حجت الاسلام کاظم فتاح دماوندی امام جمعه شهرستان دماوند

برجام عبرتی شد تا به آمریکا و اروپا اعتماد نکنیم

تاریخ: ۱۳۹۹/۰۴/۰۶
          امام جمعه دماوند: برجام عبرتی شد تا به آمریکا و اروپا اعتماد نکنیم

 امام جمعه دماوند با بیان اینکه فایده برجام درس عبرت گرفتن از اعتماد به بیگانگانی همچون آمریکا و اروپا بود، گفت: آمریکا و اروپا از رفع تحریم تسلیحاتی ایران در آینده نزدیک نگرانند و دنبال بهانه برای شکستن پیمان هستند.

حجت الاسلام کاظم فتاح دماوندی روز جمعه در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر دماوند که در مسجد جامع برگزار شد، با بیان اینکه برای مقاوم کردن ایران باید علاوه بر اقتصاد، فرهنگ و سیاستمان را هم مقاومتی کنیم، اظهار داشت: توجه به تمامی عرصه های حمایتی از سرمایه‌گذاران می تواند زمینه جهش تولید را فراهم کند.
وی ادامه داد: توسعه صنعتی با حمایت از کالای ایرانی محقق می شود و در عرصه کشاورزی نیز تا زمانی مورد حمایت جدی و عملی از کشاورزان انجام نشود، زمین های کشاورزی به ویلا تبدیل می شوند.
این مقام مسئول با تاکید براینکه اگر دولت ها به کشاورزی اهمیت می دادند و زمینه شغل سودآوری را در این عرصه فراهم می کردند، کشاورزان زمین های خود را نمی فروختند، خاطرنشان کرد: مسئولین مربوطه باید از ابتدا مانع ساخت و ساز غیرمجاز شوند تا هنگام تخریب، مصالح ساختمانی از بین نرود و نارضایتی ایجاد نشود.
حجت الاسلام فتاح دماوندی گفت: برای مقابله با ساخت و ساز در باغات و اراضی کشاورزی باید طرح جامعی تهیه و مصوب شود تا حقوق مردم و بیت المال در کنار هم دیده شود.
خطیب جمعه دماوند در ادامه با اشاره به سالروز حمله آمریکا به هواپیمای مسافربری ایران در سال ۱۳۶۷، اظهار داشت: منافقین و آمریکا برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران هم قسم و هم عقیده اند و مردم ایران هیچگاه جنایات ضدبشری آمریکا و منافقین را فراموش نمی کنند.
وی با بیان اینکه دولت آمریکا آزادی، امنیت و حقوق زنان و کودکان را به نفع خود تفسیر می کنند، خاطرنشان کرد: حقوق سیاه پوستان، مهاجران و مسلمانان هرکدام به شکلی در آمریکا مورد نقض و تعرض واقع شده است و تبعیض اقتصادی در آمریکا و بهره مندی یک درصد از ثروتمندان در برابر ۹۹درصد ،مردم آن کشور را عصبانی کرده است.
این مقام مسول با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درخصوص اقدامات و جنایات آمریکا در حق ملت ایران، بیان داشت: هدف آمریکا از دشمنی کردن با ایران از بین بردن جمهوری اسلامی و روی کار آوردن یک حکومت دست نشانده است.
خطیب جمعه دماوند با بیان اینکه آمریکا می خواهد به ایران حمله کند اما نمی تواند، گفت: انسجام درونی ایران و عمق راهبردی ما در منطقه با رهبری مقام معظم رهبری مانع اصلی آمریکا است؛ قدرت بازدارندگی ایران به حدی است که هیچ کشوری جرات تعرض به ما را ندارد.
        

تصاویر

نظرات