امام جمعه شهرستان دماوند با بیان اینکه امروز پیکره دنیای اسلام زخم خورده است، گفت: “تفرقه میان مسلمانان” حاشیه‌ای امن برای دشمنان است.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند، حجت‌الاسلام و‌المسلمین فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های سیاسی عبادی نماز جمعه این هفته، با اشاره به آغاز هفته وحدت و قرار گرفتن در آستانه میلاد با سعادت حضرت محمد(ص) اظهار داشت:

🔻پیامبر اسلام الگوی تمام عیار بشریت برای رسیدن به کمال، صلاح و سعادت دنیوی و اخروی است.

🔻وی با بیان اینکه رسول خدا عصاره دوران تبلیغ و رسالت خود را در حدیث ثقلین بیان کرده است، افزود: پیامبر گرامی اسلام در این حدیث ندای وحدت و یکپارچگی میان قرآن، اهل‌بیت و امت اسلامی سر داده است که اگر مسلمانان جهان به این حدیث عمل کنند تمام مشکلاتشان حل می‌شود.

🔻امام جمعه شهرستان دماوند با اشاره به سخن مقام معظم رهبری که اتحاد میان مسلمنان را از اوجب واجبات خوانده‌اند تصریح کرد: امروز پیکره دنیای اسلام زخم خورده درحالی که باید توجه داشت “تفرقه میان مسلمانان” حاشیه‌ای امن برای دشمنان است.

🔻وی با بیان اینکه وجود پیامبر اسلام بالاترین نقطه مشترک وحدت میان مسلمانان است گفت: امروز آمریکا و اسرائیل و متحدانشان طاغوت زمان هستند و دائماً برای چپاول سرمایه‌های مسلمانان برنامه‌ریزی می‌کنند؛ از اینرو وظیفه تمام مسلمانان است که دشمن مشترک خود را بشناسند و مواظب مکر، حیله و کید دشمن باشند.

🔻امام جمعه شهرستان دماوند در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در ایران دانشجویان، طلاب و افراد تحصیل‌کرده از ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ شعار مبارزه با دشمن را سر داده‌اند خاطرنشان کرد: زمانی که کابینه برای تجدید روابط ایران و انگلستان در جریان ملی‌شدن صنعت نفت به صورت مخفیانه شروع به مذاکره کرد با پی بردن عده‌ای از دانشحویان متعهد و مسلمان به این شیطنت، تظاهراتی برپا و سه نفر از دانشجویان به شهادت رسیدند.

🔻فتاح دماوندی ادامه داد: امروزه نیز این شیطنت‌ها از سوی آمریکا و متحدانش ادامه دارد که یک نمونه بارز آن برهم زدن معاهده بین‌المللی برجام و طرح موضوعات جدید از جمله محدودکردن برنامه دفاع موشکی ایران است، آمریکا در بسیاری از کشورهای منطقه پایگاه نظامی ایجاد کرده و در عراق نیز دنبال محکم کردن پای خود هستند؛ اما آمریکا به خوبی می‌داند که دیگر یکه بزن دنیا نیست.

🔻امام جمعه شهرستان دماوند در پایان با بیان اینکه مطالبه حقوق مردم بزرگ‌ترین خدمت به نظام است افزود: امروز دستگاه قضایی ما باید اختلاس‌گران و مفسدان اقتصادی را با دقت و سرعت محاکمه و مجازات کنند تا مردم نسبت به انقلاب اسلامی امیدوارتر شوند، البته مردم عزیز ما قدر نظام اسلامی مبتنی بر رهبری ولایت فقیه را می‌دانند و از باب مطالبه‌گری و امر به معروف هر عمل فسادی را ببینند اعلام می‌کنند.

 

 

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *