امام جمعه شهرستان دماوند: مبارزه با ظلم و فساد لازمه حکومت اسلامی است/ مردم در مبارزه با مفاسد از مسؤولان حمایت می‌کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام‌والمسلمین فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند، ضمن گرامیداشت ایام دهه مبارک فجر اظهار کرد: امروز ۳۹ سال از انقلاب شکوهمند اسلامی مردم عزیز ایران گذشته است.
وی افزود: انقلاب تحولی اسلامی و مردمی بوده است، افزود: اکنون باید بررسی کنیم که حکومت و انقلاب ما چقدر اسلامی و مردمی است و اصلاً لازمه اسلامی و مردمی بودن نظام چیست؛ حکومت برای اینکه اسلامی باشد، باید قوانین آن نیز اسلامی و برگرفته از قرآن و روایات اهل‌بیت (ع) و پیامبر (ص) باشد.
امام جمعه دماوند با بیان اینکه قانون اساسی ما بسیار محکم، ارزشمند و اسلامی است، گفت: چراکه اسلام‌شناسان و متخصصانی همچون آیت‌الله شهید بهشتی آن را بنا نهادند.
فتاح‌دماوندی تصریح کرد: مجلس و شورای نگهبان باید مواظب باشند که قوانین اسلامی باشد و قانون مخالف شرع نداشته باشیم که خوشبختانه این دقت‌ها وجود دارد.
*نتیجه عمل به قانون اسلامی ایجاد عدالت و رفع ظلم و تبعیض باشد
وی بیان کرد: نتیجه عمل به قانون اسلامی باید ایجاد عدالت، رفع ظلم و تبعیض و فساد باشد؛ اسلام برای مبارزه با ظلم‌ها، تبعیض‌ها و ایجاد عدالت آمده است؛ وقتی امام راحل ظلم، فساد و تبعیض و غارت بیت‌المال را در نظام پپلوی مشاهده کردند، فریاد زدند و انقلاب اسلامی را آغاز کردند.
امام جمعه دماوند با بیان اینکه اسلام ایمان بدون عدالت را به رسمیت نمی‌شناسد، افزود: هرکسی حقی دارد که باید به حق خود برسد؛ عدالت هم یعنی اینکه حق هر کسی را انسان به او بدهد، نه اینکه همه مساوی باشند و همه به یک مقدار حقوق بگیرند، بلکه هر کسی به انداز حق و سعی و تلاش و همچنین مطابق عدل و انصاف از حقوق خود بهره‌مند شود.
فتاح‌دماوندی گفت: خداوند متعال هم در آخرت عدل دارد و هر کسی را به میزان تلاش و کارش پاداش می‌دهد، نه اینکه همه در بهشت در یک رتبه باشند؛ برخی در درجات بالا و برخی در درجات پایین بهشت قرار می‌گیرند.
فتاح‌دماوندی تصریح کرد: عدالت این نیست که همه در یک رتبه و درجه باشند، بلکه عدالت این است که هر کسی کار خوبی بیشتر کرده، درجه بالاتری را داشته باشد؛ عموم مردم در دنیا حقوق و از بیت‌المال حقی دارند که باید به عدالت دریافت کنند، نه اینکه عده‌ای بی‌دلیل حقوق‌ نجومی بگیرند یا اختلاس کنند.
*مبارزه با ظلم و فساد لازمه حکومت اسلامی است
وی بیان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند «در بحث عدالت کم‌کاری داریم و در مورد عدالت اجتماعی و برداشتن فاصله بین قشرهای مختلف مردم هم کم‌کاری و عقب‌ماندگی داریم»؛ مبارزه با ظلم و فساد لازمه اسلامی بودن حکومت ماست که البته این مبارزه در حال انجام است.
امام جمعه دماوند ادامه داد: ما از قوه قضاییه و اداره اطلاعات و کسانی که وظیفه‌ آنها شناسایی مفسدام اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی را شناسایی است، می‌‌خواهیم این افراد را دستگیر و محاکمه کنند؛ مسؤولان مربوطه بدانند که مردم در مبارزه با فساد و مفسدان از آنها حمایت خواهند کرد.
فتاح‌دماوندی با تأکید بر اینکه مردم اگر فساد، رشوه و تخلفی را مشاهده می‌کنند، معرفی کنند، افزود: مردم در مبارزه با فساد باید به نظام کمک کنند و در همه عرصه‌ها حضور داشته باشند که تاکنون نیز چنین بوده است.
وی با بیان اینکه این انقلاب و نظام به همین مردم تعلق دارد، گفت: صاحب حکومت و کشور همین مردم هستند؛ این مردم بودند که با عنایت خداوند متعال، تظاهرات و انقلاب کردند و شهید دادند؛ البته مسؤولان دلسوز هم از دل همین مردم برآمدند.
*دشمنان می‌خواهند حکومت ما جمهوری اسلامی نباشد
امام جمعه دماوند تصریح کرد: دشمنان می‌خواهند که حکومت ما جمهوری اسلامی نباشد؛ در این جهت، از همه وسایل استفاده می‌کنند تا مردم دل‌سرد و مأیوس شوند و از اسلام و انقلاب دور شوند و برای تحقق اهداف خود از فضای مجازی و تحریم‌ها استفاده یا تهدید به جنگ می‌کنند.
فتاح‌دماوندی با اشاره به اینکه دشمنان درصدد این هستند که فساد را گسترده و ما را به اسلام و انقلاب بی‌توجه کنند تا دوباره بر این کشور تسلط یابند، بیان کرد: دشمنان از جمله آمریکای بدتر از داعش و آل‌سعود قاتل و رژیم کودک‌کش صهیونیستی بداند، راهپیمایی امسال با حضور مردم بیشتر و باشکوه‌تر از همه سال‌ها برگزار خواهد شد.
وی افزود: آمریکایی که مردم را به اغتشاش دعوت می‌کند و خودش را حامی حقوق بشر می‌خواند در جای‌جای جهان آثار ظلم و ستم آن قابل مشاهده است؛ داعش را آمریکا به وجود آورد و طالبان را نیز آن حمایت کرد؛ خون‌ریزی‌های جهان همچون رضاشاه، محمدرضاشاه، صدام، مبارک و قذافی در لیبی دست‌پرونده آنها بودند که یکی یکی سقوط کردند.
امام جمعه دماوند گفت: امروز در یمن، بحرین و عربستان به واسطه حاکمان دست نشانده به مردم ظلم می‌شود؛ امروز در یمن یک میلیون و ۸۰۰ هزار کودک یمنی دچار سوءتغذیه و بحران سلامت هستند؛ به زودی همه ظالمان جهان به‌سزای اعمال پست و پلید خود می‌رسند.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *