امام جمعه دماوند: آمریکا با پول عربستان در پی ایجاد امنیت برای اسرائیل و نابودسازی آرمان فلسطین است/ هزینه مقاومت مقابل سلطه‌طلبان کمتر از تسلیم و سازش می‌باشد/ حمله به یک امام جمعه، حاکی از اهمیت نقش آن در خدمت به نظام اسلامی است

امام جمعه دماوند با بیان اینکه آمریکا با پول عربستان در پی ایجاد امنیت برای اسرائیل و نابودسازی آرمان فلسطین است، گفت: هزینه مقاومت مقابل سلطه‌طلبان کمتر از تسلیم و سازش می‌باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند ،  حجت‌الاسلام و المسلمین کاظم فتاح دماوندی در خطبه‌های نماز جمعه شهر دماوند جمع نمازگزاران اظهار کرد: روزهای پایانی ماه مبارک رمضان فرصتی مغتنم برای پاک کردن گناهان است.

وی افزود: امیدواریم در این روزها و شب‌های باقیمانده خداوند به همه توفیق عبادت بندگی، اخلاص و استغفار و کسب تقوا عنایت بفرماید.

امام جمعه دماوند ضمن گرامیداشت ۱۵ خردادماه سالروز قیام خونین مردم مسامان ایران که در سال ۱۳۴۲ مقدمه فروپاشی نظام شاهنشاهی فراهم شد، گفت: این روز خمیر مایه نهضت مبارک ملت ایران و روز بذر انقلاب بزرگ اسلامی ما بوده است.

فتاح دماوندی ادامه داد: ۱۵ خردادماه باعث شکست برنامه‌های استعمارگرانه آمریکا شد و بالاخره در این روز ماهیت فریبکارانه و ضد دینی رژیم شاهنشاهی آشکار شد.

وی با بیان اینکه یکی از یادگارهای امام راحل (ره) تعین روز قدس برای حمایت از ملت فلسطین است، گفت: امام خمینی (ره) روز قدس را روز احیای اسلام، مقابله با مستکبرین و تشکل حزب مستضعفین دنیا به نام حزب الله می‌دانست.

امام جمعه دماوند تاکید کرد: امروز سلطه‌طلبان دنیا می‌خواهد اسرائیل را بر منطقه و جهان اسلام برتری دهند و اسرائیل تهدیدی برای همه مسلمین جهان است.

فتاح دماوندی در ادامه عنوان کرد: ترفند آمریکا برای معامله قرن مذاکره است و این مذاکره به نام صلح و کام صهیونیست‌های می‌باشد.

وی افزود: سلطه‌طلبان بجای شعار مقاومت، شعار سازش را مطرح می‌کنند، اما مسلمین می‌دانند که هزینه مقاومت کمتر از تسلیم و سازش است.

امام جمعه دماوند با اشاره به اینکه اولین ثمره مقاومت عزت و استقلال است، تصریح کرد: امروز انصار الله یمن با شعار مقاومت موازنه وحشت را برای سعودی‌ها آغاز کرده است.

فتاح دماوندی گفت: در مسئله فلسطین هم هیچ سیاستی به جزء مقاومت نتیجه مطلوبی برای آنها نخواهد داشت و گروه‌های مقاومت هر چه قوی‌تر عمل کنند، دشمن عقب نشینی بیشتری می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: آمریکا با پول عربستان می‌خواهد روابط کشورهای عربی با اسرائیل را عادی‌سازی کند که با این معامله می‌تواند امنیت اسرائیل را کامل کند و آرمان فلسطین را نابود کند.

امام جمعه دماوند عنوان کرد: با بیداری و مقاومت فلسطینیان این خیانت و توافق انجام نخواهد شد و رژیم صهیونیستی هم آرزوی خواب راحت در سرزمین فلسطین را به گور خواهد برد.

فتاح دماوندی با اشاره به ۱۴ خردادماه سالروز ارتحال امام خمینی (ره) گفت: امام راحل وحدت میان شیعه و سنی را برقرار کرد و اگر همه علمی اسلامی مثل امام خیمنی (ره) عمل می‌کردند، وضع مسلمانان جهان این‌گونه نبود.

وی با بیان اینکه رحلت امام برای اسلام و مسلمین ضایعه‌ای بزرگ بود، اما امروز وجود مقام معظم رهبری خار چشم مستکبرین جهان است، بیان کرد: خوشبختانه این نعمت مردم قدرشناس ایران، پیشانی شکر به زمین می‌گذارند و در همه عرصه‌ها به پای انقلاب ایستادند.

امام جمعه دماوند افزود: مردم ایران در همه عرصه‌ها از جمله راهپیمایی‌ها و انتخابات‌ها و … به بهترین شکل نقش ایفا کردند و تاریخ اسلام به چنین مردمی ورهبر به خود می‌بالد.

فتاح دماوندی با اشاره به اینکه امروز حمله به یک امام جمعه، حاکی از اهمیت نقش آن در خدمت به نظام اسلامی است، گفت: امروز روحانیت در کنار همه مردم برای خدمت به آرمان‌های انقلاب اسلامی آماده خدمت‌رسانی است.

وی در پایان تصریح کرد: در همین راستا همه مؤمنین و مؤمنات باید برای روشن نگه داشتن چراغ حوزه‌های علمیه تلاش کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *