امام جمعه دماوند: گویا اراده‌ای جدی برای تحقق اقتصاد مقاومتی وجود ندارد/ مجلس معامله‌گر دردی از مردم دوا نمی‌کند/آمریکا چشم دیدن ایران مقتدر و پرنفوذ را ندارد

پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند به از پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی آخرین نماز جمعه دماوند در سال ۱۳۹۶ با بیان اینکه در آستانه ماه رجب قرار داریم، اظهار کرد: پیامبر اکرم (ص) فرمودند «رجب، ماه بزرگ خداوند است و ماهی در حرمت و فضیلت به آن نمی‌رسد و جنگیدن با کافران دین در این ماه حرام است».
وی در ادامه افزود: روز چهارشنبه، روز نخست فروردین‌ماه مصادف با شهادت امام هادی (ع)، امام دهم شیعیان است که مردم عزیز و متدین شب و روز نخست فروردین‌ماه مجالس عزای امام هادی (ع) و بیان معارف آن حضرت را در مساجد و محافل باشکوه تمام برگزار خواهند کرد.
*۱۳۹۶ سال شکست دشمنان ملت ایران بود
امام جمعه دماوند در خصوص فرارسیدن نوروز گفت: از امام صادق (ع) روایت شده که در نوروز غسل و پوشیدن لباس‌های پاکیزه و معطر بودن و روزه داشتن، نماز و دعا خواندن و سجده کردن از اعمال آن است.
فتاح‌دماوندی تصریح کرد: ایام نوروز و سال نو فرصتی برای صله‌رحم و رسیدگی به اقوام به خصوص رسیدگی و انفاق به نیازمندان از همسایگان و اقوام بوده که سبب تقرب به خداوند متعال است؛ با تحویل سال و خانه تکانی، باید تحولی هم در باطن و روح ما پیدا شده و اخلاق و رفتار ما هم بهتر شود.
وی بیان کرد: سالی که بر ما گذشت، سال پیروزی مردم ایران در امتحانات الهی و سال شکست دشمنان ملت ایران بود؛ در سال ۹۶، ملت ایران انتخابات باشکوه ریاست جمهوری را با مشارکت ۷۳ درصدی برگزار کردند.
*نقشه‌های دشمن در سال ۱۳۹۶ شکست خورد
امام جمعه دماوند اضافه کرد: این حضور حداکثری، رضایت خداوند متعال و خشنوی قلب امام زمان (عج) در تثبیت پایه‌های نظام متکی بر قرآن و اهل‌بیت (ع) را در پی داشت؛ در سال جاری، مردم در راهپیمایی کم‌نظیر ۲۲ بهمن شرکت و دشمنان ایران را مأیوس کردند.
فتاح‌دماوندی خاطرنشان کرد: در سال ۱۳۹۶ بود که طرح سعودی‌ها و آمریکا در هجمه به ایران در بازداشت سعد حریری نخست وزیر لبنان در عربستان شکست خورد و عمر داعش در عراق و سوریه پایان یافت و موقعیت حشد الشعبی در عراق و جریان مقاومت در سوریه تثبیت شد؛ همچنین طرح اقلیم کردستان عراق شکست خورد و وقتی موشک انصارالله یمن به امارات و فرودگاه ریاض رسید، قدرت مظلومان بر ظالمان زمان مشخص شد.
وی ادامه داد: همه این موارد را مدیون خون همه شهدای مقاومت که با استقامت، ایثار و فداکاری و جان‌نثاری خود این پیروزی را برای اسلام رقم زدند؛ اما سال ۱۳۹۶، سالی بود که ما به عهدشکنی آمریکا و هم‌پیمانانش بیشتر پی بردیم و یاد گرفتیم که نباید به دشمن اعتماد کرد و مشاهده کردیم که آمریکا و غرب نمی‌گذارند که از برجان چیزی عاید ملت ایران شود و آنها به پیشرفت و موفقیت ما راضی نیستند.
*آمریکا چشم دیدن ایران مقتدر و پرنفوذ را ندارد
امام جمعه دماوند با بیان اینکه آمریکا چشم دیدن ایران مقتدر و پرنفوذ را ندارد، افزود: دولت آمریکا هیچ‌گاه دلش برای ما و ملت‌ها نسوخته است؛ آنها دنبال استعمار و بهره‌کشی از ملت‌ها و منابع خدادادی سرزمین‌ها هستند و می‌خواهند بر همه کشورها تسلط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی پیدا کنند.
