حجت الاسلام کاظم فتاح دماوندی امام جمعه شهرستان دماوند

مردم از افزایش نامتعارف اجاره‌ خانه‌ها و قیمت مسکن و گرانی ها گله‌مند هستند.

تاریخ: ۱۳۹۹/۰۳/۲۳
          مردم از عدم ثبات اقتصادی رنج می‌برند
امام جمعه دماوند گفت: مردم از عدم ثبات اقتصادی رنج می‌برند و از گرانی‌ها و افزایش نامتعارف اجاره خانه‌ها و قیمت مسکن گله‌مند هستند و دولت مردان نباید به گونه‌ای عمل کرده که مردم فکر کنند دولت در سال پایانی خود کارها را رها کرده است.

به گزارش روابط عمومی ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان دماوند، حجت الاسلام کاظم فتاح دماوندی امام جمعه دماوند در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان دماوند که ظهر امروز بعد از گذشت بیش از سه ماه بار دیگر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مصلای نماز جمعه دماوند با حضور مردم ولایت مدار این شهر برگزار شد، اظهار کرد: ۲۵ شوال سالروز شهادت امام صادق(ع) را تسلیت عرض می‌کنم که حرکت سیاسی این امام همام(ع) برای شناساندن ظلم بنی امیه از طریق انقلاب فرهنگی انجام شد.
وی افزود: اگر در یک جامعه جوانان و مردم دچار بی‌بند و باری فرهنگی شوند برای اهداف عالی اسلامی قدمی برنخواهند داشت و باید توجه داشت انقلاب اسلامی ما قبل از آنکه یک انقلاب سیاسی ،اجتماعی و اقتصادی باشد ذاتاً یک انقلاب فرهنگی است.
امام جمعه دماوند با بیان اینکه مسائل فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی به هم مربوط و در هم تنیده‌اند، عنوان کرد: برای اصلاح امور فرهنگی، اجتماعی و سیاسی بایدبه رکن مهم اقتصاد توجه خاص داشته باشیم که یکی از دلایل تحقق نیافتن کامل عدالت اجتماعی در ایران ضعف اقتصادی است و متأسفانه سه قوه نتوانستند در ۴۰سال گذشته اقتصاد ایران را به نقطه مطلوب برسانند.
حجت الاسلام فتاح دماوندی بیان کرد: علی‌رغم پیشرفت‌های قابل ملاحظه و افتخار آفرین در برخی زمینه‌ها مردم از عدم ثبات اقتصادی رنج می‌برند و از گرانی‌های و افزایش نامتعارف اجاره خانه‌ها و قیمت مسکن گله‌مند هستند و دولت مردان نباید به گونه‌ای عمل کرده که مردم فکر کنند دولت در سال پایانی خود کارها را رها کرده است.
وی در ادامه به اشاره به اعتراضات گسترده در آمریکا گفت: اعتراض گسترده مردم آمریکا و اروپا به قتل یک سیاه‌پوست در نیم قرن اخیر بی‌سابقه است، تبعیض نژادی در آمریکا به فرهنگ عمومی تبدیل شده و سیاه‌پوستان از شکنجه و آزار و تحقیر به ستوه آمده‌اند و شرایط فعلی آمریکا نشانه‌هایی از فروپاشی درونی، مدعی‌ترین کشور ثروت و قدرت دنیا است.
خطیب نماز جمعه دماوند افزود: اسلام و جمهوری اسلامی ایران با تبعیض و ظلم نژادپرستی مخالف است و از مظلومان این دنیا دفاع می‌کند، اعتراضات کنونی آمریکا نمادی از نفرت عمومی جهان از سیاست‌های اقتصادی و نظامی لیبرال و دموکراسی غرب است.
حجت الاسلام فتاح دماوندی یادآور شد: لیبرال‌های وطنی بزک کنندگان آمریکا منتظر شنیدن زنگ پایان عمر ابر قدرت آمریکا باشند و بدانند پول و قدرت همانطور که فرعون و قارون را نجات نداد جلوی سقوط آمریکا را هم نخواهد گرفت، جهان منتظر قدوم پر برکت حضرت بقیه الله العظم(عج) است و باید مقدمات آن را فراهم کنیم.
        

تصاویر

نظرات