امام جمعه موقت شهرستان دماوند: دولت و ارتش میانمار ساختار صهیونیستی دارند. شکست در موصل و دیروالزّور سبب بی آبرویی استکبار شد.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌‌الاسلام‌والمسلمین هادیان ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند با اشاره به حوادث تلخ و دردناک میانمار اظهار کرد:

مردم مسلمان میانمار سه قرن است در این کشور زندگی می‌کنند.

وی افزود: تاریخ این کشور گواه است که از دلایل اصلی استقلال میانمار از استعمار انگلیس، جانفشانی‌های بی‌نظیر و منحصر به فرد مسلمان‌های میانمار بوده است؛ به طوری که گفته‌اند، بودن مبارزات مسلمانان استقلال میانمار، امکان‌پذیر نبود.

امام جمعه موقت دماوند گفت: دست پلید استعمار چند دهه است که تلاش کرده این همزیستی مسألمت‌آمیز را به هم بزند؛ در نیم‌قرن گذشته، کشتار اخیر پنجمین حمله افراطی‌ها و دولت و ارتش میانمار به مسلمانان است و این بار فاجعه بسی شدیدتر و عمیق‌تر است.

هادیان با بیان اینکه به باور بسیاری از تحلیل‌گران، حوادث اخیر بسیار مشکوک و حاکی از یک برنامه‌ریزی پیچیده است، ادامه داد:
استکبار و صهیونیسم چند هدف عمده را از این کار در نظر دارند و هم دولت میانمار و هم ارتش آن یک ساختار کاملاً صهیونیستی دارند.

وی تصریح کرد: تقریباً تمام افسران و ارکان ارتش میانمار تربیت‌شدگان افسران رژیم صهیونیستی هستند؛ حتی در وزارتخانه‌های این کشور مثل ورزش و آموزش و پرورش جای پا صهیونیست‌ها است؛ از این رو، طبیعی است که آنها پشت صحنه این جنایات باشند.

امام جمعه موقت دماوند تأکید کرد: سکوت مرگبار آمریکا و اروپا و اقدامات کم‌مایه و نمایشی سازمان ملل و دبیرکل مفلوک آن، حکایت از آن دارد که دست‌های پشت صحنه، خواب‌هایی دیده‌اند.

هادیان بیان کرد: آنها در مدت کوتاه خواسته‌اند حواس مردم مسلمان و افکار عمومی جهان را از شکست مفتضحانه آمریکا و عربستان و صهیونیست‌ها در عراق و سوریه و لبنان منحرف کنند؛ صاحب نظران جهانی می‌گویند که پیروزی‌های اخیر مقاومت اسلامی در عراق و سوریه و لبنان و زمین‌گیر شدن عربستان در یمن آبروی آنها را برده است.

وی اضافه کرد: آنها می‌خواستند با داعش و تکفیری‌ها ایران اسلامی را ۲۰ سال مشغول کنند و کشورهای اسلامی را برای دو دهه به جان هم بیندازند؛ میلیاردها دلار هزینه کردند، اما شکست خورند و شکست در موصل و شکست در دیرالزور آبرویی برای استکبار نگذاشته است.

امام جمعه موقت دماوند اظهار کرد: دشمنان خواستند این جشن پیروزی و شادی فتح را هم در کام مسلمان‌ها تلخ کنند و هم افکار جهانیان را به نقطه دیگر معطوف کنند؛ حدود یک ماه و نیم قبل، گروهی از تکفیری‌ها با حمایت عربستان وارد منطقه آراکان در میانمار شدند و به گروهی از بودایی‌ها حمله کردند و چند نفر از آن‌ها را کشتند.

هادیان افزود: در واقع به دولت جنایت‌کار و افراطی‌های میانمار که منتظر این فرصت بودند، بهانه دادند تا به انتقام کشته شدن چند نفر در عرض یک ماه اخیر چهار هزار نفر را به بدترین وضع ممکن بکشند و یک میلیون مسلمان را آواره سازند.

وی گفت: از طرف دیگر، کشورهایی همچون ترکیه که منبع داعش و خاستگاه تکفیری‌ها هستند، با چهره انسان دوستانه وارد شدند تا از این آب‌گل آلود ماهی بگیرند؛ این‌ها درصدد هستند تا با استفاده از روح‌های خسته و مجروح جوانان مسلمان میانمار گروه‌های تکفیری دیگری را به وجود بیاورند و احتمالاً این بار بعد از شکست در سوریه و عراق، آسیای دور را میدان جولان خود بسازند.

امام جمعه موقت دماوند با اشاره به اینکه قربانی اول همه این حوادث هم مردم بی‌پناه به خصوص زنان و کودکان مظلوم هستند که دل هر انسان آزاده را به درد می‌آورد، تصریح کرد: برهمین مبنا، رهبر حکیم انقلاب در ابتدای درس خارجشان در روز ‌شنبه، چند نکته را یادآور شدند.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *