حجت الاسلام کاظم فتاح دماوندی امام جمعه شهرستان دماوند

سفرهای استانی رئیس جمهوری امیدآفرین است

تاریخ: ۱۴۰۰/۰۶/۱۹
          امام جمعه دماوند با اشاره به سفرهای استانی رئیس جمهوری، گفت: این سفرها امید و اعتماد را در کشور افزایش داده است.

حجت الاسلام و المسلمین کاظم فتاح دماوندی در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر دماوند که در مسجد جامع شهر برگزار شد، به دیدار رهبر معظم انقلاب با اعضای دولت سیزدهم اشاره کرد و اظهار داشت: رهبری در این دیدار مسئولان را به مطالعه نامه ۵۳ نهج البلاغه توصیه کردند که در این نامه امام علی(ع) روش کشورداری اسلامی را برای مالک اشتر به خوبی تبیین نمودند.

وی با بیان اینکه مسئول در نظام اسلامی باید تقوا، مبارزه با هوای نفس و ذخیره عمل صالح را سرلوحه کار خود قرار دهد، افزود: مسئولان در کشور اسلامی باید تکبیر، غرور، خود برتربینی را کنار بگذارند و دنبال جلب رضایت مردم باشند.

خطیب جمعه دماوند رعایت عدل، انصاف، مشورت با افراد عاقل و عالم، احسان و نیکی به مردم و رعایت حل قشر محروم جامعه را از دیگر ویژگی های مدیر اسلامی دانست و گفت: مسئولان باید بر بازار معاملات و نرخ اجناس نظارت دقیق داشته باشند و از احتکار جلوگیری کنند.

حجت الاسلام فتاح دماوندی خاطرنشان کرد: مسئول اسلامی حق ندارد بر مردم منت بگذارد و ویژه خواری کند؛ مسئولان در نظام اسلامی باید به سیره رسول خدا (ص) و انبیای الهی در تمام امور زمامداری توجه داشته باشند.

امام جمعه دماوند در ادامه با بیان اینکه بحمدالله واکسیناسیون در کشور سرعت گرفته است، از زحمات مسئولان بهداشتی و درمانی شهرستان دماوند تشکر کرد و گفت: رعایت بهداشت در همه موارد و همیشه توسط همگان دستور عقل و شرع است و با کامل شدن واکسیناسیون برای همه و رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی، شرایط کشور عادی خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به سالروز درگذشت عالم مجاهد و مبارز آیت الله سیدمحمود طالقانی، بیان داشت: امام خمینی (ره) آیت الله طالقانی را به صفت جهاد و ارشاد و سختی کشیدن برای اسلام و مسلمین و افکار و گفتار و عمل صحیح ستوده است و از تعبیرات امام(ره) مشخص است که این شخصیت ممتاز چقدر تاثیرگزار و خدمتگزار بود
        

تصاویر

نظرات