حجت الاسلام کاظم فتاح دماوندی امام جمعه شهرستان دماوند

داعش زاییده آمریکا و ارتجاع عرب است

تاریخ: ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
          امام جمعه دماوند گفت: داعش زاییده آمریکا و ارتجاع عرب است و آمریکا از داعش برای تهدید طالبان و ایران استفاده می‌کند. 

حجت‌الاسلام و المسلمین کاظم فتاح دماوندی روز جمعه در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر دماوند با اشاره به آغاز هفته وحدت و بزرگداشت میلاد حضرت محمد(ص)، اظهار داشت: خدای واحد، پیامبر و کتاب و قبله و حج و موعود واحد، زمینه های وحدت مسلمانان جهان را فراهم کرده است.

وی ادامه داد: رفع زمینه های شبهه و اختلاف و گسترش دانشگاه های مذاهب اسلامی و ایجاد کسری های گفت گو های علمی از راهکارهای فرهنگی و علمی اتحاد مسلمانان است.

وی، با بیان اینکه آمریکا و صهیونیست ها دشمن مشترک همه مسلمانان در عرصه های فرهنگی، اقتصادی و سیاسی هستند، افزود: مسلمانان عراق، سوریه، لبنان، فلسطین و دیگر کشورهای اسلامی جنایات آمریکا و همدستان منطقه ای اش را هیچگاه فراموش نمی کند.

امام جمعه دماوند با اشاره به حادثه جمعه گذشته شهادت نمازگزاران بی گناه شیعه در مسجد خان آباد افغانستان، گفت: ایجاد و تقویت اختلاف و درگیری مذهبی مثل جنگ شیعه و سنی سیاست قدیمی استکبار برای پیشبرد اهداف خود است.

حجت الاسلام فتاح دماوندی خاطرنشان کرد: بعد از اخراج ذلیلانه آمریکا از افغانستان اکنون تنها امید آمریکا برای ایفای نقش در این کشور تداوم خلا امنیتی و جنگ داخلی است.

خطیب جمعه دماوند با اشاره به اینکه دولت طالبان مسئول تامین امنیت تمام مردم افغانستان است و باید از تکرار چنین حوادثی جلوگیری کند، گفت: نمازگزاران شهرستان دماوند جنایت داعش در نماز جمعه افغانستان را محکوم می‌کنند و برای شهدای این فاجعه علو درجات و برای بازماندگان و مصدومان سلامتی را از خدای متعال خواستاریم.

حجت الاسلام فتاح دماوندی گفت: امروز ژئوپلتیک مقاومت با محوریت ایران، عراق، سوریه، لبنان، یمن و قسمتی از فلسطین خار چشم صهیونیست‌ها شده است؛ منطق شهید سلیمانی با نفوذ و قدرت معنوی فوق‌العاده خود گفتمان مقاومت را تقویت کرده و مخاطبان بیشتری جذب کرده است.

وی گفت: سران کشورهای اسلامی اگر جویای استقلال و عزت و پیشرفت همه جانبه ممالک خود هستند باید دندان طمع به غرب استعمارگر را از دهان خود بکشند.
        

تصاویر

نظرات