حجت الاسلام کاظم فتاح دماوندی امام جمعه شهرستان دماوند

رابطه ایران و عراق قدرت منطقه را افزایش می‌دهد

تاریخ: ۱۴۰۰/۰۶/۲۶
          امام جمعه دماوند گفت: حضور رئیس جمهور در اجلاس شانگهای باعث شکستن تحریم ها و انحصاری غرب است. 

به گزارش روابط عمومی ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان دماوند، حجت الاسلام کاظم فتاح دماوندی امام جمعه دماوند در خطبه های عبادی و سیاسی این هفته نماز جمعه اظهار کرد: چهارشنبه ۳۱ شهریور سالروز حمله رژیم بعث عراق به جمهوری اسلامی ایران و آغاز هفته دفاع مقدس می باشد،جنگ با بعثی ها اباهت شرق و غرب را در دنیا شکست و در داخل نشانگر دوستی و دشمنی ها بود، دفاع مقدس گنجینه پایان ناپذیر و ارزشمند ایران اسلامی است که تا صدها سال دیگر قابل استفاده است و این وظیفه هنرمندان و صاحبان قلم است که هر چه بهتر و بیشتر در این باره بنویسند و هنرنمایی کنند.
وی گفت: شهرستان دماوند در دوران دفاع مقدس ۳۱۳شهید، ۹۰۰ جانباز، ۶۰ آزاده و هزاران رزمنده را تقدیم به ارزش های بلند نظام جمهوری اسلامی ایران کرد.
فتاحی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند؛ دفاع مقدس یک پدیده عقلانی و یکی از عقلانی ترین حرکات ملت ایران بود و تحریف ها را در این مورد باید مراقب بود، ادامه داد: برای جلوگیری از تحریف ها و انحراف ها در رابطه با دفاع مقدس باید اثرهای بسیار با ارزشی از هنرمندان تولید شود تا این افتخاره با ارزش ملت ایران دچار تزلزل نشود.
امام جمعه شهرستان دماوند بیان کرد: امام خمینی معلم انقلاب اسلامی ایران بود از این رو معلمان ما باید با درس گرفتن از ایشان دانش آموزان این نسل را تربیت کنند که بتواند ادامه دهنده راه گذشتگان باشند که اینها امیدهای ایران بزرگ هستند.
وی گفت: جوانان ایرانی در صنعت و ساخت ابزارهای نظامی پیشرفته بسیار چشمگیری داشتند که می توان به ساخت ناوشکن بومی سهند اشاره کرد که ۲۶ هزار کیلومتر مسیر دریایی را طی کرد و توانست از بندرعباس تا سن پترزبورگ حرکت کند و یک رکورد بسیار عالی را به ثبت برساند، ناوگروه ایرانی توانست وارد حیاط خلوت آمریکا در شمال اقیانوس اطلس شود و آنها نتوانستند به ایران چپ نگاه کند.
فتاح دماوندی اظهار داشت: ۱۸ شهریور سپاه پاسداران توانست به محل استقرار و جلسه سران تروریست در منطقه کردستان عراق حمله کند و آنها را نابود کند، ۷ موشک و ۶ پهپاد ایرانی توانست در ارتفاعات هلگورد به تروریست ها حمله کند و این اقدام باعث از بین رفتن توطئه دشمنان ایران که هدف از به بردن اتحاد ایران و عراق اقلیم کردستان را داشتند خنثی شود.
امام جمعه دماوند بیان کرد: تاکنون نخست وزیر عراق به همراه هیئت سیاسی، اقتصادی خود برای حل مشکلات دو بار به ایران سفر کرده است نیاز های عراق از جمله آب ، برق و گاز می باشد و ایران می تواند از این طریق درآمد بسیار خوبی برای کشور به دست بیاورد، هدف دیگر این سفر تداوم میانجیگری بین تهران و ریاض بود.
فتاح دماوندی گفت: پس از امضای سند جامع مشارکت راهبردی ۲۵ ساله ایران و چین آمادگی عقد توافق مشابه با روسیه را داریم، عضویت دائم ما در سازمان شانگهای گام سوم شکستن قفل تحریم و انزوا است که دولت سیزدهم به این امر اهتمام دارد، حضور رئیس جمهور در این اجلاس به معنای شکستن انحصار غرب می باشد
        

تصاویر

نظرات