فتاح‌دماوندی تأکید کرد: برابر چنین دشمنی که با اختلاف هویتی و اساسی در مبانی دارد، هیچ‌گاه نمی‌توانیم کوتاه بیاییم؛ چراکه اسلام به ما یاد داده است که ظالم و مستکبر نباشیم و برابر ظلم و استکبار ایستادگی کنیم؛ باید مقابل چنین دشمنانی در عرصه‌های مختلف استقلال داشته باشیم و نگذاریم که نفوذی‌های دشمن در مراکز تصمیم‌سازی حضور پیدا کنند.
وی گفت: شورای نگهبان نباید اجازه ندهد کسانی در مجلس و دولت راه پیدا‌ کنند که اعتقادی به مبانی نظام اسلامی ندارند؛ مجلسی که با مرفهین بی‌درد سازش می‌کند و توان مبارزه با فساد اقتصادی، سیاسی و فرهنگی را ندارد، شایسته این نظام نیست؛ مجلس سازشکار و معامله‌گر دردی از مردم دوا نمی‌کند و اگر نتواند حرام‌خورهای دانه‌درشت را رسوا کند و اموال نامشروع را از حلقوم کثیف مفسد اقتصادی بیرون بکشد، مجلس نیست.
*برخی مسؤولان به‌جای پاسخ‌گویی درباره تحقق اقتصاد مقاومتی فرافکنی می‌کنند
امام جمعه دماوند تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی باید قوانین اسلامی را مصوب کند و ناظر بر اجرای آن باشدو بر عملکرد دولت نظات داشته باشد؛ با توجه به نام‌گذاری سال ۱۳۹۶ به عنوان «اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال» از سوی رهبر انقلاب، مسؤولان گزارش واقعی ارائه دهند که برای تحقق اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال چه اقداماتی انجام داده‌اند.
فتاح‌دماوندی بیان کرد: مشکل کشور ما اکنون این نیست که مردم حجاب داشته باشند یا نداشته باشند؛ مردم ما مسلمان هستند و خودشان حجاب را انتخاب کرده‌اند و به تبع اسلام ملزومات آن را هم می‌پذیرند؛ کسی که اسلام را پذیرفت، تمام احکام را آن می‌پذیرد؛ ما نمی‌توانیم برای حجاب که از احکام ضروری اسلام است، رفراندوم برگزار کنیم؛ چنانچه نمی‌توان برای نماز و روزه رفراندوم برگزار کرد.
وی اضافه کرد: اکنون در این شرایط کشور که همه باید برای اقتصاد مقاومتی تلاش کنند و نوک پیکان متوجه شخص رئیس جمهور است به جای پاسخ‌گویی درباره تحقق اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال، مسائل غیرضروری و غیراصولی را بزرگ‌نمایی می‌کنند و این موضوع فرافکنی و فرار به جلو و شانه خالی کردن از زیر بار مسؤولیت است.
*سفره‌های مردم نشانی از تحقق اقتصاد مقاومتی ندارد
امام جمعه دماوند تأکید کرد: سفره‌های مردم نشانی از تحقق اقتصاد مقاومتی ندارد و متأسفانه رکود اقتصادی و عدم تحرک اقتصادی در دولت و سیاست‌های آن حاکم است و بازاریان و اصناف از این رکود کم‌سابقه گله دارند و مقابل فشارهای مالیاتی کمر کسبه خرد و درشت را می‌شکند؛ گویا اراده‌ای جدی برای تحقق اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال دیده نمی‌شود و ما نباید به رفت و آمد چند هیأت تجاری – غربی به این کشور دل خوش کنیم؛ چنانچه از کل برجام خیر زیادی ندیدیم.
فتاح‌دماوندی خاطرنشان کرد: امیدواریم دولت، مجلس و قوه قضاییه دست در دست هم در سال جدید برای خدمت خالصانه به این مردم عزیز تلاش کرده و کم کاری‌های گذشته را جبران کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *