امام جمعه دماوند گفت: سپاه پاسداران همیشه حامی مظلومان و خار چشم دشمنان و مستکبران بوده و می‌ماند.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند به نقل از پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌الاسلام‌ و المسلمین کاظم فتاح‌دماوندی در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند، ضمن سفارش خود و دیگر نمازگزاران با اشاره به روز ۲۴ مهرماه روز پیوند اولیا و مربیان اظهار داشت: ارتباط پدر و مادر دانش آموز با معلم و مدرسه نقش مهمی در رشد آموزش و پرورش و دانش آموزان دارد.

وی افزود: امیدواریم آموزش و پرورش شهرستان دماوند برنامه های پیوند اولیا و مربیان را با اهتمام بیشتری مد نظر قرار دهد و برای بالا بردن آگاهی والدین جلسات دائمی داشته باشد.

امام جمعه دماوند گفت: همچنین روز دوشنبه ۲۴ مهرماه مصادف با ۲۵ محرم، روز شهادت حضرت سیدالساجدین و امام العارفین علی بن زین العابدین (ع) است.

فتاح‌دماوندی تصریح کرد: امیدواریم در مجالس و محافل در شهر و روستا برای بیان فضائل و مناقب آن امام همام علما و خطبا افاضه خواهند کرد و درس های عملی از سبک زندگی امام سجاد (ع) را برای مردم بیان می‌کنند و مداحان و مرثیه سرایان در مدح و منقبت و مرثیه شهادت این امام عزیز مداحی و مرثیه سرایی خواهند کرد.

وی ادامه داد: باید میراث گرانقدر امام چهارم را که صحیفه سجادیه است و خواهر قران نام گرفته قدر بدانیم و در منازل و مساجد و محافل از دعاهای روح بخش و انسان ساز آن حضرت بهره مند شویم و این کتاب را در بین نسل جوانو نوجوان بیشتر ترویج و تبلیغ کنیم و بهره ببریم.

*دشمنی دشمنان قسم‌خورده ملت ایران آشکارتر شد

خطیب نماز جمعه دماوند با بیان اینکه این روزها یک بار دیگر دشمنی دشمنان قسم‌خورده ملت ایران آشکارتر شده است، بیان کرد: دست چدنی آمریکای مستکبر از دستکش مخملی دوران اوباما توسط ترامپ دیوانه بیرون آمده است.

فتاح‌دماوندی افزود: آن روزی که رهبر انقلاب نسبت به این شیطان بزرگ هشدار می‌دادند و تأکید می‌کردند که فریب لبخند دشمن را نخوریم و می‌فرمودند «من به مذاکره با آمریکا خوش‌بین نیستم»، رئیس‌جمهوری می‌گفت «خوش‌بینی یا بدبینی در دنیای سیاست معنا ندارد و باید واقع‌بین باشیم».

امام جمعه دماوند گفت: عراقچی، معاون وزیر امور خارجه نیز می‌گفت «امضای کری تضمین است».

*ترامپ دیوانه‌وار همه‌چیز را زیر پا گذاشت/ سپاه همیشه حامی مظلومان، دشمن مستکبران

فتاح‌دماوندی ادامه داد: روزی که اوباما را مؤدب و باهوش می‌دانستند، فکر نمی‌کردند که روزی خواهد آمد که فردی به نام ترامپ روی کار بیاید که دیوانه‌وار همه‌چیز را زیر پا بگذارد.

وی با بیان اینکه وقتی ترامپ، رئیس‌جمهوری جدید آمریکا بر مسند قدرت نشست، همه محاسبات خوش‌خیالانه به هم ریخت، تصریح کرد: اکنون روحانی برای مقابله با بدعهدی آمریکا به اقداماتی نیاز دارد و برای وحدت و همدلی ملی و ایستادگی و مقاومت مردم باید وارد میدان شود.

امام جمعه دماوند بیان کرد: سپاه همان سپاه همیشگی است؛ سپاه همیشه حامی مظلومان، دشمن مستکبران و خار چشم تروریست‌ها و منافقان بوده است.

*هنوز میوه‌ای از باغ نچیده‌ایم، دشمن مدعی کل باغ شده/ چهار سال به امید برداشته شدن تحریم‌ها سپری شد

فتاح‌دماوندی خاطرنشان کرد: به قول و قرارهای دموکرات‌های معتدل‌نمای آمریکایی دل ‌خوش کرده‌ایم و زبان به نقد غیرمنصفانه و طعنه و نیش گزنده به مخالفان و دلسوزان داخلی گشوده‌ایم و هشدارهای مکرر رهبری را نادیده گرفتیم.

وی اضافه کرد: نتیجه‌ این اقدامات این می‌شود که مشاهده می‌کنیم هنوز میوه‌ای از باغ نچیده‌ایم، دشمن مدعی کل باغ شده و هنوز خربزه نخورده، باید پای لرزش بنشینیم و آنچه پیر حکیم در خشت خام دید، در آینه ندیدیم.

امام جمعه دماوند تأکید کرد: چهار سال را به امید برداشته شدن تحریم‌ها سپری کردیم و دقت‌های لازم را اعمال نکردیم؛ اکنون سر جای نخست خود برگشته‌ایم که البته جای شکرش باقی است که متنبه شده‌ایم و تجربه کسب کردیم و با زبان رسا و گویا اعلام کرده‌ایم که ما هم برای مقابله با بدعهدی‌های آمریکا همه گزینه‌ها را روی میز داریم.

*عده‌ای منافق از رئیس جمهور برای دفاع از سپاه گله دارند/در منافع ملی باید اختلاف ‌سلیقه‌ها را کنار بگذاریم

فتاح‌دماوندی افزود: اکنون که رئیس‌جمهوری از سپاه پاسداران تمام‌قد دفاع کرده، عده‌ای منافق از وی گله‌ دارند که چرا از سپاه دفاع کردید؛ باید گفت که تنها راه نجات و تنها راه پیشرفت ملت ما، وحدت و یکپارچگی و اطاعات از فرمان رهبری است.

وی با بیان اینکه در منافع ملی باید اختلاف ‌سلیقه‌ها را کنار بگذاریم، گفت: اگر دشمن احساس کند که در کشور، حاکمیت دوگانه وجود دارد و بفهمد که قوای اصلی کشور با هم بر سر مسائل بی‌ارزش بگو و مگو دارند، جرأت پیدا می‌کند.

امام جمعه دماوند با اشاره به اینکه تضعیف قوه قضاییه، وزارت اطلاعات، سپاه پاسداران و زخم‌زبان زدن به حزب‌اللهی‌ها به صلاح دولت نیست، تصریح کرد: کانال‌های تلگرامی یأس‌آفرین و وحدت‌شکن در فضای مجازی این روزها پخش شایعات و دروغ‌پراکنی را در دستور کار خود قرار داده‌اند.

*دولت به جای حاشیه‌سازی‌ها دنبال عملی کردن وعده‌های انتخاباتی باشد

فتاح‌دماوندی هشدار داد: همه باید هوشیار باشیم؛ دولت بیش از آنکه با برخی حاشیه‌سازی‌ها آرامش عمومی جامعه را لطمه بزند، باید به فکر عملی کردن وعده‌های انتخاباتی خود باشد؛ همه برای محقق کردن اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال باید قدم برداریم.

وی ادامه داد: روحانی قول داده بود که فقر مطلق را در دولت دوازدهم ریشه‌کن کند و ۱۰ میلیون نفر از خانوارهایی را که در پایین‌ترین سطح زندگی می‌کنند به رفاه استاندارد یا حداقل سطح رفاه برساند.

امام جمعه دماوند عنوان کرد: رئیس‌جمهوری قول داده بود که مسأله مسکن، درآمد و اشتغال روستاییان را رفع کند تا به شهرها مهاجرت نشود، صنایع روستایی تقویت و توسعه یابد، مستمری مددجویان افزایش یابد، حقوق کارمندان و بازنشستگان زیاد شود و اقشار متوسط جامعه رضایت‌مندی بیشتری داشته باشند.

*عمر دولت‌ها کوتاه است/ برجام معاهده بین‌المللی است و قابل بازگشت نیست

فتاح‌دماوندی بیان کرد: در این مسیرها گام‌هایی برداشته شده، اما باید بدانیم که عمر دولت‌ها کوتاه است و اگر فرصت‌ها را برای بگو و مگوهای سیاسی و حاشیه‌سازی‌ها سپری کنیم، در پایان چهار سال پاسخ قانع‌کننده‌ای نخواهیم داشت.

وی افزود: از موانع محکم رئیس‌جمهوری مقابل زیاده‌خواهی‌های آمریکای جهان‌خوار دفاع می‌کنیم؛ همان‌طور که گفته شد، برجام یک معاهده بین‌المللی است و قابل بازگشت و بازخوانی و عقب‌گرد نیست.

امام جمعه دماوند ادامه داد: به رئیس‌جمهوری سبک‌مغز آمریکا می‌گوییم که مردم ایران از دولت، قوه قضاییه و از نیروهای نظامی، انتظامی، اطلاعاتی و به‌خصوص سپاه پاسداران مقتدر جانانه حمایت می‌کند؛ درصورتی‌که اقدام نامناسبی انجام دهد، پاسخ پشیمان‌کننده و قاطعی دریافت خواهد کرد.

فتاح‌دماوندی تصریح کرد: مسؤولان شهرستان دماوند نیز آگاه باشند و خود را برای پاسخ‌گویی در پایان سال آماده کنند و به مردم بگویند که در پاسخ به ندای رهبر معظم انقلاب در مورد اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال برای جوانان این شهرستان چه اقدامی انجام داده‌اند.

وی اضافه کرد: مسؤولان باید گزارش دهند که چقدر تولید و اشتغال انجام شده است و با گزارش مثبت خود دل مردم و مقام معظم رهبری را شاد کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *