امام جمعه شهرستان دماوند: ملت و نظامی که دوست و دشمن به قدرت بلا منازع آن اعتراف می کنند را غار نشین نخوانید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند حجت الاسلام و المسلمین کاظم فتاح دماوندی در خطبه های سیاسی عبادی نماز جمعه در جمع مردم شهرستان دماوند با اشاره به سالگرد شهید مصطفی چمران اظهار داشت: زندگی این شهید بزرگوار یک الگوی زیبا از زندگی مومنانه و تراز اسلامی است که به قول امام شهید چمران سرداد پرافتخار اسلام، مجاهد بیدار و متعهد راه تعالی، جنگجوی پرهیزکار، معلم متعهد و… بود.

وی همچنین در خصوص سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی افزود: در سال ۱۳۶۰ تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی به فرمان امام خمینی (ره) شکل گرفت و یک تیر به عنوان روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی نامگذاری شد؛ این روز را به تمام مبلغین دین اسلام تبریک می گوییم.

امام جمعه شهرستان دماوند ادامه داد: تمام مسلمانان، با تقوا و تعهد باید پیام اسلام را که خدا پرستی، نفی طاغوت ها و امرای عدالت است به دیگران ابلاغ کنند؛ در تبلیغات اسلامی عاطفه، عقل و اندیشه مخاطب تحت تاثیر قرار می گیرد.

فتاح دماوندی با بیان اینکه امروزه جنگ نظامی حای خود را به جنگ تبلیغاتی داده است، بیان کرد: در جامعه امروز بودجه های تبلیغاتی از بودجه های نظامی و تسلیحاتی بیشتر شده است؛ پس ما باید با استفاده از ابزار مختلف به ویژه هنر مبلغ و بلندگوی اسلام و انقلاب باشیم.

وی در ادامه با اشاره به روز اصناف و نقش مهم بازاریان در زمان قبل و بعد از انقلاب اسلامی، تصریح کرد: اصناف همواره در زمان انقلاب، دفاع مقدس و سازندگی یار انقلاب و مردم بودند و امید است در دوران تحریم های اقتصادی بار دیگر نقش خود را در خدمت منصفانه ایفا کنند؛ بازاریان ایران همواره در تحولات سیاسی و احتماعی به نفع اسلام قدم برداشته اند.

امام جمعه شهرستان دماوند با بیان اینکه کسب و کار حلال در آیین حیات بخش اسلام از مهم ترین عبادات به شمار می رود، گفت: قوام جامعه و خانواده اسلامی بر پایه اقتصاد عدالت محور است که در این میان انصاف اصناف نماد دائمی پیوند اخلاق و اقتصاد است.

فتاح دماوندی هم چنین با اشاره به هفته صرفه جویی در مصرف آب، خاطر نشان کرد: ۷۱ درصد از سطح کره زمین را آب پوشانده اما تنها ۵ درصد آن شیرین است؛ استفاده بهینه و صحیح از آب وظیفه انسانی و اسلامی ماست و آلوده کردن آب مشکلات زیادی برای محیط زیست، حیوانات، گیاهان و. به وجود می آورد که امیدواریم با اجرای طرح فاضلاب شهری تا حدود زیادی از آلودگی منابع آبی جلوگیری شود.

وی با اشاره به ششم تیرماه سالروز سو قصد به جان آیه الله العظمی خامنه ای در مسجد ابوذر تهران در سال ۱۳۶۰ عنوان کرد: امام خمینی (ره) این حادثه و حادثه هفتم تیر ماه که به شهادت شهید بهشتی و ۷۲ تن از یارانش انجامید را سند حقانیت انقلاب و نظام و نماد شکست و رسوایی خط نفاق و انحراف در برابر اقتدار و اتحاد ملت ایران دانستند.

امام جمعه شهرستان دماوند تاکید کرد: خداوند را شاکریم که نعمت رهبری فهیم، عدالت طلب، خوش خلق، خرافه ستیز، وفادار به اصول و آرمان های امام و انقلاب، حکیم و نظریه پرداز، با صلابت و پر اقتدار، خستگی ناپذیر و. را بر سر ما مستدام داشت.
وی با بیان اینکه وقتی امروز دوست و دشمن به قدرت بلا منازع ایران اعتراف نموده اند، نباید ملت ایران را غار نشین خطاب کرد، گفت: در شرایط کنونی همه به خصوص ما مسئولین موظیم قول سدید را که از مصادیق تقوای سیاسی و اجتماعی است، رعایت کنیم.
فتاح دماوندی ادامه داد: در شرایطی که ملت عزیز ما زیر فشار تحریم دشمن و در مضیقه اقتصادی هستند، نباید به گونه ای حرف بزنیم که خاطر مردم آزرده شود؛ چیزی که هفته گذشته در خصوص مقاومت ملت ما گفته شد، قول سدید نبود و باعث ایجاد تنش هم داخل حوزه انتخابیه و هم موردی برای سو استفاده دشمن شد.

فتاح دماوندی در ادامه در خصوص نمایش اقتدار موشکی سپاه در سرنگون کردن پهپاد جاسوسی آمریکا بیان کرد:‌ این اقتدار باعث دلگرمی مردم و وحشت دشمنان شد؛ فرمانده کل سپاه گفته آنقدر به آنها نزدیک هستیم که حتی شماره روی اسلحه‌شان را می‌خوانیم و ملت و حکومت ایران مثل خورشید در آسمان امنیت و اقتدار می‌درخشد.

وی گفت: ترامپ انقدر ذلیل شده که بعد از سرنگونی پهپادش برای اینکه قافیه را نبازد، می‌گوید احساس می‌کنم که این اشتباه توسط فردی رخ داده که نباید این اشتباه را انجام می‌داد و سخت است که باور کنم این اتفاق عمداً رخ داد.

امام جمعه شهرستان دماوند اظهار کرد: آن کسانی که می‌گویند چرا با آمریکا وارد مذاکره نمی‌شوید؛ بدانند سرنوشت آن کسانی که به آمریکا تکیه کردند، تلخ و اسفناک است.

فتاح‌دماوندی عنوان کرد: بعد از یاسر عرفات، صدام حسین و قذافی، جدیدترین نمونه محمد مرسی، رئیس جمهور مخلوع و متوفی در قفس جلسه محاکمه در دادگاه مصر است.

وی با بیان اینکه محمد مرسی قربانی رویکرد آمریکا و سعودی‌ها شد، خاطر نشان کرد: مرسی که زمانی مبارک را به جرم خیانت به کشور زندانی کرده بود در حالی محاکمه شد که مبارک یکی از شاهدانی بود که علیه وی شهادت داد و این اوج خیانت آمریکایی به مرسی بود.

امام جمعه شهرستان دماوند تاکید کرد: انقلابیون مصر به عنوان آشوب‌گر محاکمه شدند و افرادی مثل مبارک و فرزندانش از زندان آزاد و علیه مرسی و انقلابیان شهادت دادند؛ رئیس جمهوری که مردم به او رای داده بودند، با کودتای آمریکایی و سعودی داخل قفس و با حقارت جان داد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *