی عنوان کرد: حضور شما تماشایی بود؛ جمهوری اسلامی برای شما و خدمت‌گزار شماست؛ شما انقلاب کرده و ۴۰ سال جمهوری اسلامی را حفظ کردید؛ از شور و شعور انقلابی مردم شهرستان دماوند و حضور امیدبخش و پربرکت شما در راهپیمایی ۲۲ بهمن تشکر می‌کنیم.

امام جمعه دماوند ادامه داد: حضور شما در صحنه دشمنان را مایوس و درمانده کرد، حضور شما در راهپیمایی دل امام زمان(عج) را شاد کرد، زیرا ایران کشوری شیعه و کشور امیرالمومنین(ع) است؛ حضور مردم در صحنه ضامن عزت و استقلال آنهاست.

فتاح دماوندی با اشاره به فرمایشات امام خمینی(ره) تصریح کرد: ایشان فرمود:« اگر ما تسلیم آمریکا و ابرقدرت‌ها می‌شدیم ممکن بود امنیت و رفاه ظاهری درست می‌شد و قبرستان‌های ما پر از شهدای عزیز نمی‌شد؛ اما مسلما استقلال، آزادی و شرافت‌مان از بین می‌رفت».

وی گفت: آیا ما می‌توانیم نوکر و اسیر آمریکا و دولت‌های کافر شویم تا بعضی چیزها ارزان شود و شهید و مجروح ندهیم؟ هرگز ملت زیر بار این ننگ نخواهد رفت و تن به این ذلت نخواهد داد؛ ملت ایران در مقابل آمریکا می‌ایستد و به امید خدا پیروز است.

امام جمعه دماوند تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب در بیانیه‌ای مهم به تعیین ویژگی‌های مسیر پرافتخار پیموده شده در ۴۰ سال گذشته و برکات خیره کننده انقلاب و تاکید بر امید واقع بینانه به آینده و نقش جوانان در برداشتن گام بزرگ دوم به سمت آرمان‌ها، خطاب به جوانان الزامات این جهاد بزرگ را در ۷ سرفصل اساسی بیان کردند.

فتاح دماوندی اظهار داشت: رهبر عزیز انقلاب ۸ توصیه به جوانان داشتند، اول اینکه به آینده امیدوار و خوش‌بین باشیم، دوم در کسب علم و دانش و انجام پژوهش تلاش مضاعف کنیم، سوم در همه فعالیت‌های فردی و اجتماعی به معنویت و اخلاق بهای بیشتری بدهیم.

وی در ادامه توصیه‌های رهبر معظم انقلاب گفت: ایشان فرمودند برای نفوذناپذیری و نپذیرفتن سلطه بیگانگان باید اقتصاد کشور را تقویت کنیم، برای برقراری عدالت باید با فساد اقتصادی و اخلاقی و سیاسی مبارزه کنیم تا مشروعیت نظام لطمه نخورد، ارزش استقلال و آزادی خود را بدانیم و برای تحکیم آن گام برداریم.

امام جمعه دماوند افزود: همچنین ایشان توصیه داشتند که در مواجهه با کشورهای دیگر باید عزت ملی را با حکمت، مصلحت و حفظ مرز با دشمن را مدنظر داشته باشیم؛ سبک زندگی ما باید اسلامی باشد و بدانیم که سبک زندگی غربی زیان‌های جبران‌ناپذیر اخلاقی، اقتصادی، دینی و سیاسی به کشور و ملت ما می‌زند و مبارزه با سبک زندگی غربی، جهادی همه جانبه می‌طلبد و در این موارد چشم امید به جوانان است.

فتاح دماوندی تصریح کرد: در عرصه داخلی پس از حماسه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، از مسوولان توقع می‌رود تا برای حل مشکلات کشور مخصوصا مشکلات اقتصادی قدم‌های بلندتری بردارند؛ حداقل کاری که می‌توانند انجام دهند این است که نظارت خود را بر بازار تشدید کنند تا یک جنس در بازار قیمت‌های متفاوت نداشته باشد و این کار شدنی است.

وی بیان کرد: مردم از گران‌فروشی و احتکار گله دارند و از ضعف نظارت ناراحتند؛ قیمت باید در سراسر بازار یکی باشد، البته ما کسبه متدین و منصف فراوان داریم، اما همان تعداد کمی که بی‌انصافی می‌کنند، چهره بازار را زشت می‌کنند؛ مردم باید گران‌فروشان را به مسوولان مربوطه معرفی کنند.
امام جمعه دماوند اظهار کرد: ما در عرصه جهانی شاهد ظلم مستکبرین جهانی بر مستضعفان هستیم؛ در یمن ۱۰ میلیون نفر از گرسنگی شدید رنج می‌برند؛ سازمان ملل اعلام کرده که ۱۰ میلیون نفر از ۲۸ میلیون یمنی، در معرض گرسنگی شدید قرار دارند.

فتاح دماوندی ادامه داد: ۱۶ میلیون یمنی از آب آشامیدنی سالم محرومند، بیماری‌های واگیردار شیوع پیدا کرده و اوضاع انسانی وخیم است؛ ۴ سال است که مردم یمن سخت‌ترین شرایط را تجربه می‌کنند و بدون حمایت‌های جهانی و با دست خالی مقابل رژیم سعودی ایستاده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: در عربستان علاوه بر این جنایت‌های خارجی شاهد شهادت کودک ۶ ساله‌ای هستیم که قربانی تفکر داعشی سعودی‌های وهابی شد؛ زکریای ۶ ساله مقابل چشم مادرش به جرم محبت پیامبر اسلام ذبح شد و طرفداران حقوق بشر در دنیا ساکت ماندند.

امام جمعه دماوند اذعان داشت: وهابیت حاکم بر عربستان مهم‌ترین منبع فکری تاسیس گروه تروریستی داعش و دیگر گروه‌های تکفیری است؛ شیعیان عربستان که حدود ۲۰ درصد از مردم عربستان را تشکیل می‌دهند، همواره از تبعیض‌های مذهبی، سیاسی و اقتصادی رنج می‌برند.

فتاح دماوندی یادآور شد: همین تفکر وهابی و داعش مسلک تکفیری در روز چهارشنبه، ۲۷ نفر از عزیزان سپاهی را که پس از اتمام ماموریت مرزبانی عازم شهر خود بودند در جاده خاش- زاهدان به شهادت رساند؛ لعنت خدا بر صاحبان این تفکر ضد انسانی و بر دل سیاه تروریست‌های بی‌منطق.

وی گفت: تا وقتی که علمای اهل سنت عزم جدی برای نفی تفکر وهابیت پیدا نکنند، مشکل ترور و خطر تکفیری‌ها از جهان اسلام و از همه انسان‌ها برطرف نخواهد شد.

منبع: پایگاه خبری عصرشرق

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *